Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
dilema da li dac ili zvucna karta
STRANA 1 OD 1
tanurdzics dilema da li dac ili zvucna karta 13.08.2014. 10:49 T58369

status: user
broj poruka: 45
Evo vec neko vreme se dvoumim da li da kupim neki kvalitetniji dac,sto je malo verovatno jer ispod 250 jura nema,pa knda reko ajde da virnem kakva je situacija sa externim zvucnim kartama. E tu sam nabasao na asusovu u7,cena je ok neki 8000 dinara. Ima cirusov dac.interesuje me da li je neko imao iskustva sa njom. Sistem u kojem bi bila je stereo . dva zvucnika tannoy mercury vi1. Pojacalo cambridge audio 340, a tu je i cd plejer harman kardon 7525 i slushke akg k99.zvuka sa kompa preko integruse ja katastrofa.....pa sam mislio ext zvucnom da ga malo unapredim ali mi je puno izdvojiti 250 pa i vise evra.....eto sta misliteo ovoj zvucnoj....ili imate neku ideju za kupovinu druge karte.isao bih do 100 jura maximalno....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Ukratko 13.08.2014. 11:10 #559797

status: user
broj poruka: 1624
Xonar ST ili STX ...

ASUS p7p55d-e & INTEL i5 750 @ 3.8ghz/LEADTEK GTX 580/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/kingston v100 60 gb,WD blue 500gb + samsung f4 2tb.Samsung F2380.Asus Xonar DX,marantz pm550dc & Pilot stx40 + microlab H500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics puno para 13.08.2014. 11:22 #559799

status: user
broj poruka: 45

Kao sto rekoh plafon je sto evra , a stx je duplo vise, oko 20000 dindzi, i kada bih davao tolike pare za kartu, ne bih nju uzeo nego bih dodao jo 50 evrica i kupio neki krsteni dac....

,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blender Imao sam Audio 2 DJ 13.08.2014. 11:42 #559801

status: user
broj poruka: 242
Daje veoma dobar zvuk, ali drajveri su katastrofa. Najnovija verzija je Traktor Audio 2 MkII, ako su zadrzali kvalitet zvuka a sredili drajvere, to je moja preporuka, ali izguglaj prvo malo za svaki slucaj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz dac ili sound card??? 13.08.2014. 11:53 #559802

status: user
broj poruka: 137
Obzirom da su kvalitetni D/A konvertori izuzetno skupi, preporuka ide za par USB zvucnih kartica...

http://goo.gl/XIUfwC
http://goo.gl/hKMDaI (nema phantom power)
http://goo.gl/9d0HzX

Uklapaju se u budzet, provereni proizvodjaci, ali opet koliko kesha toliko muzike :(


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics ... 13.08.2014. 12:37 #559807

status: user
broj poruka: 45
Eeeee ovo je vec nesto,svidja mi se odabir sva tri dac-a, premda su i vise nego samo dac-ovi, e samo nisam mogao da nadjem sta imaju u sebi od op ampova, na osnovu toga bih moga barem da naslutim kakav zvuk imaju, da li farbaju sound ili su neutralni, u svakom slucaju odlicna preporuka....tnks....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz @tanurdzics 13.08.2014. 12:59 #559811

status: user
broj poruka: 137
Kvalitet zvuka uvek zavisi od kvaliteta D/A konvertora. Obzirom da sve ove karte imaju sampling rate 48 KHz i bitnu dubinu od 24 bit, mislim da ispunjavaju potrebe konvertovanog signala bez izoblicenja. Naravno druga strana price su mic preampi, koji verovatno nisu ni u domenu srednje klase. Obzirom da se ne bavis ozbiljnijim snimanjem, vec ti sluze samo kao veza PC - amp, mislim da ce u potpunosti zadovoljiti tvoje potrebe.


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics pun pogodak 13.08.2014. 13:35 #559816

status: user
broj poruka: 45

Pa da, to je to sto meni treba..oket,zadovoljan sam odgovorom....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi posto si zadovoljan odgovorom, ja bih se nadovezao sa slicnim 13.08.2014. 14:19 #559824

status: user
broj poruka: 1276
problemom.. ne znam da li da uzimam dac + amp ili zvucnu karticu... jasno je da je zvucna u ovom slucaju inferiornija sto se tice kvaliteta ali i sto se tice cene.

Da li DAC unit radi i sa zvucnicima i sa slusalicama ili postoje posebno dacovi za zvuchnjake, a posebno za slushke? isto tako i ampovi?

Planiram uskoro da uzmem neke 2.0/2.1 zvucnike tipa microlab 7c ili nesto slicno u tom rangu. Slusalice vec imam (u potpisu), pa bih uzeo nesto da mogu iskoristiti i za zvucnike i slushke tipa creative sb ZxR. Prijatelj je uporedjivao stx i ZxR i uzeo ZxR, odusevljen je, ali on ima neke malo losije akg slusalice. Na toj zvucnoj znam da moze i zvucnici i sluske da rade..

Ovi linkovi iz mitrosa mi se ne cine kao da su pravi Dac-ovi sto nama treba... nego vise nesto za snimanje, pa 2-3-4 kanala vamo tamo..


P8P67 pro, i5-2500k, gtx Titan, 2x4gb Ripjaws 2400mhz, Seasonic M12D 850w, 3x Dell u2312hm, Denon ah-d5000
G27, Ecci v1-GP pedals, RS formula stand, Ultrashield custom racing seat

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz @repsi 13.08.2014. 15:40 #559830

status: user
broj poruka: 137
Sve je pitanje budzeta.... Ukoliko budzet nije problem - Sky Is The Limit....
Evo linka sta se moze uzeti kod nas od AD/DA konvertera....

http://goo.gl/ZmHsDS


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz p.s. 13.08.2014. 15:45 #559832

status: user
broj poruka: 137
Cene u linku su izrazene u evropskoj moneti...ni priblizno ogranicavajucem budzetu od 100e.
Jedan audio sistem, uostalom kao i svi drugi, vrede koliko vredi njegova najslabija komponenta. Zato nema svrhe trositi mnogo za samo jednu komponentu u sistemu. Solidna zvucna karta sa pripadajucim konverterom je sasvim dobar izbor.


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics CME Matrix X 13.08.2014. 16:24 #559836

status: user
broj poruka: 45


evo sta mi je zapalo za oko, cena je okej, oko 100 eura , interesantno mi je napajanje koji nije preko USB porta,nego ide preko ispravljaca, kazu da je to mnoga bolja varinata, stabilnije napon, nije toliko `zaprljan`...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz re:CME Matrix X 13.08.2014. 17:01 #559839

status: user
broj poruka: 137
Dobra sprava, jedini problem je sto bi morao da koristis izlaze iz vec postojece `integruse`. Opet mislim da je bolja varijanta sa vezivanjem preko USB
Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi lampucera dac 13.08.2014. 18:44 #559846

status: user
broj poruka: 844
a nesto ovako

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/classifieds/item/2561-lampucera/


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz @shkomi 13.08.2014. 18:55 #559849

status: user
broj poruka: 137
Vrlo, ali vrlo zanimljiva stvarcica :)))))))


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics Lampucera... 13.08.2014. 21:05 #559860

status: user
broj poruka: 45
znam znam, cak sam i zvako prodavca pre jedno desetak dana, verujem da ODLICNO svira, guglao sam malo, ali me jebe kuciste, rigidno je isuvise,totalno ruzno, znam da ce neko reci `ma boli te za kuciste, pukni je negde dole il u fioku`, al eto ne da mi se...ko zna sta bude do kraja....mozda pokleknem.....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Lampucera... 14.08.2014. 06:43 #559907

status: user
broj poruka: 18944
Ne razumem sta ce ti DAC ako imas pojacalo, ja bih uzeo zvucnu da sam na tvom mestu, ne mora bas STX, ali recimo DG.. bices zadovoljan.. ako insistiras na DAC-u, bolje sacekaj i uzmi kvalitetnu stvar.

:: znam znam, cak sam i zvako prodavca pre jedno desetak dana, verujem da ODLICNO svira, guglao sam malo, ali me jebe kuciste, rigidno je isuvise,totalno ruzno, znam da ce neko reci `ma boli te za kuciste, pukni je negde dole il u fioku`, al eto ne da mi se...ko zna sta bude do kraja....mozda pokleknem....
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz @imarkovic 14.08.2014. 10:38 #559911

status: user
broj poruka: 137
Ukoliko integrusa ima digital out, onda se preko tog istog vezuje D/D na DAC i taj transfer je losless. Onda DAC sluzi da konvertuje digitalni signal u analogni domen.
Druga strana medalje je da integrusa NEMA digi out...u tom slucaju je potpuno bespredmetna kupovina DAC-a.
U svakom slucaju mislim da je trenutno najisplativija varijanta kupovina USB sound card.


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 8GB Kingston Hyper X Blue 1600, WD1002FAEX, WD5000AAKS, Sapphire 4670 1GB, M-Audio Audiophile 192, Fostex PM-1, TT TR2 500w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tanurdzics alexz 14.08.2014. 11:37 #559915

status: user
broj poruka: 45
Kao sto sam rekao zvucna koja ide pci ili pciex1 slot je najgora moguca varijanta, nalazi se u kompu, elmagnetna zracenja i ostala sranja uticu na njen rad, ma kolilo ona oklopljena bila, primetio si da su skuplji modeli asusa ful oklopljeni...ok....pa onda dolazi zvucna externa.....sto je kud i kamo mnogo bole resenje.....pa dac....sto je i najbolje resenje ako naravno imas shushke da ga kupis, e sad ako imas iole kvalitniji sistem ides na sto manje kompromisa, tj. Kupis najbolje, znaci samo je do novca, manje vise sve je brlo dobro poznato.....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: alexz 14.08.2014. 14:37 #559934

status: user
broj poruka: 18944
Gledajuci tako, ne postoji stvar koja nema apsolutno nikakvih smetnji.. s druge strane, ljudi se previse opterecuju tim stvarima, jer se nista od toga ne primecuje na zvucnicima ispod 5k eu.

@alexz, u pravu si, sa tehnicke strane, ali ipak je analogno resenje za pojacala po meni kvalitetniji izbor.

:: Kao sto sam rekao zvucna koja ide pci ili pciex1 slot je najgora moguca varijanta, nalazi se u kompu, elmagnetna zracenja i ostala sranja uticu na njen rad, ma kolilo ona oklopljena bila, primetio si da su skuplji modeli asusa ful oklopljeni...ok....pa onda dolazi zvucna externa.....sto je kud i kamo mnogo bole resenje.....pa dac....sto je i najbolje resenje ako naravno imas shushke da ga kupis, e sad ako imas iole kvalitniji sistem ides na sto manje kompromisa, tj. Kupis najbolje, znaci samo je do novca, manje vise sve je brlo dobro poznato....
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius U duhu teme... 14.08.2014. 18:50 #559949

status: user
broj poruka: 4420


https://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy0
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: U duhu teme... 14.08.2014. 19:46 #559951

status: user
broj poruka: 18944
lik koji je odrastao u muzickom svetu kome su dosadile `zvucne karte` i koji je u zivotu uspeo da postane debeli GAMER i drugi debeli GAMER koji je samo jedan najobicniji GAMER baljezgaju kako ne treba kupovati zvucne karte, tj. kako proizvodjaci teraju ljude da ih kupuju da bi zaradjivali novac, `navodno vas informisu(potrosace) kako cete dobiti glasniji zvuk sa boljom zvucnom karticom, e pa nije to bas tako..`, dva molekula koja ne znaju sta ce u zivotu da rade od dosade .. ne znam da li sam se naslusao vecih izgovorenih gluposti, pogledacu i drugi njihov klip, sigurno je jos zanimljiviji, vidim naslov `MP3 VS FLAC` .

PS ako koristis kvalitetno pojacalo(stereo, 5.1, koje god), uz kvalitetne zvucnike, hoces sa PC-a da pustas muziku, treba ti kvalitetna zvucna karta, da li je eksterna, interna, DAC, mixeta, nebitno, nema tu rasprave. Najbolje je naravno sa CD-plejera, gramofona, ko zeli da uziva u pravom smislu hifi danasnjice. Na stotine proizvodjaca zvucnih karti i audio sistema su verovatno blesavi, treba da pitaju ovu dvojicu strucnjaka za consulting, tj. neke forice.

::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: Re: U duhu teme... 14.08.2014. 20:51 #559954

status: user
broj poruka: 4420

Jesi li ih barme saslusao d kraja?
Na stranu sto imaju jos nekoliko klipova gde detaljno objasnjavaju kako sta radi...

:: lik koji je odrastao u muzickom svetu kome su dosadile `zvucne karte` i koji je u zivotu uspeo da postane debeli GAMER i drugi debeli GAMER koji je samo jedan najobicniji GAMER baljezgaju kako ne treba kupovati zvucne karte, tj. kako proizvodjaci teraju ljude da ih kupuju da bi zaradjivali novac, `navodno vas informisu(potrosace) kako cete dobiti glasniji zvuk sa boljom zvucnom karticom, e pa nije to bas tako..`, dva molekula koja ne znaju sta ce u zivotu da rade od dosade .. ne znam da li sam se naslusao vecih izgovorenih gluposti, pogledacu i drugi njihov klip, sigurno je jos zanimljiviji, vidim naslov `MP3 VS FLAC` .
::
:: PS ako koristis kvalitetno pojacalo(stereo, 5.1, koje god), uz kvalitetne zvucnike, hoces sa PC-a da pustas muziku, treba ti kvalitetna zvucna karta, da li je eksterna, interna, DAC, mixeta, nebitno, nema tu rasprave. Najbolje je naravno sa CD-plejera, gramofona, ko zeli da uziva u pravom smislu hifi danasnjice. Na stotine proizvodjaca zvucnih karti i audio sistema su verovatno blesavi, treba da pitaju ovu dvojicu strucnjaka za consulting, tj. neke forice
::
:: ::
:: ::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: U duhu teme... 14.08.2014. 21:05 #559955

status: user
broj poruka: 18944
Ne, nisam hteo da ih gledam 25min., dovoljno mi je bilo da cujem pocetak, i nacin na koji se zajebavaju na fazon gamer-a, neozbiljni su, a pricaju o ozbiljnim stvarima, nisu mi interesantni, menjaju ceo koncept audio oblasti i hifi-a, koji je razvijan tokom decenija i doveden do savrsenstva od strane najozbiljnijih audio manufacturer-a .
Samo sam bacio pogled na drugi klip gde lik lemi komponente na stampanu plocu, tj. sklapa gotovo pojacalo za slusalice. Ne znam, mozda i ja preterujem, mozda su mislili na neke najobicnije PC-sisteme 5.1, 2.1, ali to je nebitno u bilo kojoj prici..

I najvise me nervira sto su napravili klip gde uporedjuju mp3 i flac, to je toliko smesno da nemam reci.. to ako vec neko testira, obezbedice specijalne uslove u specijalnoj akusticnoj prostoriji i sa adekvatnim zvucnicima, pa onda slusalicama, na kojima se zaista primecuje razlika radi poredjenja, a ne ovako `casual`. Glupost.

::
:: Jesi li ih barme saslusao d kraja
:: Na stranu sto imaju jos nekoliko klipova gde detaljno objasnjavaju kako sta radi..
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646165.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs