Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Intel Sebring API????
STRANA 1 OD 1
Skyhawk Intel Sebring API???? 06.01.2014. 22:01 T56227

status: user
broj poruka: 53
Evo ovako, imam neki stari laptop, Asus M6Ne, kupio sam ga jos davne 2004 godine. Mene je sluzio valjano do 2010 kada sam se `castio` sa novim HP-om a taj stari Asus sam dao klincu da se zanima. I njega je donedavno fino sluzio, dok ovaj nije bio ko zna na kojim site-ovima, ko zna sta je pokupio i uglavnom comp nece da radi. Ja pokusavao da ga opravim par dana, vidim ne ide i resim da je manja gnjavaza da formatiram system drive i da onda sve instaliram iz pocetka. Tako i uradim. Formatiram drive, instaliram Windows XP SP3 i sve driver-e -> neke sa CD-a koji sam dobio sa laptop-om kada sam ga kupio a neke update-ovane verzije koje sam nasao na net-u. Posle toga, sve radi sem wi-fi adapter-a. update-ujem driver - ne radi. Probam ja Roll back driver u Device manager-u - jok, ne radi. Uradim uninstall device a potom preko Add Hardware opcije pokusam da mu ucitam Windows driver - opet ne radi. K` svemu tome kada pokusam da ukljucim wireless adapter (postoji wi-fi button pored keyboard-a ili Fn + F2) dobijam notification:
`Unable to load the Intel Sebring API, please install the ProSet Utility Wireless LAN Driver` (Device Manager daje device error code 10)- Proset utility je inace Asusov software koji manage-uje wireless connections i koji sam instalirao sa CD-a koji imam.
Sta je to Intel Sebring API? Odem ja na Google, Bingo, Yahoo... i nadjem da je to neki Intelov software koji ima veze sa wireless connections i koji kada se disc formatira izbrise (kao da je preinstalled) ali naknadno ne moze/nema odakle da se ponovo instalira. Odem ja na Intelov site, pa na Asusov site sa idejom da nadjem taj Sebring API, da ga download-ujem pa naknadno instaliram ali dzaba. Nista nisam nasao na temu `Intel Sebring API` kao ni na mnogim drugim stranicama koje su mi bile izlistane kada sam ubacio search criteria Intel Sebring API.
Na kraju... laptop je hardware-ski OK, fresh OS, originalne drivers + updated drivers - sve funkcionise sem tog wi-fi daptera. Da li je neko imao nekada ovakvu situaciju, problem sa tim `Intel Sebring API`? Da li neko ima ideju kako da resim ovaj problem i osposobim wi-fi?
Da pomenem - laptop je Asus M6Ne, wireless adapter je Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection.

Hvala unapred na pomoci,

Pozdrav!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 06.01.2014. 22:09 #535657

status: user
broj poruka: 1622
Isti slucaj sam imao pre mesec dana sa nekim Asus-om. Mozda cak i isti model, znam da je neki matoriji i ima isti Wi-Fi adapter.
Nisam resio problem posto nisam imao vremena da se bakcem s tim. Laptop je otisao dalje, a mene jos uvek kopka sta bi moglo biti u pitanju.
Probao sam i drajvere sa originalnog diska i nista. Pet puta promenio redosled instalacije drajvera - pre svakog pokusaja restore-ovao sistem sa acronis image-a (posto sam isti napravio pre instalacije bilo kog drajvera) i nista... misterija...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 06.01.2014. 22:25 #535661

status: user
broj poruka: 946
Ako ne resis to softverski, poslednja opcija ti je neki usb wifi adapter:
http://bit.ly/1lL8dQM




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Bagovita 2200 06.01.2014. 23:08 #535667

status: user
broj poruka: 9395
Aninstaliraj sve od Asusa vezano za nju i pronadji drajver na Dell sajtu. Sa njim ce ti raditi kako treba. Instaliraj samo drajver, bez Pro Seta i koristi Windowsov wireless klijent.

Edit: http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/driverdetails?driverid=R155386
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 06.01.2014. 23:20 #535669

status: user
broj poruka: 946
http://www.ehow.com/info_12226637_api-sebring.html
Pod `Reinstall` kazu da mozes sa lenovo websajta da skines novi wireless driver, ukljucujuci Sebring API, ukoliko si ga uklonio i imas problem sa wireless konekcijom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs