Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Provajderi i lista posecenih sajtova
STRANA 1 OD 1
gogi1 Provajderi i lista posecenih sajtova 01.10.2007. 12:04 T5834

status: user
broj poruka: 2076

Pozdrav! Interesuje me da li provajderi mogu da vide koje sam sajtove posecivao i citaju moje e-mailove. Kuci koristim SBB kablovski internet 512k a na poslu bezicni 128k.Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Da 01.10.2007. 12:33 #29036

status: admin
broj poruka: 712
Naravno da mogu, ali ne verujem da ih to baš zanima. Jedino ako si problematičan ...
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub gle, admin! 01.10.2007. 13:37 #29041

status: user
broj poruka: 1006



pa gde si zeljko... kako si? :))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Of course 01.10.2007. 18:28 #29068

status: user
broj poruka: 6643
Èuvaju log fajlove, a u Americi su i zakonski dužni da ih čuvaju.
Daju ih na uvid svakom `opasnom` majmunu u kožnom mantilu i monoklu, i bez sudskih naloga.
Koriste analizu posećenih sajtova i ponašanja da bi se okoristili (u koje vreme da zavrnu protok, koje strane da uspore ili blokiraju... i slično).
Sve ovo daju i stranim sigurnosnim službama, samo ako zatraže, da bi im se upucali u šupack, bez nekih vidljivih materijalnih dobitaka...
A što ne bi dali i nekoj spam firmi kojoj je to jeftinije od instaliranja adware-a i spyware-a jer ih ionako svi malo osvešćeniji trebe iz PC-a.
Ali, to je uglavnom sve na nivou automatike i statistike - niko posebno, osim, ako nisi potencijalni predsednički kandidat, njegov zet, sudija vrhovnog i tako neka važna njuška, pa da te ucenjuju za to što želiš da sakriješ.
Znači, internet je transparentna stvar ajpi dotnet no privacy at all....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 hvala 02.10.2007. 10:38 #29110

status: user
broj poruka: 2076


hvala na odgovorima, pretpostavljao sam da mogu da gledaju, jer kad mi je tip instalirao bezicni net ja sam ga cisto iz radoznalosti pitao da li mogu da gledaju posecene sajtove a on kaze da ne mogu, mogu samo da vide koliko sam dugo bio connectovan, ocigledno `malo` laze...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646101.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs