Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
`PDV neće `osujetiti` IT sektor`
STRANA 1 OD 1
Shomiman `PDV neće `osujetiti` IT sektor` 04.01.2014. 21:53 T56205

status: user
broj poruka: 1187
`Beograd - Građani su pet i po godina imali privilegiju da na kupovinu kompjutera plaćaju 8 % PDV-a, što je računare dovelo u nešto više od polovine domaćinstava u Srbiji.

Od 1. januara, PDV na kompjutere i komponente, skočio je na čak 20 odsto, ali u Ministarstvu privrede smatraju da to neće sprečiti ambiciju, da informatički sektor postane jedan od vodećih.

Aduti Srbije u informatičkom sektoru su stručni kadrovi, dobra infrastruktura i podrška Vlade razvoju ove industruje. To je poručeno prilikom prošlogodišnje posete direktora Majkrosofta. Svega nekoliko meseci kasnije, ista Vlada donosi odluku da državnu kasi napuni, izmežu ostalog, i naplatom višeg PDV-a na kompjutere.

U Ministarstvu privrede, međutim, smatraju da povećanje poreza na kupovinu računara neće ugroziti ambiciju Srbije da IT sektor postane jedan od vodećih.

`Uvek je bolje kada su niže poreske stope ali za to trenutno u Srbiji nema prostora. I većina ljudi u Srbiji ne želi niske poreske stope jer želi da država troši. Dakle to je jedno iznuđeno rešenje. IT kod privatnika se dobro razvija, a u javnom sektoru ne pa će biti da problem nije u visini poreske stope nego u nečem drugom`, kaže Aleksandar Stevanović, savetnik u Ministarstvu privrede.

Pre početka krize, sredinom 2007me tadašnja Vlada je spustila PDV na kompjutere i komponente na svega 8 odsto kako bi podstakla računarsko opismenjivanje Srbije. Sada iako samo polovina stanovništva poseduje kompjuter, PDV na računare skače na čak 20 odsto. Kao posledica se očekuje isti procenat pada prodaje.

`Osetili smo rast prodaje. Zaista narod je sve više i više počeo da kupuje IT, počeli smo da budemo sve pismeniji u tom smislu što nam je jako bitno zbog Evrope. Medjutim sada opet idemo kolo unazad, što narod kaže. Marže su izuzetno male, radi se o proizvodu koji su jako skupi, jako brzo zastarevaju tako da smo i sad imali problem, dovijali smo se raznoraznim poklonim i kao što sam rekao, ljudi su taman stekli naviku, cene su bile prilagožene ali u 2014. očekujemo pad miniamlno bar 20 posto`, kaže Željko Milović, koordinator prodaje u Tehnomaniji.

Prema podacima sa poslednjeg popisa stanovništva, samo trećina građana Srbije ume da koristi računar. Oko dva miliona se izjašnjava da poznaje osnove korišćenja kompjutera i računarskih programa, dok tek nešto više od 900 hiljada ljudi u Srbiji ume da koristi Internet, e-mail i poznaje obradu teksta.`

Izvor: B92

Aleksandar Stevanović, savetnik u Ministarstvu privrede... ... ...

`Građani su pet i po godina imali privilegiju da na kupovinu kompjutera plaćaju 8 % PDV-a, što je računare dovelo u nešto više od polovine domaćinstava u Srbiji.`

`...što je računare dovelo u nešto više od polovine domaćinstava u Srbiji...`



`There`s someone in my head, but it`s not me?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CuMsHoT ma 04.01.2014. 22:00 #535395

status: user
broj poruka: 259
napuse se oni nama k.rca 20% vise...


do not fear CuMsHoT is here :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman I većina ljudi u Srbiji ne želi niske poreske stope jer želi da država troši. 04.01.2014. 22:01 #535396

status: user
broj poruka: 1187
..?


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath realne cene? 04.01.2014. 22:03 #535397

status: user
broj poruka: 484
I većina ljudi u Srbiji ne želi niske poreske stope jer želi da država troši - DA, sigurno...
sto se tice cena u MP/VP siguran sam da ce kompanije (Em**, Win***, Giga***,...) dici svoje cene za 12% + `ono sto ne znamo za koliko ce dici da se jos malo obogate!!!`

You can`t hurt me, hell, i can`t even hurt me.
Electricity couldn`t kill me, Games couldn`t kill me, Internet couldn`t kill me.
Did you really think your little jokes were going to kill me?
I`m done with the winning cause i`ve already won.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Prisetite se... 04.01.2014. 22:08 #535398

status: user
broj poruka: 1187
Dok je `Vas` gradonacelnik, `nekoc`, znjeo na tim `poljima`, maticna ploca nikako nije mogla spadati u osnovne komponente, a cetiri slepera, `vjesto` prikrivenih monitora, jos uvek su ... Valjda u predistraznom postupku... ...


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 A sve ovo donosi... 04.01.2014. 22:09 #535399

status: user
broj poruka: 1588
... sacica potplacenih nepismenih korisnika ikakve tehnologije.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck LJUDI, OSVESTITE SE, I POKRENITE GUZICE 04.01.2014. 22:38 #535404

status: user
broj poruka: 1886
Sve dok se politički ne aktivirate, dok ne počnete da protestujete, dok im JASNO I GLASNO ne počnete STAVLJATI DO ZNANJA DA SE SA ZAPOŠLJAVANJEM U JAVNOM SEKTORU i SULUDOM POTROŠNJOM MORA PRESTATI, dok ne počnete SVAKOG DANA da im zvonite u uši da SOCIJALIZMU MORA DOĆI KRAJ, i da NIJE DUŽNOST DRŽAVE (to jest - nije dužnost PARA PORESKIH OBVEZNIKA) da drugima obezbeđuju sigurna DOŽIVOTNA radna mesta koja oni posle prenose u nasledstvo svojoj familiji i deci - POREZI ĆE VAM SE SAMO MNOŽITI I BIĆE SVE VEĆI I VEĆI.

ČITAJTE OVO I ZAPAMTITE OVE CIFRE:
`Rashodi za zaposlene u javnom sektoru u Srbiji veći su od tri odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP), što je oko 900 miliona evra godišnje. To je, prema oceni Ministarstva finansija, posledica nekontrolisanog zapošljavanja i viših zarada u javnom nego u privatnom sektoru. Kako se precizira, u Srbiji ima za pet do 10 odsto više zaposlenih u javnom sektoru na 1.000 stanovnika nego u drugim državama regiona, a zarade u javnom sektoru su za 35 odsto veće nego u privatnom. `

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/431417/Od-sutra-zabrana-zaposljavanja-u-javnom-sektoru-i-smanjenje-plata

DEVET
STOTINA
MILIONA (to je ovaj broj - 1 000 000)
EVRA
svake godine odnosi na razne novčane izdatke za 720 000 (HILJADA!) PACOVA koji su se pozapošljavali po javnom sektoru preko partijskih, rođačkih i roditeljskih veza.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toyboy 200 na sat... 04.01.2014. 22:39 #535405

status: user
broj poruka: 60
http://bit.ly/1cQ2wQu

http://bit.ly/1f3OLAZ, samo bre sibaj i uzivaj, trnda, trnda, trndata, pa krene moravac :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck OSVESTITE SE, POKRENITE SE, i EDUKUJTE MORONE OKO VAS 04.01.2014. 22:45 #535406

status: user
broj poruka: 1886
Dakle, ne samo što ih ima više nego što bi trebalo (koji rade `za državu`/u javnom sektoru), nego VAS - NE SAMO MENE - NEGO SVE VAS - kroz poreze i ostale namete koje MORATE da plaćate - REKETIRAJU I IZNUĐAVAJU VAM DEVET STOTINA MILIONA EVRA godišnje - a da i ne pominjem to što su njihove plate uvek sigurne, i mogu biti samo sve veće (vrši se korekcija za inflaciju - a vas koji radite za privatnike - ko *ebe).

Zapitajte se zašto, na primer, vađenje pasoša sa svim taksama košta oko 40EUR? JEL` MORA TOLIKO DA KOŠTA? To je čisto jedan primer.

Vas privatnik može da *ebe i maltretira kako hoće - a njima su plate 35% veće, ZAGARANTOVANE, i POSAO IM JE SIGURAN. Jedino ti ŠTAKORI/PACOVI spavaju mirno, jer znaju da ih i sutra čeka isti posao koji su imali juče - dok vaša egzistencija nikada nije 100% sigurna. KO JE TU GLUP? KO JE TU KOME ROB?

PRESTANITE DA DRK*TE IGRICE, OSVESTITE SE, i AKTIVIRAJTE SE KAKO GOD ZNATE I UMETE: pišite mejlove, javljajte se u emisije na radiju i televizijama, ukazujte na problem. EDUKUJTE LJUDE OKO VAS, objasnite nepismenim i glupim majmunima oko sebe zašto plaćaju tolike poreze i takse/akcize, i objasnite stoki oko vas da sve to može biti mnogo niže, da bi mogli da plaćaju manje, i da i oni treba da se aktiviraju.

Kad odete negde, na primer, na slavu ili slično slavlje, iskoristite tu priliku da svojoj rodbini i poznanicima objasnite zašto plaćaju tolike poreze, zašto su akcize na GORIVO i DUVAN KOJI PUŠE toliko visoke, itd, itd... Masa morona u Srbiji uopšte ne razmišlja niti zna kako država funkcioniše, niti znaju odakle dolaze pare za sve ono što Država isplaćuje.
SVE TO DOLAZI OD POREZA, NAMETA, AKCIZA, TAKSI, itd. NE PADA S` NEBA, niti je besplatno. Neko to sve uvek mora na kraju da PLATI.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 04.01.2014. 23:32 #535409

status: user
broj poruka: 4054
jasno vam je da su nas zuti urnisali i da sad ovi jadnici neznaju sta ce sa budzetom, pa sad dizu pdv na sve i svasta, guraju akcize u nebo i otkrivaju toplu vodu

1l supera u dubajiu kosta 30 din .. i svi voze ferarije i lambordzinije , lapici i kompici stari 6meseci se bacaju u kontejner (jebe im se za garanciju)

najgore je sto sve te pare koje exra nakupe od dizanja cena nece otici tamo gde treba !! i to je ono sto mene boli

20g radim u ilegali i nikad u ovoj srbendiji necu otvoriti firmu .. nikad !!!

ali drugar koji radi legale radi tendere .. i pre mesec dana (nesmem da kazem koja bolnica drzavna u NS-u) je isporucio na osnovu dobijenog tendera 2 kompijutera .. lap i7 i desk i7 .. 5000e .. zarada 1%

instaliraoi i zamislite za sta im sluze te 2 zveri !!!! ???? ja sam iskreno mislio da im treba za pregledavanje snimaka sa mag. rezonance i tome slicno .. ma kakvi .. za jebeni MAIL i nista vise

reko izvini Dr.fuckwind mogli ste uzeti 2 tableta za tu stvar a ostatak od 4600e da lepo okrecite bolnicu jer nije okrecena 30g ... sta te boli uvo drzava placa ..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 05.01.2014. 00:02 #535411

status: user
broj poruka: 394
Da,to je taj...Aleksandar Stevanovic.Coveka sam zapamtio kao vise puta pominjani strucni kadar na TV/vestima iako mi je bilo kakvo objasnjenje doticnog izgledalo totalno debilno za laika za ekonomsku politiku.Pojavljivao se da brani prodaju `Telekoma` na TV-u sa nekim pricama tipa `Perica se igra ekonomije`.Covek se razvlacio u pricama sa DS-om,sad je sa SNS-om a uvek ga krasi totalna nesposobnost da objasni ideju kojoj je privrzen(placen).I uvek se pita za nesto,ne znam ko ga toliko gura.Da je mator,pa ajd` iskusan je.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markisha Phat... 05.01.2014. 00:09 #535413

status: user
broj poruka: 173
Uglavnom sam se slagao sa tvojim stavovima,razumeo te ali u zadnje vreme vezano za javni sektor nisi u pravu...

Da se objasnimo malo....
Sta je javni sektor?
Prosvetni radnici,doktori,razne sluzbe koje tako rade jer nemogu da funkcionisu kao samostalne jer nisu produktivne ili nemogu da budu produktivne...naravno ima tu i onih po raznim agencijama,ministarstvima i preduzecima koje ne rade nista a imaju lepe plate...A ti brate sve generalizovao i koristis se onim inkizistickim metodama gde huskas,osudjujes i pozivas na linc.
Pritom ova govna sto svakodnevno gledamo na tv ekranima njih ne pominjes...A oni su glavni gde je problem i njima odgovaraju takvi kao ti da odrade posao za njim a oni da gledaju....Jer dovode svoje ljude nestrucne na rukovodeca mesta namestaju poslove da se nakradu i odnesu i ono malo sto je ostalo...Obican radnik tu nije kriv moze samo da ustane i da pobije sve i mozda tako za nekog drugog resi problem...

Zavadi pa vladaj! Narode pobi sve sto radi u javnom sektoru jer kad je vama lose sto bi njima bilo `dobro`?!?!
Umesto da se svuda izjednaci na bolje ti bi hteo da izjednacis na gore?Jel tako?

Pre 25 godina svuda kod nas ljudi su imali oko 30 dana godisnjeg odmora,raznorazne beneficije(ako se zasluze),plate normalne itd....Sada toga nema ili ima u tragovima...pa jel bolje to da se vrati ili da svi zivimo u nakaradnim uslovima koje su Miskovic i ostali kreirali?Mutirano zapadno?Gde se cak ljudi sa zapada iscudjavaju kako imamo tako malo slobodnih dana,odmora,duge radne nedelje gde mnogi jedva vide 2 neradna dana u mesec dana...

Cudna logika...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: .. 05.01.2014. 00:22 #535415

status: user
broj poruka: 4662
Bas tako, ako, slobodno mogu da povecaju cene(poreze i slicne budalastine) ali to neka ide makar za neku korist. Pomenuo si bolnice, tamo im se aparati kvare non-stop, ovde u Nisu u urgentnom centru i u Domu Zdravlja na odeljenjima gde je od vitalnog znacaja da aparati uvek budu operativni, dodju pacijenti oni ih vracaju nazad da se vrate za tipa 3 4 5 6 meseci!?!?!? WTF!?!? Sta bre oni rade tamo, da li su oni normalni!?!? Vise puta kad se zadesim u nekoj takvoj situaciji, znam da se dernjam na prvog tu ko mi naidje od zaposlenih.

Pre par meseca sam se raspravljao sa zubarom jer sam trebao da dodjem da mi pogleda zub posle stavljenog leka kroz 2 nedelje, i dodjem ja dan pre zakazanog termina, oni mi kazu otisao ti zubar imao neke familijarne obaveze pa dodji za nedelju dana!?!? ja kao WTF, pa dajte drugog da pogleda, oni a ne ne to ne moze, sreca pa me nije boleo zub, inace bi jos vecu havariju napravio od pukog raspravljanja!!!!

Sve debili od ljudi i jos se zale kako im niske plate, i to sam cuo od zubara kada je `komentarisao` dok je radio!!




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD10EARS 1TB
ST31000340AS 1TB
Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: jasno vam je da su nas zuti urnisali i da sad ovi jadnici neznaju sta ce sa budzetom, pa sad dizu pdv na sve i svasta, guraju akcize u nebo i otkrivaju toplu vod
::
:: 1l supera u dubajiu kosta 30 din .. i svi voze ferarije i lambordzinije , lapici i kompici stari 6meseci se bacaju u kontejner (jebe im se za garanciju
::
:: najgore je sto sve te pare koje exra nakupe od dizanja cena nece otici tamo gde treba !! i to je ono sto mene boli
::
:: 20g radim u ilegali i nikad u ovoj srbendiji necu otvoriti firmu .. nikad !!
::
:: ali drugar koji radi legale radi tendere .. i pre mesec dana (nesmem da kazem koja bolnica drzavna u NS-u) je isporucio na osnovu dobijenog tendera 2 kompijutera .. lap i7 i desk i7 .. 5000e .. zarada 1
::
:: instaliraoi i zamislite za sta im sluze te 2 zveri !!!! ???? ja sam iskreno mislio da im treba za pregledavanje snimaka sa mag. rezonance i tome slicno .. ma kakvi .. za jebeni MAIL i nista vis
::
:: reko izvini Dr.fuckwind mogli ste uzeti 2 tableta za tu stvar a ostatak od 4600e da lepo okrecite bolnicu jer nije okrecena 30g ... sta te boli uvo drzava placa .
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toyboy ... 05.01.2014. 00:30 #535416

status: user
broj poruka: 60
Ako vec niste i ne smeta vam zenska heroina, procitajte knjigicu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Atlas_Shrugged

ima tri toma. Jako lepo je ilustriran, javni sektor protiv privatnog, a jos kad ima i SF elemente ( umereno ), vise `precutane tehnologije` varijante, ekstra stvar za ove `srecne praznike`...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck `ZAŠTIĆENI KAO BELI MEDVEDI` 05.01.2014. 00:37 #535417

status: user
broj poruka: 1886
http://www.rtv.rs/sr_ci/ekonomija/kako-otpustiti-140.000-ljudi-iz-javnog-sektora_441135.html

`Нема више враћања на старо`, нагласила је Михајловићева и указала да се код ове врсте реформи мора направити баланс између пореске, економске, финансијске и социјалне политике.

Она се пожалила да према Закону о државним службеницима у државној управи, постоје људи који су заштићени као `бели медведи`, којима `не можете ништа` по Закону о раду, да их отпустите зато што не раде довољни, а за нека радна места постоје три - четири извршиоца.

Када је реч о ЕПС-у, у производњи има мањка људи, али у администрацији сигурно има вишка, и то у јавном предузећу које има око 36.000 запослених, навела је Михајловићева.



Markisha, o ovome ja pričam, a ne o lekarima i nastavnicima/profesorima/učiteljima. Njih nam treba više.
NE MOŽE NIKO DA BUDE TOLIKO ZAŠTIĆEN OD OTPUŠTANJA I OTKAZA, i da mu plata REDOVNO bude uvećavana kako skače inflacija - a da ja svakog dana moram kao crnac da radim da bih sebi obezbedio egzistenciju - a pri tom ja plaćam te kojima je posao ZAKONOM zaštićen. TO PROSTO NIJE PRAVEDNO, i NEKO JE TU BUDALA. A ja neću da budem budala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Re: LJUDI, OSVESTITE SE, I POKRENITE GUZICE 05.01.2014. 04:52 #535429

status: user
broj poruka: 1187
`...Sve dok se politički ne aktivirate...`

Ako to podrazumeva priklanjanje nekoj politickoj `sranci`... ... ..?

Kome `lepa moja`..? Kome..? Da si argumentovano odredjeniji, pa da polemisemo... Ovako...

DS u NS-u `objezbedila` cak 5000 besplatnih badnjaka... `Lijep` gest... Al` ga ja ne podrzavam...

Poplaveh, pozuteh, pocrveneh, pozeleneh... Ta koji mi je..? Jbt... ... ... A ti... Ugledao dugu..! Izgleda...



`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misoni Влада је овим повећањем ПДВ-а вратила Србију бар 10 година назад... 05.01.2014. 06:03 #535433

status: user
broj poruka: 35
у време кад је 15-20% Срба имало Пи Си рачунаре.Али добро,више и не треба.Проценту преко тих,плафон 20% су довољни таблети и смартфони за њихово схватање,виђење и коришћење рачунара.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Realno se cene nece povecati 12%, nego.... 05.01.2014. 11:53 #535445

status: user
broj poruka: 864
....oko 15% !
Naime, drzava ODMAH naplacuje PDV, dakle UNAPRED, prilikom uvoza opreme ili cega sve vec. Odmah, ili ne mozes da podignes opremu sa carine. Ili mozes, ako prilozis Bankarsku Garanciju da ce PDV biti placen za 7 dana...
I tu bi trebalo `nahraniti` i Banku, koju boli uvo, jer i ona zaradjuje kamaticom...
I tako dalje u krug....

U pravu je Phat, sistem nam se urusava jer sve vise glodara izjeda isto zitno polje...
Penzioneri NAJVECU VECINU novca koje dobiju kroz penziju VRATE u istu kasu, dakle pozno zivotno doba, i to malo sto im je ostalo, naprosto im IZMICE ispred ociju...

U nekim drugim zemljama, penzioneri su POTROSACI jer putuju, druze se, jedu, piju...
Ovde, oni su najurednije platise racuna JAVNIM PREDUZECIMA, dakle osnovni zamajac njihovog opstanka...
Zbogom IT u Srbiji, PUTUJ, daleko je silicijumska dolina....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `...POKRENITE GUZICE...` 05.01.2014. 12:39 #535449

status: user
broj poruka: 1187
` - |||||||| - - - - - - - - - - - ] http://www.youtube.com/watch?v=xnZYeSZ-vr4
./_==o _________________|
...), - -.(_(__) /
..// (\) ), - - `.`
.//___//
//.__//
..._l\



`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toyboy he, he, he, he.... 05.01.2014. 12:57 #535452

status: user
broj poruka: 60
`I tu bi trebalo `nahraniti` i Banku, koju boli uvo, jer i ona zaradjuje kamaticom...`

aaaaa ha, ha, ha, ha, ha, ha:

http://bit.ly/18XdbHf

tragikomicno, ali istinito, a gde smo mi u celoj prici ?

Samo cepaj pink/nova, a `pametni ljudi` neka nas vode u jos `pametniju buducnost`. Samo ovoga puta nece biti `back to the future`, vec sledi period dugo najavljivane `velike gladi`...

HA, HA, HA, HA, HAAAAAAAAA....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Kais ima granicu do koje moze da se steze... 05.01.2014. 13:35 #535455

status: user
broj poruka: 1588
Kad dodjes do granice, mozes da se slikas. Sta se desava ako otpuste pola ljudi iz `drzavnih sluzbi` i posle toga opet dodjemo do toga da nemamo dovoljno?

Kad ce neko reci - nemamo SVOJU privredu, zato nas je svih mnogo (lekara, nastavnika/profesora, vojnika, policajaca, zaposlenih i nezaposlenih, penzionera i beba, ... i na kraju `najmanje` stetnih - nezajazljivih politikanata)? To je moje pitanje.

Kad imas SVOJU privredu onda profit ostaje u zemlji (pored plata i poreza... za zaposlene). Pa se onda od tog profita nesto napravi.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `...nemamo SVOJU privredu...` 05.01.2014. 13:58 #535458

status: user
broj poruka: 1187

`Бирократско грицкање времена идеално за корупцију.`

Bas zato... ... ...


`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Kinezi ! 05.01.2014. 19:04 #535479

status: user
broj poruka: 864
Kinezi imaju tu prednost da imaju svoju privredu !
Kinezi, gde god da se nadju na planeti zemlji, imaju tu mogucnost da UVEK kupuju domace !

A mi zezamo komunizam i socijalizam :)

@Phat : ovo je mala alegorija na tvoje izlaganje, mali sarkazam :)

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs