Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Baby’s Got a Gun
STRANA 1 OD 1
micika988 Baby’s Got a Gun 16.02.2014. 12:33 T56750

status: user
broj poruka: 1994
http://bit.ly/1gpym8a

tema:

`open carry` kao vid samoodbrane, i kakve bi posledice/prednosti imala takva politika u zemlji Srbiji

komentari:

slede ( if any )...

p.s.
trolovi ce biti ignorisani, stvarna diskusija uvazena
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 16.02.2014. 18:52 #542320

status: user
broj poruka: 1017
Nas`o si forum za temu.
I bez da sacekam komentare reci cu ti da su svi ovde u fazonu te bebe .Samo sto ce se puno njih pozvatii na konspiraciju. Ove stvari koje se dogadjaju u Americi, na srecu ne vaze za ostatak sveta, Evropa je primer.
Obzirom na moje mesto prebivanja, imam kontakte sa mladicima koji su islamski nastrojeni, ja bih ipak izmedju dva zla izabrao Ameriku, dok Srbi iz mrznje prema Americi daju prednost Arapskom svetu?
E da, samo da dodam Srbija ipak pripada Evropi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 re... 16.02.2014. 21:36 #542337

status: user
broj poruka: 1994

:: Nas`o si forum za temu
Kakvih sam se sve bisera nagledao na ovom forumu, red bi bilo da se ubaci i nesto `relativno` nesvakidasnje i `sa onoga svijeta`.
:: na srecu ne vaze za ostatak svet
ako su Srbi u necemu dobri to je prihvatanje trendova ostalih nacija, tako da me uopste ne bi iznenadilo sa se sve prekookeanske `dogodovstine` polako pocnu usvajati i kod nas:
http://bit.ly/1grywfj
krene se od ovakvih stvari, pa se polako grade trendovi ka ostalim, radikalinijim, `kamere, policajci, obezbedjenje`, zvuci li poznato?
I onda se krene usvajati prica, sigurnosti i zastite od terorista, sto po meni se svede na prosto `promovisanje` i ulaganje u stvaranje zatvorske populacije, koja je na srecu jos uvek mala kod nas, ali kao sto se kod Amera pokazalo izuzetno profitabilan biznis.
:: izmedju dva zla izabrao Amerik
pa i ne znam koga je bas pametno izabrati, na koju god stranu da stanes, oni drugi te opauce. Po meni jedina osoba na koju se mozes osloniti ( pod uslovom da si zdragog razuma ) si ti sam, tako da ne vidim nista lose, da kod kuce posedujes svoj mali `privatni arsenal` i jos po neki mali, tako reci, zenski pistoljcic, ona varijanta `za poneti`. Ne zapocinjes, niti trazis kavgu, ali ako ti je zivot u opasnosti, kako i sam youtube snimak veli, `bad ass baby` ili `vristeci humanista` odluci se sam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman `... jedina osoba na koju se mozes osloniti ( pod uslovom da si zdragog razuma ) si ti sam...` 17.02.2014. 13:34 #542387

status: user
broj poruka: 1187
`Jos jedno novo jutro
ja se budim i trudim
da dan meni zapocne sto bolje
ali uvek nesto koci

I neko novo sranje
ceka da ga ugledam
cim otvorim oci

Dok ustajem polako
razmisljam o svemu
sada novi tece dan
sta ce biti u njemu

Ovo je lud svet
i ludo vreme u kome zivim
ne znam da li da se divim
ili krivim Boga

Sto je tako
jer nista nije lako
i previse je tuge
ne shvataju mene

A ja druge ne razumem
i uvek neko prasenje
i ko je ludji, da zastitis svoj zivot
moras uzeti tudji

Ja bezim svemu tome
ali previse je toga
i hteo ili ne
to je deo zivota moga

Visim tu u kraju
cekam kad ce biti bolje
jer za zivot imam volje

Ref. 2x
Ovaj ceo je svet protiv mene
ali morace jednoga dana da krene
i uvek svaki novi dan jedno isto znam
da ipak u zivotu bicu sam

Ja sam sam protiv svih
ceo svet je protiv mene
ali znam da jednog dana
morace da krene

Ali tesko je biti optimista
kad znam da ortaci iz kraja
neki, nisu vise medju nama

I tako je tesko
nije lako da se shvati
da nista vise ne moze
ovde da ih vrati

Al` zivot ide dalje
vreme prolazi polako
nije sve bas tako
nije sve crno

Razmisljam kuda ce stvari
da me vode
sada kojim je putem
ja najbolje da odem

Ja hocu skupa kola
sve da ide mi lako
al` znam da posteno
je ne moguce tako

Da li da kriminal
sada bude meni sve
ili radim nesto drugo
moram znati sto pre

Imam samo jedan zivot
hocu najbolje od njega
ja se borim protiv svega

Ref.

Sada pravim pare
i postao sam neko
zivot vise nije isti
moja proslost je daleko

Meni muzika je dala sve
i mnogo sam prosao
ne zaboravljam ko sam
i odakle sam dosao

I svako ko je ikad
bio dobar prema meni
njega cu da pamtim
i znacu da ga cenim

Ali puno je onih
sto misle da su vesti
svako ima nesto svoje
u mikrofon da kresti

I kurve me jure
svaka mi se nada
meni ne trebaju takve
gde ste bile do sada

Ne verujem nikom
naucio sam tako
i na ovome putu
meni nije bilo lako

Svako nesto hoce
nemam prijatelje prave
ali valjda tako mora
valjda to je cena slave

Ali to nista ne menja
jer ne mislim na njih
zato sto znam da
ja sam sam protiv svih`

sUDBa

A Partija Zdravog Razuma Srecko Sojic..?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @Shomiman 17.02.2014. 14:08 #542400

status: user
broj poruka: 1994
pozitivan gest, gospon shomke, rado bih se nadovezao na pricu, ali je suvise uopstena. Ono sto mene zanima je vase misljenje, elaborirano sa bar 4-5 smisaono povezanih recenica, znaci parafraziranje onoga sto ste naveli i neka veza ili paralela sa samom temom.
Time sto ste ucinili ovaj nesebicni akt poeticnosti, pokazujete da u vama cuci `umetnicka` dusa, samo je treba izvesti na `svetlost dana`.
Ako se to kosi sa ideologijom koju vasa persona uglavnom propagira na ovom forumu, molim ulogujte se sa drugim nalogom koji vam dozvoljava vece slobode misljenja i logiciranja.
Prosto prosirene recenice sa sleng varijantama ce biti ignorisane :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Baby’s Got a Gun 18.02.2014. 13:59 #542622

status: user
broj poruka: 1330



:: http://bit.ly/1gpym8
::
:: tema
::
:: `open carry` kao vid samoodbrane, i kakve bi posledice/prednosti imala takva politika u zemlji Srbij
::
:: komentari
::
:: slede ( if any )..
::
:: p.s
:: trolovi ce biti ignorisani, stvarna diskusija uvazen

Pa nosalo se i ovde svašta. od pištolja do pušaka i mitraljeza i bacača tokom 90ih godina pa niko nije masakrirao klince po školama. `Open Carry` se smatra kao `deterent` pa ajde ponesi `Knife to a gunfight` da vidim dokle bi stigao. Proveo sam puno vremena u Americi i vrlo malo toga ima. Većina `običnih` amerikanaca sa čak i plaši oružja, nisu svi `gunn nuts` ali sa tolikom mešavinom narodnosti, religija i ubeđenja nije ni čudo kada se nađe po neki luđak, šta više ima luđaka i bez vatrenog oružja i to još više. Po velikim gradovima nemožeš ni da staneš negde a da ne vidiš bar po nekoliko `čudaka` od vrlo bezazlenih do baš ratobornih. Srećom više sam boravio na duže vreme u manjim mestima u Mizuriju, Kentakiju, Tenesiju i Texasu. Tamo je sasvim normalno da se neko šeta sa puškom ili pištoljem i nko se ne čudi ali i nema mnogo kriminala. U velikim gradovima kao u Čikagu, Njujorku i Sent luisu sam se više puta osečao nelagodno bez oružja, toliko njih te gledaju nešto kao da će svakog trenutka da te napadnu ili mrze zbog nekog njhovog nepoznatog razloga. Prođem pored nekoliko crnaca ili Mexosa koji gluvare na ulici i osećam kao da me buše pogledom i merkaju kako da me opljačkaju i dali to vredi.
U takvom okruženju nije ni čudo da pošteni ljudi žarko žele da budu dobro naoeužani kad izađu napolje iz svojih tvrđava - stanova.
Dodaj tome `divlji zapad` (Koji je izgleda sada manje divalj nego istok) mentalitet i onda može da se shvate razne stvari.
Imao sam i nekoliko neugodnih doživljaja dok mi lokalci nisu ukazali na mesta gde nebih trebao da se nalazim i kako da se ponašam. Čak ni u Kanadi gde sam proveo većinu od 25 godina nije svejedno kako i gde se krećeš i kako gde da se postaviš a zakoni o oružju su daleko striktniji nego u americi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @count 18.02.2014. 23:20 #542726

status: user
broj poruka: 1994
Uf dobro je, a ja se uplasih da sve maloletna celjad pohadja ovaj forum. Evo i osobe zrelijeg shvatanja i rezonovanja. Razlog sto sam pokrenuo ovu diskusiju, na nasem pitomom Balkanu, je sve veca amerikanizacija i usvajanje zapadnjackih ideja i filozofije, postom potom, kao da su Bogom dane, gde je po svemu sudeci dominantna misao `cilj opravdava sredstva` protkana kapitalistickom propagandom i cuvenom pricom `profit pre svega`. Elem, da nas ima raznih tacno je, i kakav god sitem da je na snazi apslolutna bezbednost i sigurnost ne postoji, tako da mi nije jasna prica ciljnog stvaranja nacije koja je pretezno prosla samo tzv. `training` i kao poslusne male `trendice` samo gledaju kako da podmetnu nogu gde god je to moguce. Ona prica, zivot me nije mazio niti pazio, nesto sam postigao, ali ne dovoljno. Godinice se nakrcale, steklo neko iskustvo, ali onaj komsija preko puta nekako uvek bolje zivi. Kad meni vec nije po cefu, a sto bi njemu bilo lepo, ajde da se poradi nesto po tom pitanju. Prijave, socijalna sluzba, sta pojacao si muziku, murijaci ti ne ginu itd.
15-tak sati leta i eto te nazad u Srbiji, situacija manje vise ista, sa manjom potrebom za tzv. `osecajem bezbednosti`. I onda pitam se ja, kad vec sve sto dolazi sa zapada, od fimova preko teznje ka sticanju slicnog ili istog zivotnog standarda, do moralnih vrednosti i nacina ophodjenja prema drugim ljudima, kako stati na kraj perpetualnom ciklusu ponavljanja jednih te istih gresaka, ne izvlaceci nikakvu poentu iz prethodno nacinjenih. Kao da se prosto, stvari jednostavno pometu ispod tepiha i `efekat leptira` nastavlja. Ako se vodimo pricom Amerika pod oruzijem, Svajcarska pod oruzijem, Srbija nema oruzije, da li bi i nama zora svanula, kad bi se nauruzali do zuba. Naravno to bi povlacilo i razvitak svesti o oruziju i njegovim pozitivnim i negativnim stranama. Najiedalnija prica bi bila da svi ljudi teze postenju i prosperitetu, da bukvalno drzimo svoje novcanike na stolovima dok se u kaficima djuska i zadovoljavaju osnovne covecije potrebe za druzenjem. Zasto uvek prekretnica `radikalnih promena` i `nove renesanse` mora biti velika patnja i stradanje, da bi se ljudi prizvali pameti i prestali da samo misle na sebe i svoje dupe, a ostatak sveta posmatraju kao neki vid eksperimenta koji nikako da se privede kraju. Evo pitam ja `svetskog putnika`, sta prosecan Srbin da radi, kako bi se otrgao iz ovog `socijalnog eksperimenta globalnih razmera`, a da u isto vreme pomogne sebi i osvesti druge, ako je to moguce ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Bojim se da ti nema bog zna šta da se uradi.. 19.02.2014. 00:52 #542752

status: user
broj poruka: 1330
Došlo je vreme individualizma, svako mora da uradi ono što je najbolje za njega. Odavno je prošlo vreme kada je uža porodica pa onda šira, pa onda kao osnova srbskog društva bila porodična zadruga gde su svi prvo gledali da svima bude dobro i tako sabi donese boljitak kroz zajedništvo.
Jedna nacija, ako takva uopšte postoji u vreme neverovatne povezanosti kroz putovanja i razmene informacija nema nikakve šanse da donese sebi samoj nekakva poboljšanja i idealnu zajednicu a kamoli da promeni ceo svet. Čak i naj udaljenija i izolovana plemena u džunglama Amazona osećaju uticaj ostalog sveta i moraju da se prilagođavaju i menjaju na njihovu žalost i možda propast iako su vekovima bili srećni onakvi kakvi su bili.
Mi, stariji možemo da vidimo u retrospektivi šta se sve promenilo za samo 50 -60 godina. Kao klinac od 6 -7 - 8 godina sam se sam šetkao po Sarajevu i okolini, Trebeviću i vrelu Bosne. Usput bih zastajao kod seljaka i dobijao vodu i hranu i samnom bi razgovarali kao sa odraslim. Sada nesmeš da pustiš dete ni ulicu samu da pređe a u Americi, Kanadi i ostalim `razvijenim` zemljama im treba takoreći oružana pratnja inače će nestati dok okom trepneš. Kakve sam stvari tamo viđao, ovde je još mnogo dobro. Da se osvrnem samo na jedan deo pošto sam tamo najviše vremena proveo. 74te godine kada sam stigao u Toronto, bila je retkost da vidiš nekoga da pređe ulicu na pogrešnom mestu a sada `Toronto the Good`, kako ga amerikanci nazivaju, u proseku ima jedno ubistvo dnevno. 1980e godine kada sam prvi put bio u St.Louis-u to je bio najbezbedniji veliki grad u USA a sada čujem od prijatelja da je leglo kriminala. Detroit, u kome je naša firma imala sedište je postao grad ruina iz koga beže svi koji mogu a sada povlači za sobom i kanadski grad Windsor koji je samo preko reke a bio je jako idilično mesto gde se ni vrata nisu zaključavala. Sada se sve toliko promenilo da je činjenica da smo mi ovde `zaostali u razvoju` u stvari još i dobra stvar.
Ima naravno mgnogo dobrih stvari koje se događaju po svetu i na koje bi smo trebali da se ugledamo ali je neverovatno kako se samo loše stvari izfiltriraju i budu prihvaćene. Uzmimo reccimo Rep koji je postao kod uličnih bandi koje su se hvlisale time koja su sve nedela počinili a sada je to prihvaćeno kao `muzika` i `umetnost` WTF ?
Odavno sam već prestao da budem idealista, makar i u minimumu tog pojma i prešao na `hajde da vidim koliko mogu sebi a po mogućstvu i bližoj okolini da pomognem` umesto: `nas nekoliko možemo da promenimo svet`. Žalim slučaj ali to je utopija i što više misliš o tome sve si nesrećniji a time ne pomažeš ni sebi ni drugima. Uradiš šta možeš za sebe i još ponekiog i to je sve što kao individua možeš da uradiš.
Čak i činjenje dobrih dela se svodi na to da sebe usrećiš a ako pomogne i nekom kome si to dobro delo uradio, tim bolje ali nije `required`.
Eto, to su moja iskustava za poslednjih 67 godina i 30ak od njih vucaranja po svetu i to ne kao povremeni turista ili avanturista nego kao neko ko je živeo, radio i bio umešan u živote prosečnih ljudi, niti elite niti dna društva ali i poznavao ljude kao Lee Iacoca ali i najniže bajkere ili crnce iz geta, Razgovarao sam i rukovao sa Bill Gaatesom dok je prvi put sam promovisao njegov prvi DOS na jednom ranom kompjuterskom sajmu u Torontu a sada nebih mogao ni njegovim komšilukom da se prošetam a da me ne pretresu ili uhapse ako nemam dobar razlog da budem tamo. Eto, još jedan dokaz za `unapređenje` sveta i društva ali šta da se radi. Imam toga još na gomile ali tada to nije izgledalo ništa naročito kada se dešavalo.
Dobio sam na jednom kompjuterskom sajmu prvu igricu koju je EA Games napravio od samog osnivača , neka bedna mala igrica da pomogne predškolskoj dečici da nauče slova, a sad vidi gde su, verovatno su i zaboravili kako su počeli.
Meni je sada dosta i sveta i okoline. Da poživim još koju godinu a posle mene, potop. Još odozgo da se brinem gde civilizacija ide, e baš me briga. snalazite se sami i bez mene. (LOL)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 re 19.02.2014. 02:13 #542770

status: user
broj poruka: 1994
Ma nemam ja nista protiv individualizma, cak sto vise podrzavam ga, dokle god on sam po sebi ne ugrozava opstanak drugih ljudi. Ako ne mogu da ti pomognem necu ni da odmazem, mada vrag sam i sam, kad osetim da osoba ne barata pojmovima a vuce me za jezik predjem u neki tzv. `specijalan mod` i odlutam u suprotnom smeru od zeljenog, ali to valjda ide sa godinama i sve prisutnijom senilnoscu. Kad cujem onu cuvenu parlolu `za ideale ginu budale` dodje mi da tu istu osobu ugazim samo tako. Moje neko vidjenje je da, ako nemas misao vodilju i teznju ka vlastitom unapredjenju u svim aspektima sebe kao licnosti, tesko da ces ikome pomoci ili mu se naci kad se to ocekuje. Sto se vise `gnezdis to ti perje tvrdje`, tako da treba raditi na aktu manje posesivnosti i vece otvorenosti prema svojim najblizima. Tu se slazemo, ali prica da zivim od danas do sutra, mi je nekako pesimisticka. Treba preziveti da, ali ako se zivot svede na prosto moranje i ispunjenje neke forme i datuma, gde je tu razlika izmedju zive i `re-animirane osobe`. Jedina prepreka koja te razdvaja od biti apsolutno free (u ne hipi fazonu) i roba kapitalizma je mentalne prirode. Ako se stalno vrtimo u krug i prebacujemo svoje dugove na generacije koje tek pristizu, kad tad, presek se ce morati izvrsiti sa apsolutim sravnjenjem svega sto je ekskivirano do sada. Zakoni akcije i reakcije to vrlo lepo objasnjavaju, tako da ajd da se nadamo da jos 10 god. pozivimo u ovoj utopiji, bezbrizni i razdragani. Ljudi se uvek nekako snadju i prezive, mada sutrasnjica ce po svemu sudeci biti i te kako surovija, bas zbog te price `centralizma` i teznje coveka da sam drzi sve konce u rukama. A jos i kada se u jednacinu ubaci generacija razmazenih imbecila koji su nasledili stvari, a nikada ucestvovali u kreiranju istih, armagedon je neminovan. Bas zbog takvog nacina razmisljanja treba zapocinjati diskusije gde god je to moguce i inicirati mladje narastaje da u njima ucestvuju, ne bi li se izvukli iz govana dok je jos uvek razum na snazi. Kad krene `blood and gore`, onda je kasno i eutanazija nije mnogo daleko. Zato pesimizam dole, optimizam gore i kako ona skolska pesmica kaze: `Gde god nadjes zgodno mesto ti drvo posadi` :).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs