Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Garancija..
STRANA 1 OD 1
Guest Garancija.. 09.03.2014. 17:55 T57010

status: user
broj poruka: 583

Mozete li mi objasniti kako isti proizvod u jednoj radnj ima garadnciju na 2god. u drugoj radnji 3god ,a na sajtu proizvodjaca garancija 5god ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Garancija.. 09.03.2014. 18:17 #545108

status: user
broj poruka: 18941
Nema tu sta da se objasnjava, sve je jasno, svako daje garanciju koju zeli, bez znanja proizvodjaca, a u vecini slucajeva i sa znanjem, sa zajednickim istim interesima..


::
:: Mozete li mi objasniti kako isti proizvod u jednoj radnj ima garadnciju na 2god. u drugoj radnji 3god ,a na sajtu proizvodjaca garancija 5god
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 09.03.2014. 18:31 #545110

status: user
broj poruka: 4054

prosto je , proizvodjacka garancija od 5g (planirano trajanje uredjaja na trzistu) daje se dilerima i krece od momenta proizvodje,

ti ne kupujes robu direktno od proizvodjaca, kupujes preko dilera, diler ima 5 godina i ako mu stoji roba godinu dana realno ostalo mu je jos 4g garancije

i za koji qrac bi on tebi dao 5g garancije onda ?

kod nas je zakonski 2g i ni minut vise, ako neko daje 3g daje jer ima takav dil sa dilerom (uz realno malo vecu cenu)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 ok 09.03.2014. 18:31 #545111

status: user
broj poruka: 17084
Kupis tamo gde je veca/duza.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Trgovac je obavezan da ti da 2 godine 09.03.2014. 18:46 #545113

status: user
broj poruka: 9386
To koliko on ima, njegova je stvar a koliko ce ti dati, takodje je stvar njegove poslovne politike.
Ti po isteku 2 godine, mozes otici direktno kod zastupnika i pokusati da ostvaris tih 3-4-5 godina, pa ako prodje - prodje...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla a na koju foru 09.03.2014. 18:56 #545117

status: user
broj poruka: 756
se telefoni u Srbiji prodaju sa 12 meseci garancije, koji qrac?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Garancija.. 09.03.2014. 19:44 #545123

status: user
broj poruka: 4866
2 god je obavezno, po zakonu.
3 ili vise godina zavisi od toga kakav dil ima uvoznik sa proizvodjacem. Ako mu diler/proizvodjac daje 3 god na neki proizvod, taj proizvod ima 3 god, eh sad, da li prodavac tj zadnja rupa na celoj toj svirali hoce tebi kao kupcu da da 3 god i vise, to zavisi od uvoznika tj, da li ce posle tih zakonskih 24 meseca ostvariti trecu ili petu godinu garancije kod proizvodjaca ili ne. Vecina uvoznika ne ide na takvo cimanje, vec daje 24 meseca garanciju. Za sve preko toga im nije nesto do cimanja osim kada su odredjeni brendovi u pitanju.
::
:: Mozete li mi objasniti kako isti proizvod u jednoj radnj ima garadnciju na 2god. u drugoj radnji 3god ,a na sajtu proizvodjaca garancija 5god
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: a na koju foru 09.03.2014. 20:14 #545127

status: user
broj poruka: 1470
Po mom iskustvu takvu garanciju samo dobijaš kod onih muljatora koji švercuju od negde telefone ,skidaju sa mreža i.t.d. kod svakog ovlašćenog dilera kao i ako uzmeš preko operatera dobijaš 2 god. Ali zato su kod njih telefoni dosta jeftniji nego kod ovlašćenog dilera ,ja kad sam uzmiao moju nokia 5800 platio sam je tada 215€ dokle u com trade-u i sličnim mestima koštala oko 320 ali zato sam ja dobio samo 6meseci garancije i vodafone logo na telefonu.To ne znači da su ti telefoni lošji od onih drugih moja nokia dan danas radi bez problema a ima 5 god :) Samo kažem ako hoćeš da budeš siguran da ti neko nije uvalio polovnu robu ,nošen telefon i.t.d. plati pa se klati.

Black Wolf

:: se telefoni u Srbiji prodaju sa 12 meseci garancije, koji qrac
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla vučko, ne kapiraš... 09.03.2014. 20:31 #545129

status: user
broj poruka: 756
ako postoji pisani zakon o trajanju garancije za tehničku robu i ako prodavci posluju u skladu sa zakonom, zašto ja moram da razmišljam šta je polovno ili skidano sa mreže ili na bilo koji način nedozvoljeno. Kupiš telefon od 700€ u registrovanoj radnji (valjda je registrovana kad se nalazi na Bulevaru, a ne u nekom podrumu) on se pokvari nakon 370 dana i inspekcija kaže: aaaaaa, pa taj telefon je švercovan.
ali imam fiskalni račun, a na njemu piše...
eh, pa i na tarabi piše...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 09.03.2014. 20:43 #545135

status: user
broj poruka: 1588
U necemu se slazem a ostalima, a u necemu ne...

Koji klinac na sajtu kazu 5 godina garancije, ako to nije namenjeno krajnjem kupcu? To sto stoji na zvanicnom sajtu nije garancija dileru nego krajnjem kupcu. Kad sam kupovao Noctua ventilatore, ovi nasi klosari davali po godinu dana garancije. Odmah sam poslao mail u noctu-u i pitao ih kakva sranja prodaju po Srbiji, na sta mi je momentalno odgovoreno da ja kao kupac imam 5 godina garancije, a da je POSLOVNA POLITIKA lokalnih klosara ta, koja meni ovde priznaje samo godinu dana, pa nakon toga moram sam da saljem robu u AT na reklamaciju. I to 5 godina od dana kupovine, a ne od dana kad je roba usla u zemlju, jer ne govorimo o paradajzu, pa ce da se pokvari ako duze stoji.

Sto ce reci - nije do proizvodjaca nego do lokalaca, koji pecaju u mutnom (pa ko ulovi ulovi).

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: vučko, ne kapiraš... 09.03.2014. 20:44 #545136

status: user
broj poruka: 1470
Brate ti si našao da pričaš o zakonima u Srbiji :D

Black Wolf

:: ako postoji pisani zakon o trajanju garancije za tehničku robu i ako prodavci posluju u skladu sa zakonom, zašto ja moram da razmišljam šta je polovno ili skidano sa mreže ili na bilo koji način nedozvoljeno. Kupiš telefon od 700€ u registrovanoj radnji (valjda je registrovana kad se nalazi na Bulevaru, a ne u nekom podrumu) on se pokvari nakon 370 dana i inspekcija kaže: aaaaaa, pa taj telefon je švercovan
:: ali imam fiskalni račun, a na njemu piše...
:: eh, pa i na tarabi piše...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla @blackwolf 09.03.2014. 22:01 #545147

status: user
broj poruka: 756
e, sad se razumemo :)

malopre sam bio sarkastican
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 10.03.2014. 17:47 #545227

status: user
broj poruka: 2155


Ma prosto, ovaj 1 je kupio i stojalo mu 3 god u magacin pa daje 2 god garanciju jer mu je pocela da tece garancija od dana kupovine, ovaj drugi je pazario 1 god posle ovog prvog :DDDD

Evem prouci zakon, ako se raspitujes o garanciji trebace ti i ovo:

http://potrosac.info/file_download/17/Zakon+o+ZP.pdf

Isto veoma koristan sajt:

http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/za-potrosace.php

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs