Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
IT akademija (IT Academy)?
STRANA 1 OD 2  
misa IT akademija (IT Academy)? 14.07.2014. 08:55 T58132

status: admin
broj poruka: 876
S obzirom da je proslo dosta vremena od pisanja utisaka na pc berzi o pomenutoj akademiji, ako ima ko je zavrsio ili ima proverene informacije bilo bi lepo da podeli sa nama. Meni rođaka želi da upiše pomenutu akademiju zbog adobe sertifikata (diploma je tu naravno nevažna) pa me zanima (bez obzira na smer) pre svega da li se dobijaju originalni sertifikati koji bi pomogli van Srbije, kako su organizovana predavanja, kvalitet istih, da li može nešto da se nauči, odnosno, koliko je uopste dobra ideja za IT akademiju? Naravno, ukoliko znate i neku bolju alternativu, može se i o tome diskutovati. Verujem da će ova tema mnoge zanimati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 14.07.2014. 10:41 #557495

status: user
broj poruka: 2155

Ja sam mnogo veliki skeptik po pitanju svih tih akademija, odmah to da napomenam, tako da necu da komentarisem njih.

Ovo sam nasao direktno na adobe sajtu:

Lista sa centrima za polaganje Adobe ispita:

http://udruzenje_korisnika.groups.adobe.com/index.cfm?event=post.display&postid=44793

Isprati uputstvo i za zemlju stavi Serbia dobices spisak ovlacenih sluzbi/firmi kod kojih mozes legalno da dobijes adobe sertifikat koji vazi za adobe firmu odnosno priznat je u celom svetu.

Ne mora specialne skole da se pohadjaju ako zna da radi moze odmah na test.

Koliko vidim mozes direktno na ETF-u da polazes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Ne znam za IT akademiju. 14.07.2014. 10:51 #557497

status: user
broj poruka: 4866
Ali diplome skole `Bozidar Adzije` su priznate u inostranstvu.
Proveri kod njih na ssjtu da li imaju smer koji ti treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Nesto malo o tome 14.07.2014. 11:50 #557499

status: user
broj poruka: 223
Na istom su zakonskom nivou kao i Megatrend. Za mnoge zemlje im nisu priznate tzv. licence tj. sertifikati tako da je moja preporuka polaganje ili preko ETF-a, ili preko zakonski ovlascene ustanove.
Asus P5QC, Q 6600, Geil GVP31600 2x2Gb DDR3, LC Power Metatron 8650, Ati Radeon 7950

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 14.07.2014. 12:31 #557501

status: user
broj poruka: 5696
IT academy (by LINK group) je, cini mi se, zapravo Comtrade, koji je mislim delom pod Kanadjanima. Bolje ona nego neka druga slicna ustanova, posto imaju neku istoriju.

Po meni vredi ici i pogledat nai Vinca Institutu posto su najstariji i posto su u okviru drzavnih univerziteta

http://www.vincaskola.rs/

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox comtrade sa istorijom... 14.07.2014. 12:41 #557502

status: user
broj poruka: 1389
Samo suva samoreklama i sisanje drzavne sise...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @misa 14.07.2014. 15:08 #557516

status: user
broj poruka: 17084
Samo oficilane gledaj stvari koje su na zvanicnoj listi.
Mani se Megatrenda i slicnih.

http://goo.gl/85HqRD

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: @misa 14.07.2014. 16:41 #557530

status: admin
broj poruka: 876

Kao što rekoh nije za mene nego za rođaku a, neće u političare tako da je megatrend u startu otpao .

Zanima me samo IT akademija i iskustva sa istom od naših proverenih članova.


:: Samo oficilane gledaj stvari koje su na zvanicnoj listi
:: Mani se Megatrenda i slicnih
::
:: http://goo.gl/85HqR
::
:: Cpu: FX 6300 @4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 O
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Keyboard: Logitech iluminate
:: Mouse:Mx 51
:: Screen Dell 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @misa 14.07.2014. 16:42 #557531

status: user
broj poruka: 17084
Nisu na zvanicnoj listi, zaobici u sirokom luku...

Inace sta kaze student kad zavrsava megatrend?
Da sam znao da je ovako lako zavrsio bih i srednju...

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: @misa 14.07.2014. 16:49 #557533

status: admin
broj poruka: 876
Ja sam cuo: sta kaze doktor nauka kad doktorira na megatrendu? Da sam znao da je ovako lako zavrsio bih i srednju...


:: Nisu na zvanicnoj listi, zaobici u sirokom luku..
::
:: Inace sta kaze student kad zavrsava megatrend
:: Da sam znao da je ovako lako zavrsio bih i srednju..
::
:: Cpu: FX 6300 @4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 O
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Keyboard: Logitech iluminate
:: Mouse:Mx 51
:: Screen Dell 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Misa 14.07.2014. 17:01 #557537

status: user
broj poruka: 17084
Uf tu verziju nisam cuo, ali realno jos je bolja takva.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 14.07.2014. 17:11 #557538

status: user
broj poruka: 4016
Marketing, adobe sertifikat ali samo za jedan software, a ne za paket, pri tome ako se padne dobro ti naplate novo polaganje


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja sam tamo prošao kurs za sistem administratora... 14.07.2014. 18:22 #557548

status: user
broj poruka: 3737
i mogu ti reći da sam bacio pare...jer sve što su nas učili možeš i da nađeš na netu...samo eto...mlados ludos...doduše naučio sam dosta stvari za kraće vreme nego što bih to radio da sam sedeo kući i sam učio...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Ja sam tamo prošao kurs za sistem administratora... 14.07.2014. 18:51 #557549

status: user
broj poruka: 1620
Ne shvatam... sta ti u toj prici nije jasno?
Pa sve mozes sam da spremis, samo sto ih uz kurs malcice brze i lakse naucis. Drugacije je kad ima ko da ti da konkretan odgovor na pitanje, nego kad juris po netu.
U principu, dobio si tacno ono sto si platio. Pare nisu bacene.


:: i mogu ti reći da sam bacio pare...jer sve što su nas učili možeš i da nađeš na netu...samo eto...mlados ludos...doduše naučio sam dosta stvari za kraće vreme nego što bih to radio da sam sedeo kući i sam učio..
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: Ja sam tamo prošao kurs za sistem administratora... 14.07.2014. 22:42 #557560

status: user
broj poruka: 3737
Hteo sam više praktičnog rada...tu su pali potpuno...

Pokušali su da naprave foru sa virtuelnim mašinama koje smo dizali na fujitsu amilo lapovima...raspad sistema se desio pošto smo gubili mnooogooo vremena jer lap top nije predviđen za dizanje virtuelne mašine...mislim celeron i dva giga rama...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: Ne shvatam... sta ti u toj prici nije jasno
:: Pa sve mozes sam da spremis, samo sto ih uz kurs malcice brze i lakse naucis. Drugacije je kad ima ko da ti da konkretan odgovor na pitanje, nego kad juris po netu.
:: U principu, dobio si tacno ono sto si platio. Pare nisu bacene
::
::
:: :: i mogu ti reći da sam bacio pare...jer sve što su nas učili možeš i da nađeš na netu...samo eto...mlados ludos...doduše naučio sam dosta stvari za kraće vreme nego što bih to radio da sam sedeo kući i sam učio..
:: :: support normalit
:: ::
:: :: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: IT akademija (IT Academy)? 15.07.2014. 12:54 #557595

status: user
broj poruka: 18940
Iskreno, ja sam cuo lose utiske o IT Akademiji, po pitanju prenosenja znanja, oprema im je sada zadovoljavajuca, ne znam sta da preporucim, jer sam sam isao na kurs za MCSE u skoli instituta Vinca, davne 2003, kada je bio aktuelan Server 2003 Standard/ Enterprise. Predavac koji je bio tada je imao izuzetan skill za predavanje i prenosenje znanja, ali opet potrebno je siroko predznanje jer je to ipak kratak kurs, nikakvo u windows-u, vec u networking-u. Meni to jednostavno nije ulazilo u glavu dok nisam krenuo time da se bavim posle nekoliko godina. Tada, u toku prakse i obavljanja necega sto si ucio, vraca ti se teorija i spaja sa praksom, malo po malo.. sertifikati tu sluze samo kao pokrice, za sta i sluze naravno.

Skrecem sa teme, poenta je, ako rodjaka ima predznanje, apsolutno joj ne treba kurs i bacena para, vec samo sertifikat, koji moze pomocu virtuon vize, ucenjem dump-ova(ako postoje, neka proveri), odlaskom na polaganje u bilo koji centar koji joj prikaze Prometric sajt, da dobije cert i to je to.

Ali ako nema nikakvo znanje, druga je prica, mora da upise ozbiljno skolovanje, ne znam koliko traje to na IT Akademiji konkretno, ja bih to sve isproveravao, do najsitnijih detalja. Da li sertifikati dobijeni na toj akademiji vaze, lako se proverava informacijom od njih sa specifikacijama polaganja i sertifikata, licence, kompetence, ako u Prometric-ovoj bazi postoje kao centar za polaganje ispita, to mora da je validno. Postoje i drugi nacini da se to proveri, ali posto nije isto sto i akreditacija visokih skola, ne znam za njih.

:: S obzirom da je proslo dosta vremena od pisanja utisaka na pc berzi o pomenutoj akademiji, ako ima ko je zavrsio ili ima proverene informacije bilo bi lepo da podeli sa nama. Meni rođaka želi da upiše pomenutu akademiju zbog adobe sertifikata (diploma je tu naravno nevažna) pa me zanima (bez obzira na smer) pre svega da li se dobijaju originalni sertifikati koji bi pomogli van Srbije, kako su organizovana predavanja, kvalitet istih, da li može nešto da se nauči, odnosno, koliko je uopste dobra ideja za IT akademiju? Naravno, ukoliko znate i neku bolju alternativu, može se i o tome diskutovati. Verujem da će ova tema mnoge zanimati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Probaj u CET-u... 15.07.2014. 14:24 #557605

status: user
broj poruka: 914



Ja sam bio zadovoljan njihovim predavacima . Moja supruga je generalno trazila samo digitalnu fotografiju koju joj je drzao g.Bujic Predrag inace ACI (Adobe Certified Instructor) , mozda zato sto joj je drzao samo njoj casove (nije bilo jos zainteresovanih) kad god potrazi savet covek izadje u susret.Po meni je to bitno jer na tim zbijenim predavanjima ne mozes sve da skapiras.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Da ne otvaram novu temu... 15.08.2014. 12:49 #559997

status: user
broj poruka: 2788
Da li ima neko koje prošao kurs Web Design na IT Akademiji? Već duže vreme se `bavim` web design i sve što znam sam sam naučio. Verujem da postoji mnogo stvari koje ne znam i hteo bih da naučim, pa mi je ovo delovalo kao dobra stvar.

Čitajući ove komentare baš mi i ne uliva poverenje, ali bih da pitam za ovaj smer. Možda nije kao ostali.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da ne otvaram novu temu... 15.08.2014. 14:10 #560000

status: user
broj poruka: 18940
Pa sta ce ti akademija ako znas sve sto ti treba? Sad samo treba to da stavis na papir, polazi ispite da bi dobio sertifikate u svojoj struci, sto vise to bolje i na konju si.


:: Da li ima neko koje prošao kurs Web Design na IT Akademiji? Već duže vreme se `bavim` web design i sve što znam sam sam naučio. Verujem da postoji mnogo stvari koje ne znam i hteo bih da naučim, pa mi je ovo delovalo kao dobra stvar
::
:: Čitajući ove komentare baš mi i ne uliva poverenje, ali bih da pitam za ovaj smer. Možda nije kao ostali
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: Re: Da ne otvaram novu temu... 15.08.2014. 17:38 #560024

status: user
broj poruka: 2788
Na još jednom forumu sam dobio identičan odgovor od par članova, tako da sam odustao od ovoga. Proćiću par online kurseva, možda naučim još nešto, malo uložiti u sebe, a kada budem siguran u sebe prijaviti se za neke sertifikate.
HVala :)


:: Pa sta ce ti akademija ako znas sve sto ti treba? Sad samo treba to da stavis na papir, polazi ispite da bi dobio sertifikate u svojoj struci, sto vise to bolje i na konju si
::
::
:: :: Da li ima neko koje prošao kurs Web Design na IT Akademiji? Već duže vreme se `bavim` web design i sve što znam sam sam naučio. Verujem da postoji mnogo stvari koje ne znam i hteo bih da naučim, pa mi je ovo delovalo kao dobra stvar
:: ::
:: :: Čitajući ove komentare baš mi i ne uliva poverenje, ali bih da pitam za ovaj smer. Možda nije kao ostali
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Re: Re: Da ne otvaram novu temu... 15.08.2014. 19:48 #560033

status: user
broj poruka: 2480
Ja zavrsih web developement na gorepomenutoj. Ako te zanima, i ako hoces da ucis, naucices dosta, ako otaljavas cisto da zavrsis, bolje ti je da radis kurseve za sebe, online free tutorijale itd...

Q6600 @ 3.4Ghz | P5Q3 | Asus 280X DC2T | 2x4gb Crucial Ballistix@1600mhz | Samsung Evo 840 240gb| WD black 1tb| 750W cft-750-14cs | NZXT Tempest Evo

:: Na još jednom forumu sam dobio identičan odgovor od par članova, tako da sam odustao od ovoga. Proćiću par online kurseva, možda naučim još nešto, malo uložiti u sebe, a kada budem siguran u sebe prijaviti se za neke sertifikate
:: HVala :
::
::
:: :: Pa sta ce ti akademija ako znas sve sto ti treba? Sad samo treba to da stavis na papir, polazi ispite da bi dobio sertifikate u svojoj struci, sto vise to bolje i na konju si
:: ::
:: ::
:: :: :: Da li ima neko koje prošao kurs Web Design na IT Akademiji? Već duže vreme se `bavim` web design i sve što znam sam sam naučio. Verujem da postoji mnogo stvari koje ne znam i hteo bih da naučim, pa mi je ovo delovalo kao dobra stvar
:: :: ::
:: :: :: Čitajući ove komentare baš mi i ne uliva poverenje, ali bih da pitam za ovaj smer. Možda nije kao ostali
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 [P] 11.09.2014. 15:27 #562695

status: user
broj poruka: 2413
Mog burazera je zainteresovala oblast razvoja mobilnih aplikacija.. da li to moze isto tako da se nauci kod kuce pa da se kasnije samo poloze ti ispiti? Ili je pak bolje da se upise na ITAcademy?

http://www.speedtest.net/my-result/3339520359
http://www.pingtest.net/result/58304946.png
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2460287

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: [P] 11.09.2014. 17:58 #562705

status: user
broj poruka: 2480
Sve moze kod kuce, ali mislim da je najbolja odlika tih kurseva da ti daju osnovu, odakle ces da pocnes. Olaksaju ti to, nakon toga nadogradjujes.


Q6600 @ 3.4Ghz | P5Q3 | Asus 280X DC2T | 2x4gb Crucial Ballistix@1600mhz | Samsung Evo 840 240gb| WD black 1tb| 750W cft-750-14cs | NZXT Tempest Evo

:: Mog burazera je zainteresovala oblast razvoja mobilnih aplikacija.. da li to moze isto tako da se nauci kod kuce pa da se kasnije samo poloze ti ispiti? Ili je pak bolje da se upise na ITAcademy
::
:: http://www.speedtest.net/my-result/333952035
:: http://www.pingtest.net/result/58304946.pn
:: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=246028
::
:: Mikishon
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 re 12.09.2014. 16:57 #562809

status: user
broj poruka: 2413
Mislis li da je to onda dobar izbor? Da ne budu bacene pare..ovo ono.. jer njega je to bas zainteresovalo ali nema iskustva sa tim, pocetnik.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga re 12.09.2014. 17:51 #562812

status: user
broj poruka: 516

mislim da je puno 1500 - 2000 evropljana dati za neku podlogu ili smernicu odakle krenuti. Ja sam isao na ITA za network admina kratko vreme i odustao sam. Radili smo ulazni test da vide ko je gde sa predznanjem i podele nas u dve grupe po 30ak polaznika. Neko je gore pomenuo, nerealno losi laptopovi za rad sa virtualnim masinama. Ne mozes ti da dizes server i dva klijenta sa win7 na laptopu sa 2 Gb rama... Druga stvar je sto polaznici ne mogu da se porede sto se predznanja tice. bilo je ljudi koje se tim poslom bave godinama i dosli su po sertifikat i sa druge strane nekih koji znaju engleski ili da upale racunar npr. ali u ocima ljudi sa akademije svi su oni 1500 evropljana i nikoga ne zanima koliko ces nauciti tamo. cesto se profesor isprima na polaznike koji se tim poslom bave pa upanu cesto u polemike na nama stranom jeziku i predavanje od 4 sata se svede na pricu izmedju njih 4,5 a mi ostali blenemo ko mule u ekran i pokusavamo da nadjemo u knjizi o cemu oni to pricaju... nemi licno je sve to bilo bezveze. na kraju akademija ti daje neki njihov sertifikat o zavrsenom kursu kojim mozes da se obrises i jedno besplatno polaganje preko prometrica. svako sledece polaganje placas sam nekih 50e cini mi se da je bilo tada. kurs traje `godinu` dana. krece u oktobru, zavrsava se u julu, dok se u avgustu vezbaju dampovi i radi se priprema za polaganje. predavanja su podeljena u dva semestra od kojih je svaki tezak po 10ak predmeta. ovo je sve za network admina, za ostale kurseve ne znam. moje misljenje je da sve to mozes sam da naucis u kucnoj radinosti ako provedes 4 sata dnevno uz materiju koliko traju ta predavanja. free tutorijali, dumpovi, poneki forum ako zapnes negde i ustedis si fine novce.

eto, nadam se da je ovo bilo od neke pomoci.

pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: re 12.09.2014. 20:02 #562827

status: user
broj poruka: 2480
Uvek je bolje ustedeti lovu ako ga vec ne mrzi da uci sam i juri tutorijale.
Bonus je sto dobijes sertifikat. Neki su i medjunarodno priznati zavisno od kursa.

Ja sam otisao jer sam bio lenj da sam jurim tutorijale i to. Sad kad imam osnovu odatle, lako doucim za specificne stvari sta mi treba.

Q6600 @ 3.4Ghz | P5Q3 | Asus 280X DC2T | 2x4gb Crucial Ballistix@1600mhz | Samsung Evo 840 240gb| WD black 1tb| 750W cft-750-14cs | NZXT Tempest Evo

:: Mislis li da je to onda dobar izbor? Da ne budu bacene pare..ovo ono.. jer njega je to bas zainteresovalo ali nema iskustva sa tim, pocetnik.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs