Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
2 pitanja
STRANA 1 OD 1
Ruff 2 pitanja 26.09.2007. 02:55 T5754

status: user
broj poruka: 829
1. interesuje me postoji li nacin da napravim disc image ili instalacioni cd xp-a sa svim programima na njemu, da se oni instaliraju odma posle windowsa, posto vidim da ljudi prave takve fazone... i takodje, mogu li se ti programi u disc image-u menjati, tj apdejtovati jer vec nakon dva-tri meseca mogu da bacim disc...

2. molim vas da mi navedete neki codec pack(preferirano) ili plejer koji u sebi ima i mkv, dosadilo mi vise da menjam extenzije u avi, a plus nisam siguran da li se pri tome gubi kvalitet snimka...

poz i unapred hvala na odgovorima!

Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman norton ghost 26.09.2007. 03:06 #28606

status: user
broj poruka: 1046



napravi image i sacuvaj na hdd-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 26.09.2007. 03:47 #28611

status: user
broj poruka: 726


1.Mozes manuelno napraviti OS instalacioni disk sa odgovarajucim programima ili poluautomatski :),koristeci nLite.

2. VLC plejer.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: 26.09.2007. 09:15 #28617

status: user
broj poruka: 5696
To, ti je to...i jedno i drugo vrse posao za koji si pitao!


- R a v e n L o r d -

::
::
:: 1.Mozes manuelno napraviti OS instalacioni disk sa odgovarajucim programima ili poluautomatski :),koristeci nLite
::
:: 2. VLC plejer
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: 2 pitanja 26.09.2007. 09:48 #28620

status: user
broj poruka: 4506



:: 1. interesuje me postoji li nacin da napravim disc image ili instalacioni cd xp-a sa svim programima na njemu, da se oni instaliraju odma posle windowsa, posto vidim da ljudi prave takve fazone... i takodje, mogu li se ti programi u disc image-u menjati, tj apdejtovati jer vec nakon dva-tri meseca mogu da bacim disc..
::
:: 2. molim vas da mi navedete neki codec pack(preferirano) ili plejer koji u sebi ima i mkv, dosadilo mi vise da menjam extenzije u avi, a plus nisam siguran da li se pri tome gubi kvalitet snimka..
::
:: poz i unapred hvala na odgovorima

Kazes da hoces da napravis xp instal disc sa programima za koji kazes da mozes da bacis posle 2-3 meseca (zbog starosti programa pretpostavljam)...moje pitanje je onda ....na koliko ti to formatiras sistem ?? svakih 10 dana ?....

gom player ti je odlican, ima podrsku za sve codece a i odlicno pegla sliku, primetno kvalitetnija
::
:: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: 26.09.2007. 15:07 #28630

status: user
broj poruka: 829
i jos nesto me tu zanima, kod tog nLite-a, mogu li kasnije recimo da prekopiram disk ili napravim image ha hardu i da onda zamenim sve programe svezijima?.... to mi je jako vazno...
Nikolas

::
::
:: 1.Mozes manuelno napraviti OS instalacioni disk sa odgovarajucim programima ili poluautomatski :),koristeci nLite
::
:: 2. VLC plejer


downloadovao sam ga. radi posao. jedino mi je bezveze sto su mi sad sve ikone onaj narandzasti znak, ali sredicemo to...:-)

hvala!

::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Re: 2 pitanja 26.09.2007. 16:03 #28638

status: user
broj poruka: 829
u principu obaram sistem cim osetim da sa ovim nesto nije u redu. na starom kompu sam silom i na infuziju morao da odrzavam xp, ali sa novim particijama to vise nije problem.

dakle za ovih mesec+ dana sam jednom oborio sistem, zbog bangavog gothic III, koji mi se nije cak ni igrao nego reko da probam... onaj patch update mi skroz razlupao sistem, tako nesto nisam video od kada sam presao sa win98 na xp!....
a i mislim da ponovo oborim sistem, nesto je od starta islo naopako, videcu za koji dan/nedelju....


nego ti si me skroz pogresno shvatio, planiram da skinem neki black xp sa gomilom dobrih i svezih programa, ali sta da radim sa njim za godinu dana?.... zato pitam za apdejt programa, ocu da mi taj OS traje doveka iliti do viste sp2.
Nikolas

::

::
:: Kazes da hoces da napravis xp instal disc sa programima za koji kazes da mozes da bacis posle 2-3 meseca (zbog starosti programa pretpostavljam)...moje pitanje je onda ....na koliko ti to formatiras sistem ?? svakih 10 dana ?...
::
:: gom player ti je odlican, ima podrsku za sve codece a i odlicno pegla sliku, primetno kvalitetnija
:: ::
:: :: Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 26.09.2007. 21:35 #28651

status: user
broj poruka: 4506



Potpuno sam ja tebe svatio nego ti mene nisti...tako nesto sto ti trazis ne postoji ...sta god ti uradis programi nece prestati da se updatuju..makar ti pravio ghost image, pravio novi xp sa liteon-om ili ko zna sta jos ..to je totalno nebitno.....ja sam izvrsio update svih programa, napravio ghost image i njega koristim i koristicu naredne pola godine mozda i vise pa cu tek onda praviti novi...nikakvu ti radikalnu promenu neces osetiti ni videti to sto ce ti nero biti 7.02 umesto 7.01....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: .... 27.09.2007. 03:10 #28693

status: user
broj poruka: 829

::
::
:: Potpuno sam ja tebe svatio nego ti mene nisti...tako nesto sto ti trazis ne postoji ...sta god ti uradis programi nece prestati da se updatuju..makar ti pravio ghost image, pravio novi xp sa liteon-om ili ko zna sta jos ..to je totalno nebitno.....ja sam izvrsio update svih programa, napravio ghost image i njega koristim i koristicu naredne pola godine mozda i vise pa cu tek onda praviti novi...nikakvu ti radikalnu promenu neces osetiti ni videti to sto ce ti nero biti 7.02 umesto 7.01...


e pa ato, vidis da mislimo na isto, poenta mi je samo bila da s vremena na vreme apdejtujem neke kriticne programe....

a sto se nera tice po preporuci jednog prijatelja drzim se 6.3 verzije... za sedmicu znam provereno da pravi probleme, kao i glupavi DAP(e koji je to retard od programa, u stanju je da ti skine 1500mb, a i dalje tera, od fajla velicine 1350mb... znaci nisam verovao dok nisam video, sve sto je vece od 100 mega on downloaduje ispocetka i ispocetka...). takodje koristim i emule 0.47a. u odnosu na 0.48-icu, ona je pravi blagoslov. doticni lik mi je sva tri programa preporucio i bio je apsolutno u pravu.
poenta? ne trebaju mi sve friske verzije svih programa, samo onih najkriticnijih...

nego, taj ghost image, jel to nesto kao iso, pa ga narezes na cd i ubacis po potrebi? i jel to zapravo instalacioni disk, ili je to nesto u fazonu backup restore point?....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs