Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
BITKOIN
STRANA 1 OD 1
Oliverikus BITKOIN 27.02.2014. 18:56 T56906

status: user
broj poruka: 40

Pogledajte sa sajtu RTS-a temu `Крах глобалне виртуелне валуте?`, ne bih da postavljam link jer ćirilični font pravi haos u kopiranju...

http://www.rts.rs/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 more Marko ne ori drumova... 27.02.2014. 20:15 #543926

status: user
broj poruka: 1992
Opaka im je ova definicija:

„a vrlo je popularan i medju americkim libertarijancima, gradjanima koji se opiru bilo kakvom mesanju drzave u posao i zivote pojedinaca.“

Bas sam se pitao ko ce biti novi dezurni krivci :)

A sto se bitkoina tice, navescu samo jednu formu anegdote, ljubitelji drevnih vanzemaljaca ce vec prepoznati odakle potice:

„a stoat chases a rabbit and corners it, the rabbit stops and freezes. And it looks at the stoat with totally hypnotized eyes. It is as same as this animal is refusing to see the stoat and the stoat catches it and eats it.”

Sto bi po mojoj interpretaciji znacilo, a vezano je za bitcoin – KLASICNO SIBICARENJE !!!

P.S.
Live long and prosperous, peace
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 27.02.2014. 20:17 #543927

status: user
broj poruka: 3797
I sta sam ja pricao, kada je vrednost dostigla vanzemaljske razmere? U komentarima svaki treci pominje Dafinu i Jezdu, a ja sam vam upravo govorio da je prica potpuno ista i da se radi o slicnim principima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Facepalm... 27.02.2014. 23:43 #543950

status: user
broj poruka: 4420


Daleko cete vi ljudi da dogurate ako vam je RTS mesto gde se nalaze relevantne informacije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 27.02.2014. 23:56 #543951

status: user
broj poruka: 1670
RTS ne bi bio RTS da ne kasni sa vestima danima.

Mt.Gox je u problemima odavno, još pre par dana su konačno zatvorili menjačnicu, verovatno im preti istraga i suđenje.

A kurs bitkoina već dva dana jača i pored silnih vesti o navodnom krahu koje prenose `obrazovani` novinari i ovako `ozbiljne` medijske kuće poput RTS-a.

Žali bože para onih koji plaćaju RTS pretplatu, na šta taj narod baca novac :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Kasnio prevodilac 28.02.2014. 11:35 #543979

status: user
broj poruka: 1389
Prvo je trebalo neko napolju da napise tekst. Onda je neko trebao to da prevede, pa neko da odluci da to pusti u javnost. Zato kasnjenje. Normalno da niko o tome nema bas neka dublja saznanja, ali valjda je originalni pisac znao o cemu pise. Oni koji citaju na RTS-u bolje i ne zasluzuju...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.02.2014. 13:23 #543991

status: user
broj poruka: 4747

Ne znam da li je stvarno krah, ali bi mi bilo bas drago da jeste.

Da zavrsimo jednom s tim kopanjem, rudarenjem, busenjem, drilovanjem i ostalim stvarima koje nemaju veze s zivotom, niti zivot s njima.

Sta se kopa, kakve informacije, ko sta resava, o cemu se radi, gde se ide i zasto.
Kakvi algoritmi, kakvi koini, kakve menjacnice, kakve grafike, kakav red, koji nered. Pulovi, redovi, doge, federi, sumnjiva bolest, virtual pederi.

Od prvog dana kada sam cuo za ovo bilo mi je odvratno, tuzno i smesno.

Pun prezira prema ovakvim stvarima radosno se nadam njihovom potpunom i konacnom krahu i slomu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re.. 28.02.2014. 15:32 #544013

status: user
broj poruka: 913
E moj druye, ima ti jos da se nacekas...
Svakim danom je sve vise valuta (koje doduse zavise od bitcoina), tako da ce ovo jos dugo da potraje (godinu sigurno, ako ne i vise).
To sto ti mislis da `mining` nema veze sa zivotom je greska.
Poznajem ljude koji su uzeli prilicno dosta para (ja sam licno od bitcoina otisao na letovanje za dzabe i isplatio sam dve 7950 kartice)..
To sto je tebi odvratno, tuzno i smesno nekome ko uzima pare nije.
Ako znas kako se krecu finansijska trzista onda ce ti biti jasno zasto je trziste kriptovaluta oslabljeno (kad neka veca drzavna ili privatna institucija, kao npr. MMF ili FED ne mogu da kontrolisu vece novcano trziste onda gledaju da ga oslabe...malo je kompleksna tema..mozda ce ti biti malo jasnije ako znas da americku centralnu banku kontrolise par kapitalista, a sama banka kreditira najvecu ekonomsku silu na svetu, SAD, a to se sve dogodilo za vreme Velike depresije kada je bila ogromna inflacija u Americi)..
Oni koji su se ukljucili na vreme u ostavili neke bitcoine sad zadovoljno trljaju ruke, ostalima ostaju mrvice, a nekima ni to..

CM HAF 932+Seasonic SS-750 W
AMD FX 8320@4GHz+Xigmatek Balder1283
GA-990XA-UD3
Crucial 2x4 GB DDR3 Ballistix LED
Seagate 1TB+Samsung 2 TB F4
ASUS ATI 7950 3GB DDR5
ASUS Xonar STX+Genius SW 120W
Dell U2412M
Logitech G105+MX518
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.02.2014. 15:44 #544016

status: user
broj poruka: 4747

Pa to je to. Ko se ukljucio na vreme, a ostali nista.
Neko uzeo manje, neko vise, a 98% izgubilo sve sto ima.
Tako je bilo i sa Jezdom i Dafinom. Potpuno ista prica.
I jos pride propala drzava.

Nema leba bez motike, ali one prave a ne virtuelne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re 28.02.2014. 16:11 #544019

status: user
broj poruka: 913
Pa nije bas nista..
Ko se ukljucio na vreme i ko nije prodavao bitcoine sad ima brdo love.
Posto je sad teze rudariti bitcoin preslo se na alternativne, druge kriptovalute..
Pre dve godine 1 btc je vredeo oko 1$, pre tacno godinu dana oko 30e (ja sam pre godinu dana prodao svoj prvi btc cim sam ga zaradio, da vidim da li je sve to laz ili tu ima para), a danas vredi oko 550$.
Naslednik bitcoina bi trebao da bude litecoin, tako da ko je kopao LTC dok je diff bio mali, a danas ga prodaje super je prosao (mada i takvih je malo)..
Evo sad se pojavio dogecoin..
Dakle zarade ima, treba uloziti ali ako neko misli da se moze obogatiti preko noci..tesko.
Za otplatu jedne kartice su potrebni meseci rudarenja (npr. za neku 7950 oko 3-4 meseca), tako da oko 100e zarade sa jednom 7950 nije bas malo-moras priznati (tu oduzmi troskove struje)..
Kad se pojave ASIC uredjaji za LTC bice mnogo teze za rudare za grafickim karticama ali ce zato vrednost same kriptovalute rasti.
Tako je bilo sa BTC-om..
Koliko ce jos ovo da potraje..zivi bili pa videli.

CM HAF 932+Seasonic SS-750 W
AMD FX 8320@4GHz+Xigmatek Balder1283
GA-990XA-UD3
Crucial 2x4 GB DDR3 Ballistix LED
Seagate 1TB+Samsung 2 TB F4
ASUS ATI 7950 3GB DDR5
ASUS Xonar STX+Genius SW 120W
Dell U2412M
Logitech G105+MX518
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.02.2014. 16:28 #544020

status: user
broj poruka: 4747

Druze, ti ces mozda da otplatis kartu, ali ce ona brzo posle toga da rikne pa ne znam za sta si radio i kako se to isplati.
To su meseci 24/7. Pa struja. Pa buka. Pa prostor...

I kako uopste da naplatis ako se zatvaraju te menjacnice kao Mgox ili kako se vec zove.
Definitivno tu nesto nije u redu. Zasto bi se zatvarale ako je to neki unosan i stabilan posao?

ASIC minera za LTC vec ima. To su oni USB dual mineri.
To ce neko pun love da kupi 1000 komada i da radi, a za male igrace tu nema mesta.

Da li i danas mozes da odes na letovanje i da isplatis dve karte?
Uvek profitira ko uskoci na vreme, ne sporim to. Ali vreme ide.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: 28.02.2014. 16:43 #544022

status: user
broj poruka: 1670
Upoznao sam dečka koji ima 2x5850, 2x6970, 2x7950, koje sve vreme kopaju.

Ove prve 5850 stare više od 2 godine, izašle iz garancije. Ni jedna kartica mu za sve vreme nije crkla.

Otplatio opremu odavno i zaradio lepe pare.

Što bi kartica crkla ako poštuješ određena pravila - pravilno hlađenje, dovoljan razmak između kartica, spušten napon za GPU, rasterećena naponska i kvalitetno napajanje, redovno se čiste od prašine i sl.

Većina ljudi koliko sam video kopa sa karticama koje rade na ispod 60C, ventilatori su ispod 2000rpm. Iste te kartice u kućištima kada igraš igrice idu i po 80-90C, ko ovde za igrice undervoltuje kartice i sl?

Drugo, kartice su u garanciji 2-3 godine, i da otkažu zameniće ih, baš da vidim da neko prepozna da li je kartica kopala ili bila korišćena za igre.


:: Druze, ti ces mozda da otplatis kartu, ali ce ona brzo posle toga da rikne pa ne znam za sta si radio i kako se to isplati.
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes sad je sorka na mt.gox 01.03.2014. 04:10 #544079

status: user
broj poruka: 492
`nestalo` oko 100 miliona evra il dolara nisam siguran u coins ,uhhh neko ce da naebe :D

Intel i5-3570k@3,4GHz
CM Storm Enforcer
ASUS Maximus V Gene
MSI GTX660Ti PE OC
PATRIOT IEM 8GB @1600MHz
COOLER MASTERM2 Silent Pro 620W
INTEL SSD 520 Series 120GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 01.03.2014. 09:58 #544081

status: user
broj poruka: 4747

Mislim da sam primetio gazda Jezdu iza coska. Bas tu na uglu Srpskih vladara i Mtgoxovacke.
Nosio je ceger iz koga je virio praziluk, a oci su mu bile tuzne. Okrenuo se i zastao za trenutak.
Onda sam ga izgubio iz vida. Nisam siguran da je bio on.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Re: sad je sorka na mt.gox 02.03.2014. 13:24 #544174

status: user
broj poruka: 1376
(Reuters) - Mt. Gox, once the world`s biggest bitcoin exchange, filed for bankruptcy protection in Japan on Friday, saying it may have lost nearly half a billion dollars worth of the virtual coins due to hacking into its faulty computer system.
http://valid.canardpc.com/7wegij

:: `nestalo` oko 100 miliona evra il dolara nisam siguran u coins ,uhhh neko ce da naebe :
::
:: Intel i5-3570k@3,4GH
:: CM Storm Enforce
:: ASUS Maximus V Gen
:: MSI GTX660Ti PE OC
:: PATRIOT IEM 8GB @1600MH
:: COOLER MASTERM2 Silent Pro 620W
:: INTEL SSD 520 Series 120G
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman ... 11.03.2014. 18:28 #545334

status: user
broj poruka: 808
http://www.njuz.net/na-beogradskom-zelenom-vencu-primeceni-dileri-bitkoina/#ixzz2va0dUE1O

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: ... 11.03.2014. 21:41 #545359

status: user
broj poruka: 4163
Beogradski `Vol strit`


:: http://www.njuz.net/na-beogradskom-zelenom-vencu-primeceni-dileri-bitkoina/#ixzz2va0dUE1
::
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.03.2014. 02:03 #545385

status: user
broj poruka: 4227
Ja sam rekao da se bicoin-i sačuvaju, ko ih rudari.
Cijena će poslije prvog aprila biti preko 800$.
Nikako ne prodavati sada bitcoin-e.
U Kini, Japanu, Americi, Švajcarskoj, bez ikakvih problema možeš robu da plaćaš u Bitcoin-ima.
Ova je valuta zaživjela i neće nestati.
LTC- je odzvonilo.
Živi bili, pa vidjeli.
BTC je referenca, po kojoj se određuje vrijednost ostalih valuta.
Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs