Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Subtitle Modding ?
STRANA 1 OD 1
SkyFire Subtitle Modding ? 11.02.2014. 04:18 T56678

status: user
broj poruka: 18472
Da li postoji mogucnost da promenim boju slova da po defaultu u svakom player-u bude zut tekst ?

Ako u subbtitle workshop markiram da ceo tekst bude zut opet u player-u bude beo tj po defaultu kako je player podesen.

E sad , mene to najvise interesuje zbog tv-a jer na kompu lako promenim boju u zutu iz Playera-a iz razloga sto bela nekad zasmeta i ne vidi se tekst zavisno od odredjenog filma i ako sam slova povecao na maksimalan font (Ovo se odnosi na TV) !

Da ponovim..Postoji li mogucnost da na TV-u imam prevod zute boje tako sto cu da ga izmenim ili to jednostavno zavisi od samog TV-a ?!


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 11.02.2014. 08:21 #541331

status: user
broj poruka: 3346
VLC - Tools - Preferences - Subtitles and OSD -

Default encoding - Windows 1250
Font size - Large , Text default color (Yellow)
Outline thickness - Thick


I to ti je to, sljaka na TV-u.
_____________________________
http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Moze. 11.02.2014. 08:27 #541332

status: user
broj poruka: 4866
Imas opcije za poziciju, velicinu, boju, tajming fonta itd.
Koji plejer koristis?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Ja ga skontah... 11.02.2014. 09:12 #541337

status: user
broj poruka: 1588
... da mu je plejer sam tv. Verovatno preko usb stick-a ili ne? Ako je tv, i ako on nema svoja podesavanja onda nikako. A ako je preko kompa na tv, onda vidi u podesavanjima plejera preko kog pustas.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict i meni bi zatrebalo. 11.02.2014. 09:12 #541338

status: user
broj poruka: 4515

Na pr, imas Samsung Smart TV i pored toga sto si rekao velika slova, ona su i dalje mala i bele su boje i nekad se lose vidi prevod. Utopi se sa pozadinom, ko slabije vidi, šljašti...

^^ Moji utisci.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 11.02.2014. 09:40 #541340

status: user
broj poruka: 3529
Hm. Ovo moze da bude jako zanimljivo, do duse hvala bogu pa ja na mom LG tv-u imam opciju da podesavam i velicinu i boju fonta. .)
Ono sto mi po nekada zafali jeste podesavanje bordera i senke, po nekada dosta znaci kada je film u full 16:9 screen-u(pun ekran) pa dole nema ni malo crne trake, onda ume malo da bude problem sa citanjem.

Znam da sam ranije kolistio neki tool uz pomoc koga sam konvertovao font u ass ili jednostavno samo editovao srt, i secam se da je preko njega bilo gomila opcija, od velicine, preko boje, senke itd... Ako se dobro secam software se zove `srt2ass`, pa eto, probaj da ga izguglas i probas sa njime.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 11.02.2014. 09:50 #541342

status: user
broj poruka: 3346
Ne procitah do kraja :)

Verovatno zavisi od TV-a. Kod mene na LG-ju nemam opciju za promenu boje. Ali, ako TV ima mogucnost citanja IDX/SUB titla, onda konvertujes srt u ISX/SUB, pa preko VobSub (ako se dobro secam), promenis boju. Boje su u hex formatu.
_____________________________
http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Za sva modovanja titla 11.02.2014. 10:55 #541358

status: user
broj poruka: 776
Prevod u srt formatu se sredjuje i cuva kao idx. Kasnije ga muxujes u mkb, ili koji vec format koristis. To je jedini nacin pod uslovom da ti plejer cita dati format subtitla. Ja sam tako sredjivao prevod za 3D filmove, tj da imam dupli prevod na ekranu (horizontalno ili vertikalno) i komp cita bez greske, medjutim ako plejer ne cita eksrenziju, dzaba ti sve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bstaletic Zhutas nije losha 11.02.2014. 11:10 #541361

status: user
broj poruka: 1889
Ali beli tekst sa malim crnim okvirom se chita bez problema na svakoj pozadini.

If wants and needs divide me
Then I might as well be gone...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict to je do aplikacije 11.02.2014. 13:34 #541397

status: user
broj poruka: 4515
na smart hub 2.0 je samo beli font bez crne ivice/senke.

To je preko All Share aplikacije, testiracu kasnije preko plexa.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 11.02.2014. 13:40 #541399

status: user
broj poruka: 18472
Da..Da..Uglavnom i gledam preko USB stick-a.Zato i pitam da li postoji mogucnost da TV prepozna titl po defaultu u zutoj boji.
Velicinu fonta sam podesio na TV-u , ta opcija postoji naravno ali nisam nasao nigde da postoji mogucnost da se promeni boja!



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs