Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Monitori u Beogradu.
STRANA 1 OD 1
count Monitori u Beogradu. 22.02.2014. 11:54 T56845

status: user
broj poruka: 1328
Šta je sa ovim tržištem polovnih LCD monitora ? Sve nešto po Subotici i pograničnim oblastima. Još odozgo cene, šta je bre ljudima ? za više od 4-5 godina stare, samo VGA, bez šanse za garancije traže pare za 10-29% ispod cene novih, Nema šanse da nešto tako kupim bez pregleda i još da se šalje kuririma, recept za dizaster.
Jedan kaže da je pre 5 godina kupio taj monitor za 240E pa sad traži `samo` 120 a takav monitor u radnji jedva 10E.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Čiča bi dž. ako mogne, ha? 22.02.2014. 19:28 #543305

status: user
broj poruka: 612
Šta očekuješ da i monitorima kao mobilnim telefonima pada cena pri svakoj narednoj jesen/zima kolekciji? Ako je monitor odgovarajuće rezolucije i veličine sa priključcima koji odgovaraju vlasniku, ne gubi svoju vrednost sve dok radi, nije to modni detalj kao mobilni telefon ..

Šta bi ti da ubediš nekoga ko je recimo pre 4god. platio monitor 330€ (27 inča, full HD, TV tuner , priključaka full fulova - VGA, DVI, HDMI, Scart ...) da ti ga sada proda ispod 100€ jer TI MISLIŠ da on toliko vredi?!?

Možeš ispod 100€ da kupiš LCD monitora pun q. - 19 inča za 30€, 22 inča za 70€ - - svi oni mogu na full hd rezoluciju i preko VGA porta. Ako ti je ovo zastarela tehnologija, onda idi u WinWin pa naruči najnoviji AHP IPS panel, HDMI UHD, DisplayPort v. 1.3, 4k rezoluciju..tamo će ti dati i garanciju 3 godine. .).).)

_____________________________

:: Šta je sa ovim tržištem polovnih LCD monitora ? Sve nešto po Subotici i pograničnim oblastima. Još odozgo cene, šta je bre ljudima ? za više od 4-5 godina stare, samo VGA, bez šanse za garancije traže pare za 10-29% ispod cene novih, Nema šanse da nešto tako kupim bez pregleda i još da se šalje kuririma, recept za dizaster
:: Jedan kaže da je pre 5 godina kupio taj monitor za 240E pa sad traži `samo` 120 a takav monitor u radnji jedva 10E
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 22.02.2014. 19:48 #543306

status: user
broj poruka: 3104


Jutros sam bio na bubanj potoku. Cene monitora od 20 do 50e :)
Vecina ne ogrebana.
Probas samo ako si poneo struju u dzep.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Monitori u Beogradu. 23.02.2014. 08:04 #543345

status: user
broj poruka: 2929
Pa nista ti kupi tamo gde je 10e.
Ili odresi kesu za NOV u radnji.Besmislice pises. Ako hoces dobar monitor za dzabe ga neces naci.


:: Šta je sa ovim tržištem polovnih LCD monitora ? Sve nešto po Subotici i pograničnim oblastima. Još odozgo cene, šta je bre ljudima ? za više od 4-5 godina stare, samo VGA, bez šanse za garancije traže pare za 10-29% ispod cene novih, Nema šanse da nešto tako kupim bez pregleda i još da se šalje kuririma, recept za dizaster
:: Jedan kaže da je pre 5 godina kupio taj monitor za 240E pa sad traži `samo` 120 a takav monitor u radnji jedva 10E
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Monitori u Beogradu - Čiča bi dž. ako mogne, ha? 23.02.2014. 09:53 #543350

status: user
broj poruka: 1328
Pa prvostepeno me je zanimalo zašto ih je mnogo manje u Beogradu a u Subotici recimo po jedno 5 po glavi stanovnika. Jel to tamo lakše da se prošvercuju polovnjaci ili šta ? To je bilo pitanje za nekog ko zna a ne da mi drži bukvicu o tome da kupim po sumljivim mestima gde je šansa da nađeš nešto što radi 1% ili manje. Nije mi baš prvi put da kupujem polovne kompjuterske delove i znam da je moguće naći dobre, realne cene i to je dokazano tako što kad prodavac stavi neku realnu cenu odnah to i proda,, više puta mi se dogodilo da za nekoliko minuta zakasnim za neki dobar dil. Ako su cene `prave` zašto nekima vise oglasi mesecima a neki se prodaju takoreći odmah.
Nije monitor isto što i neki manji deo, recimo memorija ili video karta pa čak ni MB pa da se tek tako šalje tamo-vamo, nosa po seevisima, kod prijatelja na probu ako nešto ne štima itd Teško ih je dobro upaakovati i osetljivi su za rukovanje po kuririma. Zato ne želim da kupujem dok ga ne vidim i fizički (manje važno) i probam i pogledam sliku. Pa onda ako kupim iz nekog drugog mesta cena odmah skače za bar 1000 dinara za slanje.pa je taj `bargain` još gori.
Osim toga, sve je manje ako uopšte ima video karti koje mogu da daju sliku na 2 VGA priključka. a ni VGA nije baš isto što i DVI-D koji može i da se poveže preko HDMI koji sve novije karte imaju tako da je VGA (D15) debelo zastareo i sada svi hoće da se otarase takvih monitora a neće da priznaju to ili se prave ludi pa ni ne navedu jednu od važnijih stvari pri odabiru monitora.
Hej Spacewla, baš si mi rekao, stvarno nisam znao za cene novih, baš ti hvala. Koji je to monitor od 22` (i slovima, dvadeset dva inča) koštao 330E pre 5 godina a da sada vredi 150 ?
Još jedna stvar, retko ko pravi razliku između marki, samo im je veličina važna, nema šanse da neka `Š` klasa vredi kao recimo Dell koliko god da je loštao nov. Koliko je nešto vredelo pre, ne može da se prevede direktno u vrednost sada ako je zastarelo danas.
Vuče, ono je greška u kucanju, nisam mislio 10E nego 100, da mogu da `odrešim kesu` odavno bih to uradio i sačekaću još mesec dana da to uradim, nedam ovim tipovima ni dinara za nešto što ne mogu da proverim a ini neka ih čuvaju na oglasima koliko hoće, vidim da im nešto baš i ne ide po ovim cenama, ako to je njihovo pravo.
Sve u svemu, hteo sam samo da saznam šta se to događa sa tržištem polovnih monitora jer nekako ne idu u skladu sa ostalim delovima. Objašnjenja kao ` Kupi novi, nađi za 10E ako možeš i monitori ne zastarevaju` su stvarno detinjasta i nisu baš neki odgovor.
Ozbiljno sam mislio, nisam ovo pisao samo da zajebavam pa sam takve odgovore i očekivao.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jaga ... 23.02.2014. 10:04 #543352

status: user
broj poruka: 618
kao prvo da ne idu po tim cenama islo bi spustanje cena medjutim prodaju se i to dobro
koliko bi po tebi trebao da vtredi 19 sa vga kada mu zamena neonki kosta oko 20 jevreja a nemaju svi pare da kupe nov od 100 pa su dobri i polovnjaci od 30


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Monitori u Beogradu - Čiča bi dž. ako mogne, ha? 23.02.2014. 10:54 #543360

status: user
broj poruka: 2929
Ja uopste ne vidm poentu tvojih pitanja niti kometara.
tebe niko ne tera da kupis nesto bez provere, ako ti ne odgovara slanje onda idi licno pa preuzmi.
Dzabe niko nista ne daje to sto tebi ne odgovaraju cene to je druga stvar. Jedno je sigurno sve sto zelis malo bolje treba da platis.
:: Pa prvostepeno me je zanimalo zašto ih je mnogo manje u Beogradu a u Subotici recimo po jedno 5 po glavi stanovnika. Jel to tamo lakše da se prošvercuju polovnjaci ili šta ? To je bilo pitanje za nekog ko zna a ne da mi drži bukvicu o tome da kupim po sumljivim mestima gde je šansa da nađeš nešto što radi 1% ili manje. Nije mi baš prvi put da kupujem polovne kompjuterske delove i znam da je moguće naći dobre, realne cene i to je dokazano tako što kad prodavac stavi neku realnu cenu odnah to i proda,, više puta mi se dogodilo da za nekoliko minuta zakasnim za neki dobar dil. Ako su cene `prave` zašto nekima vise oglasi mesecima a neki se prodaju takoreći odmah
:: Nije monitor isto što i neki manji deo, recimo memorija ili video karta pa čak ni MB pa da se tek tako šalje tamo-vamo, nosa po seevisima, kod prijatelja na probu ako nešto ne štima itd Teško ih je dobro upaakovati i osetljivi su za rukovanje po kuririma. Zato ne želim da kupujem dok ga ne vidim i fizički (manje važno) i probam i pogledam sliku. Pa onda ako kupim iz nekog drugog mesta cena odmah skače za bar 1000 dinara za slanje.pa je taj `bargain` još gori
:: Osim toga, sve je manje ako uopšte ima video karti koje mogu da daju sliku na 2 VGA priključka. a ni VGA nije baš isto što i DVI-D koji može i da se poveže preko HDMI koji sve novije karte imaju tako da je VGA (D15) debelo zastareo i sada svi hoće da se otarase takvih monitora a neće da priznaju to ili se prave ludi pa ni ne navedu jednu od važnijih stvari pri odabiru monitora
:: Hej Spacewla, baš si mi rekao, stvarno nisam znao za cene novih, baš ti hvala. Koji je to monitor od 22` (i slovima, dvadeset dva inča) koštao 330E pre 5 godina a da sada vredi 150
:: Još jedna stvar, retko ko pravi razliku između marki, samo im je veličina važna, nema šanse da neka `Š` klasa vredi kao recimo Dell koliko god da je loštao nov. Koliko je nešto vredelo pre, ne može da se prevede direktno u vrednost sada ako je zastarelo danas
:: Vuče, ono je greška u kucanju, nisam mislio 10E nego 100, da mogu da `odrešim kesu` odavno bih to uradio i sačekaću još mesec dana da to uradim, nedam ovim tipovima ni dinara za nešto što ne mogu da proverim a ini neka ih čuvaju na oglasima koliko hoće, vidim da im nešto baš i ne ide po ovim cenama, ako to je njihovo pravo
:: Sve u svemu, hteo sam samo da saznam šta se to događa sa tržištem polovnih monitora jer nekako ne idu u skladu sa ostalim delovima. Objašnjenja kao ` Kupi novi, nađi za 10E ako možeš i monitori ne zastarevaju` su stvarno detinjasta i nisu baš neki odgovor
:: Ozbiljno sam mislio, nisam ovo pisao samo da zajebavam pa sam takve odgovore i očekivao
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @count 23.02.2014. 11:16 #543362

status: user
broj poruka: 17084
Oko 30% od cene novog u prodavnici slicnih karakteristika je sasvim ok cena.
(sem ako nisu vremenski pregazeni: crt, jako male rezolucije, 4:3 odnos stranica itd.

Ako je recimo 10 000 din je takav slican u radnji, a 6500/7000 je polovan, sasvim ok cena.
Odes kupis nov u radnji ako ti je cena polovnih neisplativa, jednostavno je resenje.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Monitori u Beogradu - Čiča bi dž. ako mogne, ha? 23.02.2014. 11:28 #543364

status: user
broj poruka: 612
Odgovoriću ti i na ovo pitanje. Radi se o Vojvodini zar ne? eh. .. sve što se nalazi u oglasima, od motorcikala, automobila, kompjutera, muzičkih instrumenata, preko ne znam čega već si sam hvala bogu primetio -prodaje se u Subotici, tj. ako malo bolje zagledaš, na teritoriji cele Vojvodine.

To moj @Count, NEMA BLAGE VEZE sa švercom, blizinom granice, carinama, .. to moj druže ima veze sa PLATEZNOM MOCI gradjana. Vojvodjani imaju para JER RADE tj. privredjuju i tom privredjivanju doprinosi cela porodica (i muško i žensko). Ne čuče na budgetu i parama gastarbajtera kao Srbija. Ubijaju se od rada na svojih sto, dvestotine hektarskim imanjima. Toliki rad moraš priznati donosi i pristojnu zaradu. Ko je kriv nama u Srbiji što nam je maks. obradivog zemljišta 10 hektara, što fabrike NE POSTOJE, znači niko ništa NE PRIVREDJUJE na veliko. Svi čuče na budžetu, žene nam glume manekenke i sponzoruše, 5 glava min, po jednoj 3x5kvm kancelariji.. I .. takvi kukaju kako im je mala plata i nemaju za grafiku detetu da se lepo naigra? NE RADI se brate, ne privredjuje se, nema se šta privredjivati, sistematski smo sve uništili u privredi, oteli bogatima još `45, nakon 2000-te sve prodali pa zatvorili, ...ZATO NEMA PARA i zato SUBOTICANI i others imaju lovu - imaju zemlju na kojoj rade i privredjuju i taj dobitak mogu da uloze u neki svoj luksuz.

Nadam se da si zadovoljan i da si shvatio u cemu je poenta!!
____________________________________



:: Pa prvostepeno me je zanimalo zašto ih je mnogo manje u Beogradu a u Subotici recimo po jedno 5 po glavi stanovnika. Jel to tamo lakše da se prošvercuju polovnjaci ili šta ?
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count @Vuk125 23.02.2014. 11:28 #543365

status: user
broj poruka: 1328
Po dosadašnjim iskustvima, očekivao sam bolji odgovor od tebe. Lepo sam napisao da me ne interesuju detinjasti odgovori, nisi se ponašao tako sa ostalima.
@jaga.
19` samo sa VGA nebi smelo više od 3 banke da košta i oni koji si toliko tražili, dobili su odmah, promaših nekoliko takvih na K&P
Ovi što traže po 50 - 60e za 5 godina star monitor kome će trebati zamena kondenzatora ako ne i neonki za godinu dana, pa još za dostavu, ispadne manje od 10% niže nego neki slične konfiduracije nov u radnji sa garancijom itd. a gde je tu reskir za dostavu i prevaru ( namernu ili ne ) ?
Evo imam Acer AL1916W ako mi neko da 50e za njega, odmah mu šaljem.
Dobro zaboravite, nema `leba ovde, poslednji put sam bio u obdaništu upre 63 godine.
P.S.
Jedino dex reče nešto konkretno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Monitori u Beogradu - Čiča bi dž. ako mogne, ha? 23.02.2014. 11:37 #543371

status: user
broj poruka: 612
Ovaj iz mog potpisa, i radi se o 27 inča, ... ne pratiš ti moj klinac ništa što drugi napišu.
Usput ovaj ne vredi 150€ danas. Primeni računicu Dextera od -30% i dobićeš njegovu polovnu vrednost. Znači, bio je 40000din. kod nas pre četiri godine, to je bilo nekih 400€, ti obračunaj koliko bi sad trebao biti polovan! 400-30%=280€?!? 330€ je plaćen na sniženju u Beču, to se ne računa. No, ako ti je za utehu: 330-30%=231€

P.S: objasnio sam ti zašto u Vojvodini, razmisli malo, zašto svi trgovački putnici takodje govore: `ima se para u Vojvodini`!!
____________________________________

....
Samsung SyncMaster P2770HD...
resto ....



:: Hej Spacewla, baš si mi rekao, stvarno nisam znao za cene novih, baš ti hvala. Koji je to monitor od 22` (i slovima, dvadeset dva inča) koštao 330E pre 5 godina a da sada vredi 150
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: @Vuk125 23.02.2014. 11:55 #543375

status: user
broj poruka: 2929
Pa onda nadjiite ozbillniji forum ciko, koji je dostojan vaseg iskustva.
Ne znam sta siti ocekivao od nas ovde da ti kazemo gde ima monitor od od 30` za 40e nbez ogrebotine ako moze u garanciji jos 23 meseca?
Totalni apsurd.

:: Po dosadašnjim iskustvima, očekivao sam bolji odgovor od tebe. Lepo sam napisao da me ne interesuju detinjasti odgovori, nisi se ponašao tako sa ostalima
:: @jaga
:: 19` samo sa VGA nebi smelo više od 3 banke da košta i oni koji si toliko tražili, dobili su odmah, promaših nekoliko takvih na K&P
:: Ovi što traže po 50 - 60e za 5 godina star monitor kome će trebati zamena kondenzatora ako ne i neonki za godinu dana, pa još za dostavu, ispadne manje od 10% niže nego neki slične konfiduracije nov u radnji sa garancijom itd. a gde je tu reskir za dostavu i prevaru ( namernu ili ne ) ?
:: Evo imam Acer AL1916W ako mi neko da 50e za njega, odmah mu šaljem.
:: Dobro zaboravite, nema `leba ovde, poslednji put sam bio u obdaništu upre 63 godine
:: P.S
:: Jedino dex reče nešto konkretno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jaga ... 23.02.2014. 12:45 #543382

status: user
broj poruka: 618
imas u outletu u winu i dace ti cim prodas taj tvoj za 3,5 eura i das pismenu garanciju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: @Vuk125 23.02.2014. 15:00 #543390

status: user
broj poruka: 1328


:: Pa onda nadjiite ozbillniji forum ciko, koji je dostojan vaseg iskustva
:: Ne znam sta siti ocekivao od nas ovde da ti kazemo gde ima monitor od od 30` za 40e nbez ogrebotine ako moze u garanciji jos 23 meseca
:: Totalni apsurd
::
:: :: Po dosadašnjim iskustvima, očekivao sam bolji odgovor od tebe. Lepo sam napisao da me ne interesuju detinjasti odgovori, nisi se ponašao tako sa ostalima
:: :: @jaga
:: :: 19` samo sa VGA nebi smelo više od 3 banke da košta i oni koji si toliko tražili, dobili su odmah, promaših nekoliko takvih na K&P
:: :: Ovi što traže po 50 - 60e za 5 godina star monitor kome će trebati zamena kondenzatora ako ne i neonki za godinu dana, pa još za dostavu, ispadne manje od 10% niže nego neki slične konfiduracije nov u radnji sa garancijom itd. a gde je tu reskir za dostavu i prevaru ( namernu ili ne ) ?
:: :: Evo imam Acer AL1916W ako mi neko da 50e za njega, odmah mu šaljem.
:: :: Dobro zaboravite, nema `leba ovde, poslednji put sam bio u obdaništu upre 63 godine
:: :: P.S
:: :: Jedino dex reče nešto konkretno
:: ::

Nisam ja ni od koga tražio da mi nađe monitor ni po kakvoj ceni, umem i sam da pogledam, hvala. Samo sam se raspitivao o tržištu polovnjaka, šta i zašto mislite da je tako,ga li deluje normalno i ništa više. Nisam ni tražio da mi neko proda svoj u bescenje.
Čim neko nešto kaže i pita, uvek se nađe neko, pa udri topovima i besciljnim opisima ličnosti koje i poznaju, od `klinac` do `čiča` WTF.
`Pa onda nadjiite ozbillniji forum ciko, koji je dostojan vaseg iskustva.` Intiligentno, nema šta.
Ovde dođem samo zbog nekoliko članova, inače activan sam na nekoliko IT foruma (inostranih jer ovde baš i nema da prođe sve bez svađe i glupiranja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs