Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
word file-pomoc
STRANA 1 OD 1
shkomi word file-pomoc 10.09.2007. 20:38 T5567

status: user
broj poruka: 844
http://www.speedyshare.com/317593242.html

Molim VAs za pomoc. Dobio sam neki word fajl, koji kad otvorim, izbacuje poruku mocrosoft office word needs a converter to display this file correctly. tralala. i nista ne pomaze.pokusao sam savete sa neta,sto google izbacuje, ali nisam uspeo da otvorim fajl. Izbacuje prazne kvadratice. Da li je neko sa viskom vremena raspolozen da mi pomogne.Ili ima neku ideju, mada sam vec dosta ludih stvari probao. inace je win xp i microsoft office profesional 2003.

Hvala svima unapred.

Devize devize bonda elema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Fundiranje??? 10.09.2007. 20:53 #27224

status: user
broj poruka: 2909
Jel si ti gradjevinac pa ti treba proracun sipova?Ako si polozio statiku ovo ne bi trebalo da ti bude nikakav problem...Sve se svodi na svodjenje opterecenja u teziste temelja i racunjanje tezista uz izbegavanje ekscentricnog opterecnja...Poznavanje mehanike tla i bukvalno osnova statike i to je sve.

PS.
Izvinjavam se sto sam otiso malo sa teme nije ni meni hteo da otvori fajl(Mic.office 2007)


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi off topic 10.09.2007. 21:16 #27230

status: user
broj poruka: 844
Dragi kolega,
hvala na ulozenom trudu da se ova j problem resi.JA i dalje pokusavam ali nista ne daje rezultate, bar ste me postedeli instalacije office 2007.

sto se offtopica tice FRANKI sipovi koji se jedini racunski obradjuju na fakultetu se ne koriste vec vise od 30 godine, a u srbiji od 90ih.

Sto se centriranja tice. Jedno pitanje. Zgrada fundirana na temeljnoj ploci na sipovima. Sipovi idu gde je najveca normalna sila, ispod zidova i stubova.Kako cemo da centriramo sipove. Hocemo da pomeramo zidove i stubove?Hocemo da stavljamo sipove gde nema zidova i stubova?

Ili cemo da primimo neki momenat sipovima?Kojim sipovima?
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: off topic 10.09.2007. 21:58 #27235

status: user
broj poruka: 2909
:: Dragi kolega,
:: hvala na ulozenom trudu da se ova j problem resi.JA i dalje pokusavam ali nista ne daje rezultate, bar ste me postedeli instalacije office 2007
::
:: sto se offtopica tice FRANKI sipovi koji se jedini racunski obradjuju na fakultetu se ne koriste vec vise od 30 godine, a u srbiji od 90ih
::
:: Sto se centriranja tice. Jedno pitanje. Zgrada fundirana na temeljnoj ploci na sipovima. Sipovi idu gde je najveca normalna sila, ispod zidova i stubova.Kako cemo da centriramo sipove. Hocemo da pomeramo zidove i stubove?Hocemo da stavljamo sipove gde nema zidova i stubova
Nema pomeranja zidova ni stubova,atrhitektonsko resenje treba da se ispostuje onako kako je prvobitno zamisljeno(osim ako je totalno ne izvodljivo ili ne ispaltivo).
Sipovi se rasporedjuju prema raspodeli opterecenja objekta.I uvek treba gledati da centar stuba deluje u teziste temelja koje ce ravnomerno preneti opterecenje na tlo.Posto je u pitanju temeljna ploca sracunaces njeno teziste,posto imas sipove racunas silu reakcije koju pruzaju sipovi i dodas je reakciji ploce.Od dve dobijene sile (ukupne sile reakcije sipova i reakcije tezista ploce) pravis rezultantu koja je ustvari tvoje teziste i tu treba da deluje stub koji naleze na temelj.
Sipove centriras tako sto od postojeceg objekta napravis sistem sila i sracunas rezultantu sila koju tretiras kao normalnu silu koja se prenosi na temelj objekta(sa ili bez momenta).Ukoliko normalna sila ne deluje u centar(teziste) temelja racunas pomeranje sile(javlja se momenat) i proveru stanja nosivisti temelja,ako nosivost zadvoljava uslove nema potrebe da menjas bilo sta,ako ne...moras da ojacas temelj.
Dva nacina:1.Temelj i sipove racunas kao celinu(jedno telo).2.Svaki sip se racuna ponaosob(racuna se nosivost svakog sipa) i racuna se ekscentricitet(ovo radis ako temelj ne zadovoljava uslove-nema dovoljnu nosivost).

::
:: Ili cemo da primimo neki momenat sipovima?Kojim sipovima
Morao bi da vidim plan ili skicu objekta(postojeceg stanja) ovako napamet mogu da ti kazem samo princip proracuna kod svakog fundiranja...A znas i sam od koliko faktora to zavisi(struktura tla,susedni objekti,starost objekta,kolicina opterecenja,max. nivo podzemnih voda,itd...).


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 11.09.2007. 02:12 #27265

status: user
broj poruka: 5696
Ja se ne razumem mnogo u staticke/dinamicke kalkulacije ali...meni MS Office 2003 Pro takodje daje hijeroglife...da ije u pitanju neka cudna jezicka podrska??? Chinese, Armenian etc.


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi hvala 11.09.2007. 08:29 #27270

status: user
broj poruka: 844
Fajl je napravljen izgleda na nekom starom kompu, srpski jezik i neke formule su. Tacnije, proracun sipova(ima ih na stotine) za jedan objekat sto se izvodi.Ne uspevam ni dalje da ga otvorim.

Za dacky sa uzivanjem sam procitao ovo sto ste napisali. U praksi je to malo drugacije. KOnkretno, ovaj objekat, busani sipovi, rasporedjeni ispod zidova i stubova, da prime normalnu silu, sposobni su i da prime momente savijanja, doduse male, ali su sposobni modeliraju se u proracunu kao stapovi, nepokretno oslonjeni i bocno pridrzani vinklerovim oprugama, gde ne sme da jevi zatezanje u vinklerovim oprugama.

Izvode se tako sto se probusi rupa(nisam siguran mislim da je ovde oko 15m) polozi se armaturni kos i zaliva se betonom. Sve to trenutno mozete videti na gradilistu univerzitetskog naselja.

Ali ja i dalje problem sa otvaranjem fajla nisam resio. Izgleda da cu morati da idem na kraj grada po ovoj kisi.

U svakom slucaju svima hvala, a posebno DaSickSyst.

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 11.09.2007. 14:56 #27308

status: user
broj poruka: 2909
Molim i drugi put kolega...Zao mi je sto nisam mogao da budem od vece pomoci.
Pozdrav.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646115.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs