Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
ukljucivanje laptopa u struju-problem
STRANA 1 OD 1
vuksad ukljucivanje laptopa u struju-problem 11.09.2007. 01:10 T5572

status: user
broj poruka: 11
imam jedan problem stigli su mi iz usa laptop i spoljasnji hdd,ne mogu da ih prikljucim na punjenje jer imaju specifican zavrsetak,gde bi mogao da kupim te adaptere da mogu da prikljucim u struju.hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE USA 11.09.2007. 01:47 #27261

status: user
broj poruka: 5696
Koliko znam oni imaju ~220V ali sa 3 pina, dok Australija ima slicne ali iskosene a Engleska ima kontinentalni ~110V. Odseci srednji deo (zemlja) i ustekaj u kalsicnu, treba da udje. Zemlja ti nije preko potrebna, mada je pozeljna. Adaptere mozes naci na. https://www.logo.co.yu


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Odgovor Machine nije tacan!!! 11.09.2007. 08:24 #27268

status: user
broj poruka: 226



USA ili SAD ima napon mreze od 110 do 115 V~ tako da:

1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Odgovor Machine nije tacan!!! 11.09.2007. 08:29 #27269

status: user
broj poruka: 226



SAD ili USA ima napon mreze 110 do 115 V~ prema tome:

1. Proverite da li na ispravljacu laptopa ima oznacen napon napajanja. Ako je 110 V morate koristiti transformator 220 na 110 inace mozete se oprostiti od laptopa, ili, u najboljem slucaju od akumulatora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuksad resenje 11.09.2007. 08:40 #27271

status: user
broj poruka: 11
na adapterima pisa da moze da radi na nasoj mrezi odnosno 100-240v,50-60 Hz,tako da mogu samo da isecem krajeve i stavim uticnice i tako da resim problem.sta mislite?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janotka 11.09.2007. 09:40 #27274

status: user
broj poruka: 14
Ako tako piše na adapteru onda slobodno seci taj američki i stavi naš zavrsetak za struju i opiči blago čiči!!!

Poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Odlicno! 11.09.2007. 09:51 #27276

status: user
broj poruka: 226



Ako tako pise, mozete da odsecete mrezni (americki) utikac, proverite koliko zica ima u kablu i ako ima 3 mozete staviti nas suko utikac (ako imate suko uticnicu u zidu) ili dvopolni utikac ako je kuciste ispravljaca od plastike.
Ako je kuciste ispravljaca od metala, obavezno stavite suko utikac.
Ako stavljate dvopolni utikac, vod uzemljenja mozete ostaviti da visi. Ako ne znate koja je zica za uzemljenje, morate proveriti ommetrom na otsecenom utikacu koja zica ide na prikljucak uzemljenja (kod nas je standard da je zica uzemljenja zuto-zelena a kod Amerikanaca `moze da bidne, al` ne mora da znaci`. U slucaju da to ne umete sami da odradite, savetujem vas da pitate nekog u vasem okruzenju koji koji to zna.

Mogu se naci i adapteri, ali to onda nosate dva velika konektora bez potrebe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE U pravi su, proverio sam na svom 11.09.2007. 11:39 #27285

status: user
broj poruka: 5696
imam adapter sa 220 na 110 za Amere, iz proslog vekqa kvalitetan limeni. Ali taj podatak ne menja stvar

A sta sam ja rekao??? Postoji automatska sklopka na nekima kao na PSU koja omogucuje choperima rad i na 220 i na 110. Nebitno je onda da li je kontinentalni SAD napon 220 ili 110V, zar ne? Cini mi se da sam permutovao, znam da je razlika kod Australije u iskosenosti istih viljuski u odnosu na USA...uzemljenje je uvek ona srednja, leva i/ili desna zica su neutral (u instalaciji je plava ili crvena) i live (u mrezi je crna ili braon)! To nema veze sa bojama cesto se na kablovima koriste samo 2 boje iako ima uzemljenja ono ima belu traku preko sive zice, faza i nula su jedno isto i iste boje u tom slucaju jer se utikac moze obrnuti, pa gde je bila nula sada je faza i obratno. To se postuje samo kod elektricnih instalacija.

Ako dodje do overvoltage efekta nema sanse da ostane bez laptopa ako se iole pazilo na standarde!!! Svaki choperski konverter ima zastitni osigurac/fuse (F brzi ili T tromi). Tako da u najgorem slucaju izgori sam adapter AC-DC. Samo oni skart probiju preko elektrolita i grunu visestruko veci napon na ilzae a koji ide preko baterije. I sam laptop ima zastitu u vidu osiguraca i za ovu eventualiju. Tako, da se ni u kom slucaju ne moze ostati bez laptopa, to je prosto netacno



- R a v e n L o r d -

:: na adapterima pisa da moze da radi na nasoj mrezi odnosno 100-240v,50-60 Hz,tako da mogu samo da isecem krajeve i stavim uticnice i tako da resim problem.sta mislite
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
set Nema mnogo filozofije! 11.09.2007. 13:42 #27303

status: user
broj poruka: 165



SECI!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs