Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Kako izvuci svoje pare od bivseg sefa?
STRANA 1 OD 1
dasangalo7 Kako izvuci svoje pare od bivseg sefa? 21.05.2014. 00:50 T57730

status: user
broj poruka: 163
Zanima me kako to uciniti na najbezbolniji nacin za mene. Ostao mi je duzan platu i po. Nisu pare za bacanje u danasnje vreme. U firmi radim do petka. Navodno ce mi platiti za 30 dana, pod islovom da ispratim projekte tj da me cima na tel svaki dan i zapitkuje. Meni se to ne radi, jer sam dobio otkaz? A i vec diguje bivsim radnicima pre mene i ko zna da li ce ih isplatiti. Inace covek je smrad trebalo je da radom dva meseca ne prijavljen, a posle da me prijavi. A odradio sam 5 meseci i on se pravi lud. Kad sam ga stisko da me prijavi, on meni otkaz.
Jos uvek imam kljuceve od posla, do petka. A imam i podatke sa njihovog kompa na kome radim. Tu se vide lepo ponude za klijente sa i bez PDV-a. Dakle utaja poreza svaki dan.
Da li i ja tu mogu da odgovaram ako ga prijavim za pdv?
Kako da izvucem zaradjene pare?
Ili da mu pretim reklamom na internetu? Tipa slicna veb adresa sa svim losim detaljima o poslovanju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljko83 Re 21.05.2014. 07:56 #553460

status: user
broj poruka: 180
S obzirom da si dva meseca radio neprijavljen, delis deo odgovornosti kao i tvoj poslodavac. Segment posla kojim se bavim podrazumeva zaposljavanje, rad i radne odnose, moj ti je savet da pokušaš da se na kulturan način dogovoriš sa, sada već bivšim, poslodavcem. Postojao je sajt `Oceni poslodavca`... Mislim da je ukinut...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dasangalo7 Re: Re 21.05.2014. 09:59 #553472

status: user
broj poruka: 163
Nisi me razumeo. Ja sam svo vreme radio ne prijavljen. Trebalo je samo 2 meseca, kao neki probni rad. Medjutim, proslo to, ja mu dao dokumenta da me prijavi, on mi ih vratio pre neki dan i rekao da mu ne pada na pamet. I otkaz!
Mora da je neko bio u slicnoj sitoaciji. Kako da se ppstavim. Taj ce me zavrnuti za pare. Duguje svim zivima.

:: S obzirom da si dva meseca radio neprijavljen, delis deo odgovornosti kao i tvoj poslodavac. Segment posla kojim se bavim podrazumeva zaposljavanje, rad i radne odnose, moj ti je savet da pokušaš da se na kulturan način dogovoriš sa, sada već bivšim, poslodavcem. Postojao je sajt `Oceni poslodavca`... Mislim da je ukinut..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljko83 Re 21.05.2014. 11:10 #553476

status: user
broj poruka: 180
Za probni rad takodje mora postojati prijava... Da nije tako, svako ko ima privatnu firmu, moze na konto probnog rada, malo-malo da zaposljava nova lica, a da stara neprijavljuje... Probni rad, kao takav, je sastavni deo ugovora na odredjeno/neodredjeno vreme... Sva angažovana lica, po osnovu ugovora o radu/angažovanju, moraju biti prijavljena... Nažalost, mnogo je poslodavaca kao što je tvoj... Možeš da angažuješ advokata, da probate dogovorno da rešite stvar... Otkaz i nije formalno mogao da ti da, s obzirom da nikakav ugovor o radu/angažovanju nisi sklopio?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dasangalo7 Uredno isplacen :) 24.05.2014. 13:55 #553757

status: user
broj poruka: 163
Kod nas u zemlji jos uvek mora sve na misice. Kulturno sam porazgovarao sa bivsim sefom i nagovestio da ukoliko me zakine za pare, da mu necu ostati duzan u smislu napakosticu mu. Rekao sam da cu se posluziti zapadnim metodama. Pita on sta pod tim podrazumevam? A ja kazem da u kulturnim zemljama, kada ne mozes da izvuces svoje posteno zaradjene pare, dovedes novinare i kamere i napravis cirkus. Covek me isplati, bez pogovora u petak. .)

FX-8350 4.0GHz
CM Hyper - 212 EVO
Asus M5A97 R2.0
Gigabyte GTX 650 Ti 2GB (rev. 2.0)
2x8GB 1866MHz DDR3 Black Mamba
SSD 120GB Velox V60 & HDD 320GB WD
LC Power Pro 925B & LC600H-12

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.05.2014. 14:24 #553761

status: user
broj poruka: 9460
Trebao si samo da spomenes `Kurir` i dobio bi lovu za jos 15 radnih dana :D

Sve u svemu, dobro je da si uspeo da izvuces svoje pare bez vecih piz..rija...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs