Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
audio kaseta na hard disk
STRANA 1 OD 1
dstara audio kaseta na hard disk 29.09.2007. 00:24 T5811

status: user
broj poruka: 8
pozdrav forumasima
pitanje je sad. da li postoji nacin da neku meni dragu ali retku muziku prebacim sa audio kaseta na hard disk? ako neko zna, mislim da bi svima koristilo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Naravno 29.09.2007. 00:27 #28864

status: user
broj poruka: 9386
Sve sta ti treba jeste jedan dek za kasete koji povezes sa kompjutepm po sistemu:
CHINCH izlaz sa deka na MALA BANANA ulaz (line in) zvucne karte. Onda uzmes bilo koji od gomile softvera koji imaju mogucnost snimanja sa line in (sound forge recimo) i snimas direktno u .wav ili .mp3 format.

Peace of cake.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko hot watter 29.09.2007. 00:56 #28867

status: user
broj poruka: 6643
Da, vmarc ti je objasnio, sad verovatno sledi nadmudrivanje nas ostalih koji je program za to najbolji (recimo, meni se u svoje vreme jaaako dopadao namenski programčić što je išao uz Roxio Easy media creator...), ali meni nije to cilj, već, da ti ukažem na neke druge puteve nabavljanja muzike, naime, bez obzira na broj tvojih poruka - jer ne moraju da govore o internet iskustvu, uskoro ćeš otkriti da je sve već Grebbovano. Kvalitetnije i uspešnije nego ćeš ti sam ikada, samo treba naći ili kupiti, download-ovati... zatim, otkrićeš da je smornije od samog grebovanja, koje kad ga jednom provališ, automatika i radi samo od sebe, ispisivanje track liste, izvođača i ostalog iz ID tagova... al` ajde...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: hot watter 29.09.2007. 01:16 #28871

status: user
broj poruka: 9386

A stacemo sa demo snimcima iz vremena dece cveca. Bitno je da moze, a to sto je vec (iz)grebovano... Tim bolje ako je, i ako se moze skinuti preko lajm vajera, e mjula ili sl...

Za sve ostalo, naravno Pisko je u pravu 1001%


da ti ukažem na neke druge puteve nabavljanja muzike, naime, bez obzira na broj tvojih poruka - jer ne moraju da govore o internet iskustvu, uskoro ćeš otkriti da je sve već Grebbovano. Kvalitetnije i uspešnije nego ćeš ti sam ikada, samo treba naći ili kupiti, download-ovati... zatim, otkrićeš da je smornije od samog grebovanja, koje kad ga jednom provališ, automatika i radi samo od sebe, ispisivanje track liste, izvođača i ostalog iz ID tagova... al` ajde...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub lajmvajr, imjul, slsk, pajrtbej, bla(h), bla(h) 29.09.2007. 02:53 #28876

status: user
broj poruka: 1006



@vmarc & @pisko

slazem se komplitli... internet je ćudo... mozes pronaci zaostali rilplaj pedikulis pubisa bilo kog africkog diktatora... cinjenica stoji nepomerljivo kao monolit iz poznatog (kultnog) filma koji razjasjnava evoluciju na (relativno) ezoterican nacin...


(niko nije majmun, niko nije koska... )


ali sta raditi sa cinjenicom da je neki tamo neki srecni tata (tamo neke srecne 8desete) snimao prve urlike svog (tadashnjeg) sina jedinca... sa nekim (preko konsignacije) uvezenim Casio stereo all-in-one kasetarcerm... crveno dugme `rec`, plavo `play`...

onda se postavlja pitanje `audio kaseta na hard disk`


ok, post-er se ogranicava sa `meni dragu ali retku muziku, ali to ne menja stvar...

posle toliko godina internetovanja i broadbandovanja, ja jos uvek nisam digitalizovao sve sto mi srce & dusa htedose... bad luck ili sta...?!

p.s. blah


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 29.09.2007. 03:04 #28877

status: user
broj poruka: 1006



treba ti `dupli chinch - banana` shnjur... ko sto rekose drugari...

bilo bi lepo da dek tolerise stelovanje audio glave (oni mali shrafchici u podnozju) ...

pustis tejp, i prepustis se bubnoj opni i tecnosti koja je podbija ... :)))

i banalni (noviji) nero paket bi ti ( i će ti) odradio posao...

nero sound trax

intuitivan do beskraja...

mada je masa `fine tweak software`-a nepregledna...

(opcija za sve je ta sto treba je da znas latinichna slova... maltene krucijalna...)


elem...

hmm...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 A jos smornije je... 29.09.2007. 05:35 #28879

status: user
broj poruka: 1492
editovanje. Dajem ruku u vatru da su ti snimci na audio kaseti, prema danasnjim merilima, tonski vrlo losi. To znaci da ih treba upeglati da zvuce kol`ko tol`ko dobro.
VMARC je u pravu za `gugutanje` klinaca. Ja se akam sa Sound Forge-om presnimavajuci i obradjujuci snimke sa vinila, a nikako da nadjem vremena da presnimim i obradim tri kasete sa `zvakom` mog klinca iz doba kad je imao dve-tri godine.

Uz sve one savete o povezivanju kasetasa na komp, ja ti preporucijem Audacity. Mali je, efikasan, ima dovoljno efekata i za one iskusnije i dzabver je. Evo ti i link, pa probaj da se igras. Niko se nije naucen rodio.
http://audacity.sourceforge.net/download/windows

Bez digitalnih formata ne moze da se zivi, ali analogni zvuk je zakon za prave ljubitelje muzike. Naravno, pod uslovom da imate pristojno ozvucenje, a ne one sminke `7+1`,
`Dolby Surround` itd.

rasha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso kud svi tud i mali Mujo 29.09.2007. 10:24 #28886

status: user
broj poruka: 584
i ja moram da dodam jednu kombinaciju
skini torent FL Studio Producer, to je paket izuzetnih programa

odatle iskoristi
Steinberg WaveLab 5.01b i Waves Diamond Bundle v5.2

sa njima vec mozes ozbiljno da sredis snimak, X-Hum da izabacis brujanje,
X-Click i Crackle da izbacis pucketanje, X-Noise da se resis suma, Spectralizer da
ozivis ono sto si ciscenjem unistio, itd... WaveLab apsolutno sve radi u realtime-u, tako
da rezultat efekata i filtera i njihovu kombinaciju (sto je uzasno bitno) mozes cuti
odmah i ne gubis vreme, a vremena nikad dosta uz taj posao.

bitno je ovo sto je krkub rekao... azimut glave u odnosu na traku, cak i ako su
starije trake, preporucio bih ti da uzmes sa novih i zamenis onaj filc koji pritiska traku
na glavu. bitno kod digitalizacije da imas sto vise zdravog signala a sto manje suma

ukoliko ti ovo ne odgovara,
postoji jos jedan program koji je bolesno dobar, a relativno jednostavan,
Pristine Sounds 2000. godinama mi nije jasno kako su u 4 mb-a uspeli
da spakuju takvu zver od programa. apsolutno je neverovatno kako moze da
resi problem suma a da ne izunistava snimak. ako ne mozes da ga iskopas posalji mi mail,
ja cu ga zakopati negde da ga skines

pozdrav svima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr sony soundforge 29.09.2007. 20:48 #28937

status: user
broj poruka: 242
soundforge je ubedljivo naj bolji program za obradu zvuka .program je namenjen profesionalcima .ja sam se dugo igrao i dobio sam neke rezultate, e onda sam kupio knjigu seo citao, ucio, vezbao, i sad ne znam nishta.
ako koristish njegove alate bez podeshavanja radi ce, ali to moze i mnogo bolje.


1. treba ti dobar dek
2. treba ti dobra zucna karta
ja sam na kraju platio ljudima da mi to lepo urade
to je nauka na visho elektro tehnickoj ima digitalna obrada zvuka
inace za obicno snimanje imash u windosu sound recorder snima zvuk sa ulaza koj odaberesh..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: sony soundforge 29.09.2007. 23:26 #28945

status: user
broj poruka: 584
Corel ili Adobe?

Steinberg i Sonic Foundry su se dugo takmicili i dok je bila zdrava konkurencija
oba programa su napredovala. Od kad je Sony preuzeo SoundForge ja vidim
podrsku za Surround (koji je WaveLab imao daleko pre njega) i nove ikone.
Vuce se ista prica iz verzije u verziju. Uostalom, to i nije bitno, fora je u pluginovima i
njihovoj upotrebljivosti u samom programu, a i tu Steinberg vuce stvar. Posle
preko 2500 sati restauriranog materijala sa pocepanih i razmagnetisanih traka,
kaseta i unistenih ploca nekako su mi postali dragi ljudi koji su smislili WaveLab.

Dodaj tamo na spisak jos jednu tacku - KABLOVE


:: soundforge je ubedljivo naj bolji program za obradu zvuka .program je namenjen profesionalcima .ja sam se dugo igrao i dobio sam neke rezultate, e onda sam kupio knjigu seo citao, ucio, vezbao, i sad ne znam nishta.
:: ako koristish njegove alate bez podeshavanja radi ce, ali to moze i mnogo bolje
::
::
:: 1. treba ti dobar de
:: 2. treba ti dobra zucna kart
:: ja sam na kraju platio ljudima da mi to lepo urad
:: to je nauka na visho elektro tehnickoj ima digitalna obrada zvuk
:: inace za obicno snimanje imash u windosu sound recorder snima zvuk sa ulaza koj odaberesh..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dstara svi ste sjajni 30.09.2007. 14:04 #28966

status: user
broj poruka: 8
hvala svima, a muzika koja je u pitanju je kraj 70-tih i pocetak 80-tih tipa probe iz dadova, neki tamo idoli, verzije hitova koji nisu bili tako aranzirani i slicno. to sigurno nema ni Gile ni Vlada pa ni Koja. uglavnom, sve je sada reseno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs