Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Preporuka?
STRANA 1 OD 1
gorantd Preporuka? 23.01.2014. 09:31 T56425

status: user
broj poruka: 140
Koji strani sajt preporucujete za narucivanje pc delova? Po mogucnosti da ima free shipping...:)
Kod nas je katastrofa...nema nista (ili te ubiju sa cenom)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Free shipping.... 23.01.2014. 10:02 #538265

status: user
broj poruka: 864
Ni jedna ozbiljna, velika firma, sa veoma konkurentnim cenama, ne salje po metodi `free shipping` ni u EU, a kamoli van EU (za Srbiju). Za Ameriku ne znam.
Imas na Ebay-u firme koje salju tako (navodno besplatno), ali su im cene podignute taman toliko da je uracunata postarina. I tako u krug.

Vecina u odeljku `isporuka` naznaci i cene za slanje van EU. Ili naznace da uopste ne salju van Eu, ili za pojedine zemlje.

Mrka kapa.
Ali ako ima neko da zna za neku firmu koja ipak salje, voleo bihi ja da znam.


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manonfire Re: Preporuka 23.01.2014. 10:06 #538268

status: user
broj poruka: 26
To zanima i mene, ali jedno je sigurno, ubiće te naši sa porezom i PDV-om, a još kad ti nakače i špeditera - batali priču...
(ako grešim, ispravite me, ali mislim da je situacija kako sam je opisao)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gorantd Pa dobro.. 23.01.2014. 10:21 #538272

status: user
broj poruka: 140
Ne mora bas da ima free shipping, ali ne vredi mi ni da narucim iz amerike pa da me oderu za to...
To za porez nisam siguran...narucivao sam iz inostranstva neke sitnice, ne vezano za pc opremu, i samo sam placao ono sto je na sajtu pisalo..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud http://www.aliexpress.com/ 23.01.2014. 10:36 #538278

status: user
broj poruka: 3737
Evo probaj ovde...možda nema najnovijih grafika ali ima zanimljivih stvari...

Da sajt je kineski i vrše isporuku u srbiju. Mislim da je do 100€ bez poreza.

Potrebna ti je internet kartica....najbolje Banca Intesa ili Erste...radi na principu prepaida. Koliko uplatiš toliko imaš na računu i obavezno uplaćuj u evrima čak iako su cene negde u dolarima ili kako već...

Pored računara imaš pun k...kojekakvih gluposti...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, GA HD6850, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gorantd 23.01.2014. 10:50 #538283

status: user
broj poruka: 17084
Druze ti mislis da to tek tako moze, kupujes preko, sve 30% jeftinije, veci izbor, veci kvalitet, nece da moze. Mozes da kupujes razne gluposti i sitnice, za to ih zabole. Cim kupis nesto skuplje udaraju pdv udaraju porez carine dodatni troskovi lezarina itd.

Ima da te izadje duplo skuplje nego da si kupio ovde. Zato i postoje trzista sa odredjenim cenama za razne oblasti, a isto tako postoji i lek da se ovo sto ti pokusavas ne desava.

Stigao je paypal, i sta sad? Sta se promnilo, nista, jer su naivni potrcali ko muve bez glave da zajebu sistem i kupuju iz usa i eu za male pare, pa kad im je stigla roba a gomila robe je i magicno nestala na carini, onda cupanje kose, a moras da uzmes jer si platio unapred...

Moj savet, batali.

Jedino resenje je da imas nekoga ko putuje u zemlje eu ili usa tj. bar jednom u par meseci i da ti donese na ruke licno.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gorantd re.. 23.01.2014. 11:20 #538292

status: user
broj poruka: 140
Nisam ni mislio da narucujem nesto veliko....znam da se ne isplati tako.

Svelo bi se na neke slusalice, ventilatore i tome slicno...sitnije stvari ali sto nema ovde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Jedan primer samo.... 23.01.2014. 11:26 #538293

status: user
broj poruka: 864
Dakle, jos davne 1999. god, posalje meni drug iz detinjstva koji se odselio za Ameriku paket preko DHL-a i u njemu US Robotics 56K modem, i to externi, tada najbolji itd itd.
Naravno, to je bio poklon, i covek lepo naznacio `no cemmercial value`

Pozovu mene iz DHL-a i pitaju da li zelim da paket bude isporucen putem regularne poste, dakle ne po njhovom `na kucnom pragu` jer ja nisam iz BG-a, lakse njima a lakse i meni.

Prodje 10 dana ne stize paket...
Zovem ja njih, kad oni meni kazu `trebalo je da dodjete`, `na carini je` bla bla bla...
Ja u soku! Odem tamo i neki blajvan mi `ladno kaze da su otvorili paket !
OTVORILI PAKET !
Pitam ja njega ko je on uopste da otvara paket bez mog prisustva ? Odakle mu pravo ?
DHL je firma koja GARANTUJE za sadrzaj paketa. A sam paket, PRIPADA MENI !
Ako su hteli da nesto porveravaju ili da carine, morali su da otvaraju paket U MOM PRISUSTVU.
I da ne duzim, paket sam VRATIO nazad jer mi je modem procenjen na 300 DM ! Hej !
Uzeo covek neku knjigu i iz nje procitao tarifu...

Ne daj boze da ti neka posiljka zapne kod carinika, ma moze i spenadla da bude, kad rese nesto resili su i tacka...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gorantd Znam.. 23.01.2014. 11:40 #538295

status: user
broj poruka: 140
Mnogo je ljudi sa losim iskustvom. Ima i onih sto su dobro prosli (narucili vrednu robu koja nije bila carinjena) ali su dosta redji.

Kod nas si bukvalno ostavljen na milost ili nemilost carinika i to je tuzna istina. Dal ces proci normalno ili je ustao na levu nogu pa ce da te odere ko majmuna za neki sraf sto si narucio...sve zavisi od carinika.

Tako ti je kad zivis u neuredjenoj drzavi gde je sve moguce....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs