Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Emmi, Alti, WinWin- kupovina na rate(kredit)?
STRANA 1 OD 1
mixer93 Emmi, Alti, WinWin- kupovina na rate(kredit)? 21.12.2013. 17:42 T56033

status: user
broj poruka: 4187
Danas sam pricao sa kolegom, uzeo je pre izvesnog vremena na nekoliko rata neku belu tehniku u WinWin-u na onaj kredit bez kamate. Sada gledam emmi, vidim i oni nude takav nacin placanja kreditom na rate bez kamate.
Da li neko ima iskustva sa tim? Planiram da sklopim neki komp sada za zimu, i kontam onaj ASUS-ov monitor da uzmem MX279H, kao i neki laptop matorcima. Znaci preko 1k eura bi bilo sigurno robe.
Ne razumem najbolje kako to ide, zato pitam. Verovatno ima neko da zna mnogo vise...
Koliko sam skontao, treba mi potvrda o zaposlenju i to je to sa moje strane, oni odrade sve ostalo. E sad sta sve ostalo treba?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 21.12.2013. 17:54 #533187

status: user
broj poruka: 908



Kolega je skoro isao da pazari neki tv,u sustini je jednostavno,das podatke oni te provere u kreditnom birou da li imas zaduzenja(dozvoljeni minus,kredit,stalno zaposlenje,da li placas rate)i onda salju firmi administrativnu zabranu.njega su odbili zbog nekog kredita

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re> 21.12.2013. 18:02 #533190

status: user
broj poruka: 677
To je sve ali zavisi do kog iznosa ideš. Najbolje pozovi njih ili pošalji mail.

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 21.12.2013. 18:23 #533192

status: user
broj poruka: 394
Mozes i cekovima,10 rata u WW,Komtrejdu,u Gigi cini mi se 12.Ja sam uzeo neke stvari pre neki dan u zadnje pomenutoj firmi,rekli su mi da pisem rate kad hocu,samo da zadnja bude u oktobru.Sad,meni oni imaju jace cene za neke stvari,sreca ne za one koje sam ja uzeo.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.12.2013. 20:37 #533216

status: user
broj poruka: 4227
Slikaj brate sta kupujes i u kakvom stanju, da ti djavo ne bude kriv kasnije.
Previse se polovne robe kod nas prodaje, kao nova.

Cena do prije neki dan na sajtu Giga**ona bila za 2x8 gb 12990, a kad ljudi koje sam poslao u radnju da kupe istu 16990. Poslao ih jer je bila jeftinija kod njih nego kod mene, a ono prc skuplje. Da ne pricamo u zadnje vrijeme, kako i oni i Al*i nece da vrate sa reklamacije odredjenu robu, dok je ne sjebu, a nemas kome da se zalis(govorim za dosta musterija u zadnje vrijeme, koje sam ja poslao do njih, jer je jeftinije), medjutim u 30-40% reklamacija robe koja se uzima sa otpada u Holandiji, Madjarskoj i Austriji nema garancije, pa hebu musterije, kao najpovoljnije je kod njih, a prodaju polovnu opremu. Sa ovom praksom je poceo i P*n, firma koju sam neobicno cijenio, zbog nacina kako je nastala,a imala respekt prema kupcima, bilo pravnim licima ili fizickim.
A da ne pricamo kako je roba vec sada posakupila kod nas od 10 do 40 %(najvise kod laptopa i memorija).
Ode sve u klinac lepi.
Sve sto radimo, radimo za svoju decu, nikada nece biti svjesni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro Ne bas... 22.12.2013. 00:35 #533240

status: user
broj poruka: 239
Kredit ide preko neke banke, ne mogu da se setim imena...
Ako nemas racun u toj banci oni ce ti otvoriti na konto kredita
Tako da nije bas bez kamate, jer moras da placas odrzavanje tog racuna sa koga se kredit otplacuje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Ne bas... 22.12.2013. 10:39 #533258

status: user
broj poruka: 1006
:: Kredit ide preko neke banke, ne mogu da se setim imena..
:: Ako nemas racun u toj banci oni ce ti otvoriti na konto kredit
:: Tako da nije bas bez kamate, jer moras da placas odrzavanje tog racuna sa koga se kredit otplacuje..
::

EFG banka je u pitanju, i mesečno održavanje je 150din (što i nije tako strašno), i jedini je `penal`.
Elem, u Winwin-u ćeš dobiti papire koje nosiš u firmu, koja ti to popunjava/ overava. Vraćaš im iste, onda oni to šalju u banku, koja čekira koliko možeš da se ispružiš. Otvaraju ti račun, na koji ćeš na mesečnom nivou uplaćivati ugovorenu ratu (koja ti stiže na kućnu adresu). Nisi ograničen u količini novca koju mesečno uplaćuješ: ako svakog meseca daš (recimo) 1000din više od rate, proporcionalno ti se smanjuje ukupna količina love koju im duguješ. Kada sve otplatiš, gašenje računa (ako to želiš, tj. korisnik si neke druge banke) je posao od 5-10min.
I to je sve...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Ništa to ne vredi 23.12.2013. 09:58 #533440

status: user
broj poruka: 1328
Kad samo banke daju kredite, nema veze sa radnjom, odeš u banku uzmeš kredit za toliko i ne bakćeš se sa radnjama. Kada bi same radnje i njihovi dobavljači/vlasnici kreditirali, to bi bila druga priča.
Banke su `krive` za sve to, doći do nekog kredita je teže nego zaraditi pare a i daleko skuplje.
Ja imam problem što imam kanadsku penziju, ne mogu da imam direktnu uplatu pa iako imam pristojnu (za naše prilike) penziju, totlno redovnu (što za ovdašnje plate ne može uvek da se kaže), otplaćenu, legalnu kuću itd. ne mogu da dobijem ni dinar kredita ili pravu kreditnu karticu.
U Kanadi su me bombardovali sa ponudama za kredite i kartice ne pitajući za zaposlenje itd. ali nisam nikada uzimao jer mi nije trebalo a ovde ne mogu iako mi treba relativno mali kredit i mogu da otplatim bez problema.
S`obzirom na to koliko ljudi radi stvarno legalno radi, mislim da banke gube mnogo i rediti su skupi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @mixer93 23.12.2013. 10:04 #533442

status: user
broj poruka: 17084
Moze na rate/cekove/odlozeno itd zavisi od radnje do radnje, a kao sto su ti i rekli, samo neko da je u stalnom radnom odnosu i da nije u minusu i moze da se pazari.

@Operate
Kakve ti informacije iznosis majko moja, inace par reklamacija sam imao i sve je uradjeno brzo lako i kako treba, cak sam dobijao jace komponnte nego crknute.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Gigatron 23.12.2013. 10:08 #533444

status: user
broj poruka: 4866
Bio pre neki dan, iste su im cene kao na sajtu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Auuuuu 23.12.2013. 10:28 #533447

status: user
broj poruka: 17084
Hlandija Koreja Kina cene gigatron...

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Postupak je dosta jednostavan 23.12.2013. 15:50 #533488

status: user
broj poruka: 4187
Sad sam kontaktirao emmi. Porucim preko neta, cekiram placanje na kredit, na mail dobijam obrazac koji treba da popunim, vracam im to, oni prosledjuju banci na kontrolu i ako odobri banka oni mi salju robu automatski. Uslovi su, stalni radni odnos, primanje preko 16.000,00din. Do 35k ne treba nikakva dokumentacija, preko te cifre je potrebna dokumentacija iz firme da ste zaposleni, prosecna plata...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.12.2013. 17:41 #533498

status: user
broj poruka: 4747

Problem je sto je kupovina na kredit dosta skuplja. Uglavnom je oko 2000 vise nego za cash jer nema web i ostali popusti, i placa se odrzavanje racuna preko koga ide kupovina 200 din. mesecno, pa ako je npr. na godinu dana onda izadje 4400 vise nego za cash. Pa treba izvagati da li se isplati.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: 24.12.2013. 00:24 #533573

status: user
broj poruka: 4187
Pa nista nije skuplje nego za kes, iste su cene. Nemas cene za kes i cene za kredit.


::
:: Problem je sto je kupovina na kredit dosta skuplja. Uglavnom je oko 2000 vise nego za cash jer nema web i ostali popusti, i placa se odrzavanje racuna preko koga ide kupovina 200 din. mesecno, pa ako je npr. na godinu dana onda izadje 4400 vise nego za cash. Pa treba izvagati da li se isplati
::
:: _____________________________
:: The finest AV http://goo.gl/aradKv
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.12.2013. 02:09 #533584

status: user
broj poruka: 4747

Ali ne vazi web popust kao recimo ovde http://goo.gl/ulTgEu. I ima to odrzavanje racuna po 200 din. mesecno.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs