Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Da li ste primetili???
STRANA 1 OD 1
SkyFire Da li ste primetili??? 23.09.2007. 03:03 T5724

status: user
broj poruka: 18472
U poslednje vreme (cast izuzetcima) velika vecina dodje na berzu postavi svoj problem i onda kada mi kulturno i drugarski izadjemo u susret i ostavimo gomilu raznih predloga i resenja taj neko se vise i ne pojavi pa cak i ne diskutuje zajedno sa nama a kamo li da kaze hvala.Sve se zasniva samo na toj prvoj recenici tj. thread-u koji je postavio,dalje od toga nema nista.Po meni je to bezobrazluk i nepostovanje ovog foruma kao i nas koji smo i doprineli da ovaj forum i na nesto lici a i Boga mi tu smo i vise godina za razliku od nekih koji su se skoro pojavili ili ti pridoslica koji samo dodju zbog problema a posle ih nigde nema!

******Nije tesko biti Kulturan!*******
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 23.09.2007. 03:37 #28325

status: user
broj poruka: 12057

Potpuno se slažem, ima takvih slučajeva.
Moje mišljenje je sledeće: mi ovde pomažemo iz čistog entuzijazma. Kad ti neko pomogne, ili bar pokuša, treba se zahvaliti, to bar nije teško.

Ali mislim da zbog toga što uvek ima `crnih ovaca`, ne bi trebalo uopšte ni da pomišljamo da prekinemo to što radimo. Onaj ko je nekulturan, takav je za sebe, a ako to sam ne primeti, `blago njemu`, ali ja ću uvek odgovoriti na pitanje ako znam ili imam vremena. Uvek će mi biti drago da nekome pomognem.

U našoj lepoj Srbiji, još uvek mali procenat ljudi sa kompjuterima. Oni koji pristižu sve im je teže da kupe komp jer se broj komponenata iz dana u dana povećava pa tako i tako i broj problema. O softveru da ne govorim. Da ne nabrajam problematične situacije, ima ih kvazilion. Oni koji su ih iskusili i rešili probleme, a ovde pomažu ljudima koje uopšte ne znaju, svaka im čast (!!!) , i ovde takvih ih puno, prepoznaće se sami.

Oni gore pomenuti `crni` koji ne znaju da kažu `Hvala`, nikad neće promeniti moje mišljenje. Ali uvek ima vremena da se nešto nauči novo iz kulture. Dobro je da se ovakva tema pojavi, ima ljudi u različitim dobima života kojima treba objasniti neke stvari o kulturi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 23.09.2007. 04:39 #28327

status: user
broj poruka: 12785
Jednostavno posaljes one sa 1 do 10 postova na forum pa nek nadju resenje problema...
I mene je ista stvar smorila nevidjeno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Daum 23.09.2007. 05:46 #28329

status: user
broj poruka: 12057

A tih 1-10 postova su pitanja ?!
Postali su član aaaaaa-mislim `1964.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE To sam 23.09.2007. 11:44 #28333

status: user
broj poruka: 5696
upravo malopre primetio i pomislio. Ma manje vise HVALA nego sta bi sa nasim palacinkama???


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner zrelo razmisljanje... 23.09.2007. 13:23 #28336

status: user
broj poruka: 7761
Vidi se da nisi pubertetlija i da si lepo vaspitan dok ti smeta nedostatak pohvale za pruzenu pomoc nekom ko nema te osobine.
Toga ovde neces puno videti tu i tamo se neko zahvali, ja se ponekad zahvalim za pomoc, meni ponekad ali... zemlja srbija naviknes se vremenom.

Ko ce ovde da ti se zahvali na pomoci kad mu je jedino razmisljanje kako da OC 7300GT da bude brza od 8800 ULTRA, sa takvim umovima imati posla i ocekivati HVALA za savet...

Ovde imas svega desetak likova koji nesto znaju i pokusavaju da pomognu razumnim savetom ali imas gomilu likova iz gore navedenog miljea tako da je to, TO.
Sta da ti kazem vozi dalje i ne primaj takve stvari previse k`a srcu.

Mene recimo nervira sto se jako malo ljudi javlja na poziv upomoc softverske prirode kad si 100% siguran da je gvozdjurija 100% ispravna ali nesto ne radi kako valja. Tu se tek vide ljudi koji nesto znaju i stoga se zahvaljujem svima koji daju odgovore na takve postove.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 23.09.2007. 14:08 #28339

status: user
broj poruka: 371
...SkyFire, ti si sto posto u pravu, ali ste isto tako i vi nekada imali od 1-10 postova...nemojte generalizovati...jeste osnovna kultura, da kada ti neko pomegne vec, ko od toga nema apsolutno nikakve koristi, da mu se uljudno zahvalish, ali ne mozes ni promeniti ljude koji to jenostvano ne kapiraju ili ih nisu u kuci tako naucili, valjda...
...iako sam nov na ovom forumu, vec dobro znam ko se tu stvarno razume, a ko nagadja, sve se to vrlo dobro vidi, bez obzira na broj postova, bilo ono 1000 ili 100 i njima svaka cast, a sada da li ti se neko zhvali ili ne, to je vec njegov problem, tvoje je ako zelis nekom da pomognes, to i uradis, a ko to zna da ceni, on ce ti se i zahvaliti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz da ali........ 23.09.2007. 14:31 #28340

status: user
broj poruka: 41


Da njegova je stvar ako hoce ili nece da se zahvali ali kada ima neki problem trebalo bi da kaze sta mu je pomoglo jer tako doprinosi forumu koji bi eto neko procitao i resio slican problem,barem reci e to i to je a za preporuke konfiguracija i ostalo kako hoce.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
donvitoo RE: 23.09.2007. 14:46 #28341

status: user
broj poruka: 64
Sve to stoji,iskreno ja sam se registrovao na ovaj forum radi resavanje jednog problma i secam se da je bilo deset promasenih odgovora dva prava koji su kasnije prelasli u svadju ali sam se svejedno zahvalio secam se bio je to garson i jos par likova kojih vise nema na forumu,sad po mojim saznanjima vidim da sad treba se samo zahvaliti ljudima koji stvarno nesto znaju a to su:vmarc,machine,srvispc,mailabner,skyfire ima jos par likova ali nisu toliko aktivni.Jos jedna stvar,neznam zasto ljudi imaju potrebu da se namecu u odgovorima sa nedovoljnim znanjem.Radi broj poruka sto pise ispod slike ili sta?Verovatno zato i zasluzeni ljudi ne dobijaju reci hvale jer kad dobije gomilu razlicitih odgovora bude jos vise zbunjen.Jas sam od skoro usao u prodaju racunara i mnogo doga neznam ali sto znam pomocu,ali samo sto znam.
Evo ja cu kao prvi primer reci HVALA gore navedenim ljudima jer mnogo sam naucio na ovom forumu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: da ali........ 23.09.2007. 15:18 #28344

status: user
broj poruka: 5696
Tacno, tako cemo svi nesto saznati...


- R a v e n L o r d -

::
::
:: Da njegova je stvar ako hoce ili nece da se zahvali ali kada ima neki problem trebalo bi da kaze sta mu je pomoglo jer tako doprinosi forumu koji bi eto neko procitao i resio slican problem,barem reci e to i to je a za preporuke konfiguracija i ostalo kako hoce
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Tako je 23.09.2007. 15:31 #28346

status: user
broj poruka: 6643
Postoji jedna poslovica: šta je to što svi hoće da daju, a niko neće da primi?!? - (Savet...)
Tako da, za neke je dovoljan udarac na ego to što `mole` (iako često zahtevaju ili vrište...) bezlične avatare sa foruma za pomoć, a kamoli još i da se zahvaljuju... napišu šta se desilo na kraju, ne daj bože, pomognu i oni nekome i slično. Ali, ja nekako više pamtim (ne i imena, šta ću.... senilnost) kada neko lepo zahvali nekome, čak i kad mu ne pomognu saveti (za one koji broje prave i neprave), kada napiše šta se desilo na kraju.... a nije da me ne zanimaju palačinke, nego, kad se `olade nisu neke... mada mislim da je neko odavde na kvarnjaka sve prožderao sam i sad ćuti qrvinski, podmuklo i pod okriljem mraka.
Stav mi je takav jer, bez neke statistike i naučne podloge, uveren sam da ti zero-ten posted grabljivci odgovora, jednostavno posle toga nestaju u strci života. Kad se, i ako se ikada vrate na ovaj forum, verovatno će već biti drugačiji. U suprotnom, a šta će tu... go on.

******** Veoma je, veoooma, teško sam biti kulturan, ako te to nisu negde naučili.*****
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Bar da... 23.09.2007. 15:58 #28347

status: user
broj poruka: 7761
Ako se ne zahvali (ko god bio) ne bi bilo zgoreg da napise sta mu je pomoglo da resi problem ako ga je resio, posto bi to pomoglo ostalima sa istim ili slicnim problemom.
Meni je recimo mrsko da svako malo reinstaliram sistem kad god se nesto desi prvo iscrpem sve mogucnosti koje eventualno mogu pomoci pa tek ako nista ne pomogne reinstal sistema.
Upravo zbog takvih stvari treba napisati koji je lek pomogao, ne mora se klanjati onome ko je dao pravi savet.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ... 23.09.2007. 16:56 #28350

status: user
broj poruka: 18472
Gledaj ovako...Ja jesam na pocetku imao mozda 5-10 postova ni ne secam sa kad sam ovde dosao, nemam toliko postova kao neki ali sam ovde zaista dugo ali se sa necim moralo krenuti.Jedna od zanimljivih stvari je zapravo ta sto sam ja ovde dosao sa jakim predznanjem koji sam sam stekao bez icije pomoci.Svoj prvi kompjuter sam sam sklopio,sam sastavio komponente i ako mi je bila potrebna pomoc,jer u tom momentu nisam bio dovoljno upucen ali sam ipak ponosan na sebe sto sam dobro procenio i nisam pogresio.U svetu IT-ja svako zeka takve ljude,pocetnike da te odmah iskoriste,zeznu sto je vise moguce.Kazu ti ovo je dobro,uzmu ti lovu a ti se posle slikaj.More je takvih primera!E vidis ja u samom startu to sebi nisam dozvolio.Sam sam sebe obrazovao,skupljao znanje preko novina,gledao,emisije visio na netu (hvala Bogu sto znam engleski,to mi je mnogo pomoglo),imao sam po 2-3 meseca i po 5-6 sati proseka neta a da ne kazem koliko sam samo puta sastvio dan-dva-tri da u opste ne spavam.Ja to nisam radio na silu vec zato sto me to interesuje i zato sto volim.Ljudi moji iskustvo,znanje se skupo placa i u danasnje vreme se ne dobija dzabe a ovde sve dobijes na tanjiru.Pa cak i kad jednu temu prodjemo 100 puta opet neko dodje sa istim i mi ponovo objasnjavamo.Porblem i jeste taj sto mi ljudima pomazemo a oni ne shvataju koliko to znaci koliku muku i izgubljeno vreme preskacu sa nasom pomocu i savetima,mi bukvalno prenosimo znanje i ucimo a zarad svega???Da se to ne ceni ne shvata,ne postuje a dobijes sve dzabe.Pa Bato moj nista se ne dobija dzabe.Primer,imam jednog prijatelja u blizini koji radi sa Hardverom,ima i svoju radnju itd..On recimo svoj ni jedan software ,ni jedan program neda nikome a sve skida najnovije,neda cak ni meni.Za to moras dobro da platis i pitanje je dal ces svaki program i dobiti...Sreca evo reci cu u svoje ime sto svaki taj program mogu i umem da nadjen na netiu free u full i ne postoji neki da nemogu da skinem pitanje je samo vremena.Vidite u tome i jeste poenta,sto se ja i vi nekolicina razlikujemo od ovih ovakvih?Razlikujemo se,zato sto oni svoj trud i znanje znaju da cene i postuju i cene samog sebe i za to naplate.Nema dzabe ni kod babe.Ne kazem ja da treba naplatiti i onako Srbin je naucio sve na dzabe ali bar to jedno Hvala daje coveku satisfakciju da ponovo pomogne i da ponovo izadje u susret.Resio sam taj i taj problem,hvala Sky,Machine,Garson i sl. da ne nabrajam sad sve ili samo hvala momci,znacilo mi je to,uspeo sam da resim problem i takve ljude koji znaju da cene mozes i postovati.Od nekog smo i mi naucili,ja sam recimo kao sto rekoh sam sebe,ali i nekog ce oni nauciti i pomoci pa zar nisam u pravu?Zeli samo da se nas jebeni trud postuje i nista vise.Ej bre pa nismo nasli znanje na putu!!!Primer jos jedan.Eto cesto posecujem bench i tamo kad me nesto interesuje ako nisam siguran postavim temu i ljudi se javljaju i daju svoje misljenje i resenja kao sto sam i ja to radio za druge.Ali sta se desava postoji granica kod onih koji zaista imaju dosto-dosta znanja i ne zele da ga sa svima dele.Ili ti jednostavno ne pomognu ili te zovu na PM pa ti tu objasne.Fazon u tome je sto berza tako ne funkcionise.Svi dobrodusno ako muve odmah poletimo da sve kazemo i objasnimo onoliko koliko je u nasem opsegu znanja i naravno niko se za to ne kaje.Ali sta mi dobijamo za uzvrat?Samo se to zapitajte.Ja ne trazim materijalno,ali lep gest bi mi mnogo znacio.Zao mi je samo sto ovaj forum lose funkcionise u softverskom smislu,jako lose je napravljen tako da se za neke probleme tesko snaci u nekim postojecim temama kako je to vec reseno extremno dobro na bench-u ali evo opet mi smo uprkos svemu tome i ako znam da smo ne zadovoljni uslovima i da imamo problema i da nam je smorno pa dajte bar od tih ljudi kojima pomognemo da nas malo pokrenu a ne da nas i oni plus ubiju u pojam sa takvim ponasanje.Nadam se da iz ove moje price moze da se izvuce neka pouka.Pozdrav za sve forumase PC Berze!

:: ...SkyFire, ti si sto posto u pravu, ali ste isto tako i vi nekada imali od 1-10 postova...nemojte generalizovati...jeste osnovna kultura, da kada ti neko pomegne vec, ko od toga nema apsolutno nikakve koristi, da mu se uljudno zahvalish, ali ne mozes ni promeniti ljude koji to jenostvano ne kapiraju ili ih nisu u kuci tako naucili, valjda..
:: ...iako sam nov na ovom forumu, vec dobro znam ko se tu stvarno razume, a ko nagadja, sve se to vrlo dobro vidi, bez obzira na broj postova, bilo ono 1000 ili 100 i njima svaka cast, a sada da li ti se neko zhvali ili ne, to je vec njegov problem, tvoje je ako zelis nekom da pomognes, to i uradis, a ko to zna da ceni, on ce ti se i zahvaliti..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ljudi 23.09.2007. 21:59 #28364

status: user
broj poruka: 9386

Kakve to veze ima... Da je nekulturno, nekulturno je... ali...
Pomazete li vi ljudima (ili iznosite licni stav) bezuslovno ili ocekujete nesto zauzvrat...

Ako nesto trazite za uzvrat, otvorite PC kliniku ovako, malo entuzijazma nikome ne skodi... A ako covek nece da se javi ili zahvali, to je njegovo pravo, i naravno odraz njegove kulture ili vremena kojim raspolaze... Isto kao sto je i vase pravo da mu (ne)odgovorite na zadatu temu, iako znate a mrzi vas u tom trenutku da kucate...

Naravno, nadam se da ovo moje pisanje niko nece shvatiti licno... Pozdrav svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sh0ne-BG Odgovor 23.09.2007. 22:11 #28369

status: user
broj poruka: 26
Prava sramota i bezobrazluk ako mene pitate.
Mada mozda ljudi postave pitanje na vise foruma pa kada im odgovore i rese problem na nekom drugom vise i ne posecuju ostale.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 23.09.2007. 23:00 #28376

status: user
broj poruka: 4506



Sve je to odraz kulture i upravu ste svi ALI ..previse ste to primili k` srcu....da li vi pomazete ljudima zbog njihog `hvala` ili zbog njegovog osmeha i osecaja da si nekom nesto pomogao i ucinio ?Kao sto rece VMARC niko vas ne tera da odgovorite na zadatu temu....opusteno ljudi..opustite se

ajd uzdravlje .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman hvala allmighty-ju 24.09.2007. 00:00 #28388

status: user
broj poruka: 1111
da i ostali pocinju da kontaju takve stvari
ovu temu dozivljavam kao nastavak-prosirenje teme PONAVLJANJE koju sam ja zapoceo pre neki dan
potpuno se slazem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Nažalost, tako je. 24.09.2007. 00:17 #28390

status: user
broj poruka: 4163
Eh, šta je tu je. Kao što je rečeno (od svih kolega), lepše je sa kulturom. Meni u principu ne smetaju ljudi koji dolaze ovde samo da bi im se rešio neki problem. Ipak, svi mi koji dajemo odgovore i pokušavamo da pomognemo to radimo bez ikakve naknade, svojevoljno, u želji da pomognemo. Međutim, lično mi smeta kada na postavljeno pitanje damo odgovore, a taj koji je pitanje postavio ne napiše ništa, a dovoljno je jedno `hvala`.
Pozdrav svima

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub a gde je tu... 24.09.2007. 02:07 #28405

status: user
broj poruka: 1006



elementarna pismenost...?


na raspravu o kulturi, usudjujem se dodati i raspravu o padezima, veznicima, negacijama, apozicijama...


p.s. batalite moj `lower case`, mrzi me da drndam caps lock/shift

p.p.s uzasno me nervira nepostojanje praznog mesta nakon zapete

p.p.p.s. mozda je offtopic, mozda nije


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kosava Re: Da li ste primetili??? 24.09.2007. 06:12 #28414

status: user
broj poruka: 45
Nemojte prerano nikoga osudjivati sto nije odgovorio na temu koju je zapoceo.
Naravno da ima dosta onih koji nakon pronalazenja odgovora vise i ne pomisljaju na bilo kakav odgovor, ali ima i dosta ljudi koji jednostavno zbog nedostatka vremena nisu stigli da odgovore.

Jedan od takvih sa nedostatkom vremena sam i ja. Postavio sam na forumu 2-3 pitanja do sada i dao na 2-3 teme odgovore. Na ovom forumu sam kada god mi to vreme dozvoljava i a to je uglavnom jednom dnevno u vecernjim casovima.

Pre 2 dana sam postavio jednu temu `UseNet Grupe - Iskustva ?` i imao sam 3 odgovora, na kraju sam i ja sam odgovorio na temu ali sa skoro 8 sati zakasnjenja. Za ljude koji su hteli da mi pomognu ja sam verovatno jedan od onih koji postave temu i pobegnu jer pretpostavljam da nisu videli moj odgovor, posto tema vise nije bila na pocetnoj stranici.

Ovo sve pisem zato da bih pokazao kako nije sve uvek crno ili belo, ima mnogo ljudi koji su veoma zahvalni zbog vasih odgovora ali prosto nemaju vremena da ucestvuju u forumu u onoj meri u kojoj bi mozda hteli.

Uostalom nemojte misliti da je vas odgovor pomogao samo onome ko je postavio temu, ja npr. svaki dan pregledam skoro sve nove teme i uglavnom nadjem dosta korisnih informacija, verujem da ima jos mnogo ljudi koji nikada nisu nista postovali na ovom forumu ali ipak cesto procitaju nove teme !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud kulturo eve me... 24.09.2007. 13:18 #28429

status: user
broj poruka: 3737
U dosta tacki se slazem sa vama, ali kao sto neko rece gore(Ognjeni cini mi se), previse vas to tangira. Ti likovi koji supostavili pitanje, vi im pomogli, a oni ni hvala nisu rekli...shvatite ih kao trenje odnosno neminovni gubitak energije(malo filozofiranja nije na odmet) dok sa druge strane `imate` nas koji citamo sve i ucimo(sto rece Kosava), ali se ne javljamo jer uglavnom nemamo dovoljno znanja da konkretno pomognemo nekome.No svaki dan u svakom pogledu ucimo(barem ja) zahvaljujuci vasim odgovorima(koje ponekad i ne razumem opet zato sto sam pocetnik). U svakom slucaju ne pisete vi uzalud i pogresnim ljudima.Dosta njih procita i usvoji odgovor(ne mislim na ono kao `koja je kartica jaca` itd).
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs