Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Zajednički punjač za mobilne uređaje
STRANA 1 OD 1
Igor88 Zajednički punjač za mobilne uređaje 15.03.2014. 22:18 T57076

status: user
broj poruka: 509
Evropski parlament je odobrio predlog za korišćenje zajedničkog punjača za sve mobilne telefone i druge portabl uređaje, među kojima su tableti, digitalni foto-aparati i muzički plejeri. Trenutna nekompatibilnost punjača je prava noćna mora za korisnike, ali će novom odlukom ona biti završena. Ovo je pozitivna vest i za čovekovu okolinu budući da će za rezultat dati smanjenje količine elektronskog otpada, navodi Barbara Weiler. Većini proizvođača to neće predstavljati problem osim kompanijama Apple i Nokia budući da njihovi punjači nisu u skladu sa novim standardom.

http://www.computerworld.com/s/article/9246928/EU_mobile_devices_will_be_forced_to_use_common_charger?source=rss_latest_content&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+computerworld%2Fnews%2Ffeed+%28Latest+from+Computerworld%29

Slazem se ali isto se slazem da se treba ili nokijin ili apple-ov konektor koristisiti jer su najjednostavniji i naj prakticniji. Moje neko misljenje da micro usb bas i nije sjajno resenje , jer ja u mraku jedva nabodem gde sta ide dok nokijin stari dzek udzekam kako bolim, isto tako i novi apple lightning konektor samo ga tutnes i cao. :-)


Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 15.03.2014. 22:25 #545883

status: user
broj poruka: 4054

napokon su se setili , svi uredjaji da koriste punjace od 5v/2a i mirna backa , a konektor iskljucivo APLEOV mag safe , jer je najjednostavnija i prakticnija stvar koju sam video !!! a nisam njihov fan


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re: .. 15.03.2014. 22:32 #545886

status: user
broj poruka: 509
Mag safe je mozda presirok za telefon? Jeste sjajno resenje zaista :-D

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


::
:: napokon su se setili , svi uredjaji da koriste punjace od 5v/2a i mirna backa , a konektor iskljucivo APLEOV mag safe , jer je najjednostavnija i prakticnija stvar koju sam video !!! a nisam njihov fan
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.03.2014. 22:35 #545887

status: user
broj poruka: 9460
Davno sam ja cuo da su trebali da uvedu neki standard za vecinu uredjaja...

Sad gledam ovaj mag safe, stvarno extra. Nema pucanja, odlemljivanja, cupanja konektora ako zapnes o kabel.......kao kod mikro USB-a ili onih samsung konektora gde prdnes i on se raspadne, a zamena skoro pa nemoguca kada se usput i vodovi pokidaju...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs