Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
UseNet grupe - iskustva ?
STRANA 1 OD 1
kosava UseNet grupe - iskustva ? 22.09.2007. 18:41 T5718

status: user
broj poruka: 45

Pozdrav !

Da li neko ima iskustva sa skidanjem igrica i filmova sa UseNet grupa ?

Na netu sam pronasao provajdera USENEXT kao jednog koji se najvise reklamira ali nisam siguran da to znaci da je i najbolji.

Ako neko ima iskustva sa ovim bio bih mu zahvalan kada bi mi preporucio neki sajt gde mogu da se registrujem pod najpovljnijim uslovima. Da li neko zna ima li tu nekih ogranicenja u downloadu ? Koliko sam ja shvatio USENEXT ima raznih paketa i ogranicen download samo ako hoces skidanje velikom brzinom, pretpostavljam da 1,5 Mbit nije neka velika brzina za njih i da bi to islo punom brzinom i u paketu koji nije `brz` ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 22.09.2007. 23:59 #28303

status: user
broj poruka: 3529
Cek! Aj pojasni malo, jesi li ti uopste u Srbiji!?

Mislim ne znam da li si najbolje razumeo sve to sto se nudi, jer ne znam kako ce tamo neki provajder da ti omoguci protok od 1,5Mbit, jedino satelitskim putem!??

Ako mislim na njihove server, download sa njih, i da platis za to, to je druga stvar?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ??????? 23.09.2007. 04:45 #28328

status: user
broj poruka: 12785
Okeeeeeej, ja sam totalno u rebusu...
Ako mislis da mozes da dial-up-om ili nekom slicnom brzinom da skidas stvari 1,5mbps, grdno se varas...
Pojasni malo bolje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Re: Re 23.09.2007. 11:07 #28331

status: user
broj poruka: 327
:: Mislim ne znam da li si najbolje razumeo sve to sto se nudi, jer ne znam kako ce tamo neki provajder da ti omoguci protok od 1,5Mbit, jedino satelitskim putem!?
::

Sta je tu toliko neverovatno? Cak i nas SBB ima u ponudi vezu od 2Mbit-a.

U Sloveniji npr. za 50e mozes da dobijes neogranicen protok na kablovskoj od 20Mbit-a downloada i 2Mbit-a uploada. Malo li je? http://www.telemach.si/

Mnogo smo ti mi prijatelju zaostali za ostatkom evrope.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Da sam sebi odgovorim ! 23.09.2007. 18:20 #28355

status: user
broj poruka: 45
Pozdrav svima !

Evo ovako, u Srbiji sam, imao sam do skora 768 Kb ADSL i kao sto znate odnedavno su brzine duplirane pa je moja veza sada 1,5 Mbit.

Imam uplacen RapidShare preium account ali i pored premium account-a na RapidShare-u postoji ogranicenje od 25 Gb koliko ti daju da skines za 5 dana. Ako tih 25 Gb npr skines za dva dana (a toliko ja mogu da skinem) onda cekas 3 dana da prodje pa opet imas 25 Gb da skines...
Verujem da mnogi nisu znali za ovo ogranicenje !

Pored ovog ogranicenja nervira me i cesto brisanje linkova sa njihovih servera ! Uvek se pojave drugi linkovi ali tesko mozes da nastavis skidanje posto je novi uploader ili postavio drugacije RAR-ove ili je pass drugaciji, znaci nema nego ispocetka.

Juce sam resio problem koji sam imao tako sto sam uplatio na https://www.astraweb.com jedan mesec unlimited pristupa njihovim serverima. To je najbolji UseNet provajder koga sam nasao, UseNext i ostali mi se nisu preterano svideli.
Cena za unlimited download i mojom punom brzinom je 15$ za mesec dana. Ima verzija i za 10$ mesecno gde imate ogranicenje od 1Mbit u brzini, takodje je unlimited download.

Za skidanje koristim free program AltBinz koji mi se najbolje pokazao zato sto napravi poseban folder za svaki NBZ fajl a ne trpa sve u jedan pa se lakse snalazim, takodje ima ugradjenu PAR verifikaciju a moze automatski i da raspakuje arhive sto sam ja iskljucio jer vise volim to da uradim rucno pomocu WinRAR-a.

AltBinz ima i ugradjen pretrazivac koji odlicno radi, a mozete da koristite i neki Web pretrazivac koji ce vam napraviti NZB fajl pomocu koda svi readeri skidaju !

Sve savrseno radi, sve sto moze da se nadje na https://www.nforce.nl sajtu vec odavno postoji na UseNet-u cak ima i stvari koje jos nisu zvanicno izasle, recimo treba da izadju za par dana i slicno.

Nalog na AstraWeb-u sam platio pomocu Visa kartice koju sam kupio u ERSTE banci. Tamo moze da se kupi tzv. poklon kartica koju sam i ja koristio. Raspitajte se u ERSTE banci oko dobijanja ove kartice, sve cete zavrsiti za 15-tak minuta. Mogao sam da iskoristim i svoju VISA karticu iz Meridijan banke ali namerno sam uzeo drugu karticu da bih zastitio svoj racun i da ne mi neko slucajno ne bi skinuo neke pare sa njega. Ipak mi je ovo prvo placanje preko interneta pa cak i da zabrljam nesto na ovom racunu imam 20e tako da je to gubitak sa kojim mogu da zivim.

Eto toliko !


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs