Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
BLOKIRANJE PRI STARTUP-U
STRANA 1 OD 1
Daum BLOKIRANJE PRI STARTUP-U 23.09.2007. 20:54 T5727

status: user
broj poruka: 12785
Posle brdo goooooooooooglanja i kopanja po artiklima na m$ sajtu (hteo sam da probam da resim sam problem da ne smaram ljude) trazim pomoc...
Pri startovanju komp zabode pri ucitavanju win-a, tacnije dok ide scroll...
Hoce da se ukljuci samo kad iskopcam produzni iz zida ili iskljucim napajanje na kucistu.
Smorio sam se opasno jer nigde na netu ne mogu da nadjem resenje. Komp je sledeci:

OS: Vista Ultimate 32-bit
MB: Asus P5L-1394
PSU: CoolerMaster Real Power 450W
RAM: 2x1GB PC2 5300
HDD: Samsung 180GB ATA na SATA konvertoru, WD 250GB SATA
PROC: C2D E6600 2.4ghz
DISP: Asus 8800GTX 768mb
Cela konfiguracija radi savrseno vec pola godine, jedino sto je dodato nedavno je MX Revolution. Kad je povezan instalirao sam SetPoint, ali ne znam da li on pravi problem jer nisam jos pokusao da ga uninstaliram (uradicu ovo)...
Hvala unapred svima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 23.09.2007. 22:06 #28367

status: user
broj poruka: 726

Hm..Nista preciznije nijesi naveo,osim da se racunar ne moze normalno ukljuciti.Prvo reinstaliraj SetPoint,ako sumnjas na softver.Ako to ne otkloni problem,onda se zapitaj da li si i sta sumnjivo instalirao,mozda i `pokupio` na internetu.Vrlo vazan detalj - napajanje i neophodnost privremenog iskljucivanja sa el. mreze.
Preporucio bih ti da prvi korak bude - prikljucivanje napajanja na posebnu uticnicu,samostalno.Kad podignes sistem,ukljuci neku zahtjevnu 3D aplikaciju (npr. igra) i podesavanja setuj na srednji nivo i testiraj 15-ak minuta.Povecaj stepen zahtjevnosti i opet testiraj 15 minuta.Nakon toga,restartuj racunar.
Zatim,skeniraj OS.Krajnja mjera - System restore,vrati se nekoliko dana unazad.
Ne znam sta bih konkretnije mogao predloziti jer nijesi bio sasvim precizan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 24.09.2007. 00:30 #28391

status: user
broj poruka: 12785
Kako nisam bio precizan? Pri start-up-u, zabode tokom ucitavanja windowsa...
Svaki put kada iskljucim komp na dugme i krenem ponovo on zabode. Jedino uspem da ga upalim kada ga iskljucim kompletno iz struje i sacekam 10 sekundi pa ga ponovo povezem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 24.09.2007. 00:43 #28392

status: user
broj poruka: 5696
U bree, ovde nesto debelo smrdi. Vrlo cudno. Ovde nesto blokira signale. MB, PSU, periferija? Soft ne raguje na taj nacin. ajde ti lepo izbodi sve te fancy miseve i usb uredjaje pa probaj onda. Proveri sve kontakte: vga, ide, sata, ram, kartice, molexi...kako se sada ponasa?


- R a v e n L o r d -

:: Kako nisam bio precizan? Pri start-up-u, zabode tokom ucitavanja windowsa..
:: Svaki put kada iskljucim komp na dugme i krenem ponovo on zabode. Jedino uspem da ga upalim kada ga iskljucim kompletno iz struje i sacekam 10 sekundi pa ga ponovo povezem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 24.09.2007. 02:36 #28409

status: user
broj poruka: 829
hm, ne verujem da ce ti ovo pomoci, ali ko zna... mozda je hardver...
imao sam ddr2 2x1gb@800mhz geil memorije, 5-5-5-15, i kad su utaknute rasparno u slotove sistem se dize i radi savrseno koliko to moze. e sad, ubodem li ih u dual channel, zakuca se u istom trenutku kao i tebi... problem resen vracanjem memorije prodavcu i uzimanjem ultre!:-)
dakle preberi po secanju da li si jos nesto osim misa utakao/premestio...

i jos nesto na sta treba obratiti paznju... vista? nista ne kazem, samo primecujem... jos ona pati od decjih bolesti... moj ortak je to dokazao, iako je se jedno vreme tako drzao i obarao OS na svakih 2 nedelje, vratio se na xp, njega ipak obara na svakih 3 meseca...:-)
probaj `repair` opciju ako postoji za vistu...

poz!
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Imao isti problem ! 24.09.2007. 03:00 #28410

status: user
broj poruka: 18472
Hard Disk bez sumnje nista drugo!Otisli su ti sektori na C particiji ili ti je Hard pri crkavanju.Probaj da promenis hard pa digni nov sistem pa vidi dal je to u pitanju.Ja tipujem na to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Imao isti problem ! 24.09.2007. 18:49 #28456

status: user
broj poruka: 12785
Uuuu, mrzi me da dizem opet sistem...
Sumnjam na novi Nero 8... njega sam nedavno instalirao tako da je mozda on...
Hvala svejedno...

:: Hard Disk bez sumnje nista drugo!Otisli su ti sektori na C particiji ili ti je Hard pri crkavanju.Probaj da promenis hard pa digni nov sistem pa vidi dal je to u pitanju.Ja tipujem na to
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs