Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Jos jedan prevarant
STRANA 1 OD 2  
SOad Jos jedan prevarant 16.04.2014. 17:17 T57422

status: user
broj poruka: 416
https://www.kupujemprodajem.com/Fx8350-Gamer-Racnunar-12082975-oglas.htm

Prvo je u oglasu napisao da ide sa R9 280 grafikom. Ok, kaze covek za sve ima racune, sve je staro pola godine i za sve ima garantne listove. Trazim ja da mi posalje fotke ambalaza, fiskalnih racuna i garancija i covek mi posalje dva neispunjena listica ewe computers i fakturu za 760GTX grafiku :) Lepo ga pitam jel zna on sta uopste prodaje i gde su silni racuni? On kaze uzeo preko firme i da ima sve fakturisano...a fakturu poslao samo za grafiku koja nije ni bila u oglasu :P Jos me napljuvao kako se ne razumem u racunare, kako je sve to isto :) Na sta ce sve covek da naleti, to je strasno. Sad vidim da je i u oglasu promenio grafiku, eto cisto da se neko ne zezne, bog zna sta ovaj prodaje na kraju :) Da i u oglasu piše Vršac a kaže mi da dođem do Novog Sada da pogledam komp ako hoću da kupim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Prevara 16.04.2014. 17:29 #549887

status: user
broj poruka: 1234
U čemu se sastoji prevara?
Vršac nije, nego je Novi Sad?

Ne poznajem ni lika što prodaje niti tebe, ali ne razumem
u čemu si ti prevaren i što je lik prevarant?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 16.04.2014. 17:30 #549888

status: user
broj poruka: 1586
Ako mu se desilo da nije znao sta je unutra, sto prevarant? Jos i ponuda da vidis komp ako hoces da ga kupis... Gde tu prevara?

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SOad njah 16.04.2014. 17:32 #549889

status: user
broj poruka: 416
Nije me prevario al je mogao, napisao je jedno a prodaje drugo, tj. pitanje je sta prodaje uopste, napisao da ima sve fiskalne, garancije, a nema, i salje mi za drugu stvar fakturu. Sve sam lepo napisao. Meni ovde smrdi na lika koji hoce da prevari, al ko zna mozda i gresim. Voleo bih da gresim, stvarno, al sve vise ovakvih oglasa ima. A zasto ovo sve pricam:
Desilo mi se da se dogovorim sa čovekom da se nađemo kod Požarevca za neki komp, vrednost oko 800e. Ajd rekoh, bolje da lično preuzmem, da se uverim u komponente, da ne dobijem Bog zna šta od kurira. Odem lepo do Požarevca a od lika ni glasa, telefon isključen...i šta sad, ja puko na gorivo par hiljada dinara. Lik posle ponovo stavio oglas, ja ga zovem i on se pravi blesav :) Sa ovim kako sam komunicirao isto je tekao tok dopisivanja. U svakom slučaju, eto neka ljudi budu na oprezu ako ništa drugo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Soade 16.04.2014. 17:48 #549892

status: user
broj poruka: 6875
Ti se koliko vidim samo bavis prodajom na ovom forumu.Eto cisto zapazanje moje onako sa strane.
A ne vidim svrhu ove teme,na kakve sam ja neznalice koji pametuju naleteo,pa mogao sam knjigu da napisem o tome.Ali opet njihov prostakluk i nekultura ih ne cini prevarantima.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Požarevac??? 16.04.2014. 17:48 #549893

status: user
broj poruka: 1234
Gde ste se dogovorili da se nađete kod Požarevca?
Na auto-putu? U diskoteci Madona, ako još uvek postoji?
Je li lik dao tačnu adresu u Požarevcu ili da ga nađeš negde u Braničevskom okrugu?
Bio si na tačnoj adresi ili negde na auto-putu?
Ako si bio na adresi objavi je ovde i telefon od lika.
Ako nisi, onda si provokator ili ovca.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
egydown fr 16.04.2014. 18:00 #549899

status: user
broj poruka: 10
To cim vidis da stavlja 1 fotografiju za 10 komponenti i da navodi te epitete tipa ozbiljno, jedinstveno, extra
= ne zoves.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Moze biti... 16.04.2014. 18:23 #549900

status: user
broj poruka: 1187
Ne javlja se na fon... Il` ga neko smorio... Ako ga kontaktiram, javljam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla pitanje da ne otvaram novu temu 16.04.2014. 19:24 #549904

status: user
broj poruka: 612
Kada smo kod `prevara` da ne otvaram novu temu ... šta mislite, vredi li kupiti ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/DANAS-Samsung-120GB-EVO-SSD-Sata3-12134295-oglas.htm?filter_id=578

ili ići na oprobanu verziju u Emmi recimo?!?

Naravno, 60€ pored 85€ nije baš mala razlika. Garancija je o.k. činilac, ali nije presudan. Ovaj kao daje neku `pismenu` garanciju, ma šta mu to značilo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:Spacewla 16.04.2014. 19:26 #549905

status: user
broj poruka: 6875
Ja bih uzeo :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Re: pitanje da ne otvaram novu temu 16.04.2014. 19:35 #549906

status: user
broj poruka: 215
Ja sam uzeo 2 komada. A garancija koju daju je Madjarska. Tako da u slucaju reklamacije vracas prodavcu od kojeg si kupio a on resava reklamaciju u Madjarskoj. Jedan sam uzeo bas od coveka ciji si oglas stavio a drugi sam uzeo od drugog jer u momentu kupovine tog drugog prvi prodavac nije imao vise SSD-va na stanju.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: Kada smo kod `prevara` da ne otvaram novu temu ... šta mislite, vredi li kupiti ovo
::
:: https://www.kupujemprodajem.com/DANAS-Samsung-120GB-EVO-SSD-Sata3-12134295-oglas.htm?filter_id=57
::
:: ili ići na oprobanu verziju u Emmi recimo?!
::
:: Naravno, 60€ pored 85€ nije baš mala razlika. Garancija je o.k. činilac, ali nije presudan. Ovaj kao daje neku `pismenu` garanciju, ma šta mu to značilo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
egydown ehm 16.04.2014. 19:49 #549908

status: user
broj poruka: 10
Ja bih kupio da mi je frka za pare, zbog 120 pozitivnih i 0 negativnih ocena.
Ali idi na kucnu adresu i obecaj coveku da ce ga pojesti ako crkne za 15 dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla rep. 16.04.2014. 19:53 #549909

status: user
broj poruka: 612
Hvala ljudi ... najveci problem je originalnost. Nisam baš u toku pa rekoh da nema nekih falš izdanja na kojima je ofarban `samsung` logo. Ako je disk original, moguce da cu naruciti jedan vrlo brzo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Re: rep. 16.04.2014. 20:05 #549911

status: user
broj poruka: 215
SSD dobijas u fabrickom pakovanju koje zapecaceno, i nema sanse da se otvori kutija a da se ne osteti nalepnica. Osim toga dobija se na disku program Samsung Magician preko koga verifikujes serijski broj SSD-a.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: Hvala ljudi ... najveci problem je originalnost. Nisam baš u toku pa rekoh da nema nekih falš izdanja na kojima je ofarban `samsung` logo. Ako je disk original, moguce da cu naruciti jedan vrlo brzo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo HAHAHHAHA 16.04.2014. 20:17 #549912

status: user
broj poruka: 658
taj sto prodaje ssd i pita Wlada za njega, pogledah sta jos prodaje i nadjoh na ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/Antec-Gamer-12137116-oglas.htm?filter_id=13377

https://www.kupujemprodajem.com/Chieftech-Gamer-12137070-oglas.htm?filter_id=13377

Jel moguce da se cimao da prvo kupi ove gluposti mrtvacke glave, siljke, sekire, metalne kutije, izgubi ko zna koliko vremena da to napravi pa zatim plastificira ili ofarba te stvari zajedno sa kucistem koje je predhodno morao da ismirgla ili ispeskira i to na kraju da prodaje za 20eur, jeste da je stvarno ruzno ali ne mogu samo da kazem da covek ne ceni svoj trud i rad vec 100% nema zaradu ni dinar a mozda ide i u minus

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.04.2014. 20:17 #549913

status: user
broj poruka: 12785
Zbog 20-25 evra se ne bih zajebavao i rizikovao nikako ali kako ko hoće, nekome je frka i za 5 evra...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 RE: Jos jedan prevarant 16.04.2014. 20:28 #549914

status: user
broj poruka: 1234
Prevario te je, jer neće da spusti cene?
Sad tek vidim da si ti nakupac koji robu kupuje od kute-murte, a valja ovde članovima PC Berze.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.04.2014. 21:00 #549920

status: user
broj poruka: 4747

@djodjo
Volim da cenim svaciji trud, ali, iskreno, za ono bi trebalo da placa 20 evra da neko uzme. A sto ih niko ne daje, ne cudi me. Stvar je definitivno kich, i to morbidne vrste.

@Miki69
Ajde, iskuliraj malo sa vredjanjem. Svako ima pravo da bude preprodavac i to nije nikakav zlocin.
A covek koji oglasi pogresnu grafiku i posalje bezvredne papire umesto prave garancije je svakako nesto sto treba motriti. To za mene jeste blisko prevari.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Vređanje? 16.04.2014. 22:12 #549936

status: user
broj poruka: 1234
I ti si nakupac, pa si se uvredio?

Ne razumem u čemu je vređanje ako ciganinu kažeš da je Rom?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.04.2014. 23:00 #549944

status: user
broj poruka: 4747

Prvo, voleo bih da gledam dok ides po gradu i govoris Ciganima da su Romi,
a drugo, tu se spominju i neke ovce, provokatori, i slicno, sto ne znam zasto bi normalan covek govorio nekome.

Ovde je tema predmet ciji je nacin prodaje u najmanju ruku povrsan i amaterski, i to je postavljac teme dobro primetio.

Da li sam ja nakupac ili zakupac, ili vanzemaljac, to s ovom temom savrseno nema veze.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 17.04.2014. 10:11 #549989

status: user
broj poruka: 7761
@Daum, @alrad...

+1 za razumno razmisljanje...

@miki069...

-1000 za kurcevit stav...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Zbog 20-25 evra se ne bih zajebavao i rizikovao nikako ali kako ko hoće, nekome je frka i za 5 evra..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla nije samo `5€` ili 20-25€ u pitanju drugovi: @Damu, @MaliAbner: 17.04.2014. 13:55 #550003

status: user
broj poruka: 612
Ne bih ni ja kada bi samo tih 25€ bilo u pitanju!!!
Ali, ako to primenim na sve ostale komponente koje bih mogao da nabavim u oglasima povoljnije i do 25€ a ne u Emmi, Vip i sl. radnjama, onda računica nije samo 25€ nekome bednih/nekome vrednih, zar ne?!?
Zbog `25€` ovamo, 25 evra onamo, takvim stavom i razmišljanjem ja bih na jednoj PC konfiguraciji izgubio od 150 do 200€. Umesto da me nov PC košta 500€, koštaće me 700€ jer sam ga kupio u EMMI i sl. radnjama koje uvažavaju reklamacije u roku od mesec dana?????? Još treba da se pohvalim pred ortacima da sam kupio PC od 700€ (koji inače ne vredi ni 500€ ispod ruke)?!?

U redu bi možda i bilo kada bih planirao da taj PC zadržim u sobi 5 godina bez ikakvog UPGRADE, i ako garancija VAŽI 5 godina na komponente - rizikovao bih 25€ više PO KOMPONENTI. Ali, kada svi menjaju PC komponenete na par godina, takvu garanciju gotovo da ne iskoristiš.
25 manje na SSD, 25€ manje na grafiku, 25 na ploču, 10 na memoriju, 10 na kućište, 25 na napajanje, 25 na CPU, 25 manje na miša i tastaturu, 25 na ostale potrebne periferije ... MAJKU MU, pa tom logikom, kojom navodno ne bi trebao rizikovati i kupovati u oglasima, već samo u radnjama, ispada da me RADNJE DERU ni manje ni više nego blizu 200€ (dvestotine evra)?!?
Jebesh mu mater, to jest GARANCIJU svetu, ... ali za tu razliku bih rizikovao i kupio iz oglasa pa garantovao mi prodavac preko Madjarske, a ne u Emmi i ostalim radnjama.

:: Zbog 20-25 evra se ne bih zajebavao i rizikovao nikako ali kako ko hoće, nekome je frka i za 5 evra..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 17.04.2014. 14:34 #550006

status: user
broj poruka: 4227
Trazi Kristijana iz Subotice.
On je najjeftiniji za sve komponente.
Jeftiniji je nego moje cijene za 20-25e.
Ja sam malo jeftiniji od Emmi-ja.
Eto.
I nije prevarant do sada bio.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: nije samo `5€` ili 20-25€ u pitanju drugovi: @Damu, @MaliAbner: 17.04.2014. 15:36 #550019

status: user
broj poruka: 7761
Znaci ti verujes u ono `garancija preko mene`...
...ili recimo pristajes da platis GPU 25E manje ali da je bez garancije...

Alal ti cufta ako tako rezonujes...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Ne bih ni ja kada bi samo tih 25€ bilo u pitanju!!
:: Ali, ako to primenim na sve ostale komponente koje bih mogao da nabavim u oglasima povoljnije i do 25€ a ne u Emmi, Vip i sl. radnjama, onda računica nije samo 25€ nekome bednih/nekome vrednih, zar ne?!
:: Zbog `25€` ovamo, 25 evra onamo, takvim stavom i razmišljanjem ja bih na jednoj PC konfiguraciji izgubio od 150 do 200€. Umesto da me nov PC košta 500€, koštaće me 700€ jer sam ga kupio u EMMI i sl. radnjama koje uvažavaju reklamacije u roku od mesec dana?????? Još treba da se pohvalim pred ortacima da sam kupio PC od 700€ (koji inače ne vredi ni 500€ ispod ruke)?!
::
:: U redu bi možda i bilo kada bih planirao da taj PC zadržim u sobi 5 godina bez ikakvog UPGRADE, i ako garancija VAŽI 5 godina na komponente - rizikovao bih 25€ više PO KOMPONENTI. Ali, kada svi menjaju PC komponenete na par godina, takvu garanciju gotovo da ne iskoristiš
:: 25 manje na SSD, 25€ manje na grafiku, 25 na ploču, 10 na memoriju, 10 na kućište, 25 na napajanje, 25 na CPU, 25 manje na miša i tastaturu, 25 na ostale potrebne periferije ... MAJKU MU, pa tom logikom, kojom navodno ne bi trebao rizikovati i kupovati u oglasima, već samo u radnjama, ispada da me RADNJE DERU ni manje ni više nego blizu 200€ (dvestotine evra)?!
:: Jebesh mu mater, to jest GARANCIJU svetu, ... ali za tu razliku bih rizikovao i kupio iz oglasa pa garantovao mi prodavac preko Madjarske, a ne u Emmi i ostalim radnjama
::
:: :: Zbog 20-25 evra se ne bih zajebavao i rizikovao nikako ali kako ko hoće, nekome je frka i za 5 evra..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla @MaliAbner: 17.04.2014. 16:33 #550033

status: user
broj poruka: 612
SSD: 85€ u radnji - 60€ na crno. Radnja svoju garanciju naplaćuje 25€. To je neverovatnih 29.4% od cene u ime garancije?!? Da ti se 29.4% u ceni doda zbog garancije kod svake komponente? Da nije to previše?

Btw. ako je tebi zanimljivo da dižeš voltaže, overklokuješ `grafu` time opterećuješ i ploču i memoriju i napajanje i ceo PC u globalu, onda plati PC komponente 30% više u ime garancije, jer dižeš verovatnoću otkazivanja komponenti.

Meni u prilog kupovini ispod ruke bez garancije (da, ne verujem u garanciju preko tebe) ide dugogodišnje iskustvo u radu sa računarom, iskustvo mojih prijatelja, znam koliko je komponenti otkazalo u garantnom roku kod svih nas i odgovorno mogu da tvrdim da ako se kupuju proverene komponente u 95% slučajeva garancija neće biti potrebna jer se neće iskoristiti. Ako ranije nije bilo preprodavaca i brzih pošta tj. kurira, danas hvala bogu ima. Samim tim, za kupovinu iz fotelje, RIZIK je više nego prihvatljiv! :):):)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 17.04.2014. 22:48 #550070

status: user
broj poruka: 2998
ma da, kiki iz subotice kida. Nego ako si jeftiniji od emija, reci nam koja je radnja u pitanju da i mi kolege sa foruma em malo ustedimo em tebi napravimo promet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs