Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Pravopis na forumu!
STRANA 1 OD 1
NastyB Pravopis na forumu! 02.10.2007. 09:54 T5844

status: user
broj poruka: 729
Nisam mogao da verujem, čitajući jednu temu koju je postavio jeremijabg u vezi problema sa svojom grafičkom karticom, da su se od 27 postova, svega 2-3 odnosila na odgovore na njegov problem, a sve ostalo je bilo prepucavanje zato što je bax2003 napisao `Jesi ti to novo kupijo ? Jel prčkano po BIOS-u kartice ?`
Pa šta ako je tako napisao? Da li ga neko nije razumeo? Uostalom, bilo to pravilno ili ne, 99% ljudi u Srbiji tako govori. Iako nisam dugo na ovom forumu, bar 90% posetilaca je veoma obrazovano, kulturno i spremno da pomogne, kao što je to i bax2003, pa ne mislim da je greh to što je od ko zna koliko poruka, jednu, na brzinu, loše napisao. Jezik nije neki zacementirani zakon, već je živa stvar koja se stalno nadograđuje.Zamislite šta bi bilo kad bi Vuku Karadžiću rekli: `Vuče, ne znam kako da setapujem bios da overklokujem makinu, jerbo neću ni cepeu ni ram da mi radi po difoltu, a o grafi da ne pričam, nije moja konfa za bacanje`.
Pa i sami normalni hrvati (mislim na novinare PC chip-a) su se sprdali sa dilejama koji nalaze neke `njihove` izraze za hard disk (čvrsnik) ili procesor (centralna računalna jedinica), sve dok ih nisu, pod pretnjom sudskih kazni, naterali da pišu `čistohrvatski`. Suludo, ali tako je.
A i ovde ima učenih momaka koji pišu neznam ili nemogu, pa ih niko nije kritikovao zbog toga što se pravilno piše odvojeno, a ne zajedno. I svako ko duže radi sa kompjuterima, verovatno se milion puta lomio zbog YUSCII slova i kodnih 852 i 1250 rasporeda, pa i nije čudo što dolazi do grešaka prilikom kucanja, pogotovo ako, kao ja trenutno, kucate ležećki na stomaku, kao i svaka lenština.
Ne želim da nikome solim pamet, ali sam samo hteo da kažem da bi ovo trebao da bude forum normalnih ljudi koji se pomalo razumeju u IT i koji ovde razmenjuju mišljenja i pomažu jedni drugima, a ne da se ujedaju za svaku (pravopisnu) sitnicu. Kome je do svađa i urlanja, neka gleda prenose skupštine i političke emisije, tamo neukusa i budalaština ima na sve strane.
Skoro sam čitao neko istraživanje profesora fakulteta iz Niša koji je utvrdio da 25% stanovnika nema niti jednu knjigu u kući, 40% ne može da nabroji ni jednog slikara, ali zato 60% njih vole i znaju sve o Ceci Ražnatović i njenoj muzici. Strašno i žalosno! Mada, ne verujem ni da je u parlamentu bolja slika...
Sve u svemu, poenta je da bar mi, koji posećujemo ovaj forum, treba da budemo razumni i tolerantni, pa i ako neko ne piše pravilno, treba mu skrenuti pažnju na to, a ne odmah ga nazivati nepismenom budalom ili nekim sličnim pogrdnim izrazima.
Eto, ja ugnjavih nepotrebnim pisanijem, ali samo sam hteo da se olakšam na ovaj način. Pozdrav svima koji su ovo pročitali i razumeli na pravi način.

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers.
American Grafitti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skid Pravopis 02.10.2007. 10:44 #29111

status: user
broj poruka: 179
Potpuno se slažem sa tobom. Smatram da pravopis nije toliko bitan ukoliko poruka rešava nečiji problem. U ostalom, dokazano je da ljudsko oko prepoznaje reče bez da pročita svako slovo. Dovoljno je da samo prvo i poslednje slovo budu na svom mestu i čovek prepozna reč.
Skid

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 02.10.2007. 11:41 #29114

status: user
broj poruka: 4506


Citiracu samog sebe :P...samo cu prekopirati nesto iz ranijih tema sto sam pisao....

`Mislim i ja da to nije toliko presudno..treba voditi racuna o kulturi pravopisa ali ne na taj nacin kao sto neki govore...ovo treba da bude opusten forum, da se zezamo i pomognemo jedni drugima a ne kao moram pomenuti ali zaista jadno uredjeni, jednom recju bedni forum burek.co.yu gde ljudi nemogu ni da izraze svoje misljenje i gde se na svako slovo( a da ne kazem, rec ili misao) mimo zadate teme, user banuje,opominje ili post brise...to je zaista necuveno.Zato i volim toliko pcberzu, pre svega zbog vecine cool ljudi i opustene atmosfere( iako su teme usko vezane za IT ) `.....

Bravo NasyB...pogodio si srz problema...mislim da nam takve stvari kao sto si sam rekao ne trebaju i da su previse detinjaste od strane pojedinih clanova foruma......Malo vise tolerancije ljudi.....I mnoogo , mnogo vise opustencije :).....

..Hakuna Matata :) i ajd uzdravlje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A B`E 02.10.2007. 11:59 #29115

status: user
broj poruka: 9386
Opusteno b`e ..




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 02.10.2007. 13:07 #29120

status: user
broj poruka: 1006



koliko vidim, nastyb, ti si apsolutno gramaticki `potkovan`... jedan si od retkih :/

pazi, slazem se da ne treba nabijati na kolac odmah po izgovorenom `neznam, kupijo`, ali ces se i takodje sloziti da je to malo zamarajuce citati... jbt, pa to je elementarno znanje!

ponavljam, ne treba ih lincovati...

hmm, kada neko postuje svoj problem (a takvih ima koliko hoces, ne samo ovde) na nacin
`zdravo ljudi pomagajte ja imam novi
kompijuter juce je radio strava danas
sam ga upalio ono samo neki eror pise
da imam neki problem sta je sad komp
mi je nov da ide na garanciju ili sta pomagajte HITNOOO!!!` - ja to odmah gasim, ni ne citam... jednostavno, umoran sam od takvih stvari... podseti mi me ko smo(s) i sta smo(s)...

nije problem u njegovom nepoznavanju racunara, to je ok... svi mi nekad nismo znali nista :)
ali me zivcira taj polu-nasilni pristup, BUM! koji je pritom i sustinski nepismen...

ok, ovo nije nikakav vokabularni forum (i o tome ne bi trebalo biti rasprave), ali ljudi - drzite malo do sebe! cini mi se da je to u uskoj sprezi sa staroscu forumasa...
mladji = nemustiji

a to sto si spomenuo srpsku majku nad majkama ti nikada necu oprostiti .)
pa zar i ovde?! grr...

@ognjeni
jes` vala pobratime - opooshtentzeeyah!

p.s. kao sto jednom rekoh, sve pisem u lower case-u zato sto me opasno smara shift-ovanje :)

p.p.s. skupstina kazes, a? :(

America: We have George Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash.
Serbia: We have Velja The Selja , no wonder, no hope and no cash.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: NastyB 02.10.2007. 13:14 #29121

status: user
broj poruka: 12057

Hvala na razumevanju.

Međutim, izgleda da mi niko ne veruje da mi uopšte nije bila namera da napišem slovo `J` tamo gde ne treba.

Samo znam da nikad ne bi onako reagovao na nečiju pravopisnu (slovnu) grašku. U stvari ne bi reagovao uopšte. Mislim da što se ovih problema tiče treba da budemo apsolutno tolerantni, i da graške samo preskačemo ako rezumemo napisan tekst.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ohooj, bakshedveiljadetri! 02.10.2007. 13:28 #29124

status: user
broj poruka: 1006



ne mislim da si nepismen, ne... ali je cinjenica da ljudi na raklicu cesto potezu H-bombu...

toooleeeraaanciiiijaaaaa...!!!

pitam se da li bi sporan post isao tim tokom da si (ste) odmah izreagovao (li) sa:
`ups, zeznuh se, jbga...`

::...i da graške samo preskačemo ako rezumemo napisan tekst.

kakav sad grasak?!

&
he he



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Na temu pravopisa 02.10.2007. 13:49 #29127

status: user
broj poruka: 1492
NastyB (koji, ocigledno, nije bas toliko `nasty`) je apsolutno u pravu.

Ja sam ovde nov, ali mi (iako sam profesionalno deformisan kad je rec o pravopisu, akcentima, nacinu govora i pisanja) nijednog trenutka nije palo na pamet da analiziram neciji stil pisanja ili greske. Covek ovde jednostavno dodje po pomoc, informaciju ili iz radoznalosti, da vidi sta se desava na forumu `kompjuterasa`.

Siguran sam da je bax2003 slucajno ukucao to `J`, kao sto sam gotovo siguran da je onaj tip pokusao da troluje i u tome je, nazalost, uspeo. Takve ljude treba jednostavno ignorisati. Ako mozes nekom da pomognes, sto je i sustina ovog formuma, pomozi mu. Ako ne mozes, teraj dalje i trazi ono sto te zanima.

Trazenje `dlake u jajetu` za svaku rec ili recenicu samo odvraca paznju od teme i ne pomaze nikome.
rasha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 02.10.2007. 14:05 #29129

status: user
broj poruka: 12057

@krkub: Samo kao garnirung.

@rasha44: To milicijo moja !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: 02.10.2007. 14:52 #29131

status: user
broj poruka: 729
:: America: We have George Bush, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash
:: Serbia: We have Velja The Selja , no wonder, no hope and no cash

Xe, xe, xe, ovo je cool!!! `bem ti pravopišne graške.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 02.10.2007. 15:25 #29133

status: user
broj poruka: 12057

To se zove atmosfera u forumu. Malo zezanja nikad nije na odmet.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Malo zezanja nikad nije na odmet 02.10.2007. 15:47 #29136

status: user
broj poruka: 1492
Da ne ispadnje da sam ja neki preozbiljan seronja (stvarno nisam), evo i mog priloga.
Svi upotrebljavaju `emoticons` (:-(, :-) itd.).Ovo je serija `assicons`, za poboljsavanje komunikacije.

(_!_) a regular ass. (__!__) a fat ass. (!) a tight ass. (_*_) a sore ass. {_!_} a swishy ass. (_o_) an ass that`s been around. (_x_) kiss my ass. (_X_) leave my ass alone. (_zzz_) a tired ass. (_E=mc2_) a smart ass. (_$_) Money coming out of his ass. (_?_) Dumb Ass

rasha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Malo zezanja nikad nije na odmet 02.10.2007. 15:59 #29137

status: user
broj poruka: 4506



:: Da ne ispadnje da sam ja neki preozbiljan seronja (stvarno nisam), evo i mog priloga
:: Svi upotrebljavaju `emoticons` (:-(, :-) itd.).Ovo je serija `assicons`, za poboljsavanje komunikacije
::
:: (_!_) a regular ass. (__!__) a fat ass. (!) a tight ass. (_*_) a sore ass. {_!_} a swishy ass. (_o_) an ass that`s been around. (_x_) kiss my ass. (_X_) leave my ass alone. (_zzz_) a tired ass. (_E=mc2_) a smart ass. (_$_) Money coming out of his ass. (_?_) Dumb Ass
::
:: rash
::
::

hhahaha e ovo je dobrooo...Masalaaa :)...Bice upotrebljeno .)

Hakuna matata :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 02.10.2007. 16:08 #29139

status: user
broj poruka: 12057

Tata je zagrada !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox ehh.. 02.10.2007. 17:02 #29145

status: user
broj poruka: 1389
update-u-j-e-m

bese to ovih dana aktuelno. Kako bi smo to mogli - sravnim stanje???

mozda nisu bili piJoniri maleni, pa preteklo...

pojedena slova - to je normalno, ni ja se ne vracam da vidim bas da li su sva tu, a buduci da radim na par tastatura.... (i sa stomaka naravno :))

Moslim da ne trebna gubiti vreme oko toga - ispravite reda radi, ali BREZ prepucavanja.

Ima ovde i ljudi iz inostranstva pa im malo losije idu padezovi...
Steta sto nije glasovno, pa da cujete kako ide s juga (i sas ladu)...

Aj, da gu i ja ne mlatim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 02.10.2007. 23:23 #29178

status: user
broj poruka: 271
Na ovim kompjuterskim forumima je pismenost i kultura izuzetak i mana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: 03.10.2007. 00:40 #29187

status: user
broj poruka: 584

pismenost i kultura su :)))

:: Na ovim kompjuterskim forumima je pismenost i kultura izuzetak i man
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: Re: Re: 03.10.2007. 09:05 #29199

status: user
broj poruka: 271
:) Upravo tako :)


::
:: pismenost i kultura su :))
::
:: :: Na ovim kompjuterskim forumima je pismenost i kultura izuzetak i man
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko 03.10.2007. 09:43 #29201

status: user
broj poruka: 1228
Ima to malo veze i sa mozgom =)
http://www.viewzone.com/bicam.html
http://www.web-us.com/brain/braindominance.htm

U potpunosti se slazem sa NastyB mada je zaboravio da spomene i neke druge stvari kao sto su nastup, nacin razmisljanja... Ljudi su razliciti.

Neko je vec napisao `tolerancija!`?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs