Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Problem Oko WiFi ja
STRANA 1 OD 1
cojka032 Problem Oko WiFi ja 05.08.2014. 15:04 T58302

status: user
broj poruka: 295
Dragi clanovi i kolege dolazim kod vas na razgovor nakon duzeg vremena otkrivanja problema. Naime imam problem sa konekcijom. Internet radi normalno na svim uredjajima koji su konektovani preko UTP kabla al ni jedan uredjaj nece da se konektuje preko WiFi ja. Trazio sam razne forume da vidim ima li resenja al nisam nista nasao. Jedina stvar koju sam primetio je da kad iskljucim svoj racunar proradi wifi na svim uredjajima ( smart telefoni/ Laptop ). Da napomenem da trenutno nisam u srbiji vec u Bijeljini kod drugara gde se i javlja problem. On ima konekciju preko modema i rutera ( gde je ruter neophodan zbog nedostatka portova na modemu ). Znaci wifi uredjaj je na ruteru al nemogu nikako da shvatim sta ovo moze da bude. Znaci sve radi kako treba dok je racunar sa Win 7 ( ovaj racunar ) ukljucen. Proveravao sam da nisam slucajno preopteretio strujno kolo pa da dolazi do pada napona na uredjajima al to nije slucaj tako da ne znam sta moze da bude. Ako neko ima ideju kako mogu da resim ovaj problem bio bih mu neizmerno zahvalan.
Uzdravlje i pozz iz Bijeljine.
Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Koji modem? Koji ruter.... 05.08.2014. 15:25 #559174

status: user
broj poruka: 9394
Kako je povezano?
Sta je ukljuceno u WAN port rutera...
Pisete polueseje a ne navodite osnovne stvari...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 re 05.08.2014. 16:03 #559179

status: user
broj poruka: 295
Ruter je sledeci TP Link tl-wr740n a modem je Webstar epx2203.
Iz modema izlazi jedan jedini Utp kabal i on je ukopcan u WAN port na Ruteru. Ako pogledas slike na guglu videces da ima 4 lan porta wifi wan port i to je to.Sad racunari su povezani u sledecem redu: Lan 1 je ovaj racunar, Lan 2 je racunar od drugarove majke , Lan 3 i Lan 4 nisu povezani. N samom ruteru je ukljucen wi fi koji i pravi problem ovde. Znaci nemoguce je nakaciti se na ruter preko wifi ja sve dok racunar sa Lan 1 se ne ugasi ( sto je meni jako cudno ). Pokusavao sam da izvucem Lan 1 dok racunar radi al opet nemogu pristupiti wifi u sve dak totalno ne iskljucim PC.
Ako jos nesto treba mogu da posaljem i slike mada nevidim razlog jer je ovo ovako radilo kako mi on kaze vec duze vreme cak i pre nesrece koja je pogodila Srbiju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC E to... Sad je sve OK 05.08.2014. 17:00 #559181

status: user
broj poruka: 9394
Prvo sta moras uraditi, nevezano za ovaj problem, jeste da stavis IP LAN opseg na TP-Linku da bude 10.10.1.1, umesto sadasnjih 192.168...
Dalje, ako ni tada ne proradi, pogledaj da li UVEK ima konekciju taj drugi racunar na LAN2 portu.
Sta se desava ako tvoj racunar ukljucis u npr LAN3 ili ako jednostavno zamenis mesta kablovima LAN1 i LAN2 port (tvoj racunar na LAN2 a LAN1 racunar od majke)?
Najnovi firmware ili reflash ako je vec najnoviji, bi mogao da ti resi problem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646193.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs