Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
pobrljavilo pojacalo
STRANA 1 OD 1
duqp pobrljavilo pojacalo 24.03.2014. 23:58 T57171

status: user
broj poruka: 3466

nesto sam premestao po sobi i kada sam povezao zvucnike racunar i pojacalo nije radilo kada pritisnem dugme tape (pre tumbanja je tako radilo super)
na phono cujem neko puckanje a sad sam stavio na cd i radi super
jel to nije sad neka greska da ce da utice na pojacalo? pretpostavljam da je tape izlaz crko?

kako ja nemam srece od kad me je proklela jedna novosadjanka za 2 dana par tragedija.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Moze biti da je ``source s-e-l-e-c-tor`` riknuo. Kod starijih pojacavaca... 25.03.2014. 01:48 #546933

status: user
broj poruka: 10988
radi se o tkz. preklopniku `direktnog` tipa (toliko i toliko sekcija, toliko i toliko polozaja, toliko i toliko kontakata).
Kod novijih je ovo `preklapanje` izvedeno ili elektromagnetnim relejima ili optokaplerima.
Obrati se nekom TV/PC servisu ili samostalnom RTV/elektromehanicaru....

U prvom slucaju popravka je jednostavnija, pa mozes da pokusas i sam: probaj da rasklopis uredjaj (naravno, kabl prethodno izvuci iz mrezne uticnice i sacekaj nekoliko minuta!), potrudi se da na prednjem i/ili zadnjem panelu lokalizujes opisane prekidace i/ili preklopnike i da ih ocistis pomocu kontakt-spreja.

Ako su pomenute komponente nalik ovoj, problem se lako resava:
http://goo.gl/MMsfye


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp hvala torto 25.03.2014. 02:18 #546937

status: user
broj poruka: 3466

mator je sony, naleteo mi kao prva kombinacija kad sam na foru uzeo 2 tannoy-a i 2 jamo-a i zbudzio ovo.

bila je tema pre kako sam mogao na tuner da cujem zvuk sa racunara koji je bio tape a sad cujem lepo tuner a nema tape ali cd radi.

kad bude zivaca i vremena za to sredicu. svakako imam brdo problema.

hvala jos jednom.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Witcher Re: 25.03.2014. 05:43 #546939

status: user
broj poruka: 491
@duqp
Možda ovo pomogne.
http://goo.gl/lsCBVV
Moralo je ovde vidiš i sam zašto.


ASUS P5K - Intel E5200@3.3GHz - Sapphire HD4870 - 2x2GB DDR2 Geil BD CL4 - CM Centurion 5 - Chieftec GPS-500AB - Samsung 931BF - Altec Lansing ATP3 - HDD`s WD 640GB AAKS, 1TB EADS, 1TB EARS, 1TB Elements, 250GB MyPass

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp fala witcher :) 25.03.2014. 06:44 #546941

status: user
broj poruka: 3466
ja sam izbrisao temu, a nasao sam instalaciju sa recuvom izvukao sa harda onu instalaciju sto sam uspeo da ekstraktujem. nego brate prosvetli me kazi kako se to radi ja nekad uspem nekad ne :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolape80 RE 25.03.2014. 08:53 #546947

status: user
broj poruka: 453
Phono sekcija je namenjena za gramofon, omski je drugačije odrađena pa zato imaš pucketanje, što je ok koliko se sećam. A tape ti ne radi što kaže čovek zbog preklopnika, jer imaš jednu pretpojačavačku sekciju i jedan pojačavač snage, tj izlaz. Da je nešto od toga riknulo, ne bi imao zvuk ni na jednom položaju preklopnika.

Pozdrav.

Thermaltake Bach Vx
PSU Chieftec 550W
ASUS P7P55D
Intel Core i5 750@3.2 GHz
Thermaltake MaxOrb II
Kingston Hyper-x 3x2 GB@1600 Mhz
MSI GTX770 Gaming OC

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sta `fala witcher` - meni avast prijavljuje malicious software... 25.03.2014. 09:27 #546950

status: user
broj poruka: 10988
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp pa ja mu se zahvalio za trud 25.03.2014. 11:48 #546964

status: user
broj poruka: 3466
sto je skinuo to sto meni treba i raspakovao i onda uploadovao za mene da se ne mucim
jer sam malo pre toga napravio temu da pitam koja je fora kod multiple zip fajlova i winrar-a i 7zipa sto sam mogao da ekstraktujem pre mesec dana a sinoc ne mogu dobijam neke nebuloze a treba mi taj roboform jbg
pa sam onda izvukao sa harda tu instalaciju koju sam uspeo da raspakujem i izbrisao temu ali eto covek odgovorio u ovoj.
meni eset smart security nista nije prijavio. Withcer jel se igras sa kolegama ili ? :)
Torto hvala i tebi e :)


EDIT
evo meni smart security ne prijavljuje nista
crack je u dll-u ne znam sad sta kaze avast torto?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646165.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs