Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Najbolji LIVE LINUX za FLASH od 4 GB (3.7 dostupno) 64-bitni
STRANA 1 OD 1
dbqp Najbolji LIVE LINUX za FLASH od 4 GB (3.7 dostupno) 64-bitni 19.04.2014. 15:45 T57448

status: user
broj poruka: 1368
Jel ima i kako se zove i kako da ga mountujem na flash kad ga skinem? Veci flash nemam a znam da 64-bitni ubuntu puni komotno jedan ceo DVD (4.38 GB a moj flash je 3.7 GB i nemam drugi).

Znaci hocu sam da prepozna plocu, grafiku i sve ostalo na prilicno za sadasnje vreme matoroj masini, samo ubodem, selektujem u BIOS-u da butuje sa USB-a i VOILA.

Hvala unapred svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Linux mint je ok i azurni su sa driverima 19.04.2014. 16:30 #550369

status: user
broj poruka: 7695
Ubuntu je ok isto , ali izgleda jos nije izasao sa driverom za novu seriju Radeon R7 250 pa na gore tako da ces da gledas crn ekran ako imas noviju graficku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.04.2014. 16:43 #550375

status: user
broj poruka: 3104



Da ali opet, Mint nece da mu pasuje na flesku, ja stvarno ne znam sta bi stalo a da je 64bita i da ima sve krstene drivere.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ..... 19.04.2014. 17:14 #550377

status: user
broj poruka: 1376
http://puppylinux.org/wikka/Puppy64bit
http://distro.ibiblio.org/fatdog/iso/

http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Najbolji LIVE LINUX za FLASH od 4 GB (3.7 dostupno) 64-bitni 19.04.2014. 17:30 #550378

status: user
broj poruka: 18940
Ja preferiram Debian, bas sad sam pravio boot USB(ne live), ima 3.78G, uopste ti nije potrebna 64-bit verzija, slobodno mozes i386 da skines, jer Linux nije kao windows, ako hoces 64-bit zbog memorije, videce ti svu memoriju koja postoji(preko 4G).. Ako hoces Live disk, tu je najbolji KNOPPIX jer je specijalno samo za LIVE varijantu namenjen. Prepoznaje sve.
Mozes lako da ga napravis pomocu YUMI, USB Universal installer, UNetBootin itd.

Ne znam da li Mint ima `live`, ali generalno svaki moguci linux moze pomocu odredjene alatke da se prebaci na USB i da butuje.



:: Jel ima i kako se zove i kako da ga mountujem na flash kad ga skinem? Veci flash nemam a znam da 64-bitni ubuntu puni komotno jedan ceo DVD (4.38 GB a moj flash je 3.7 GB i nemam drugi)
::
:: Znaci hocu sam da prepozna plocu, grafiku i sve ostalo na prilicno za sadasnje vreme matoroj masini, samo ubodem, selektujem u BIOS-u da butuje sa USB-a i VOILA
::
:: Hvala unapred svima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman LinuxLive USB Creator 19.04.2014. 19:05 #550389

status: user
broj poruka: 1187
Powerful yet easy-to-use...

http://www.linuxliveusb.com/en/download


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Pa recimo 19.04.2014. 21:04 #550400

status: user
broj poruka: 203
Fedora 20...


`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Pa recimo 20.04.2014. 06:28 #550437

status: user
broj poruka: 1368
FEDORA RASTURA!!! Ja brzi sistem nisam video u zivotu!!! Jeste da sam totalni pocetnik u Linuxu ali ovo je fenomenalno, bukvalno jos lakse od Windowsa, nema setapa, samo izguglas kako da instaliras firefox i flash i grunesh komande u Konsole i eto ga, shljaka ko leptir i mogu da ga selim sa kompa na komp kad god pozelim.

Jedina hebada je sto ovaj NAJBOLJI `NAJBOLJI` LIVE LINUX pre svake instalacije LIVE + RESI-sta god da bi saveovao settingse na flash trazi da se preko Minitool Partition Wizarda npr. (ima i drugih programa ali ovaj je najbolji) bukvalno CEO FLASH OBRISHE i formatira u FAT32. Pa onda Administrative Tools u Control Panelu, pa ga formatiraj opet, pa mu dodeli slovo (H: u mom slucaju) pa tek onda, jer napravi neku malu particijicu koja izaziva zabadanje kod ucitavanja sa USB-a i jos na samom pocetku VERIFYING DMI POOL DATA i stoji tako do reseta... A onda posao od pola sata (ponovljen 5 puta nocas) ali ja sam uporan i FEDORA mi je MAJKA i za UBUNTU i KUBUNTU i SHABANUNTU, prepoznaje sav hardver (doduse nije najnovije generacije ali ono sto se kaze IMA SLIKU IMA ZVUK a sad da budzim i drajvere za iste ne pada mi na pamet, ovo mi je cisto da se sakrijem kad surfujem itd. Ajd odo da vidim kako pusta filmove i muziku.

PONAVLJAM FEDORA JE MAJKA. OD SAD MAJKU ZOVEM FEDORA :D :D :D Veliki pozz a ako neko ima problema sa LiLi (LIVE LINUX INSTALATOROM) neka me poslusa, dakle CEO FLASH MORA DA SE ZAKOLJE, NAPRAVI SE MRTVA PARTICIJA, DA LI PREKO GPARTEDA DA LI PREKO CEGA OCES, UGLAVNOM MORA DA SE KOLJE CELA I FORMATIRA U FAT32 PRE POKRETANJA INSTALACIJE ZBOG TE PARTICIJICE OD PAR MB KOJA IZAZIVA ZABADANJE TOKOM BOOT-a.


:: Fedora 20..
::
::
:: `Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Pa recimo 20.04.2014. 12:03 #550471

status: user
broj poruka: 18940
Dobra je Fedora, bila oduvek, zajedno sa ostalim distribucijama sa sadasnjim modernim Gnome-om, verzije 3, koja se meni licno ne svidja, zajedno i mnogim ljudima koji se zale i pronalaze nacine da dodju do linuxa sa Gnome v.2 .. XFCE je na prvi pogled ok, ali raspored menija mi je katastrofa, takodje mi se ne svidja terminal, a ne interesuje me da potrosim sat vremena dok podesim da izgleda kako hocu.. (malo offtopic, ali hteo sam da prokomentarisem )


:: FEDORA RASTURA!!! Ja brzi sistem nisam video u zivotu!!! Jeste da sam totalni pocetnik u Linuxu ali ovo je fenomenalno, bukvalno jos lakse od Windowsa, nema setapa, samo izguglas kako da instaliras firefox i flash i grunesh komande u Konsole i eto ga, shljaka ko leptir i mogu da ga selim sa kompa na komp kad god pozelim
::
::
::
::
:: :: Fedora 20..
:: ::
:: ::
:: :: `Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp777 Re: Linux mint je ok i azurni su sa driverima 17.02.2021. 23:09 #668577

status: user
broj poruka: 6
Pogledam svoju temu od pre 7 godina i evo ladno ta graficka R7 250 1GB DDR5 u kompu : )

Sta ti je zivot...


:: Ubuntu je ok isto , ali izgleda jos nije izasao sa driverom za novu seriju Radeon R7 250 pa na gore tako da ces da gledas crn ekran ako imas noviju graficku
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Sad kali linux 18.02.2021. 01:24 #668586

status: user
broj poruka: 3466

Mozda si dosao do veceg usb-a
Ako te zanima imam ja jedan sa malom manom na prodaju :)

Ali spremi i posebnu wifi kartu da bi mogao da koristis kali onako full power :)

A mi ovde da strepimo kakve podstanare cemo dobiti u racunarima i telefonima kad se dohvatis terminala :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.02.2021. 18:22 #668597

status: user
broj poruka: 18940
Kad se setim gde sam bio, sta sam radio 2014-e, lepa su to bila vremena...

PartedMagic je najbolji visenamenski live distro (slucajno je baziran na Slackware Linux-u :).
Kali je najbolji za to sto je i namenjen (mislim da je jos uvek baziran na Debian-u).

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 18.02.2021. 21:20 #668601

status: user
broj poruka: 7695
https://www.youtube.com/watch?v=Er9xGRolrT4


:: Kad se setim gde sam bio, sta sam radio 2014-e, lepa su to bila vremena...
::
:: PartedMagic je najbolji visenamenski live distro (slucajno je baziran na Slackware Linux-u :).
:: Kali je najbolji za to sto je i namenjen (mislim da je jos uvek baziran na Debian-u)
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 18.02.2021. 21:45 #668603

status: user
broj poruka: 18940
Vesele `90-e: https://www.youtube.com/watch?v=iNwC0sp-uA4

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: https://www.youtube.com/watch?v=Er9xGRolrT
::
::
:: :: Kad se setim gde sam bio, sta sam radio 2014-e, lepa su to bila vremena...
:: ::
:: :: PartedMagic je najbolji visenamenski live distro (slucajno je baziran na Slackware Linux-u :).
:: :: Kali je najbolji za to sto je i namenjen (mislim da je jos uvek baziran na Debian-u)
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs