Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
skystar 2 kako da nadjem satelet
STRANA 1 OD 1
dejandex skystar 2 kako da nadjem satelet 20.09.2007. 20:03 T5696

status: user
broj poruka: 21

dejandex
kupio sam skystar2 karticu, lmb edison 0,2 db ,15m kabla bakar bakar , kao nesto kvalitetniji i satelitsku metar deset precnik sve to lepo povezao mislim ja nije to neki problem naci satelit kad ono malo sutra dva dana uz sve moguce nacine pokusavao sam da ga nadjem ali nista jel moze neko da mi pomogne najbolje bi bilo da mi od pocetka sve isprica neko svoje iskustvo da vidim da nisam negde pogresio
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko NEGDE? 20.09.2007. 20:36 #28093

status: user
broj poruka: 6643
Pogrešio si u tome što misliš da može džabe.

Ako još misliš, probaj da skineš sa busolom azimut i ugao za putanju satelita.... sa neke susedne antene... iskoristi programe za pronalaženje signala sa satelita (pošto ti skystar neće pokazati ništa ako ga unapred ne podesiš ka određenom satelitu, dakle, nije pogodan za pronalaženje već samo za skeniranje već pronađenih...)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pazi 20.09.2007. 20:41 #28094

status: user
broj poruka: 9387

Moz ga trazit 7 dana, moz ga tazit 7 sati, moz ga trazit 7 minuta, a moga mi moz ga trazit i 7 sekundi. Nevolja je u dve stvari:
1. U pitanju je pozicioniranje sa tolerancijom od par milimetara
2. U pitanju je, takodje, digitalni signal, za koji obrada traje sekund - dva, da bi dao sliku (da nevolja bude veca kod SS2 to radi procesor kompjutera, pa ume da prodje i nekoliko sekundi dok ne pocne da daje sliku)

Dakle prosto receno, ti i kada preseces snop signala, prodje par sekundi i vec si ga preleteo a sliku nisi ni dobio.

montaza sat antene kosta od 30-100 evra, zavisi kakav sistem zelis, tako da smatram da ti je bolje da odmah das te pare nekom servisu, nego da ih das za 7 dana ako bas ne budes imao srece.

Postoji neki mali uredjaj, zujalica, koja se srafi izmedju LNBa i SS2, ima malu slusalicu, to ubacis u uvo i vrtis antenu. Kada anidjes na jako zujanje, zastanes na cas i gledas da li imas sliku na recimo ProgDVBu, kome si prethodno rucno ubacio listu kanala. Sve vreme takodje mozes drzati ukljucenu i aplikaciju Setup4PC imas tamo opciju da ukljucis pistanje (po defaultu je mutirano), tako da ce ti prvo to zapistati pa onda dati sliku, naravno ako su uhvatio pravi satelit. E onda po ucestalosti tog pistanja pomeras anrenu zatezuci srafove po milimetar levo-desno, gore-dole dok ne dobije maksimalni moguci signal.

Moj predlog: telefon u ruke i lovu na sunce. Zovi servis, skuvaj im kafu i gladaj kao zavrsavaju za 15 minuta posao koji ti nisi uspeo da zavrsis 7 dana i pritom ti je pojeo par kliograma zivaca . Srecno.


PS. Zujalicu MOZDA mozes da nadjes na buvljaku. Kosta oko 10ak evra. Pravi uredjaj za merenje satelitskog signala kosta od 500-1500 evra. Sta mislis zasto? :)

PPS. Zaboravi na sve softverske varijante tipa Sat Finder i sl,oni pomazu u finom stelovanju signala ali ne pomazu u nalazenju satelita (vidi 2)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz satelit 20.09.2007. 22:30 #28104

status: user
broj poruka: 41



Receno ti je lepo evo i ja da ti kazem nesto.Ako prvi put radis nebi bilo lose da i ne radis uopste, ali mozes da koristis stari analogni resiver i tako nadjes astru 19.2 tu se jos emituju analogni kanali.Zasto analognu pa zato sto ima snega i tada namestas sliku dok bude najjasnija takodje postoji kod nekih digitalnih solidan signal metar.Kada stelujes moras lepo uhvatiti snop i horizontalne i vertikalne polarizacije.
Obavezno uzmi pozocioner nemoj slucajno da ti pada napamet da kad hoces da promenis satelit ponovo sve stelujes nego lepo nadji astru a na pozicioneru je vec podeljeno za ostale satelite i to mora bas precizno ponavljaj nekoliko puta pomeranje po horizontali i vertikali tako dok signal ne bude najjaci.Problem u sky star je sto sam imao verzije prog dvb-a koje su kasnile i po 10 sekundi od nalazenja kanala tako da ne bi bilo lose da to tvoje odneses negde >>kuciste>> i da vidis kako reaguje kad se pomeri tanjir i jos nesto:strpljenja truda ..................... posto ti je prvi put.Kad budes video ni sam neces moci da verujes koliko je to osetljivo i ako se ne namesti dobro svako naoblacenje bice problem a kisa sigurno kod slabijih satelita.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejandex jebiga 21.09.2007. 17:51 #28165

status: user
broj poruka: 21

dejandex
jebiga sta da vam kazem hvala vam jednu antenu sam sjebao posto me je mnogo iznervirala pa sad kad skupim pare za novu zovem lepo majstora ali cu pre toga lepo da probam polako na tenane sa nekim resiverom pa cemo da vidimo sta ce biti
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejandex jebiga 21.09.2007. 17:51 #28166

status: user
broj poruka: 21

dejandex
jebiga sta da vam kazem hvala vam jednu antenu sam sjebao posto me je mnogo iznervirala pa sad kad skupim pare za novu zovem lepo majstora ali cu pre toga lepo da probam polako na tenane sa nekim resiverom pa cemo da vidimo sta ce biti
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz pozdrav za brata 21.09.2007. 18:05 #28170

status: user
broj poruka: 41
E pa ti si isti ja kad se naljutim.Ma polako samo polako vec drugu ako namestas kod nekog bice lakse videces stvarno ko nikad nije radio dosta je tesko pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs