Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Programcic za pracenje temperature
STRANA 1 OD 1
vaikiki Programcic za pracenje temperature 22.09.2007. 23:58 T5721

status: user
broj poruka: 304

Trebao bi mi neki programcic koji ce dok se ja igram da meri i iscrtava skalu temperature svih konponenti (obavezno i graficku posto ih imam nekoliko a ni jedna ne gleda GPU) posto mi se desava da posle nekoliko sati doom-a 3 (sa svim na max)komp samo zakuca ,na sekund plavi ekran i restart i dok ja udjem u bios ili dok se podigne win naravno sve se ohladi (naravno sve se ohladi i dok izadjem iz igrice da pogledam posto doom ne moze da se spusti iz nekog razlika mislim na minimize)
pa ako neko zna tako neki programcic.....
pozz svima
i hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 23.09.2007. 00:34 #28304

status: user
broj poruka: 4506


skini nvidia coolbit`s (50 kb)....dodatak registriju za nvidia drivere (iz kojih mozes i da preciznije kloknes gpu, jako mocna stvar) elem..ono sto tebe zanima....prikazuje temperaturu gpu (upravo zbog testiranja , overclocka) i imas opciju log (ili save temperature ) dok ti igras nesto...tako da kada izadjes iz igrice, programa mozes da vidis kolika je temperatura bila u tacno vreme....odlicna stvar ....a PC probe meri temperaturu maticne, procesora i koliko znam (mozda gresim) nema programa koji meri sve komponente zajedno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Samo ovo i nista vise... 23.09.2007. 00:42 #28305

status: user
broj poruka: 18472
Ono sto tebi treba je Nvtemp logger za merenje temperature sa desk topa,mozes da podesavas i alarm do koje temperature se greje graficka a plus dize se automatski sa windowsom.Za CPU Ti je najbolji Core Temp 0.95.4 beta ako imas Core 2 duo mada ide i na AMD!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 23.09.2007. 01:11 #28316

status: user
broj poruka: 726

Otkud znate da ima nVidia graficku? :)

Everest je program koji ocitava CPU,MB,GPU i HDD temperature - ono sto je tebi potrebno.Mozes razmisliti i o Hmonitor (Hardware sensors monitor),koji je,takodje, namijenjen mjerenju razlicitih parametara - temperature,voltaze,brzine okretanja fanova.

Moja preporuka je,ako koristis nVidia grafiku,RivaTuner - ima monitoring koji omogucava pracenje temperatura pomenutih komponenti.Dovoljno je da u Hardware monitoring odjeljku aktiviras odgovarajuce module (npr. Everest.dll i SMART.dll) i,pored graficke,dobices ocitavanja CPU,HDD i MB temperature.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: 23.09.2007. 01:14 #28317

status: user
broj poruka: 18472
Dok se on na tome snadje ovo mu sve daje direktno na ekranu kao logo.Do duse samo ako ima nVidia a za CPU su najtacnija ocitavanja temperature sa pomenutim Core Temp!

::
:: Otkud znate da ima nVidia graficku? :
::
:: Everest je program koji ocitava CPU,MB,GPU i HDD temperature - ono sto je tebi potrebno.Mozes razmisliti i o Hmonitor (Hardware sensors monitor),koji je,takodje, namijenjen mjerenju razlicitih parametara - temperature,voltaze,brzine okretanja fanova
::
:: Moja preporuka je,ako koristis nVidia grafiku,RivaTuner - ima monitoring koji omogucava pracenje temperatura pomenutih komponenti.Dovoljno je da u Hardware monitoring odjeljku aktiviras odgovarajuce module (npr. Everest.dll i SMART.dll) i,pored graficke,dobices ocitavanja CPU,HDD i MB temperature
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki nije frka snasao sam se 23.09.2007. 02:14 #28320

status: user
broj poruka: 304

imam n-vidia graficku 8600gt i c2d procesor e4300
uglavnom grafika ne prelazi 54C*
procesor nisam merio ali cisto sumnjam da je on posto na nekim testovima kad ga nagazim ne prelazi 70C*
nemam pojma sta se desavalo uglavnom evo do sad sam igrao i sve je islo ok to je nekih 1:30 vremena
no mislio sam da je do grafike posto u trenutku kad zakuca neki predmet u igrici izgubi deo
npr tamo nekom zombiju nestane pola tela i zaglavi

malopre sam radio testove za cpu ram i graficku i za 15 min nije izasla ni jedna greska
ko zna sta se desilo

uglavnom hvala
dobio sam sto sam trazio :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nije frka snasao sam se 23.09.2007. 20:31 #28359

status: user
broj poruka: 7761
Moja konfiguracija je skoro ista samo je grafika besumna, GPU ide i preko 80°C pa me zabole, letos sam igrao onu strategiju koju sam dobio uz nju na 1680x1050 i nista nije blokiralo, tako da me skroz interesuje sto se ljudi pale na te temperature, ko da ce im biti lakse ako znaju koliko je stepeni.
Klokujes grafiku, procesor, memoriju, FSB, koristis `legalan` softver i sve to dovedes do usijanja a posle se pitas sto racunar zakucava.

Stariji i od mene bi rekli `malo macetu teleca glava`, olabavi malo klokove pa ces videti da sve to radi kako valja.
Covece i motor F1 koji kosta 1.000.000€ po komadu nekad ne izdrzi do kraja trke.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

::
:: imam n-vidia graficku 8600gt i c2d procesor e430
:: uglavnom grafika ne prelazi 54C
:: procesor nisam merio ali cisto sumnjam da je on posto na nekim testovima kad ga nagazim ne prelazi 70C
:: nemam pojma sta se desavalo uglavnom evo do sad sam igrao i sve je islo ok to je nekih 1:30 vremena
:: no mislio sam da je do grafike posto u trenutku kad zakuca neki predmet u igrici izgubi deo
:: npr tamo nekom zombiju nestane pola tela i zaglav
::
:: malopre sam radio testove za cpu ram i graficku i za 15 min nije izasla ni jedna gresk
:: ko zna sta se desil
::
:: uglavnom hval
:: dobio sam sto sam trazio :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tmservis MaliAbner je u pravu - BRAVO 24.09.2007. 08:15 #28415

status: user
broj poruka: 35
MaliAbner je u pravu - BRAVO. Mnogo je entuzijasta ovde.Zasto pojedini ne odu da rade u `MicroSoft`
Beograd,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs