Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Ebay kupovina
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Ebay kupovina 03.08.2014. 17:20 T58288

status: user
broj poruka: 1372
Pozdrav.

Trebam da poručim neki delić za bajs iz inostranstva pa me zanima kako sve to funkcioniše. Za sada sam našao najpovoljnije na Ebay.uk.
Deo košta 5,47+1,99 za poštarinu, znači ukupno 7,46 funti. Zanima me kako sada ide sa carinom, onda da li postoje neki dodatni troškovi koje uzimaju ovi domaći kuriri ili šta već?
Takođe, šta mi treba sve za otvaranje naloga na Ebay-u i koliko je to cimanje, da li mi se možda više isplati da naručujem sa nekog drugog sajta skuplje?
Čime sve može da se plaća?
Pošto mi sve ovo deluje kao cimanje, ja sam kontaktirao onaj naš sajt koji se bavi kupovinom sa Ebay-a, Amazona itd, ali oni su na odmoru do desetog, pa gledam da li mogu to sam da završim bez mnogo cimanja.

Hvala.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 03.08.2014. 17:47 #558997

status: user
broj poruka: 2270
Kako znaš poštarinu ako nemaš nalog? U svakom slučaju - prilično je pouzdano ali nije brzo. Stvari iz kine znaju da putuju i 3 nedelje do mesec i po, iz evrope bi trebalo brže. Za otvaranje naloga na ebay ne treba ti ništa osim emaila i shipping adrese. Veći je problem da izvadiš internet karticu u našim bankama jer se čeka i 10 dana do 2 nedelje. Posle tu karticu registruješ na paypalu i možeš da kupuješ. Uopšte nemoj da razmatraš druge načine plaćanja osim paypala, to je najsigurnije. Ne postoje dodatni troškovi, doneće ti poštar na vrata. Carine nema na delove, PDV bi trebalo da postoji ali ga nikad nisam platio čak ni za stvari od 100$. Amazon ne šalje ovde, pogledaj Alixpress, i oni su ok ali nemaju paypal, plaćaš direktno karticom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 03.08.2014. 18:03 #559002

status: user
broj poruka: 1372
Pise poštarina u delu postage and paymants http://skr.rs/DHh
Sad sam pogledao na Alixpress, nema tamo, malo je previše specifično pa je problem naći. Ovo za karticu će biti izgleda smor, jedino da nađem nekoga ko ima već karticu.
Jel stiže sa Amazon.de?

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 03.08.2014. 19:39 #559008

status: user
broj poruka: 2270
Ne znam za Amazon.de, mislim da je to objedinjeni servis, da neće da može. Probaj, kupi to na amazonu, idi na checkout i tek će ti tu reći u stilu `predmet ne šaljemo u tvoju zemlju` ili tako nešto. Ali i za amazon ti treba kartica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 04.08.2014. 18:07 #559106

status: user
broj poruka: 1372
Ionako nema ni na Amazonu tako da nije bitno.
Dobra stvar je da prijatelj ima karticu pa ću preko njega, pa da vidimo za koliko će stici i po kojoj ceni

Hvala na informacijama.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs