Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Rekordni pad od 10.1% prodaje PC-a ove godine
STRANA 1 OD 1
PhatPhuck Rekordni pad od 10.1% prodaje PC-a ove godine 05.12.2013. 19:57 T55800

status: user
broj poruka: 1886
http://www.fudzilla.com/home/item/33309-pc-sales-continue-to-slide

`...ponestaje razloga da se menjaju stariji PC sistemi...`
`...upotrebni/životni rokovi PC-a se povećavaju, ograničavajući rast tržišta.`

`PC sales are expected to have suffered a record annual drop this year, with numbers forecast to have fallen by 10.1 per cent. According to bean counters at IDC sales will continue falling by another 3.8 per cent next year, before turning slightly positive in the longer term. Sales in 2015 are expected to expand by just 0.1 per cent.

The figures are still large. In 2013 there were 314.2 million PCs sold worldwide, 178.6 million of which were laptops. This is down from the total of 349.4 million PCs sold in 2012. But by 2017 this figure is expected to be just 305.1 million, declining again after the negligible growth predicted for 2015. IDC blames a lack of interest in PCs from consumers as the reason for the fall. The Apple press machine claims that this is due to everyone switching to mobile, but the reality is that most consumers don’t need a new PC when the economy is in trouble and they need a tablet for Internet surfing.`

`Jay Chou, senior research analyst for IDC, which compiled the data for its Worldwide Quarterly PC Trackers said that the chief concern for future PC demand is a lack of reasons to replace an older system. The PC remains the primary computing device but PC usage is nonetheless declining each year as more devices become available.

PC lifespans continue to increase, thereby limiting market growth, Chou said.`



`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate mobile up, PC down 05.12.2013. 20:49 #530377

status: user
broj poruka: 472
Teško da će ikada više i da poraste, s obzirom da je kriza sve dublja i dublja a i mi smo `snalažljiv narod` tako da cenim da će kod nas za promenu prodaja porasti, ali `repariranih modela`, ako se neko doseti pa krene da sklapa kršine za ispod 100e ( plus minus garancija 6 meseci) i pravi `surf makine` / diablo gaming / klepeta ljude za `legalan sotware`, nešto mi govori da se u Srbiji očekuje `ekonomski bum` :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Za nase trziste 05.12.2013. 21:39 #530385

status: user
broj poruka: 6875
Sam nasao da je pad preko 20%.U padu smo posle 2008. konstatno,10-20% u odnosu na godinu pre.A nasi ,,strucnjaci`` i ona strebercina lupaju 20% poreza.A cigare,alkohol,skupa kola,vile,itd...nista.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Re: Za nase trziste 05.12.2013. 22:07 #530391

status: user
broj poruka: 864
Akcizna roba (cigare, alkohol) je vec toliko napabircena sa taksama, porezima,... da je cena 600% napumpana dok stigne do kupca...
Porast PC trzista ogranicen je i nerealnim cenama ( Intel, nvidia), gde se ljudima servira da su oni `dobri, mnogo dobri` i da to mora da se plati.... jednostavno konkurencija je slaba...

Laptopovi, na primer... isto....
Ispod 500e nema nista propisno da se nadje, dakle samo surf i pomalo office....
Dolaskom i novih konzola... ko zna sta ce biti.
Okosnica dobre prodaje PC bi mogla da se preseli u istocnu evropu i zemlje u razvoju, ali tu se opet vracamo na konkurenciju... i tako u krug....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Za nase trziste 05.12.2013. 22:13 #530394

status: user
broj poruka: 4662
bravo, bas tako

sada kada su povecali PDV ima da bude i 30% pad prodaje kao sto smo pisali u onoj temi o povecanju pdv-a, i onda ce mo prc da se razvijamo u pogledu IT-a, to toliko pocinje da me nervira, i mnogo skart robe praceno sa slabom ponudom raznovrsnih(a da ba budu pristupacni) proizvodjaca i komponenti da ako ne zbog nista drugo, zbog ovoga mi dodje da im upakujem bombu u kuciste i da im odnesem negde sa izgovorom da treba da mi servisiraju racunar i samo da bude bada-bum!!!! :@





AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD10EARS 1TB
ST31000340AS 1TB
Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Sam nasao da je pad preko 20%.U padu smo posle 2008. konstatno,10-20% u odnosu na godinu pre.A nasi ,,strucnjaci`` i ona strebercina lupaju 20% poreza.A cigare,alkohol,skupa kola,vile,itd...nista
::
::
::
::
:: Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Zato novi Intel cpu nece podrzavati XP 06.12.2013. 09:12 #530430

status: user
broj poruka: 7699



Jer smatraju da je i to jedan od razloga slabe prodaje.Iz razloga sto taj OS moze da radi sa dosta slabim masinama.Mada generalno iako je PC napravljen u vreme kada nisu postojali mobilni uredjaji opet ima svoje mesto na trzistu ,zbog fleksibilnosti u vezi zamena komponenti,top perfomansi itd..
Cinjenica je ipak da sve vise ljudi kupuju jeftine tablete umesto uvek visestruko skupljeg PC-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 06.12.2013. 09:22 #530431

status: user
broj poruka: 17084
Koliko god islo slabije nikada nece nestati jer je to i dalje ogroman deo kolaca,
a bilo kakav rad ili gaming na tim prdavcima od laptopova ili tableta nije resenje.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zato novi Intel cpu nece podrzavati XP 06.12.2013. 09:22 #530432

status: user
broj poruka: 18941
Nije uopste to razlog slabe prodaje, na sporom PC-u radi XP i radice uvek, oni su ukinuli podrsku, support, update za XP jer je proslo 14 godina, ali on i dalje moze da se instalira, na odredjeni nacin.. windows 8 je malo pospesio padu prodaje, ali generalno nije toliko, vec tableti, telefoni, itd.


::
::
::
:: Jer smatraju da je i to jedan od razloga slabe prodaje.Iz razloga sto taj OS moze da radi sa dosta slabim masinama.Mada generalno iako je PC napravljen u vreme kada nisu postojali mobilni uredjaji opet ima svoje mesto na trzistu ,zbog fleksibilnosti u vezi zamena komponenti,top perfomansi itd.
:: Cinjenica je ipak da sve vise ljudi kupuju jeftine tablete umesto uvek visestruko skupljeg PC-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Rekordni pad od 10.1% prodaje PC-a ove godine 06.12.2013. 13:12 #530460

status: user
broj poruka: 1328
To su sve cifre za gotove konfiguracije uključujući i konvencionalne laptopove i to od `Brand` prizvođača. One ostale konfiguracije uključujući one sastavljane u radnjama, teško da mogu da enumerišu. Nije ni to mnogo čudno jer ko zna koliko desktop PCa stoji po ćoškovima ili ljudima i ne treba ništa `jače`, verovatno većina i nezna šta imaju unutra i nije ih ni briga dok god to radi šta treba i koliko im je potrebno.
Osim toga to su naj verovatnije podaci za razvijene zemlje gde im nije veliki problem da bace nekoliko stotina do hiljadu i više dolara na džepne igračke. Ovde, čisto sumlam da su HP, Dell i drugi prodali puno desktop kompjutera pa ako ih i neprodaju ijedan neznači da je PC prodaja opala za 100%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Rekordni pad od 10.1% prodaje PC-a ove godine 06.12.2013. 14:19 #530465

status: user
broj poruka: 1626
Sasvim logicno. Ja sam se 2008 odlucio za poduhvat da sam sklopim racunar iz delova,posto sam se do tada edukovao po tom pitanju. potrosio sam oko 400 evra,bez monitora i zvucnika,da kazem da me je sve izaslo kao danas jedan nov high end android,posto sam tad za monitor dao oko 300 evra,i za zvucnike oko 90e. dakle oko 790e.

Do dana danasnjeg,isto to kuciste je u igri,isti dvd rezac,isti monitor,sve ostalo sam izmenjao jovo,nanovo,sto novim sto polovnim stvarima. Najcesce kupujem polovno,ful pak,sa garancijom,i to je proverena stvar u sustini.
Trenutno sa i5 750 na 3.8ghz, i gtx 580,igram sve u 1920 x 1080,naravno kako gde sa kompromisima sto se tice AA i AF,sve ostalo uglavnom na high ili ultra da bih imao 60 fps-a. I prezadovoljan sam kompom. Naravno ne igram se ko kad mi je bilo 16-18 godina,sada je to u debeloj stagnaciji,ali sta je tu je :D zivot ide,zelje i potrebe se menjaju... faks,trening,zezanje,drustvo,devojke. Pa tek onda komp :)

Dakle,sto se tice novih delova,racunara,trenutno za to stvarno,nema poente da dajem novac. A na oglasima uvek ima nesto interesantno i povoljno...

Elem,to je PC ,sto se tice mobilnih,tu uvek da bih hvatao korak barem na godinu dana moras uzeti totalno nov uredjaj,i tu nema menjanja i upgrade-a delova, sami telefoni,imaju odredjen period ili broj stvari koje moze stati u njih pre nego sto krenu da baguju...

Sve bi to bilo smesno da za novi dobar telefon nemoras dati od 450-750evra. To je za ono sto valja, dakle na godinu dana za taj prdavac treba da dam kolko za nov dobar racunar,koji ce barem 3 godine sluziti odlicno,posle bih morao graficku da upgrade-ujem i ulozim mozda 100 evra preko....

Tableti i ostale dzidzabidze da ne spominjem.Konzole isto. Da,mozes da na kratko poigras neku glupost od igre na tabletu, mozes i na konzoli. Ali kvalitet,dugotrajnost, i sto je najbitnije, kombinacija misa i tastature ipak dizu igranje na drugi nivo. Simulatori naravno pa tek, uz 3,ili 6 monitora,high end pc,i dobar simulator, konzola ili nesto slicno nemoze da prismrdi.

Za FPS igre,i slicno,pc je i dalje bez konkurencije...

Za ozbiljan rad i sve ostalo - PC . dakle u sustini u zivotu sta ti treba,pored posla,zene (devojke) treninga,nekog lepog hobija,drustva i druzenja. Uzivanje u zivotu i sve cari iziskuju dosta vremena. Uz pc naravno treba sto manje, telefon treba da bude telefon,a tablet i slicne gluposti su apsolutno bespotrebna stvar u zivotu koje su samo bacene pare , vreme , i mucenje ganglija za bezpovratno gubljenje pameti. Ako ti stvarno nesto treba za posao, pa vrhunski lap top je sad daleko jeftiniji od nekog dobrog tableta. Mislim,gde je tu poenta.




ASUS p7p55d-e & INTEL i5 750 @ 3.8ghz/LEADTEK GTX 580/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/WD blue 500gb + samsung f4 2tb.Samsung F2380.Asus Xonar STX,marantz pm550dc & Pilot RS 2.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Dosetili se `Turci`... 06.12.2013. 14:23 #530466

status: user
broj poruka: 1588
... da ne mora da se menja PC svake godine za samo 5% bolje performanse :):):)

Loptica je kod proizvodjaca. Ili dosta bolje performanse ili opet dilovi sa softverasima, da se `Turci` nateraju u kupovinu.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Milunka 06.12.2013. 14:27 #530467

status: user
broj poruka: 17084
Al si ga rekao, nista ja tu ne bih dodao.
Svaka ti dala.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.12.2013. 14:40 #530470

status: user
broj poruka: 4747

Hehe, poslednjih sest potova, sve dobro receno.
Telefoni, tableti, konzole, lego kockice, kinder jajca...
__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @ PC trendi ljubitelje 06.12.2013. 15:03 #530477

status: user
broj poruka: 472
Sve to gospodo stoji, niko vam to ne pobija. Ali

neko voli da sedi u ktitor stolici, polu pogrbljen i bulji u manju grejalicu i gađa se FPS i high resolution pričama. Drugi su skloni ergonomiji i praktičnosti, sa aspekta mobilnosti, gde u svakom trenutku isti možeš da izbaciš iz ranca i odradiš šta ti već treba. Da li je mobile zgodan za upgrade, nije, ali zato se unapred razmišlja o nameni istog i svi ćemo se složiti da je više mozga upotrebljeno u sklapanje tog malog mališana nego bilo koje SUV PC varijante. Obe kategorije imaju svoje prednosti i mane i savršeno je jasno da egzistencija dobrog dela ljudi na ovom forumu zavisi upravo od prodaje desktop PC-a, tako da im taj nivo `likovanja` ne uskraćujem, niti me realno dotiče. Po prirodi sam hedonista i `izdrk*vam` na ergonomiju, od miševa preko custom made bed tray varijanti do cumstom made netbook/notebook stand varijanti i tome sl, tako da tu vašu priču da desktop PC predstavlja kamen temeljac i vrhunac moći i relizaciju svake `vaše fantazije` prosto ne pije vodu. Sto ljudi sto ćudi, ova diskusija se može produžiti u nedogled i prepirku ko je upravu, što mi nije namera, mada verujem da dobar deo uglavnom `povučenih` ljudi na ovom forumu će se složiti sa mnom iako svoja mišljenja javno neće izneti iz njima već svojstvenih razloga :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @hecate 06.12.2013. 15:07 #530478

status: user
broj poruka: 17084
Svaka roba ima svog kupca, i svako ce kupiti ono sto mu treba/odgovara.

Poenta je da nece izumrti PC klasicno trziste
jer je to i dalje orgoman deo kolaca i zarade.
Manje zahtevni korisnici koji ne razlikuju ram od ploce se naravno okrecu tabletima i ne zanima ih sta je unutra uopste (ne znaci da svi koji koriste tablete su informaticki nepismeni)

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.12.2013. 16:55 #530509

status: user
broj poruka: 4747

Pardon, ne zavrsih recenicu. Kinder jajca Stevice Pokrajca.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate ... 06.12.2013. 17:07 #530511

status: user
broj poruka: 472
`The function of education is to teach one to think intensively and to think critically. Intelligence plus character - that is the goal of true education.` ( Martin Luther King, Jr. ) CMOK
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad @Dexter 06.12.2013. 17:27 #530516

status: user
broj poruka: 4747

Da li mislis da ovde neki umeju da prepoznaju poentu, i ako umeju, da mare za nju?
Kako ne kapiras da oni koji sede pogrbljeni za stolom igraju igre u visokoj rezoluciji, a oni drugi programiraju, rade montazu, proizvode zvuk, konstruisu i projektuju masine i oblakodere, pronalaze lekove i tragaju za vanzemaljskom inteligencijom?

Kako se ti kao jedan mali pogrbljeni crv uopste usudjujes javiti na ovom svetom mestu? Ne mici se od te furune da ti se dupe ne smrzne i nemoj vise da trolujes temu. Nemas lovu za laptop, a i da imas ne bi ga nosio jer si zaboravan.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.12.2013. 17:36 #530519

status: user
broj poruka: 4747

`Peder bi trebao da cuti, ali kad bi on to mogao, ne bi bio peder.` (alrad A. D.) MR`S PEDERCINO.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate ... 06.12.2013. 18:47 #530539

status: user
broj poruka: 472
It is better to remain silent and be thought a fool than to open one`s mouth and remove all doubt. ( Mark Twain )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: ... 06.12.2013. 20:37 #530557

status: user
broj poruka: 4747

A i ti si tu? Izvini, nisam provalio.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: It is better to remain silent and be thought a fool than to open one`s mouth and remove all doubt. ( Mark Twain )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate ... 06.12.2013. 20:46 #530559

status: user
broj poruka: 472
If you want others to be happy, practice compassion. If you want to be happy, practice compassion. ( Dalai Lama )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs