Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
multiplikator rama
STRANA 1 OD 1
bocacu multiplikator rama 02.10.2007. 10:37 T5845

status: user
broj poruka: 252

dali uopste postoji ta opcija u biosu kod asusa p5b 965 i ako postoji gde se nalazi i kako doci do istog,to isto vazi i za cpu.sve sto sam mogao naci na forumu se odnosi na gigabite,te postavke za clok nikako ne mogu naci na asusu.sve sto sam uspeo je da podignem fsb na 320 mhz.i dobio 2560mhz cpu_a dalje odbija.moze li mi neko pomoci i postupno me uputiti sta da podesim,znam da je tema out ali se jednostavno ne mogu snaci na asusu.memorija je losija take ms 667 ali i od cloka ne trazim previse bar 2.8 stabilnih.ostalo
2 gb rama
c2d 6400
8800gts320 leadtek
450w chieftec

i jos jednom hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 02.10.2007. 13:24 #29123

status: user
broj poruka: 726


Savjetujem ti da smanjis frekvenciju memorije i povecas voltaze za NB i CPU (NB Vcore i CPU Vcore).Kolika je trenutna voltaza?

Ne postoji klasican mnozilac memorije (system memory multipler) koji bi omogucio princip rada FSB x n (`n` = 2,npr.),vec `RAM frequency opcija`,koja bi trebalo da se nalazi ispod `CPU frequency`,sa FSB/RAM odnosom:

1:1 - 533Mhz
2:3 - 667Mhz
7:10 - 800Mhz
1:2 - 1066Mhz

i Auto,gdje je FSB = 266.

Obrati paznju na `DRAM timing by SPD` - iskljuci (Disable) je,sto ce ti donijeti mogucnost da tajminge podesavas manuelno (ukoliko zelis).Ova opcija se nalazi u `Northbridge` konfiguraciji (Advanced - Chipset),ali preporucljivije je da tajminzi budu `labaviji`.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs