Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
`Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada)
STRANA 1 OD 1
PhatPhuck `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 24.01.2014. 23:32 T56458

status: user
broj poruka: 1886
Evo, primetih slučajno prilično niske cene za neke (nekadašnje`high-end`) ploče koje neko nudi na oglasima, pa reših da bacim pogled dublje i detaljnije na oglase, kad ono... `Kvalitetne` komponente sa nemačkih i ostalih inostranih otpada za reciklažu (svi oglasi su od jednog lika):

1. Pokrivljeni pinovi u socketu - ali naravno, lik to nigde ne govori - nego ko primeti, primeti. (da ne grešim dušu totalno - možda i nema pojma šta to znači za ploču)
http://www.kupujemprodajem.com/asus-p5n32sli-deluxe-soket-775-10199642-oglas.htm?filter_id=4163418
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10199642-1.htm


2. Hiljade sitnih ogrebotina po bakarnim cevima od sistema za hlađenje, što znači da je matična slagana i/ili bacana na jednu te istu gomilu sa ostalim komponentama, pa su se grebale jedna o drugu:
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10201125-1.htm
Takođe - dijagnostički displej pokazuje neke gluposti, umesto koda - a sve slika, naravno, na nekakvom sirotinjskom kauču koji je pun statičkog elektriciteta:
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10201125-4.htm

3. http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10199157-4.htm
Obratiti pažnju na stanje kutije, ko zna da li je neko gazio bagerom/utovarivačem kutiju u kojoj je bila matična.

Eto, čisto da upozorim da se neko odavde ne zaleti. Inače, taj lik u svim njegovim drugim oglasima prodaje OBUĆU - raznorazne papuče i ostalo.
Pazite se takvih.
Uvek gledajte da li je lik neki `svaštar`, to jest, da li prodaje `i od popa bradu` zajedno sa kompjuterskim delovima koje prodaje, i gledajte za šta je dobio ocene - ako ima pozitivnih ocena. U takvom slučaju, ako je neki svaštar, velika je verovatnoća da ćete kupiti kršinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lordaca94 Prevara 24.01.2014. 23:40 #538653

status: user
broj poruka: 274
Upitanju je prevara.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 24.01.2014. 23:46 #538655

status: user
broj poruka: 1577
E da si ti meni živ i zdrav, da si ti video kako je jedan majmun u servisu, kada sam nosio svoju ploču, rukovao pločom. Prvo je izvadio iz one antistatičke kese bez rukavica, pa je onda uhvatio za hladnjak i zamandao, zamalo mu nije ispala iz ruku. U pitanju je bio Gra*oll* i njihov servis. Misliš da je bio iole svestan šta radi?

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: Takođe - dijagnostički displej pokazuje neke gluposti, umesto koda - a sve slika, naravno, na nekakvom sirotinjskom kauču koji je pun statičkog elektriciteta:
:: http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10201125-4.ht
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Re: `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 24.01.2014. 23:51 #538657

status: user
broj poruka: 1886
:: E da si ti meni živ i zdrav, da si ti video kako je jedan majmun u servisu, kada sam nosio svoju ploču, rukovao pločom. Prvo je izvadio iz one antistatičke kese bez rukavica, pa je onda uhvatio za hladnjak i zamandao, zamalo mu nije ispala iz ruku. U pitanju je bio Gra*oll* i njihov servis. Misliš da je bio iole svestan šta radi

E, TO. TO sam i ja video bezbroj puta, da mlate matičnu držeći je za kuler/sistem hlađenja.

A kladim se - 90% da je svestan da ne bi trebalo tako neandertalski da rukuje matičnom, nego ga BOLI PATKA, zato što nije njegovo, a i malo ga plaćaju - `neće valjda on za tako sitne pare da pazi i kako rukuje nečijom matičnom`, to jest, nečijom svojinom.

I posle se neki ljudi pitaju - `zašto se meni skoro nikada ništa moje, od komponenti, nije pokvarilo - zašto nisam nikada došao u takvu situaciju, da mi nešto crkne - a ovamo gomili ljudi crkavaju raznorazne komponente`... Odgovor je u finesama, u tome kako neko rukuje, da li savija, lupa, treska, baca, prezateže šrafove, izlaže elektrostatičkim šokovima (što se i meni desilo juče, ali Bogu hvala - bez posledica - bio sam naelektrisan a nisam ni znao kako sam uspeo da pokupim, i gde, toliki naboj).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 24.01.2014. 23:55 #538658

status: user
broj poruka: 18941
Hvala na informacijama, dobro je ljudima ovako otvoriti oci, tesko je izboriti se sa prodavcima ovog tipa, kojih je sve vise..


::
::
:: Eto, čisto da upozorim da se neko odavde ne zaleti. Inače, taj lik u svim njegovim drugim oglasima prodaje OBUĆU - raznorazne papuče i ostalo
:: Pazite se takvih
:: Uvek gledajte da li je lik neki `svaštar`, to jest, da li prodaje `i od popa bradu` zajedno sa kompjuterskim delovima koje prodaje, i gledajte za šta je dobio ocene - ako ima pozitivnih ocena. U takvom slučaju, ako je neki svaštar, velika je verovatnoća da ćete kupiti kršinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: Re: `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 24.01.2014. 23:58 #538659

status: user
broj poruka: 1886
Nema na čemu, i ja sam slučajo primetio, tražio sam 1156 matičnu pa nabasao na njega.
Uvek obratite pažnju da li matična ima bezbroj sitnih ogrebotina po vrhovima hladnjaka/aluminijumskih-bakarnih rebara na toj matičnoj: ako je vrh izgreban, ili ako su vrhovi rebara hladnjaka i pokrivljeni - to je zato što je matična ležala na ko zna kakvoj gomiletini zajedno sa 100 drugih matičnih ploča, pa su se grebale jedna o drugu.

To je siguran znak da je u pitanju NEČIJE SMEĆE, ili nešto što je BILO TOTALNO SMEĆE, pa je neko uzeo i popravio.


:: Hvala na informacijama, dobro je ljudima ovako otvoriti oci, tesko je izboriti se sa prodavcima ovog tipa, kojih je sve vise..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Re: `Komponente iz Nemačke/donesene iz inostranstva` (= smeće sa otpada) 25.01.2014. 00:18 #538662

status: user
broj poruka: 6088
Manje više za ogrebotine, nego što na toj ploči (barem se meni tako čini) fale iglice na soketu, i to više komada.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MadCatz .......... 25.01.2014. 00:19 #538663

status: user
broj poruka: 608
iglice=pinovi....


ASUS P8Z77V-DELUXE
INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H100
4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MHZ
GTX770 LIGHTNING
INTEL SSD 330 60GB
NZXT PHANTOM NEON MODDED
MAD CATZ R.A.T. 7
CORSAIR HX850
ASUS MX279

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: .......... 25.01.2014. 00:21 #538664

status: user
broj poruka: 6088
Ma to je to.
Drugačije boje su mesta na kojima fali pin. Prodavati tako nešto kao ispravno... Nemam reči.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.01.2014. 00:28 #538666

status: user
broj poruka: 9460
Phat, sve to stoji, ima prevaranata na tone, jbg.

Ali ovaj lik ne verujem da svesno prodaje neispravnu plocu, jedino ako je stvarno neki tutuban.

Pa nije blesav da okaci hi rez sliku gde ce se videti polomljeni i iskrivljeni pinovi i da ceka da neko nasedne...Valjda bi plocu uslikao 1024x758 ili kamuflirao sa nekim procesorom u socketu ( koji, kao nije predmet prodaje) i ceka zrtvu...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: ... 25.01.2014. 00:30 #538667

status: user
broj poruka: 1886
:: Ali ovaj lik ne verujem da svesno prodaje neispravnu plocu, jedino ako je stvarno neki tutuban

Zato sam i napisao gore ono `da ne grešim dušu... itd`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.01.2014. 00:36 #538669

status: user
broj poruka: 9460
Ok, promaklo mi je. Kontam da ovaj veze sa HW nema...

Ljudovi, kupujte od proverenih prodavca ili kupujte novo - trece nema.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos RE: komoponente iz Nemacke.... 25.01.2014. 09:53 #538686

status: user
broj poruka: 864
Pre svega: cene za starije polovne komponente u Nemackoj su iste kao i kod nas (govorim o ispravnoj robi). Samo je manje prevara - dakle, ako je ispravno, ispravno je i oglasivac navede da je ispravno. Ako nije - onda sledi ono `nisam ispitao, nemam kako, bla bla`, medjutim, cak i tada, on NAGLASI DA PRODAJE ROBU kao NEISPRAVNU, i time je bar malo sve to regulisano, da prevaranti ne bi uzeli maha....
S ozbirom da sam u Nemackoj minimum jedanput mesecno, govorim to iz licnog iskustva, sam sebi sam kupovao tamo po oglasima i znam kako ide.
Druga je stvar sto su se neki (uglavnom `nasi`) ljudi, dosetili da osim ves masina, frizidera isl. moze da se zaradi jos neka para `uvozom` i neispravne ili polovne robe iz racunarskog sveta, pa masovno `uvoze` tu istu robu.
Ali, koliko znam, to u najvecem delu zavrsi na Bubanj Potoku i slicnim pijacama, po pravilu u ranim jutarnjim casovima.
Ili odu ovde: http://www.restposten.de, pa tamo pokupuju na veliko ispravne stvari, pa ih prodaju ovde ili u Bosni.
U svakom slucaju, bilo je i uvek ce biti, sama volja prodavca da bude ili ne bude prevarant je odlucujuca u krajnjem ishodu prodaje-kupovine kod nas preko nasih oglasa.

Ali, kao sto ste vi kolege rekli, dobro je edukovati nase ljude i upozoriti ih na opasnost kupovine kod ovakvih prodavaca, koji `zamazivanjem` pokusavaju da uvaljaju trash ljudima koji bi da ustede...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Inače, lik je već prodao dve matične 25.01.2014. 13:34 #538713

status: user
broj poruka: 1886
I onu sa pokrivljenim pinovima, i onu koja ima ogrebotine po heatpajpovima :)

Vole Srbi smeće, samo da je cena dobra :) Kao što vole kinesku robu: kupiš kod kineza krstasti šrafciger, odvrneš dva malo jače zavrnuta šrafa - ono mekano sranje od gvožđa/`čelika` od koga je napravljen se pojede/izobliči se - i onda opet moraš da kupiš šrafciger :) Ali je bitno da je cena niska :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Inače, lik je već prodao dve matične 25.01.2014. 13:48 #538714

status: user
broj poruka: 9460
Hahahaha, bas tako. Slucajno svratih kod kineza i uzmem neke srafcigere 6 kom za 200 din.:D Rekoh, kakvi god da su, neka ih, bar ce dobro doci da ih imam po sobi razbacane pa ne mora da trazim kad treba da skinem napajanje od kompa. recimo. Kad ono, sve i jedan se vrh iskrivio posle prve upotrebe. Nista zahtevno za odvrtati, ono, najobicniji krstak od napajanja i sl. :D Zasu! A imam jedan plavi kineski krstak, traje mi vec par godina. Nije plastikaner, vec skoro pa kao celicni dodje, odlican je za 100 din koliko sam ga valjda platio :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: I onu sa pokrivljenim pinovima, i onu koja ima ogrebotine po heatpajpovima :
::
:: Vole Srbi smeće, samo da je cena dobra :) Kao što vole kinesku robu: kupiš kod kineza krstasti šrafciger, odvrneš dva malo jače zavrnuta šrafa - ono mekano sranje od gvožđa/`čelika` od koga je napravljen se pojede/izobliči se - i onda opet moraš da kupiš šrafciger :) Ali je bitno da je cena niska :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Julije !! 25.01.2014. 20:04 #538772

status: user
broj poruka: 265
Ma i corav bi video da fale pinovi na onoj prvoj N-Force 775 ploci, a na stakeru su 3 ostecena, valjda su ljudi bar toliko svesni. :-)

Asus P5Q3DeLuxe
Intel Q9550@3.8+CoolerMaster Hyper 212EVO Dual
Kingston Predator KHX24C11T2K2/8X 4x4GB
Asus ENGTX570 DCII
Seagate ST3250318AS+ST3500418ASx2
Leadtek WinFast PxDTV2300H
CoolerMaster Stacker 832 Black

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.02.2014. 09:11 #540888

status: user
broj poruka: 4227
Prestanite da lazete i gledate gluposti i citate sa interneta debilnosti koje vam se serviraju.
Evo, licno i odgovorno kazem da se u 1 : 100 000 000 000 moze desiti da zato sto je ploca uzeta bez antistaticke rukavice ista od uzimanja za hladnjak ploce i pokvari.
Onaj ko ima imalo iskustva, poznato mu je da je mnogo gore uzimati plocu kada ste naelektrisani za vod na ploci ili spajanje vodova, posto u danasnjoj hiperprodukciji gornji lak na vodovima mnogo vise podlozan statickom elektricitetu od `glave` hladnjaka.
Toliko o debilima, koji rukuju plocom jednom u dva tri mjeseca,a pametuju svaki dan.

A oglasi koje je postovao PhatPhuck prikazuju samo da nije za svakoga informaticka industrija i da bi se kod nas na trzistu trebao uspostaviti red, koji ne postoji od 2000 godine.
Zao mi je sto mnogi, koji su se bavili informatikom su presli na prodaju kucica, rezervnih djelova za automobile, sve zahvaljujuci prevarantima, kojih je, pun kurac kod nas u Srbiji.

A i ti Miso, brate, koji ti je moj vise ?
Od kako je formirana lisica, a i par mjeseci prije toga, totalno si zapostavio forum i sankcionises samo u ekstremnim slucajevima, kada se nesto desi, kao u slucaju lordaca 94-ke.
U drugim slucajevima vrlo slabo reagujes, a ovaj sajt je imao kultni status na netu za sve korisnike kod nas u Srbiji.
Ko god nije znao engleski, mogao sam da ga uputim na sajt PC Berze ili Sveta Kompjutera i da se kvalitetno informise.
Svet Kompjutera je zadrzao svoj status, ali PC Berza nije.
Ili ti je vaznija lisica, a ostale ko jebe, jer ne donose profit od reklamiranja, koliko Lija ?

Cpu:AMD A10-6800k
Cooler:Omicron HG-232
GPU:2xMSI 290
Ram:2x4 GB PC 1600 SiliconPower
MBO: Asrock FM285x Extreme4-M
Case:Chieftec Big Tower
PSU:2xMS Pro 400w Platinum
Mouse:Mx 518 i G400s
Screen: Barco 24` MDRC-2124 TS, Sarco 22`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Re: re 08.02.2014. 09:58 #540895

status: user
broj poruka: 1886
:: Prestanite da lazete i gledate gluposti i citate sa interneta debilnosti koje vam se serviraju
:: Evo, licno i odgovorno kazem da se u 1 : 100 000 000 000 moze desiti da zato sto je ploca uzeta bez
antistaticke rukavice ista od uzimanja za hladnjak ploce i pokvari.

Niko i ne govori o tome da sa kompj. komponentama `treba rukovati isključivo sa antistatič. rukavicama`.

Ja sam govorio o stavljanju `golih` komponenti (radi uslikavanja) na ko-zna-kakve plastične prekrivače ili itisone koji su puni statičkog elektriciteta usled TRENJA sa nogama ljudi koji po njima hodaju, na njih sedaju, itd, itd.

I tu niko ne može da mi kaže da taj rizik `ne postoji`, jer mi se MILIJARDU puta desilo da me prilično žestoko tresne statički elektricitet kad se uhvatim za metalnu bravu - nakon što sam hodao po itisonu od plastičnih vlakana (a i nosio sam plastični duks/gornji deo trenerke).

To mi se desilo bezbroj puta. Mogu samo da zamislim šta bi se desilo da sam tako prepun statičkog elektriciteta uhvatio golim rukama za lemove neke matične, ili za kontakte neke grafičke (a masa debila kad rukuju sa grafičkim karticama upravo hvataju direktno za kontakte koji ulaze u PCIex slot - tu im je nekako `najslađe` da zgrabe šapom, umesto da je drže za ivice)

Preporučujem svim debilima koji sumnjaju u OPASNOSTI od statičkog naboja da pogledaju ove snimke:
http://www.youtube.com/watch?v=31NnhXj3fas (Intelov video, vrlo informativan i važan.)
http://www.youtube.com/watch?v=j1dTSuwz0R8 (zapalila se na benz. pumpi, zbog elektrostat. naboja)
http://www.youtube.com/watch?v=grQYr507r_A
http://www.youtube.com/watch?v=RtlYi1yLTVQ

Transkript iz Intelovog videa:
`Oštećenje zbog ESD (elektrostatičkog pražnjenja) je jedan od NAJOZBILJNIJIH PROBLEMA sa kojim se suočava elektronska industrija danas.
Samo u USA, šteta uzrokovana ESD-om prevazilazi STOTINE MILIONA DOLARA GODIŠNJE.
Na primer, proizvođač matičnih ploča možda isporuči 1000 matičnih ploča nedeljno, sa stopom kvara (`fallout rate`) od 1%. Pola od tih 1% je zbog ESD-a.`
`A proizvodi koji KASNIJE otkažu zbog LATENTNIH ESD oštećenja - su još skuplji gubitak`


Znači, oštećenje od ESD-a ne mora samo rezultovati trenutnim i konačnim kvarom, nego može i skratiti radni vek komponente.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: re 08.02.2014. 10:27 #540899

status: user
broj poruka: 4054

+1

:: Prestanite da lazete i gledate gluposti i citate sa interneta debilnosti koje vam se serviraju
:: Evo, licno i odgovorno kazem da se u 1 : 100 000 000 000 moze desiti da zato sto je ploca uzeta bez antistaticke rukavice ista od uzimanja za hladnjak ploce i pokvari
:: Onaj ko ima imalo iskustva, poznato mu je da je mnogo gore uzimati plocu kada ste naelektrisani za vod na ploci ili spajanje vodova, posto u danasnjoj hiperprodukciji gornji lak na vodovima mnogo vise podlozan statickom elektricitetu od `glave` hladnjaka
:: Toliko o debilima, koji rukuju plocom jednom u dva tri mjeseca,a pametuju svaki dan
::
:: A oglasi koje je postovao PhatPhuck prikazuju samo da nije za svakoga informaticka industrija i da bi se kod nas na trzistu trebao uspostaviti red, koji ne postoji od 2000 godine
:: Zao mi je sto mnogi, koji su se bavili informatikom su presli na prodaju kucica, rezervnih djelova za automobile, sve zahvaljujuci prevarantima, kojih je, pun kurac kod nas u Srbiji
::
:: A i ti Miso, brate, koji ti je moj vise
:: Od kako je formirana lisica, a i par mjeseci prije toga, totalno si zapostavio forum i sankcionises samo u ekstremnim slucajevima, kada se nesto desi, kao u slucaju lordaca 94-ke
:: U drugim slucajevima vrlo slabo reagujes, a ovaj sajt je imao kultni status na netu za sve korisnike kod nas u Srbiji
:: Ko god nije znao engleski, mogao sam da ga uputim na sajt PC Berze ili Sveta Kompjutera i da se kvalitetno informise
:: Svet Kompjutera je zadrzao svoj status, ali PC Berza nije
:: Ili ti je vaznija lisica, a ostale ko jebe, jer ne donose profit od reklamiranja, koliko Lija
::
:: Cpu:AMD A10-6800
:: Cooler:Omicron HG-23
:: GPU:2xMSI 29
:: Ram:2x4 GB PC 1600 SiliconPowe
:: MBO: Asrock FM285x Extreme4-
:: Case:Chieftec Big Towe
:: PSU:2xMS Pro 400w Platinu
:: Mouse:Mx 518 i G400
:: Screen: Barco 24` MDRC-2124 TS, Sarco 22
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Kvar od ESD-a ne mora biti trenutan i konačan, nego može biti PODMUKAO 08.02.2014. 10:30 #540901

status: user
broj poruka: 1886
Znači, kao što kažu u Intel videu, oštećenje od ESD-a ne mora samo rezultovati trenutnim i konačnim kvarom, nego može i skratiti radni vek komponente. (da kvar bude vremenski odložen od trenutka oštećenja - to jest - iznenadan, `bez razloga` i podmukao)
I Gospodo, to što proizvođač onda mora DODATNO da potroši pare na gore-navedene DODATNE troškove zbog komponenti pokvarenih ESD-om, TO SE NA KRAJU VAMA TOVARI NA GLAVU: plaćaćete veću cenu matične ploče/grafičke, jer ni jedan proizvođač neće te gubitke preuzimati na sebe, nego će ih zaračunati u BUDUĆE cene BUDUĆIH komponenti tog tipa, tako da ako bude izložen tim dodatnim troškovima zbog nečijeg idiotizma - to ne umanjuje profit proizvođača/kompanije.

Zapitajte se zašto matične, grafičke i ostalo koštaju toliko koliko koštaju. Nisu te cene samo zbog velikih troškova za R&D (istraživanje i razvoj), nego i zbog ovih dodatnih troškova.
Drugim rečima: što više debila koji nestručno i nemarno rukuju komponentama, to će cene komponenti biti GENERALNO VIŠE ZA SVE NAS, a ne samo za te debile. BESPLATNO NE POSTOJI. Sve mora da se plati, i mora NEKO da plati - pa tako neko snosi troškove i za gomilu debila koji nemarno rukuju komponentama - a taj `neko` - smo svi mi konzumenti/kupci/potrošači.

Naravno, kao i uvek, u Srbiji uvek `bolje znaju` `mudre gwawe`: *ebeš Intelove inžinjere koje pravila o radu na radnom mestu obavezuju na nošenje anti-ESD narukvica (to je više radi modnog izraza :), *ebeš sve one naučnike koji su proučavali posledice od ESD-a - Srbi uvek znaju bolje, i znaju da je to sve `sranje`, i da to `nije ništa ozbiljno.`
Srbinu struja niš` ne može. Zna se čiji je Tesla, a struja `ne bije u svoje` :)


`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 08.02.2014. 15:07 #540930

status: user
broj poruka: 4227
@PhatPhuck
Nisam spominjao tebe, nego ilicstefana.
Decko je postao magistar, nakon samo par postova ovdje.

I naravno da ako je na tepihu ili bilo kojoj drugoj vrsti vune/sintetike da se desi, posebno kod cigana i inih koji prodaju opremu kod nas iz Austrije, Belgije, Njemacke i Holandije sa otpada u velikoj vecini slucajeva.

Cijene su kod nas prenaduvane, ako se pogleda Njemacka, Austrija, Francuska, pa cak i Slovenija, sto do prije par mjeseci je bilo u istom rangu ili malo skuplja.
@gilopile
Sta da ti kazem brate kad i firme kod nas polovnu robu prodaju kao novu(sa 3 godine ili kod hdd-a sa 5 godina, a preko serijskog broja mozete provjeriti da je u pitanju roba, koja je prodana prije 6 mjeseci ili prije godinu.
Ima ih 3 i trenutno su najpopularnije u Srbiji.
Zelim im da im se isto desi, kada nabavljaju robu, kako se oni ponasaju u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj, kada uzimaju skart opremu, pa prodaju kao novu.
Inace, u pitanju su 2 hrvatske firme i jedna iz uze Srbije.

Cpu:AMD A10-5800K oc 4.8 GHz
Cooler:Omicron HG-232
GPU:2xMSI 290
Ram:4x4 GB PC 2400 Beast
MBO: Asrock FM285x Extreme4-M
Case:Chieftec Ultra Big Tower
PSU:Enermax NAXN 82+
Mouse:Mx 518 i G400s
Screen: Barco 24` MDRC-2124 TS, 19` mfc

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs