Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Kuda idu naše pare
STRANA 1 OD 2  
PhatPhuck Kuda idu naše pare 15.12.2013. 13:33 T55940

status: user
broj poruka: 1886
Više od pola naših para, para koje nam pacovi, paraziti i korumpirani političari uzimaju kroz poreze, namete, akcize, takse na sve živo - ide za plate onih koji su se učlanili u stranke da bi dobili `večiti, državni pos`o, da ne mož` niki da i` otpusti`.
Ako ste se pitali i zašto vađenje pasoša košta skoro 40 evra - ovo vam je odgovor. Mora od nekuda da se od naroda iznude pare za plate skotova.


http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/427418/Padaju-plate-i-penzije-rastu-samo-dugovi

`Padaju plate i penzije, rastu samo dugovi
Marijana Krkić | 15. 12. 2013. - 08:35h

U budžetu za narednu godinu nešto više od polovine svih rashoda ide na plate zaposlenih u javnom sektoru i na dotiranje fonda za isplatu penzija. Ipak, i penzioneri, a i oni koji rade u javnom sektoru, moraju da računaju da će im primanja, realno, u narednoj godini biti niža nego do sada.

Država je, naime, odlučila da povećanje plata i penzija u narednoj godini bude ukupno 1,5 odsto, dok se, u najboljem slučaju, računa da će inflacija biti oko 4,5 procenata. Za zaposlene koji primaju preko 60.000 dinara, tu je i privremeni, solidarni, porez koji će im se, svakog meseca odbijati od neto zarade.

Primetno je da država, uprkos najavama, nije ukidala agencije. Naprotiv, zahvaljujući naknadama koje naplaćuju ove institucije, Vlada računa na priliv u budžet od 1,1 milijardu dinara.`


Da li ste znali da država Srbija, koja NIGDE nema izlaz na more niti mornaricu - ima agenciju (a njihove ludačke plate mi plaćamo) za istraživanje POMORSKIH nesreća?

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/273771/Vlada-osniva-agenciju-za-istragu-pomorskih-nesreca


`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum So what else is new... 15.12.2013. 13:46 #531974

status: user
broj poruka: 12785
Sve je to davno poznata javna tajna, i ništa ne može da se uradi da se spreči.

__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jaga ... 15.12.2013. 13:52 #531976

status: user
broj poruka: 618
glavna fora da se otpuste ti ljudi iz agencija i prenatrpanog drzavnog aparata doslo bi do socijalne `katastrofe` i ko to uradi gubi izbore u minimum dva naredna izborna ciklusa
KO TO SME DA URADI


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Mrzite 15.12.2013. 14:33 #531987

status: user
broj poruka: 268
sebe, a ne politicare. Kakav narod, takva i vlast. Mi Srbi smo jedna defetisticka stoka, koja misli da ne moze nista da se uradi, i da treba da ga primamo u bulju doveka bez vazelina. Naravno da moze nesto da se uradi, ali ljudi radije svoju apatiju i letargiju projektuju u mrznju prema onom ko za to nije odgovoran. Zasluzili smo sve ovo kad smo supci kakvih nema. Narod koji nema trunku nacionalnog samopostovanja i solidarnosti, i koji misli da ne moze nista da se uradi povodom icega, taj narod ne zasluzuje da postoji. Leka za bolest ima, al` mi necemo da popijemo plavu puilulu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Mrzite 15.12.2013. 14:36 #531988

status: user
broj poruka: 1886
Bravo!

:: sebe, a ne politicare. Kakav narod, takva i vlast. Mi Srbi smo jedna defetisticka stoka, koja misli da ne moze nista da se uradi, i da treba da ga primamo u bulju doveka bez vazelina. Naravno da moze nesto da se uradi, ali ljudi radije svoju apatiju i letargiju projektuju u mrznju prema onom ko za to nije odgovoran. Zasluzili smo sve ovo kad smo supci kakvih nema. Narod koji nema trunku nacionalnog samopostovanja i solidarnosti, i koji misli da ne moze nista da se uradi povodom icega, taj narod ne zasluzuje da postoji. Leka za bolest ima, al` mi necemo da popijemo plavu puilulu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: ... 15.12.2013. 14:43 #531990

status: user
broj poruka: 1886
Tako je! Bravo!
To je ono što sam ja pisao pre, da je ovaj narod navučen na zaostatke komunističkih praksi i na teški socijalizam (i populizam) - i zato mu nema leka.

Komunizam smo, navodno, ostavili iza sebe početkom 90-ih, ali MOZGOVI OVOG NARODA SU TRAJNO PROMENJENI, KAO POD DUGOGODIŠNJIM UTICAJEM DROGE - mi smo i dalje navučeni na taj način razmišljanja, `neću valjda ja sam da se brinem o mojoj sudbini - nego je valjda tu država da se brine o meni, zato glasam za te i te političare - da bi mi dali besplatno ovo ili ono`.

U Americi `Tea Party` (frakcija/deo Republikanske partije sastavljen od senatora i kongresmena koji su STRIKTNO I ŽESTOKO PROTIV POVEĆANJA DRŽAVNE ADMINISTRACIJE I POVEĆANJA POREZA) blokira čitavu državu na nekoliko nedelja zbog Obaminih reformi zdravstvenog sistema - a ovde... Ovde 90% morončina koji po ceo dan drkaju igrice ili gledaju `Farmu` - nemaju pojma ni kako osnovne stvari u državi funkcionišu, i odakle dolaze pare za ovo ili ono - ili zašto toliko moraju da plaćaju za ovo ili ono. Ovaj narod samo ume da plaća - ili da krade, da se grebe... A da se zapita `mora li tako, mora li da se plaća baš toliko` - to retko ko ume. A i ti koji umeju to da se zapitaju, dignu ruke i odu negde u inostranstvo. (gde nije mnogo bolje, ali bar nisu okruženi seljačkom stokom)

:: glavna fora da se otpuste ti ljudi iz agencija i prenatrpanog drzavnog aparata doslo bi do socijalne `katastrofe` i ko to uradi gubi izbore u minimum dva naredna izborna ciklusa
:: KO TO SME DA URAD
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Beograd na vodi, 15.12.2013. 14:57 #531991

status: user
broj poruka: 1187
Srbija na `lebu...



`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Opet se mali Phat Perica zaleteo grlom u jagode 15.12.2013. 15:21 #531994

status: user
broj poruka: 665
Javni sektor =/= državna administracija

Javni sektor obuhvata i prosvetne radnike, lekare i medicinsko osoblje, zaposlene u javnim preduzećima kao što su EDB, PTT i sl.
U javnom sektoru ukupno radi oko 470000 ljudi (u Blicu je tendenciozno navedena netačna cifra na osnovu opet tendenciozno date Dačićeve izjave), a od te cifre na državnu administraciju otpada svega 1/15, tj. oko 30000 zaposlenih.

Svrha ovakvog i sličnih članaka jeste priprema društva za novi talas masovnih otpuštanja i smanjivanja penzija, jer je to jedan od uslova koji u zamenu za nastavak narkomanskog kreditiranja pred nas postavlja MMF.

Rešenje je u pokretanju proizvodnje i otvaranju novih radnih mesta, a za tako nešto je neophodna duboka reforma bankarskog sektora i korigovanje carinske politike. Jasno je zbog čega takve mere niko ne spominje.
Ovako se sve opet svodi na borbu sa posledicama umesto sa uzrocima, dok se masama Fet Fakova i sličnih upaljenih glava baca prašina u oči ovakvim naručenim člancima.

p.s. Većinu agencija treba poukidati ASAP, ali dok se ne izvrši suštinska revizija nasleđa raznih Dinkića i Vlahovića, sve takve mere će samo odlagati našu propast, umesto da je spreče.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Opet se mali Phat Perica zaleteo grlom u jagode 15.12.2013. 15:45 #531997

status: user
broj poruka: 1886
:: Javni sektor =/= državna administracij
::
:: Javni sektor obuhvata i prosvetne radnike, lekare i medicinsko osoblje, zaposlene u javnim preduzećima kao što su EDB, PTT i sl

Niko nije ni rekao da treba da se smanjuje broj lekara - svi znaju koliko dugo se čeka na preglede, a kamoli na detaljnije operacije. Nije problem u lekarima - čak ni izdaci za njihove plate, ni za plate prosvetnih radnika - nisu bitna stavka. Problem su ludačke plate raznih pisara, kancelarijskih pacova, opštinara, otvarača vrata i referenata za promaju po agencijama i slično. Nisu lekari imali platu 6000EUR, nego je takvu platu imao guverner. (Šoškić - navodim samo kao primer). Nemaju lekari po pet funkcija sa po pet plata - nego to imaju oni koji rade u javnom sektoru a nisu ni lekari, ni prosvetari.

Uz svo dužno poštovanje, mogao bi da ne omalovažavaš u naslovima svojih postova, osim ako nisi trolčina kome i jeste cilj da diskusija prestane da bude diskusija - a da postane idiotsko i nepotrebno prozivanje.
Ni ja ne koristim svaku priliku da tebe omalovažim, niti svoje postove naslovljavam tako da omalovažavaju tebe.
Možda tebi mama/tata (ili ti) rade za državu, pa ti smetaju ovakve teme, ali poštuj pravo drugoga da ne misli kao ti, i da se ne slaže sa tobom - bez omalovažavanja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re: Opet se mali Phat Perica zaleteo grlom u jagode 15.12.2013. 15:55 #532002

status: user
broj poruka: 2270
Nije baš tako. Ima oko 38000 činovnika, ali nisu ni svi u EDB, PTTu, klinikama, policiji, itd. zaposleni kao nepohodni činioci rada ili uprave. I tamo ima gomila pravnika, `menadžera` ili nedefinsanih likova koji su dobili posao preko partijske ili rođačke veze ili je radno mesto izmišljeno da bi oni dobili posao. Osim toga, ovakav sistem javnog zapošljavanja ima i druge posledice osim pukog broja zaposlenih - na rukovodeća mesta se penju neznalice i idioti, gomila lopova čini javnu uslugu mnogo skupljom, a preduzeća grcaju u javašluku i korupciji.
Ni svi činovnici nisu zaludni, ima onih koji se ubijaju od posla. Problem je što je njihov posao besmislen - 95% činovničkog posla može da obavlja računar ukoliko bi administrativne baze podataka bile digitalizovane. Velika većina agencija je suvišna, ali i mnogo radnih mesta u npr. MIPu, konzulatima, itd.
Birokratija poodavno nije administrativni servis firmama i građanima, ona je postala samostalni ogranizam čiji su ciljevi opstanak i razmnožavanje.

:: Javni sektor =/= državna administracij
:: Javni sektor obuhvata i prosvetne radnike, lekare i medicinsko osoblje, zaposlene u javnim preduzećima kao što su EDB, PTT i sl
:: U javnom sektoru ukupno radi oko 470000 ljudi (u Blicu je tendenciozno navedena netačna cifra na osnovu opet tendenciozno date Dačićeve izjave), a od te cifre na državnu administraciju otpada svega 1/15, tj. oko 30000 zaposlenih
::
:: Svrha ovakvog i sličnih članaka jeste priprema društva za novi talas masovnih otpuštanja i smanjivanja penzija, jer je to jedan od uslova koji u zamenu za nastavak narkomanskog kreditiranja pred nas postavlja MMF
::
:: Rešenje je u pokretanju proizvodnje i otvaranju novih radnih mesta, a za tako nešto je neophodna duboka reforma bankarskog sektora i korigovanje carinske politike. Jasno je zbog čega takve mere niko ne spominje
:: Ovako se sve opet svodi na borbu sa posledicama umesto sa uzrocima, dok se masama Fet Fakova i sličnih upaljenih glava baca prašina u oči ovakvim naručenim člancima
::
:: p.s. Većinu agencija treba poukidati ASAP, ali dok se ne izvrši suštinska revizija nasleđa raznih Dinkića i Vlahovića, sve takve mere će samo odlagati našu propast, umesto da je spreče
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio ... 15.12.2013. 16:42 #532007

status: user
broj poruka: 665
Ja ne tvrdim da u gomili preduzeća i ustanova nema viškova, poenta je da gubici koje takvi prave nemaju značaj na nivou čitave privrede kakav im pridaju senzacionalistički mediji i laička javnost. Broj takvih ljudi realno ne prelazi cifru od nekoliko hiljada zaposlenih. U poslednjih 10 godina je čak prisutan trend opadanja broja zaposlenih u javnom sektoru na godišnjem nivou, ali problem je što taj trend prati i pad ukupnog broja zaposlenih u privatnom sektoru.

Rak-ranu naše ekonomije čine stavke koje sam naveo u prethodnom postu. To su glavni uzroci našeg ekonomskog propadanja, a ne neracionalna kadrovska politika koja igra važnu, ali ipak sporednu ulogu.

Birokratizacija nije specifično naš problem, naprotiv.

Računar ukida neka radna mesta, ali takođe i stvara potrebu za novim profesijama. Kod nas je problem jako nizak nivo opšte računarske pismenosti, što dodatno otežava širu primenu računara u adm. oblastima.

Što se korupcije i nepotizma tiče, to je deo turskog nasleđa i mentaliteta koji se menja generacijama, a mi kao narod i država nemamo toliko vremena na raspolaganju.

@ Phat Phuck

S obzirom na način izražavanja, reči koje upotrebljavaš u skoro svakom postu i opštu histeriju previše si osetljiv. Smajli u zaglavlju naslova tamo stoji s razlogom, zato smanji doživljaj.

Ti koji primaju po pet plata su oni koji sede po upravnim odborima, to su ljudi koji se nalaze u rukovodećim organima svih većih partija. Njihova primanja jesu prevelika, ali kao trošak u budžetu predstavljaju minornu stavku, s obzirom da se radi o nekoliko desetina ljudi.

O porodičnim stvarima ne pričam na forumu, samo ću ti reći da si pogrešio 100%.

:: Nije baš tako. Ima oko 38000 činovnika, ali nisu ni svi u EDB, PTTu, klinikama, policiji, itd. zaposleni kao nepohodni činioci rada ili uprave. I tamo ima gomila pravnika, `menadžera` ili nedefinsanih likova koji su dobili posao preko partijske ili rođačke veze ili je radno mesto izmišljeno da bi oni dobili posao. Osim toga, ovakav sistem javnog zapošljavanja ima i druge posledice osim pukog broja zaposlenih - na rukovodeća mesta se penju neznalice i idioti, gomila lopova čini javnu uslugu mnogo skupljom, a preduzeća grcaju u javašluku i korupciji
:: Ni svi činovnici nisu zaludni, ima onih koji se ubijaju od posla. Problem je što je njihov posao besmislen - 95% činovničkog posla može da obavlja računar ukoliko bi administrativne baze podataka bile digitalizovane. Velika većina agencija je suvišna, ali i mnogo radnih mesta u npr. MIPu, konzulatima, itd
:: Birokratija poodavno nije administrativni servis firmama i građanima, ona je postala samostalni ogranizam čiji su ciljevi opstanak i razmnožavanje
::
:: :: Javni sektor =/= državna administracij
:: :: Javni sektor obuhvata i prosvetne radnike, lekare i medicinsko osoblje, zaposlene u javnim preduzećima kao što su EDB, PTT i sl
:: :: U javnom sektoru ukupno radi oko 470000 ljudi (u Blicu je tendenciozno navedena netačna cifra na osnovu opet tendenciozno date Dačićeve izjave), a od te cifre na državnu administraciju otpada svega 1/15, tj. oko 30000 zaposlenih
:: ::
:: :: Svrha ovakvog i sličnih članaka jeste priprema društva za novi talas masovnih otpuštanja i smanjivanja penzija, jer je to jedan od uslova koji u zamenu za nastavak narkomanskog kreditiranja pred nas postavlja MMF
:: ::
:: :: Rešenje je u pokretanju proizvodnje i otvaranju novih radnih mesta, a za tako nešto je neophodna duboka reforma bankarskog sektora i korigovanje carinske politike. Jasno je zbog čega takve mere niko ne spominje
:: :: Ovako se sve opet svodi na borbu sa posledicama umesto sa uzrocima, dok se masama Fet Fakova i sličnih upaljenih glava baca prašina u oči ovakvim naručenim člancima
:: ::
:: :: p.s. Većinu agencija treba poukidati ASAP, ali dok se ne izvrši suštinska revizija nasleđa raznih Dinkića i Vlahovića, sve takve mere će samo odlagati našu propast, umesto da je spreče
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Gospodo .... 15.12.2013. 16:48 #532008

status: user
broj poruka: 4537

Ovo je toliko kompleksna tema da mi jednostavno ne mozemo u kratkim crtama opisati rasulo u javnom sektoru.

U pravu je Phat,sto se tice delova javne strukture i organizovanja sluzbi i posla.
Nijedna vlast se nece uhvatiti u problem zaposljavanja u javnom sektoru zato sto se gube glasaci.

Tesko je ostaviti coveka bez posla,tesko je nekom reci `Od danas ne radis`.
Mnogo ljudi je kupilo radna mesta,mnogo ljudi je nepismeno za ta radna mesta,mnogo .. mnogo problema ima ali to se nasledjivalo godinama.
Kako ko dodje na vlast on zaposli po nekog.Posledica je visak ljudi.
Gde cemo ih sad ?

Pritisnut je zdrav deo drustva: ` Ljudi koji su se samozaposljavali i koji se bore bez pomoci drzave.`
To su preduzetnici.
U zdravim ekonomijama je opterecenje plate od 20-40%.
Kod nas 64 %.
To ne moze da izdrzi ni Japan,Kina,Skandinavija ....

Nasa drzava je ` Stara`
Nasa drzava ima problem sa pojedenim penzijskim fondom.
Nasa drzava je na granici bankrota.
Nasa drzava nema jaku izvoznu ekonomiju da bi branila sopstvenu valutu.

Ja nisam ekonomista,ekonomisti nama ne mogu ni pomoci vise.
Nije meni potreban doktor sa Jejla da bih shvatio da svake godine losije poslujem i da sve vece dazbine imam prema drzavi.

Nasa drzava prevedeno u elektroniku iscrpljuje Murov zakon.
Dolazi do tacke kada vise ne moze da se ekonomski opstane jer je pojedena supstanca.

Mi kao da hocemo da odradimo 5 nm litografiju ali se mnogo rasipa struje i vise gubimo nego sto dobivamo.

Nama treba jedan pocetak iznova.
Ali pravi sustinski pocetak,poravnanje na nulu pa iz pocetka sve.
Izgubljene su godine i iskolovale su se generacije koje ne sluze nicemu,bice bolno ali zbog nase dece mora da se krene od nule.

Inace ostacemo zarobljeni u Krkuniji zauvek.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Šta je, ili bolje reći i pitati `Ko je` naša država...? 15.12.2013. 18:43 #532012

status: user
broj poruka: 864
Odlična tema Phat...

Ja ću malo samo off, ali mislim da neće da škodi...

Naša država je firma, možda i najkapitalističkija firma na celom svetu. Ona je uvek `registrovana`, nikada u blokadi računa, uvek je aktivna i svi papiri su joj u redu. U poslovima je uvek pozitivna, to jest posluje pozitivno...

Političari, stranke.... to je cirkuska ekipa, ekipa glumaca, ekipa `honoraraca` koja u zadato vreme izađe na scenu, obavi šta ima, i ode.... ode kući `otežana` novcem za ceo život...

Dakle, znam da će možda neki osuti paljbu po meni i reći da sam `paranoičan` i slično, ali na žalost mnogo je dokaza da sam ipak u pravu za tvrdnju da je naša država zapravo - SLUŽBA.
Samo SLUŽBA može da te dovede i skloni sa vlasti. Svi do jednog, ali svi, koji su bili predsednici ili premijeri Srbije su poreklom iz SLUŽBE.

Kako to da nam premijeri, ministri ili predsednici postaju ljudi koji NIGDE i NIKADA nisu vodili ni jednu uspešnu firmu, ili nemaju čak ni dan radnog staža ? Neka mi neko navede nekog poznatog političara koji je bio na vlasti u poslednjih 15 godina koji je IGDE bio zaposlen ili da je DOKAZAO liderske sposobnosti ?
Poznaje li iko od vas u svom životu nekoga da se preziva `Koštunica` ? A `Dinkić` ? Ili recimo `Kostreš` ? Pa `Čanak` ? Ili `Đinđič`, `Đelić` itd...
Sve je to kadar SLUŽBE, jer samo SLUŽBA vedri i oblači.
Tako bi mi trebalo da verujemo da se `NIJE ZNALO` kad se kralo po privatizacijama, kao svi glupi i ne vide ništa... A zna se da je SLUŽBI zanimljiva svaka transakcija, da imaju na svakih 5.000 stanovnika po jednog `spavača`.
Sve dok se to zlo ne rasformira - Srbija neće biti `DRŽAVA` već skup glumaca koja je sceni u ovom momentu, dok se ne zarotira...
U sistemu smo, a sistem ima svoje metode i sredstva da se održava...


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @Vodos 15.12.2013. 18:56 #532014

status: user
broj poruka: 4537

Iz vlasti niko nikad nije radio ni jedan jedini dan u privatnom poslu.
Niko nikad nije platio iz svog dzepa 1 mesec za socijalno,penziono i dop. za nezaposlene.
Niko nikad nije pitao onog od koga zivi /privatnu firmu/da li moze da mu olaksa poslovanje.

Ali uredno plasiraju vesti preko medija i plase privatni sektor: kakao ce da ih blokiraju i da im piju krv.
Kako ce da sprovode 0-tu toleranciju prema poreskoj politici koja je nerazumna i virtuelna.

Planiraju virtuelni budzet a onda se doktori ekonomije cude kako to nisu ostvarili ?

Oni kao ekonomisti ne znaju za ` Poresku krivu ` a ja znam ? Lol.

Mozes ti da popnes PDV na 80%. ali znas sta ces da dobijes ?
Racku.

Zasto ? Zato sto to nece vise da kupi milion ljudi nego 5.000.
Posledica >Veci porez>Tanja drzavna kasa>Niza prodaja>Siva ekonomija u porastu.

E to su ekonomisti iz Amerike.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Izadji i 15.12.2013. 20:58 #532023

status: user
broj poruka: 1187
bori se!




`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic Re: Gospodo .... 15.12.2013. 21:10 #532024

status: user
broj poruka: 221
za sve si u pravu, i poreske krive i druge stvari koje idu ukrivo, ali za ovo...

:: Nama treba jedan pocetak iznova
:: Ali pravi sustinski pocetak,poravnanje na nulu pa iz pocetka sve
:: Izgubljene su godine i iskolovale su se generacije koje ne sluze nicemu,bice bolno ali zbog nase dece mora da se krene od nule

Valjda shvatas da je ovo kao da kockar u dugovima do guse kaze: ljudi bilo bi posteno, radi socijalnog mira, da krenemo svi od nule.

U stvari siguran sam da shvatas koliko bi mi mnogo dobili samo da krenemo od nule, ali to nam samo govori mnogo o tome koliko smo zaglibili. Ljudi koji su iole sposobni beze iz zemlje,svesni da bi oni morali da se muce da bi doveli stanje u nulu. i to im ne treba. tj ne zele to. Beze tamo gde bi poceli od nule. I kada ode pola takvih, a druga polovina krene da se `snalazi` na crno, jasno je da ne ostaje niko da brani neke interese naroda, od kojih vecina nije zainteresovana za stanje u drzavi, ne zato sto je lenja ili zato sto je stara generacija zivela u socijalizmu.. nego zato sto smo unisteni od 90e na ovamo, prvenstveno stranim faktorima, remetilackim faktorima iznutra, cepanjem drzave, unistenjem ekonomije vojnim delovanjem i sistematskim razaranjem kako fizicki tako i kadrovski. To je dovelo do odliva mozgova, unistavanja firmi, unistenja srednje klase kao jedinog pokretaca ekonomije. Ovo sve je dovelo do apatije naroda.

Ovo ne moze ni jedan ministar da popravi. Nikakav premijer ovako nesto ne moze da ispravi. Bar ne oni sami. Potrebno je naravno, da citava vlada i svi politicari prvo krenu da rade za 0 dinara, kao prvi ljudi koji ce pokazati da im je stalo da rese veliku krizu u zemlji (svaki menadzer iz vrha pristaje na ove uslove ukoliko mu firma za koju radi - znaci). Oni ionako dobijaju jelo iz njihove menze a struju i drugo ionako ne placaju pa ne vidim problem u tome. I moraju da rade efikasno, a ne kao danasnji gradjevinski radnici da grade autoput 20 godina ili da popravljaju fasadu po pola godine. Takodje, pitanje:

:Iz vlasti niko nikad nije radio ni jedan jedini dan u privatnom poslu.

Jeste, radili su, ali su svi ti poslovi bili protivzakoniti. I da, uspesni su bili tek nakon dolaska na vlast.

Nazalost, zavrsili smo u zemlji gde je jedini nacin da zaradis, ako krades ili nesto smutis na moc i uticaj. Kada postene privrednike i preduzetnike drzava gleda kao na kriminalce, a kriminalci se ponasaju i predstavljaju kao uspesni privrednici i preduzetnici... sta drugo da se kaze. cemer, jad i beda. sudstvo, advokati, politicari, ministarstva, uprave i sto drugih cuda...

pored pomenute apatije, prosto je pravo cudo sto svi nismo u ludari nekoj... misim, kada je `narod` prevaren dok je protestvovao, radio, ili neradio, shvatio je samo jednu pouku... svaka promena zadnjih 20 godina bila je sve samo ne dobra za srbe u ovoj zemlji. i ne samo 20... nego 120.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Narod i policija zajedno 15.12.2013. 21:30 #532028

status: user
broj poruka: 1083

http://www.youtube.com/watch?v=_jqzUX8fkMk

Masovni protesti diljem Italije protiv EU, banaka i elite. Policajci skidaju šljemove i pridružuju se prosvjedima, ne voze vlakovi i javni prijevoz...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @Braćo Srbi i ostali... 15.12.2013. 22:33 #532033

status: user
broj poruka: 472
Mnogo ste BRE negativni, jeste stanje i situacija u kojoj smo oslikava manje više opšte rasulo, ali kad smo mi realno kao nacija i znali za nešto bolje. Trebalo bi da se tu nešto poradi i ka boljitku i prosperitetu, ali volja je kao i u svemu odlučujući faktor. Da li ćemmo mi kao narod ikad smoći snage da uradimo `reverse ingeneering` nas samih i uzdignemo se povrh ogavne svakodnevnice, čisto sumnjam. Stoga šta nam je činiti, pitam se svakog dana ?
Svi mi želimo rešenja odmah i sad, ali kako to i postići i sam put nas realno ne zanima i ako neko može na gotovo da nam `sažvače i ispljune`, onda bi možda još i razmislili o nekim promenama.
Jedan vid pozitivne orijentacije, koju žešće forsiraju u svima nama `dragoj Americi` ( bar tea party community ) je raditi na nezavisnosti i mogućnosti samoodržanja, nezavisno od države i bilo kakve socijalne pomoći i svega onoga što prestavlja prostu `otimačinu` od jednih i preusmerenje istih sredstava na ljude kojima je to `potrebnije`. Ono na šta aludiram je smanjivanje `bespotrebne` kupovine stvari koje nam realno i ne trebaju, i usmeravanje tih sredstava ka stvaranju nezavisnih samoodrživih manjih zajednica ( nešto tipa zadruga, možda ne baš najbolji primer, ali u tom kontekstu ), koje bi mogle preživeti nezavisno od ostatka grada ili šire države. Tako bi se radilo ka većoj decentralizaciji vlasti, smanjio udeo države u odlučivanju, a i razvijali bi se pozitivni međuljudski odnosi i dovelo do smanjenja alijenacije nama najbližih komšija koji su prvi fajktor pomoći ili `podmetanja noge`.
Svi mi nosimo sa sobom neki nivo znanja i iskustva, koje treba deliti sa nama najbližim i raditi na stvaranju ljudi koji su ti realana konkurencija i predstavljaju stvarne i opipljive ličnosti, a ne prosti `dronovi` koji vam se klanjaju i prate ili samo čekaju trenutak da vas zgaze i nastave da žive u utopiji i virtuelnom svetu. Izbacivati `kič i šund` koji nas svakodnevno okružuje i posvetiti se nekoj knjizi ili personalnom kontaktu sa drugim ljudima, jer su na najvećem udaru upravo porodica i tradicionalne vrednosti. Jednom kada se data institucija u potpunosti `razblaži` i izgube jasne `konture realnosti`, stav `if you don`t stand for something, you`ll fall for anything` će u potpunosti stupiti na snagu.
Stoga braćo Srbi prvi, pa svi ostali, krenite, ako već niste da radite na `obrnutom inžinjerstvu` sebe samih i svega negativnog što vas okružuje. Doslovno se držite principa `Kap po kap, puna čaša vode` i rezultati su neminovni. Od čekanja da ti drugi serviraju i omoguće, nema ništa, stoga upregnite svoje sive ćelije, aktivirajte se, a pare kao naš večiti `kamen spoticanja` će već sam po sebi, `kap po kap` izgubiti tu `mističnu` moć upravljanja naših života, gde ambicija i želja da se proizvede više dobrog nego lošeg će sigurno pobediti !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan bice prilike 15.12.2013. 23:20 #532036

status: user
broj poruka: 3730

Sad ce novi izbori opusteno... Samo nemoj te opet da NE izlazite pa da kukate opet ...


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2013. 01:23 #532044

status: user
broj poruka: 4230
Kvalitetni ljudi nisu na cijeni u Srbiji, Bosni, Crnoj Gori i Makedoniji.Hrvatska se koprca jos, a Slovenija je potonula.
Sramotno je da ja mogu posao da zavrsim sa Ustasama, a ne mogu sa nasima( nakon 3-4 posla ljudi pokusaju da ti ukradu ili da te prevare, bilo u Bosni, Crnoj Gori, Makedoniji i Srbiji).
Vise me cijene oni, koji su rusili moju kucu i unistili mi stan, nego oni za koje sam dao sve sto sam imao.
Nije problem u masi, koja je uvijek lako povodljiva na kvazi cinjenice, nego je problem mnogo dublji.
Kao sto se kaze ovdje na PC berzi:
` Ovce treba sisati, ako mozes`, tako je i u politici ili bilo kojoj drugoj sferi zivota.
Dok se ne formira pravosudje, koje ce da stiti vojska, a ne degenerativna policija( i onako su sve koji vrijede u policiji odstranili tj. otpustili ili penzionisali), nista nece biti od drzave.
Ovako nas samo komadaju malo po malo, a svi se kupuju.
Ispiti za 50-1000e( Beograd i Kraljevo najskuplji), operacija ( ispod ruke od 300e do 15 000e).
Politicari za razne vlade(kuca, auto i odredjeni fond za unuke), sudije za 500 do 20000e( ja ne mogu vec 10 godina da naplatim dug od Nis-a, EPS-a i Telekonja).
Dok ne proradi govnjiva motka, nece biti mogucnosti za pristojan zivot dostojan covjeka.
Niko nece vise izaci da se bori na ulici za svoja prava od gradjana.
Znam to, jer i vecinu mojih ratnih drugova zabole vise da stavljaju svoje glave u torbu, a niko nece da se pomjeri. Premalo ima ljudi koji imaju smjelosti da se otrgnu bankarskom sektoru, politickom uticaju i supcima koji ni dana svog zivota nisu radili, a komanduju svim strukturama danas.
Letargija je zahvatila sve postene ljude.
Samo seljak moze spasiti ovu zemlju, posto od kvazi obrazovanih strucnjaka samo tonemo dublje.
Ko ostane ovdje normalan, taj nije normalan ili je lopov, pa uziva u blagodetima svojih svinjarija.
Smatram za sebe da sam ispao glup, kada sam se vratio 2001 godine da nesto promjenim.
Sve sto sam stekao, stekao sam postenim radom, a sto se tice novaca, onoliko koliko sam do sada zaradio, dao Bog da zaradim do kraja zivota da mogu da osiguram sina, jer je najebao, ako se vrati na Balkan.
Zato danas svi belosvjetski lopovi uzivaju u plodovima moga dugogodisnjeg rada.
Dok Phi Beta Kappa i Skull and Bones se bore za prevlast u Srbiji(oba su sa Jejla), nece nam biti dobro.
Za Vucica ne mogu da kazem, ali za Tomu mogu.
Covjek pripada Phi Beta Kappa, kao i Kora Udovicki, kao i Tadic i nas vrli mladi Lazar Krstic.
Oni to ne kriju niti poricu.
E to je ono sto je strasno.
Bez obzira sto krade, Dragan Markovic Palma je 1000 puta bolji od ovih govana.
Pitanje je samo da li ima ko da povede Srbiju ?
Ako treba opet cu uzeti oruzje, ali ne sada da bih branio Beograd, nego golu egzistenciju.

Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `...Samo seljak moze spasiti ovu zemlju...` 16.12.2013. 01:58 #532048

status: user
broj poruka: 1187
`... Ako treba opet cu uzeti oruzje ...`

E ljakse, ako ti treba utoka, mozes da pozajmis ovaj moj ... Pa raspali ... Samo te molim da to prvo bude Kori, kasnije to `uopce` nece biti vazno...




`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2013. 02:02 #532050

status: user
broj poruka: 4230
Imam svoje.
Cuvaj ti tvoje.
Trebace ti ...

Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Zakaj se jedis..? 16.12.2013. 02:03 #532051

status: user
broj poruka: 1187
Kuzis fintu, kaj ne..?


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.12.2013. 02:06 #532052

status: user
broj poruka: 4230
Nikom ne zamjeram.
Svako radi, ono sto misli da je najbolje.
Tako i ti.
Kuzis ?


Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman CroATia se 16.12.2013. 02:07 #532053

status: user
broj poruka: 1187
koPRCA jos..? Kaj pjenis..?! Bus pukal!



`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Zemlja seljaka na brdovitom Balkanu... 16.12.2013. 02:24 #532059

status: user
broj poruka: 1187

Krvava Bajka...


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs