Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
skystar2 misterija
STRANA 1 OD 1
starina skystar2 misterija 30.09.2007. 19:55 T5826

status: user
broj poruka: 37
Imam skystar2 kartu i do sada sam je koristio bez ikakvih problema. Nedavno sam reinstalirao Windows i od tada se desava slijedece. Upalim ProgDVB i pocnem gledati satelitsku. Sve radi najnormalnije (slika, zvuk, otkljucani kanali) ali nakon cca 5 minuta slika se zamrzne, a kruzic u system tray-u pocrveni, kao da mi je netko iskopcao antenski kabel iz kucista. Jedino sta mogu da uradim je da ugasim racunar, sacekam 10-ak minuta i onda sve ispocetka. Da prijem uopce ne radi, pomislio bih da nisam nesto dobro instalirao ili da se negdje gubi kontakt. Ovako, nije mi jasno zasto signal nestane nakon nekoliko minuta prefektnog rada?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Na zalost 30.09.2007. 20:24 #28999

status: user
broj poruka: 9388
Crkla je.
Pogotovo ako ti je rev 2.3. Naime, ja sam ih prodao puno, i sve je bilo OK 3-4 godine, dok od letos nisu pocele masovno da otkazuju. I to bas tako. Crkava im tjuner, neki hladan lem se nepravi od zamora materijala (verovatno posledica pregrevanja). Zato ti i neko vreme normalno radi, dok je hladna i cim se zagreje izgubi kontakt. popravka je nemoguca jer je u pitanju viseslojna stampa.
Preporuka:
Kupi NOVU 2.6D reviziju, one jos uvek sve stabilno rade.

Da ne bude zabune, i ako je u pitanju novija 2.6c ili D revizija, opet je u pitanju isti kvar. Ako ti je u garanciji - menjaj.

Ako ikako igde uspes da popravis, ja sam bezuspesno pokusao u vise `renomiranih` servisa u gradu i nisu uspeli, budi dobar pa me mail-nuj, imam 3 komada ovde stoje mi za bacanje.

pozdrav.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starina rev 2.3 30.09.2007. 21:15 #29003

status: user
broj poruka: 37

U pravu si, moja je rev 2.3 i radi vec otprilike 3 godine . Nadao sam se da ce biti dovoljan neki cudotvorni CODEC da sve proradi. Hvala na odgovoru, ako uspijem da je popravim (u sta sumnjam) javit cu ti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE I Nemci crkavaju 30.09.2007. 21:49 #29005

status: user
broj poruka: 5696
Jel` ti tuner analogni ili hybrid digitalni. Ako ima nozice onda se da prelemiti ako ne (SMD) onda lepo izvadis karticu, ocistis je dobro od prasine, ako tuner ima limeni poklopcic (protiv smetnji) lepo celu kartu isprskaj kontakt sprejem (WD-40, mada postoje specijalni za tuner kalemove). Ostavi dobro potopljeno/isprskano jedan san, obrisi dobro kartu i vrati nazad. Javni rezultat. Nema sta da izgubis, zar ne??? Uspeva na Siemens moblinim telefonima...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starina OK 30.09.2007. 22:06 #29008

status: user
broj poruka: 37

Vazi Machine. kao sto kazes, nemam sta izgubiti. Javit cu rezultat na ovom tredu. Ne znam koji je tjuner, dok je ne bih izvadio i pogledao. Jel` trebam odskrinuti onaj metalni poklopac, pa unutrasnjost ocistiti od prasine prije prskanja ili samo da poprskam kroz otvore? Inace, kupio sam je polovnu, prije skoro 3 god za 40 evra.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: OK 30.09.2007. 22:34 #29009

status: user
broj poruka: 5696
Skini sve sto mozes od limenih poklopcica, kao na mobilnima kada su zasticena ona integralna kola, ocisti i dobro naspricaj. WD-40 je kontaktno elektro-provodan na molekularnom nivou dok kapljicno nije za struje i napone manje od reda velicine ampera i stotinak volti, samo pri proboju provodi. Obrisi dobro, ne mozes nista spaliti na ploci, jer on ne daje kratak spoj kao vod, kalaj, termo paste na bazi srebra, aluminjuma ili bakra za procesore...mozda upali...ako ti je neki lem sumnjiv (hladan, sa vencem okolo pina) i imas lemilicu i dobar tinol Sn-60, Pb-40 onda mozes prelemiti to...


- R a v e n L o r d -

::
:: Vazi Machine. kao sto kazes, nemam sta izgubiti. Javit cu rezultat na ovom tredu. Ne znam koji je tjuner, dok je ne bih izvadio i pogledao. Jel` trebam odskrinuti onaj metalni poklopac, pa unutrasnjost ocistiti od prasine prije prskanja ili samo da poprskam kroz otvore? Inace, kupio sam je polovnu, prije skoro 3 god za 40 evra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starina thanks, but... 25.10.2007. 23:05 #31238

status: user
broj poruka: 37

Sve sam odradio. Kartica radi tri puta duze i opet se zakuca. Morat cu u kupovinu...
Hvala u svakom slucaju...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs