Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Sto mi ovo izbacuje ?
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma Sto mi ovo izbacuje ? 05.05.2014. 14:50 T57597

status: user
broj poruka: 288
http://prntscr.com/3gel5o

Zasto mi izbacuje ovo na ekranu u trenutku kada upalim komp, tj odmah nakon pojavljivanja desktop pozadine ?

I mozda ima veze sa tim a mozda ne, kada gasim komp (na kom je inace win 7), ne ugasi se odmah, nego prvo pise ono force shut down, ali ja sacekam nekih 5 sec pa se ugasi samo. Kako da vidim sta to nece da se ugasi brzo?

Btw. komp tj lap top je nov, ima mozda 3-4 meseca, svrstao bih ga u jacu konfoguraciju, nema mnogo toga instalirano na njemu, poprilicno ga odrzavam, pa mi nije jasno sta bi moglo da predstavlja problem u ovom usporavanju (iako usporavanje za vreme rada na njemu ne osecam!).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.05.2014. 17:06 #551938

status: user
broj poruka: 9460
Najverovatnije neki virus. Da li koristis AV i koji?

Skini za pocetak malwarebytes pa preskeniraj.

To sto se gasi sporije najcesce je uzrok da ne moze neki od programa/procesa da ugasi odmah i potrebno je malo vide vremena. Mozda i da manjkas sa RAM memorijom, pa dok sve ne isprazni iz page-a.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re 06.05.2014. 10:53 #552046

status: user
broj poruka: 288
Ne koristim AV, jer mi realno nikad nije ni jedan pomogao, a uz to, nije mi problem da radim reinstalaciju windowsa poprilicno cesto.

Skinuo sam program koji si mi rekao, onaj je nasao neke problemcice, to sam resio, i vise mi se ne pojavljuje ono na pocetku. Ali sporo gasenje sa onim force restart je jos uvek tu. I ja kontam da je u pitanju neki program, ali ne znam kako da proverim koji, pa da ga obrisem. A to me izjeda.

Memorija ne bi trebalo da bude posto imam 8GB rama, a i kao sto sam rekao na kompu nemam Bog zna sta, kao sto ni komp ne izlazem nekim preteskim naporima u smislu nekih zahtevnih programa koji gutaju memoriju.

Hvala u svakom slucaju za pomoc oko ovog malware programa. .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 06.05.2014. 18:14 #552088

status: user
broj poruka: 9460
Ma nemoj to da te brine, nije nista strasno sto se malo duze gasi. Sve zavisi od brzine HDD-a i kolicine pokrenutih programa pre gasenja. Najcesce se desava sa Skype i neki od browsera koji koristis, a pre gasenja racunara nisi izasao iz njega i moras da sacekas. Ako je to 5 sec, to je skoro pa normalno.

Mora i da ti napise koji program ne moze da zagasi itrazi od tebe da potvrdis `force close`...

Ajd, pre nego zagasis racunar, ako koristis Skype, Viber ili sl. Zagasi ga i onda probaj da ugasis racunar, pa vidi kako se ponasa. Gasi redom pokrenute aplikacije, pa testiraj gasenje....


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs