Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Pitanjce u vezi kablovskog neta
STRANA 1 OD 1
Stripy Pitanjce u vezi kablovskog neta 25.09.2007. 03:42 T5740

status: user
broj poruka: 4163
Moja situacija je sledeća: preko SBB-a uzimam za koji dan 256-icu paket. Ponosni sam vlasnik durona na 700Mhz koji godinama jaše neku nou nejm kt 133 pločicu. Ovo sve fercera extra (za moje potrebe), samo treba da zabodem LAN kartu i spreman sam za net. Zagolicala me je 1 alternativa, tj imam i 1 Asus ploču a7v8x koja na sebi ima gigabitnu mrežu. Pitanje glasi: da li ima svrhe da menjam ploču zarad brže mrežne, tj da li će net raditi brže sa giga mrežnom u odnosu na standardnu 10/100 riltek krabicu? Biću zahvalan za neki konkretan odgovor jer sam na ovom polju izuzetno tanak. Hvala unapred.

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 25.09.2007. 03:59 #28488

status: user
broj poruka: 1199



Poshto si SAM rekao da ti je to neka NO NAME ploca...onda je u svakom slucaju ASUS ploca bolja...pa cak i za mrezu...Kada god sam menjao komp. uvek sam uzimao ASUS plocu..i NIKAD nisam zazalio..tako da....Mislim da je bolje da promenish plocu....i to je to...bicesh mirniji...A i naravno da je bolji Gigabitni LAN..al ne verujem da ce biti neke razlike.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 25.09.2007. 06:03 #28489

status: user
broj poruka: 12057

Najverovatnije će na modemu koji ćeš koristiti za kablovski net biti i USB priključak. Bar na mom modemu postoji i LAN i USB, a postoji i sada na ADSL modemu i LAN i USB.

Ploču nema nikakvog razloga da menjaš zbog mrežne (u slučaju da se odlučiš na korišćenje LAN veze). Mrežna kartica je mrežna kartica.

Taj ASUS koga pominješ kao zamenu je OK, samo da nije A7V8X-X.
To je uvek bolja solucija od no-name ploče za ostatak rada računara. Ali ako si sa funkcionisanjem kompa zadovoljan, zbog mrežne ne moraš ništa menjati.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 25.09.2007. 08:58 #28490

status: user
broj poruka: 3529
Nema potrebe za menjanjem ploce zbog lan-a, i da hoces brze, ne mozes, ogranicen si sa 256 paketom i neces postici nista time sto ces promeniti lan kartu(brzu), i kartica od 10Mbits bi ti radila savrseno za net!
Inace realtek radi odlicno.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Nema potrebe 25.09.2007. 09:12 #28492

status: user
broj poruka: 1532
Probao sam na par kompova ovako ili onako (integrisana mrezna, u PCI slotu, preko USB-a) i uvek je sa SBB-om usko grlo na provajderu ili nekom udaljenom serveru. Ne sekiraj se.

Podrazumevam da je u pitanju flat rate.

Cak i ako uzmes pre paid, opet ti tvoj komp nece predstavljati nikakvu barijeru, ukoliko je ispravan jer deklarisana brzina na SBB-u ne znam da je ikada dostignuta. To im je, valjda, teoretski protok na sirokom delu puta informacija od provajdera do korisnika. Pa u matematici se nikada nije tako racunalo vec je protok bio je jednak onome kroz najuze mesto, gde je zastoj. Dzaba ti kabal, kad koci pre kabla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Svejedno. 25.09.2007. 11:09 #28496

status: user
broj poruka: 729
Koju god ploču da staviš, radiće ti užasno.
Uf, pardon, to se odnosi samo na vanbeogradske veze. Juče sam video na sajtu da su malo smanjili ionako preskupe cene flat paketa i malopre sam otišao da uplatim. Cene sa sajta važe SAMO za Beograd, Novi Sad, Niš i još par gradova, dok je za ostale ovce i dalje stara skupoća i iste, grozne, ograničavajuće veze. A ovde u Valjevu su se lepo podelili, u dogovoru Telekom i SBB, da tamo gde SBB ima mnogo pretplatnika Telekom ne uvodi ADSL i obratno.
I dok je u Beogradu ADSL 512 flat oko 1000 dinara, ovde 256 SBB plaćam 1750...i aj da je i tako, nego još namerno filtriraju (guše) peer2peer protokole, da ne bi `opterećivali` zagušenu vezu (znam ljude koji duže od 6 meseci čekaju da ih priključe na internet). Užas i očaj.
A juče tip iz telekoma na vestima reče da `nisu uspeli da ispune zahteve za tolikim brojevima fiksne telefonije, jer im nije dozvoljeno (ko njima šta zabranjuje????) da koriste WiMAx i Wireless tehnologiju`. Gospode, pa u ovoj zemlji su se ljudi skrivali u podrume zbog pomračenja sunca, pa nije ni čudo što se gutaju svakakve gluposti sa televizije. Užas!!!
Izvinjavam se...uvek popizdim kad pomislim na internet. Pogledajte i ovo:

http://www.lycos.de/startseite/online/dsl/anschluss.html

http://www.t-com.hr/privatni/internet/maxadsl/flat.asp

(otprilike je 1 kuna 10-11 dinara, a kad pomislim da se 512 SBB plaća u Valjevu više od 300 kuna, biće vam jasno...)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ma jok bre 25.09.2007. 11:30 #28499

status: user
broj poruka: 9384
Ne menjaj nista, ako ti se ne menja. Ti uzimas 256k koji ce ti isto raditi na 10Mb/s ISA Rilteku, kao i na 100Mb ili 1Gb.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ma jok bre 25.09.2007. 11:53 #28502

status: user
broj poruka: 5696
Upravo tako, cak ni ISA 10Mb/s ne bi bilo usko grlo, 32KB je smesna cifra za bilo koje bakarne parice. USB 1.1 ti je isao ~1MB/s, dakle, nije potrebno da imas ni USB 2.0 da bi ti OK sljakao i T1 8Mbit link!

legenda: B -Byte=8 bit, b - bit...1MB/s = 8Mbit/s (uslovno bauda)...informaticki K, M...bajt je 2 na X (1024, 1.048.576...)


- R a v e n L o r d -

:: Ne menjaj nista, ako ti se ne menja. Ti uzimas 256k koji ce ti isto raditi na 10Mb/s ISA Rilteku, kao i na 100Mb ili 1Gb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr ovo je trik pitanje 25.09.2007. 12:51 #28505

status: user
broj poruka: 242
i sa 10 mB-nom kartom cesh imati mnogo brzu mreznu od neta


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy 25.09.2007. 15:47 #28512

status: user
broj poruka: 4163
Hvala na odgovorima

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Zbog net-a nemas potrebe da menjas plocu 25.09.2007. 19:45 #28537

status: user
broj poruka: 267
Kao sto vecina rece zbog net-a nemas potrebe da menjas plocu tj. ta mrezna ce ti zavrsiti posao sa bilo kojim provajderom dostupnim kod nas trenutno (razumna cena), a sto se tice izbora provajdera ja mislim da si u pravu iako sad koristim kbcnet wireless i adsl, po mom misljenju sbb je bolji daje vise sa lokalom (naravno zavisi od potreba)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs