Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
koliko nas kradu
STRANA 1 OD 1
dorabi1 koliko nas kradu 24.07.2014. 18:21 T58198

status: user
broj poruka: 938

da li iko meri protok internet saobracaja nekom pod aplikacija? Ja merim u zadnja 4 meseca i konstantno mi kradu okruglo 100 MB od 600 koliko imam u paketu. Na potrosenih 200MB posalju mi SMS da sam potrosio pola od 600, na 500 da sam potrosio sve?! Znaci aplikacija za merenje radi, jer izmeri 300 isto kad i mreza. Tako stalno. Dokupim jos 150 i uredno iztarifiraju svih 150. Znaci u startu mi odseku 100 mb.
Inace u pitanju je MTS i paket mix net M.
Kakva su vasa iskustva? Kakve su nase mogucnosti za zalbe i reklamacije jer je maksimalno sto mogu je da im posaljem mail ili da se svadjam sa CALL centrom ili sa nekim u poslovnici koji je ni kriv ni duzan?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re: 24.07.2014. 18:42 #558227

status: user
broj poruka: 677
Prvo zvanicna reklamacija a potom Ratel prijava ukoliko te otkace - nemas ti zasto sa njima da se prepires sto preko slusalice sto uzivo.

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ bas cu da i ja merim od prvog 24.07.2014. 19:19 #558229

status: user
broj poruka: 2998
mada od kada imam box paket samo jednom sam potrosio preko pola.

sta koristis za merenje? 3g watchdog ili nesto drugo?

pada mi na pamet da oni u protok uracunavaju i upload, mozda na njega ode tih 100mb
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: bas cu da i ja merim od prvog 24.07.2014. 19:44 #558237

status: user
broj poruka: 938
` data cellular pro ` , na iPhone.


:: mada od kada imam box paket samo jednom sam potrosio preko pola.
::
:: sta koristis za merenje? 3g watchdog ili nesto drugo
::
:: pada mi na pamet da oni u protok uracunavaju i upload, mozda na njega ode tih 100m
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re:koliko nas kradu 24.07.2014. 19:50 #558238

status: user
broj poruka: 3519
Koliko god da meriš, nikad nećeš prići obračunu koji Telekom koristi, jer njihov softver koji beleži network traffick vrši zaokruživanje vrednosti, prilikom diskonektovanja. Takođe, mnogi korisnici mobilnih paketa zaboravljaju da uračunaju upload, koji nije zanemarljiv u konačnoj sumi, obzirom da svaki put kad učitaš neku web stranu, ti uploaduješ podatke. Tih 600 MB je za današnje pojmove jako malo.

Intel® i7 4820K @ 4.8 GHz | Corsair H55 | Asus X79 Sabertooth | Gigabyte R9 280X & Sapphire 7970 Dual-X | 4x4GB Crucial Ballistix Tactical Tracer | Philips 32PFL3017 32`` | Corsair 600T | Enermax Revolution87+ 850W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath @Dora 24.07.2014. 20:00 #558240

status: user
broj poruka: 484
Ja redovno kontrolisem svoj protok i nikada (sem u izuzetnim situacijama kad sam nesto download-ovao) nisam presao 300-500 mb
Paket je Mix Net L tako da ja imam 1Gb protoka a net mi je upaljen svaki dan od 8 - 16h posto sam na terenima i jos popodne neka bude jos nekih 2-3 sata (nek bude u proseku 12h dnevno sam na 3g i 12h na wi-fi)

Ja koristim Androidov merac koji mi meri od 1-31 u mesecu i nikakvih problema nisam imao. Cak mi i na racunu stoji otprilike toliko koliko sam i potrosio +/- 5%

Najvise mi je oduzimao FB i Google Play (kada sam skidao neke aplikacije ili programe) ovo ostalo, smesno...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja imam box 24.07.2014. 20:45 #558242

status: user
broj poruka: 9386
Ne znam koliko dugo, mozda 3 godine. Za to vreme sam dva puta dobio od njih SMS da sam potrosio pola od 1GB. i to jednom od ta dva u ovom mesecu. NE silazim sa neta, telefon punim i po 2x dnevno, 3G ne iskljucujem nikada. iPhone 4s.
Moje licno misljenje je da te ne kradu, 600MB mesecno je knap za ozbiljno koriscenje interneta na iPhone.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ne kapirate poentu price 24.07.2014. 22:04 #558243

status: user
broj poruka: 938
na 200 potrosenih MB dobijem njihovu poruku da sam potrosio 50%, a na 500 da sam potrosio 100% . Znaci da prvih 300 MB mere bez 100 MB, a ostalih 300 MB mere isto kao i ja. I posle 500MB pocinje kilavi paket. I tako cetvrti mesec zaredom merim i ista prica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re: 24.07.2014. 23:56 #558249

status: user
broj poruka: 7761
@alexi,
Srbistan !!!

Zemlja cuda i precenjenih muda...

Da se ti nisi ipak malo zaneo sa tim RATEL-om... pa oni ni TV stanice ne mogu da nateraju da sprovode zakon ali ce zato da proveravaju njegov racun i zacepe kaznu bezobraznom MTS-u zarad nedostajucih 100MB...

SMEHOTRESNO !!!

Alo srbistanci dajmo se malo osvestiti... vreme je za veliko opasuljivanje... za trezveno razmisljanje...

Inace ako mu ne uspe ovo sa RATEL-om ne treba da klone duhom nego pravac neka advokatska kancelarija pa da presavije tabak i DHL-om prosledi svoj slucaj sudu casti u Strazburu... sto je sigurno sigurno je...

ALI... pre nego sto pocne ista od gore navedenog neka proveri da nije tih 100MB ipak potrostio na mejl, fbruku, itd...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Prvo zvanicna reklamacija a potom Ratel prijava ukoliko te otkace - nemas ti zasto sa njima da se prepires sto preko slusalice sto uzivo
::
:: Wait in here small rune
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: Re: re: 25.07.2014. 00:50 #558250

status: user
broj poruka: 908
Zagore,Zagore....

Nego reci mi kako je tebi tamo u Maleziji,da li su vam oborili jos neki avion???

Verovatno je covek potrosio,nece oni da se vuku po Strazburu za 100 mb

:: @alexi
:: Srbistan !!
::
:: Zemlja cuda i precenjenih muda..
::
:: Da se ti nisi ipak malo zaneo sa tim RATEL-om... pa oni ni TV stanice ne mogu da nateraju da sprovode zakon ali ce zato da proveravaju njegov racun i zacepe kaznu bezobraznom MTS-u zarad nedostajucih 100MB..
::
:: SMEHOTRESNO !!
::
:: Alo srbistanci dajmo se malo osvestiti... vreme je za veliko opasuljivanje... za trezveno razmisljanje..
::
:: Inace ako mu ne uspe ovo sa RATEL-om ne treba da klone duhom nego pravac neka advokatska kancelarija pa da presavije tabak i DHL-om prosledi svoj slucaj sudu casti u Strazburu... sto je sigurno sigurno je..
::
:: ALI... pre nego sto pocne ista od gore navedenog neka proveri da nije tih 100MB ipak potrostio na mejl, fbruku, itd..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Prvo zvanicna reklamacija a potom Ratel prijava ukoliko te otkace - nemas ti zasto sa njima da se prepires sto preko slusalice sto uzivo
:: ::
:: :: Wait in here small rune
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re: 25.07.2014. 00:57 #558251

status: user
broj poruka: 677
^ Da l je ovo Srbistan ili nije nisam siguran ali čovek reče sve je proverio i siguran je u obračun pa ga uputih gde može da se javi.

Ratel ili ne Ratel, ljudi sređuju stvari - bar je tako u mom slučaju. Zavrtali su me u V*P-u početkom meseca oko prenosa broja usled raskida ugovora i prelaska na prepaid. Jednom sam zvao CC gde su mi izdali krajnje netačne informacije i ukapirah da nemam šta da se bavim njima kad postoji telo koje (bi barem trebalo da) rešava stvari ovakve prirode. Kad ono međutim posle prijave zove operator i kaže da mogu da prenesem broj gde hoću i kada hoću - reko MA NIJE VALJDA.

Ovo pričam i iz perspektive čoveka koji je (beskrajno zahvalan što više nije) bio zaposlen kod jednog od cenjenih operatora koji su svakako redom pilićari pa zna kako bi stvari morale da funkcionišu bez obzira šta gospođica preko slušalice izrekne. kao i iz perspektive korisnika mobilnih usluga.

Nema on šta da se bavi njima direktno i troši svoje vreme na slušalici, postoje ljudi koji su plaćeni za to da teraju pravdu kod (minornih) 100MB kako si naveo. Ako je greška kod njega Ratel će tako i proceniti (bar bi tako trebalo da bude, je l da) gde će njemu stići pečatiran odgovor poštom na adresu.
- -

Wait in here small rune.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.07.2014. 05:13 #558257

status: user
broj poruka: 1992
Nepravda bre, dje ce im dusa. Kako smeju da zakidaju na poslucnim malim dronovima. Evo ja prvim ulazem protest i apelujem svim provajderima da se uozbilje. Kad se vec plati +stotine evra preko noramlne cene uredjaja, pa bre i usluga Interneta mora da je `na nivou`.
Kako neki rekose, 24h veza i dodatne bakterije i po mogucstvu sto blize glavi korisnika i za 10-tak godina (ili pre) slede prvi simptomi:

http://bit.ly/1spFLXO

Prijatno vam zracenje i maligna oboljenja :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Aplikacija 25.07.2014. 06:25 #558258

status: user
broj poruka: 6643
Ni ja ne videh razlike između onoga što mi prijavljuje android i računa.
LM, ono što meni najviše smeta kod MTS-a, to je taj čuveni 3g koji još, usput, POSEBNO naplaćuju.... e, pa taj 3g, i kada ga ima na ekranu, volšebno NESTAJE i prepušta sporijim protokolima mesto ODMAH kada počne stvarna upotreba net-a i ozbiljnije učitavanje. Drugim rečima - MOŠA.
Upotrebom sporijih protokola, stvaran protok korisnih informacija se verovatno i dalje smanjuje jer su zaštitni kodovi koji se primenjuju `obogatili` polazni i dolazni signal u cilju zaštite od grešaka... a MTS se i dalje hvališe sa brzinama.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoman ZA Alexi i ostale koji mogu da mi pomognu! 25.07.2014. 11:59 #558270

status: user
broj poruka: 103



:: ^ Da l je ovo Srbistan ili nije nisam siguran ali čovek reče sve je proverio i siguran je u obračun pa ga uputih gde može da se javi
::
:: Ratel ili ne Ratel, ljudi sređuju stvari - bar je tako u mom slučaju. Zavrtali su me u V*P-u početkom meseca oko prenosa broja usled raskida ugovora i prelaska na prepaid. Jednom sam zvao CC gde su mi izdali krajnje netačne informacije i ukapirah da nemam šta da se bavim njima kad postoji telo koje (bi barem trebalo da) rešava stvari ovakve prirode. Kad ono međutim posle prijave zove operator i kaže da mogu da prenesem broj gde hoću i kada hoću - reko MA NIJE VALJDA
::
:: Ovo pričam i iz perspektive čoveka koji je (beskrajno zahvalan što više nije) bio zaposlen kod jednog od cenjenih operatora koji su svakako redom pilićari pa zna kako bi stvari morale da funkcionišu bez obzira šta gospođica preko slušalice izrekne. kao i iz perspektive korisnika mobilnih usluga
::



Pozdrav,izvinjavam se ako sam pogrešio temu nije mi namera da skrećem pažnju sa matične teme,SAMO MI TREBA POMOĆ.
Čitao sam temu o potkradanju ovdašnjih operatera mobilne telefonije,pa sam pročitao komentar u vezi sa prenosom broja.
Naime,prestrala mi je ugovorna obaveza kod VIP-a,i htedoh da prenesem broj u drugu mrežu,ali mi ne javljaju već drugi dan ništa u vezi sa tim.prvo su mi rekli da nisam registrovan korisnik,pa sam se registrovao ali ništa od tad.

E sad interesuje me kako si se ti obraćao RATEL-u,tj.na koji način i kojim putem?
I da li može još neko da mi pomogne.
Hvala vam unapred!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi @darkoman 25.07.2014. 12:24 #558272

status: user
broj poruka: 677
Imaš mail.

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath @Ja to resavam malo drugacije 25.07.2014. 12:48 #558273

status: user
broj poruka: 484
Odes tamo, napravis haos i da vidis kako sve moze...

Jest da su me jednom uhapsili i da sam popio prijavu za uznemiravanje JRM ali vredelo je...
Vec istog dana je moglo, zato sad kad odem u MTS u Pancevu, da vidis kako sve moze, i ono sto ne moze...

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Pozz 25.07.2014. 16:02 #558291

status: user
broj poruka: 1130
Kod mene situacija je cudna meni dodjau MB! Znaci primer ja ocitam da imam recimo 740 MB i sutra dan 932 MB ?
Minuti i poruke je sve ok ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 iPhone 25.07.2014. 23:10 #558307

status: user
broj poruka: 509
Oljustim po 100+ mb dnevno a pritom kada sam kod kuce na wifi je tel. Ja slusam radio slusam sve preko interneta ja imam na iCloud muziku pa s toga sve vucem sa neta cak i fotke seruje na cloud... Telenor ne krade mb pogadja se sa DW-UP koji pise iphone ali na zalost meni bi tih 500MB bilo malo :-)

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi @ Rynskelath 26.07.2014. 13:47 #558335

status: user
broj poruka: 677
Svakako je i to opcija pa neka vidi covek sta mu vise odgovara. :-)

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs