Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
flat vs. protocni net
STRANA 1 OD 1
Cronnin flat vs. protocni net 19.09.2007. 01:43 T5672

status: user
broj poruka: 257
Meni ustvari treba brza internet konekcija (od recimo 1Mb/s) koju bih koristio iskljucivo za posao. Dakle bez P2P, YouTubea, i bilo kakvog video downloada..cisto za surfovanje, e-mail, skidanje pdf-a...

To bi trebalo da ispadne ispod 100MB protoka dnevno sto cini oko par GB downloada mesecno.

E sad, ja odem na ADSL cenovnik i sracunam da bi me ta varijanat kostala vishe nego da uzmem flat, a sto mi se kosi sa svakom logikom.

Jel to zaista tako, recite mi, pa da ne gubim vreme trazeci dalje?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: flat vs. protocni net 19.09.2007. 09:50 #27959

status: user
broj poruka: 244


:: Meni ustvari treba brza internet konekcija (od recimo 1Mb/s) koju bih koristio iskljucivo za posao. Dakle bez P2P, YouTubea, i bilo kakvog video downloada..cisto za surfovanje, e-mail, skidanje pdf-a..
::
:: To bi trebalo da ispadne ispod 100MB protoka dnevno sto cini oko par GB downloada mesecno
::
:: E sad, ja odem na ADSL cenovnik i sracunam da bi me ta varijanat kostala vishe nego da uzmem flat, a sto mi se kosi sa svakom logikom
::
:: Jel to zaista tako, recite mi, pa da ne gubim vreme trazeci dalje
::

Zaista je tako iz sledeceg razloga. Paketi sa ogranicenim donloadom su namenjeni bukvalno samo za surf i to ne svakodnevno-celodnevni nego eto imas slobodnu liniju i ponekad malo surfujes po netu. Paketi od 200-300MB su cak i u tom slucaju smesni, paketi od oko 1GB su koliko toliko podnosljivi. Doplata za flat je manja od doplate dodatnih MB za ograniceni paket tako da ..............
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 19.09.2007. 11:45 #27972

status: user
broj poruka: 1532
Prijatelju, racunica je jasna (mislim, trgovacka):

Pod malim protokom podrazumeva se samo surfovanje, mail do sat-dva dnevno, tu i tamo sitan download. To je prosecno oko 30-50MB dnevno. Tvoj ucinak od 100MB dnevno, brat bratu, ne spada u sitno. U pitanju su sati i sati surfovanja, mail-ovanja tokom dana... Za tebe i jeste flat.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ako imas 19.09.2007. 17:14 #27992

status: user
broj poruka: 3737
uslove za kablovski net recimo sbb uzmi flat 512/64 za 1390din mesecno.E sad ako ti je to puno love...jbg, a i realno posto nista ne download-ujes veca brzina ti i ne treba.Ja imam protok256/128 i sasvim mi je dovoljan za surf i mailovanje, traje mi dva meseca i kosta `iljadu din.Napravih reklamu ljudima ali posto vidim da tipujes na adsl reko da predlozim i druge opcije.U sustini isto ti je dal imas adsl ili kablnet istih brzina pa ti vidi.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin hm 19.09.2007. 19:11 #28000

status: user
broj poruka: 257

Meni net i treba skoro iskljucivo za surfing, ali taj 256 mi je previse spor.
Nego sam ja otisao kod ortaka koji ima1Mb/s, ukljucio komp i radio 2 sata, pri cemu sam imao nekih 60MB downloada, sto bi dalo 1800MB mesecno.
To ti je brat-bratu neki minimum koji je meni neophodan za normalan rad.

E sada, taj covek znaci placa 2000 din za download od preko 300GB mesecno.
Ocekivao sam da za paket od recimo 3GB (iliti sto puta manje) postoji neka znacajna razlika, ali ocigledno nije tako.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Zaboravi... 19.09.2007. 19:56 #28012

status: user
broj poruka: 7761
Kao ADSL net za 299 dinara mesecno, jer kad dokupis prvi dodatni paket ima da bude skuplje od FLAT paketa. Ako ti novac predstavalja problem onda idi u Verat (ceka se duze nego kod drugih) ali je FLAT 1290 dinara na mesec ako uplatis 5meseci sesti je gratis tj izadje ti 1090/mesec.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cronnin pa da 19.09.2007. 23:24 #28039

status: user
broj poruka: 257



Bas to sam i ja negde video..proletelo mi pored ociju.. ADSL za 300 kinti :) Pusti snovi.
Inace novac nije toliki problem, samo ne volim da placam nesto sto mi ne treba, pogotovo ako su troskovi 300E godisnje.

To znaci da provajderi stimulisu ljude na FLAT, jer je ova druga kombinacija potpuno besmislena i cak vredja inteligenciju gradjanstva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs