Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Video snimak sa Canon A520 na kucni DVD-player?!
STRANA 1 OD 1
Cortex Video snimak sa Canon A520 na kucni DVD-player?! 18.09.2007. 15:11 T5664

status: user
broj poruka: 10
Dakle, problem je sledeci:

Snimim video zapis sa Canon A520, narezem na CD i potom pokusham da ga pustim na kucnom DVD-playeru marke LG ali se chuju neki neartikulisani ispresecani zvuci a slike uopshte nema!

Video zapis snimam uglavnom u rezoluciji 320x240, mada predpostavljam da bi se isto desilo i da sam snimao u 640x480. Jel u tome problem, u rezoluciji?

Ako jeste, koji je najbrzi nachin da fajl iz rezolucije u kojoj sam snimao, i koja je optimalna za moj digitalac, prebacim u najoptimalniju rezoluciju za DVD-player pa da cela familija moze lepo da uziva na big screen-u? :D

Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 18.09.2007. 16:53 #27909

status: user
broj poruka: 726

Rezolucija nije problem,vec treba da utvrdis koji je format video zapisa sa fotoaparata.Kad to ustanovis,sledeci korak je konvertovanje u adekvatan format (koji podrzava tvoj DVD plejer).

:: da cela familija moze lepo da uziva na big screen-u? :

Da uzivate gledajuci snimke sa digitalnog aparata?S obzirom na kvalitet,vise cete uzivati uz govore Deng Sjao Pinga,koje simultano prevodi Dusan Mihajlovic.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 18.09.2007. 17:07 #27912

status: user
broj poruka: 12057

Nemoj da režeš to što si snimio na DVD. Canon-i snimaju u MJPEG 15-30 fps u zavisnosti od modela do modela.

Prvo konvertuj taj snimak u MPEG-2 ka ga onda reži. Probaj sa Sony DVD Architect-om, tu možeš da napraviš i neki simpatičan menu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Ovo je... 18.09.2007. 21:45 #27926

status: user
broj poruka: 1532
...prvi deo problema. Kad to sredis, a onda:

Drugi deo je sto rezes CD rezacem, a citas DVD citacem. Oko 20-40% CD-ova narezanih u kucnim uslovima, DVD citac nece adekvatno prepoznati. Probao sam razne varijante i uvek nailazio na zid - nece DVD kojekakve CD rezotine, pa to ti je...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cortex Thanx guys! 18.09.2007. 23:04 #27930

status: user
broj poruka: 10
Ej ljudi, istina je da snimam preko CD rezacha na CD ali mesham i slike i video, e sad, slike rade savrsheno, tj. DVD-player ih prikazuje na TV-u super, ali se sa video snimcima pojavljuju navedene anomalije.
@Oglasnik
Ma to konkretno veselje je snimano i pravom pravcatom video-kamerom, ali ne bi bilo loshe kad bih mogao i neki od dotichnih snimaka da pustim...
@bax2003
Poslushacu tvoj savet pa cemo videti. Hvala puno!
@BataCele
S obzirom da sam malo iznad napomenuo da slike uchitava, znachi da nije to problem o chemu si ti pisao. Hvala u svakom sluchaju!

:)
Death to Folk music!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 19.09.2007. 04:14 #27951

status: user
broj poruka: 12057

And oh yes.....Death to Folk music !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs