Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
kablovski operateri i vazdusni vodovi?
STRANA 1 OD 1
savatije kablovski operateri i vazdusni vodovi? 02.02.2014. 19:01 T56573

status: user
broj poruka: 1121
drndao me danas IKOM ( ne samo mene nego celu zgradu)... vetar im je sj..ao vazdusni vod ( cca200m duzine) izmedu moje i susedne zgrade....net radi malo pa onda ne, analogna TV sa prekidima, digitalna sa zamrzabanjem slike.... Nedelja, vreme gadno, nigde mi se ne ide...

elem : da li je kod nas zakonski dozvoljena upotreba vazdusnih vodova za ove namene , nesto mi se muva po glavi, a nisam uspeo da izguglam,,
****************
DELL INSPIRON 17R N7110

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 02.02.2014. 19:09 #539915

status: user
broj poruka: 2156


Da, jeste dozvoljeno, ako imaju ugovor sa vlasnikom bandere da tu postave kabal. Ja sa Kopernikusom ratujem dosta dugo, elem proveri ugovor, ako nemas nesto 24h i oni ne poprave kvar u roku u tih 24h trebalo bi da ti umanje racun za vreme za koje nisi imao signal, bar je tako po novom ( dodatak na ugovor ) u Kopernikusu.

Elem sam Kopernikus nije los, kad upoznas strucne ljude, al dok dodjes do njih ima da se otelis, korisnicka podrska im je strasno losa, ( em rade ljudi koji nemaju pojma osim da se svadjaju, em nece da proslede informacije strucnim ljudima ). Desavalo se da prijavim kvar i da ta prijava nikad ne ode dalje od osobe koja je primila prijavu kvara.


Jos jedna stvar imaj malo razumevanja na ovo vreme i ti ljudi sto tamo rade su ziva bica, ko ce sad da se penje na bandere po ovakvom vetru i hladnom vremenu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @ icesd 02.02.2014. 19:20 #539917

status: user
broj poruka: 864
I ja sam na Kopernikusu u SD-u, ali, sto kaze nas narod, necu da `gresim dusu`...
Meni za jednu i po godinu samo 2 puta nije radio net i to je bio prekid u trajanju od nekih sat - dva, koliko se secam.
Medjutim, juce i danas ( sada sam na komsijinom ADSL-u) je net u prekidu, ali i kvalitet slike na kablovskoj, pa cenim da je problem negde `sa kablovskom infrastrukturom`...
Kada net radi, zadovoljan sam apsolutno kvalitetom, pingom i dostizanjem propisane brzine...

Inace, koliko ja znam, zakonski nije regulisano uopste kacenje `kablovske TV` na bandere za struju....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije imam razumevanja, radio sam 02.02.2014. 19:51 #539921

status: user
broj poruka: 1121
slican posao 16 godina po kojekakvim vremenskim uslovima, koliko sam samo ruznih reci upotrebio kunuci posao koji radim. Na Ikom nisam imao primedbe, ali u poslednjih par meseci dobise neke minuse od mene: na zamenu DTV prijemnika ( kome de rasklatio ulazni RF, pa je bio tanak sa signalom) od prijave do realizacije proslo ja 10 dana, i opet sam dobio meki repariran koji sada ima hardverkih problema....( prijavljeno pre pet sest dana - i jos ih nema) . Pravo je cudo sto taj samonoseci kabl stoji tu u slobodnom rasponu oko 200m, na izuzetno vertovitom mestu, i izdrzava sve ove godine. valjda postoji neko kod njih ko bi trebalo da vodi racona o yamoru materijala, jer u osnovi po ugovoru, ja placam `odrzavanje sistema` a i isti kabl mi ruzi pogled sa terase....bilo kako bilo yivim u urbanom delu grada gde postoji TT kanalizacija, a zivimo u i vreme optike...
****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee danas 02.02.2014. 21:55 #539939

status: user
broj poruka: 570
prso net i tv ,IKOM ,u jerkovicu na nekih 2 3 sata,,,,sreca pa znam neke likove ,okrenuo sam ih oni me malo psovali tipa ko ce sad da se penje na banderu ,i da trazi kvar po #$#$# vetry....ja kazem cek malo,dam im zenu na telefon,ona pocne da kresti kako joj je snaja javila da bas sad je stavila nove slike na fejzbuk,nekih novih cizama i da bas mooooooooora odmah da ih vidi ili ce da bude mtrvih kablovskih majstora....i kvar resen hahahhaa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: danas 03.02.2014. 03:12 #539967

status: user
broj poruka: 3104



:: ja kazem cek malo,dam im zenu na telefon,ona pocne da kresti kako joj je snaja javila da bas sad je stavila nove slike na fejzbuk,nekih novih cizama i da bas mooooooooora odmah da ih vidi ili ce da bude mtrvih kablovskih majstora....i kvar resen hahahhaa

A sta cemo mi koji nemamo zene? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs