Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Hitno portrebna pomoc!
STRANA 1 OD 1
AshenV Hitno portrebna pomoc! 19.09.2007. 12:29 T5675

status: user
broj poruka: 16
Sistem:
CPU: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz
RAM: 1024MB RAM (2*512, Kingston)
Mobo: ABIT VIAK8T
PS: Chieftec (kao i kuciste)
G.karta - ATI X1650 Pro

Sinoc mi se racunar jednostavno ugasio, dok su ostale kompnente (kablovski modem, monitor, etc jos uvek radile, i.e. bilo je struje, mada je u istom trenutku nestalo svetla na ulici, sto znaci bio je neki problem).

Komp nije hteo da se upali, ukljucujuci i switch na kucistu, sve dok nisam iskljucila power cord iz razvodnog, pa ponovo ukljucila. Upalio se radio normalno. Jutros posle jedno sat vremena opet shut down, ista procedura da se upali.

Molimo pomoc, jer moram da predam diplomski, a ovo ne mirise na dobro.

Ima li nacina da znam sta je - PS ili Mobo mozda a da ga ne nosim u servis? Prvo ne znam ni u koji, drugo nemam vremena! Sa druge strane, bojim se da ako je PS, ne sprzim nesto drugo.

EDIT: Elem, pustila sam Sandru sada i javlja da za CPU : Vcore higher than rated maximum. Mada znam da ona moze da zeza oko ovoga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE XXX 19.09.2007. 12:56 #27978

status: user
broj poruka: 5696
Moze biti i PSU (losi naponi) i MB (losa filtracija) i CPU (pregrevanje)...sta od ovoga, tesko bi se moglo nagadjati, bez vizuelizacije i testiranja nema vajde...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: XXX 19.09.2007. 12:58 #27979

status: user
broj poruka: 16



:: Moze biti i PSU (losi naponi) i MB (losa filtracija) i CPU (pregrevanje)...sta od ovoga, tesko bi se moglo nagadjati, bez vizuelizacije i testiranja nema vajde..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::

Ok, znaci sta mi je ciniti ili kako testirati?

Ili mozda bolje u servis, ali koji?

Ne bih ovoliko gnjavila da nije diplomski u pitanju! Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: XXX 19.09.2007. 13:00 #27980

status: user
broj poruka: 5696
Abit je zaista kvalitetan i ne verujem da je on. Najpre bih proverio hladjenje CPUa (prasina, usporen ventilator) i ucitao Setup Defaults u BIOS, ako to ne uspe promeni PSU (pozajmi neki koji nije Chieftec radi referenciranja)


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: :: Moze biti i PSU (losi naponi) i MB (losa filtracija) i CPU (pregrevanje)...sta od ovoga, tesko bi se moglo nagadjati, bez vizuelizacije i testiranja nema vajde..
:: ::
:: ::
:: :: - R a v e n L o r d -
:: ::
:: ::
::
:: Ok, znaci sta mi je ciniti ili kako testirati
::
:: Ili mozda bolje u servis, ali koji
::
:: Ne bih ovoliko gnjavila da nije diplomski u pitanju! Hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: Re: Re: XXX 19.09.2007. 13:07 #27981

status: user
broj poruka: 16



:: Abit je zaista kvalitetan i ne verujem da je on. Najpre bih proverio hladjenje CPUa (prasina, usporen ventilator) i ucitao Setup Defaults u BIOS, ako to ne uspe promeni PSU (pozajmi neki koji nije Chieftec radi referenciranja
::
::
:: - R a v e n L o r d -

Hvala puno, probacu! Drzi mi palceve :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: Re: Re: XXX 19.09.2007. 13:10 #27982

status: user
broj poruka: 16



:: Abit je zaista kvalitetan i ne verujem da je on. Najpre bih proverio hladjenje CPUa (prasina, usporen ventilator) i ucitao Setup Defaults u BIOS, ako to ne uspe promeni PSU (pozajmi neki koji nije Chieftec radi referenciranja
::
::
:: - R a v e n L o r d -

Hvala puno, probacu! Drzi mi palceve :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: Re: XXX 19.09.2007. 13:29 #27984

status: user
broj poruka: 5696
Drzim ti fige, da je samo temperatura ili `VCORE bug`, a koji moze dizati temperaturu ui davati slican problem, koji ce se automatizovati preko Setup Defaults...to ti je najjeftinije i najlakse resenje. Nadamo se tome, ako ne onda PSU i proveriti sve kontakte (ATX12, RAM, CPU...)

P.S. Diplomski rad je iz? Koji fax?


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: :: Abit je zaista kvalitetan i ne verujem da je on. Najpre bih proverio hladjenje CPUa (prasina, usporen ventilator) i ucitao Setup Defaults u BIOS, ako to ne uspe promeni PSU (pozajmi neki koji nije Chieftec radi referenciranja
:: ::
:: ::
:: :: - R a v e n L o r d -
::
:: Hvala puno, probacu! Drzi mi palceve :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: Re: Re: Re: Re: XXX 19.09.2007. 13:47 #27985

status: user
broj poruka: 16



:: Drzim ti fige, da je samo temperatura ili `VCORE bug`, a koji moze dizati temperaturu ui davati slican problem, koji ce se automatizovati preko Setup Defaults...to ti je najjeftinije i najlakse resenje. Nadamo se tome, ako ne onda PSU i proveriti sve kontakte (ATX12, RAM, CPU...
::
:: P.S. Diplomski rad je iz? Koji fax
::

Masinac, avio. Ne pitaj, kasnim vec i hi hi! Lol.

Javnem sta sam uradila u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ma, pitam jer vidim da se ipak razumes, sto je za cure redje 19.09.2007. 13:52 #27986

status: user
broj poruka: 5696
I ja kasnim ihi,hi...ETF, komsije smo...


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: :: Drzim ti fige, da je samo temperatura ili `VCORE bug`, a koji moze dizati temperaturu ui davati slican problem, koji ce se automatizovati preko Setup Defaults...to ti je najjeftinije i najlakse resenje. Nadamo se tome, ako ne onda PSU i proveriti sve kontakte (ATX12, RAM, CPU...
:: ::
:: :: P.S. Diplomski rad je iz? Koji fax
:: ::
::
:: Masinac, avio. Ne pitaj, kasnim vec i hi hi! Lol
::
:: Javnem sta sam uradila u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: Ma, pitam jer vidim da se ipak razumes, sto je za cure redje 19.09.2007. 14:03 #27987

status: user
broj poruka: 16

Ha ha, ma kolege u stranu :D


:: I ja kasnim ihi,hi...ETF, komsije smo..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::

:: :: ::
:: ::
:: :: Masinac, avio. Ne pitaj, kasnim vec i hi hi! Lol
:: ::
:: :: Javnem sta sam uradila u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Ma, pitam jer vidim da se ipak razumes, sto je za cure redje 19.09.2007. 17:03 #27990

status: user
broj poruka: 18472
He-He-He.Kolega krenuo si mojim stopama... Ovo me malo buni : Vcore higher than rated maximum,onda napajanje nije ispravno,ja mislim da je definitivno do napajanja.Ako nije imala protektor a grom lupio negde u blizini ili naisao prevelik napon velika je verovatnoca da se nesto odrazilo na napajanje...Nebi mogla u opste da upali komp da je crkla maticna ili CPU.

:: I ja kasnim ihi,hi...ETF, komsije smo..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Drzim ti fige, da je samo temperatura ili `VCORE bug`, a koji moze dizati temperaturu ui davati slican problem, koji ce se automatizovati preko Setup Defaults...to ti je najjeftinije i najlakse resenje. Nadamo se tome, ako ne onda PSU i proveriti sve kontakte (ATX12, RAM, CPU...
:: :: ::
:: :: :: P.S. Diplomski rad je iz? Koji fax
:: :: ::
:: ::
:: :: Masinac, avio. Ne pitaj, kasnim vec i hi hi! Lol
:: ::
:: :: Javnem sta sam uradila u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele napon gore-dole = ode ploca i napajanje 19.09.2007. 21:29 #28030

status: user
broj poruka: 1532
Kod problema sa naponom u mrezi prvo ce da strada napajanje, a uz njega obicno i ploca. Tipujem na oboje. Retko samo jedno crkne kad `udari grom` ili sta slicno se desi.

Na prvom mestu simptomatologija kaze da ces za dan-dva ostati bez ploce menjala ili ne napajanje. Moja prognoza: tokom nedelju dana oboje menjas, ostalo bi trebalo da je u redu.

P.S. proveri stampac


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AshenV Re: Re: Ma, pitam jer vidim da se ipak razumes, sto je za cure redje 27.09.2007. 16:01 #28737

status: user
broj poruka: 16
Elem ... otislo napajanje sigurno, proverila sam na drugoj masini i isti problem, nista ne mrda. Upravo sam namestila jace, i radi za sada, drzite fige.

Ne daj boze da je maticna jos dodatno, to bi bio problem. Vcore Sandra i dalje ocitava kao povisenu, u BIOS-u 1.5, a ABIT EQ cita 1.53 ili 1.52, kako kada. To me muci jos uvek ali pre bih rekla Sandra smara.

Prosla me volja za dipl :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs