Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Network pitanje
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Network pitanje 18.09.2007. 22:04 T5669

status: user
broj poruka: 12057

Da li postoji način da se u lokalnoj workgroup-a preko mreže na nekom računaru isključi mreža ?

Jednostovno hoću da isključim mrežu na nekom računaru iz lokalne mreže a da ne ustajem.
Dali je to moguće ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 18.09.2007. 23:09 #27931

status: user
broj poruka: 726

Najednostavnije je download-ovati program za kontrolu rada mreze (racunara).Programi ovakvog tipa rade na remote principu i omogucavaju potpunu kontrolu clanova mreze,u realnom vremenu.Koriscenje je jednostavno.

Imas gomilu takvih programa na inetu - Total Control,Radmin,Anyplace control,Remote control LAN...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re... 18.09.2007. 23:27 #27936

status: user
broj poruka: 12057

Znam, koristim NetOP, ali mislio sam da li sam Win to može da izvede sa nekom foricom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne moze u workgroupi 18.09.2007. 23:36 #27939

status: user
broj poruka: 9386


Ali moze zabrana pristupa odredjenom korisniku, radnoj stanici sa odredjene IP adrese kod domena.

Mada u svakom slucaju ne moze ako nemas npr Win2003 server ili server pod linuxom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 19.09.2007. 00:46 #27945

status: user
broj poruka: 12057

Onda se moram osloniti na NetOP.

Tnx.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 19.09.2007. 01:46 #27948

status: user
broj poruka: 726

Seruj LAN ikonu na klijent kompjuteru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Oglasnik 19.09.2007. 02:18 #27950

status: user
broj poruka: 12057

Ako si mislio onda sa drugog kompa desni klik na nju pa disable....probao upravo i ne radi.

Ako nisi, koja ti je bila ideja ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dris disable LAN 31.01.2008. 22:08 #42025

status: user
broj poruka: 10


da, nacin postoji sigurno samo treba biti uporan.

prvi je preko command prompt-a i taj definitivno niti ga znam niti znam ko zna, ali ako hoces to je izvodljivo, i kasnije te komande iz notepad-a snimis kao batch file i milina. (ko mi je kriv kad nisam ucio)

drugi nacin je da to izvedes iz mmc konzole.
Znaci start-run-mmc.exe, kada se otvori konzola 1 ide sledece: File- add/remove snap in, pa kad se otvori dodatni prozor kliknes ADD - izaberes DEVICE MANAGER, tu imas opciju da izaberes ANOTHER COMPUTER, das putanju kompa ( 2.168... ili \ime kompa ) pa ako imas privilegiju za tako nesto bices u mogucnosti da disable-ujes mreznu karticu. NA KRAJU TU KONZOLU SNIMIS GDE HOCES I POKRECES JE KAD TI TREBA.

GORE NAVEDENO bi trebalo da probas, u 99% to bi trebalo da radi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs