Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Mikrotik migracija konfiguracije
STRANA 1 OD 1
damirkic Mikrotik migracija konfiguracije 20.12.2013. 18:14 T56021

status: user
broj poruka: 342
Da li je moguce sa uredjaja koji imaju rOS v5.x iz serije 750 ili 1x00 da se prenesu podesavanja na RB951? Kako se premestaju portovi odnosno setovanja za njih kad recimo RB1100 ima vise portova i drugaciji chipset i konfiguraciju. Hteo bi da RB951 koristim kao WiFi namesto klasicnih rutera ali i u slucaju da mi crkne RB1100 da mogu backup konfiguracije sa njega da prebacim na RB951 i privremeno resim problem (failover). RB1100 nije opterecen velikim brojem konekcija, ima VPN tunel, odvojeni port (izolovan od lokalne mreze) za javni wifi u radnji i slicno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream MT 20.12.2013. 20:25 #533048

status: user
broj poruka: 791
mislim da nemoze barem ja nisam uspevao ali sam sam ga setovao tako da sam samo modifikovao odredjene parametre


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 20.12.2013. 21:03 #533051

status: user
broj poruka: 462
Delimično može,upravo zbog različitog broja portova.Probaj,ništa ne može da se poremeti.I sam sam to više puta radio,zadnji put upravo na rb951-2n,i veruj mi više vremena izgubio dok sam sve podesio,nego da sam ispočetka.Ako si mislio da samo premestiš konfiguraciju sa jednog na drugi,i da to radi,ne može.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.12.2013. 04:54 #533099

status: user
broj poruka: 9460
Ne bi trebalo da bude problema, ukoliko ima isti broj interface-a i ako su isto imenovani. Sto kaze IceCream, pokusaj i ako treba malo prepravis. Ustvari, sam backup ce preimenovati. Nisam probao slicno, ali nista te ne kosta da pokusas i vidis sta se desava.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream re 21.12.2013. 09:30 #533121

status: user
broj poruka: 791
mikrotik prepoznaje interfejs po mac adresama tako da je sasvim ligicno da mora da menja nesto jer se pojavljuje novi sa novim mac adresama a predasnji vise nepostoji


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs