Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
pomoc oko eah2600xt ddr3
STRANA 1 OD 1
mslavisa pomoc oko eah2600xt ddr3 02.10.2007. 14:29 T5848

status: user
broj poruka: 23
dali neko moze da mi pomogne oko klokovanja ove graficke! sve moguce sam proba i neide! samo se restartuje komp! i kako da pokrenem 3dmark05-06 sa ovom grafickom jer mi stalno blokira 3dmark! jeli ima neki pec ili tako nesto! pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 02.10.2007. 15:24 #29132

status: user
broj poruka: 726

Koje drajvere koristis?Koji program (za graficku k.) koristis?Napajanje?Konfiguracija?

Mozda i ti imas identican problem kao jeremijabg.Control Panel - Administrative tools - Services.Pronadji servise ATi Smart i ATi Hotkey i `Disable`,onda pokusaj overklokovanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 02.10.2007. 16:05 #29138

status: user
broj poruka: 12057

1. Desni klik na My Computer - Properties - Advanced - (Startup and Recovery) Settings - Tu odštikliraj opciju Automatically restert

2. U ATI Catalyst Control Centru nađi opciju VPU Recover i isključi ga.

U slučaju da je slabo napajanje, samo ti bolje može pomoći.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavisa sve probao i nista 02.10.2007. 17:10 #29148

status: user
broj poruka: 23


sve sam probao i nista! i dalje se resetuje! jedino moze da se klokuje sa najnovijim drajverima i to samo u catalist cc.
ploca:asus k8n4-e
mem.1,5 giga kingston ddr 400
hdd.120giga maxtor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 02.10.2007. 17:13 #29149

status: user
broj poruka: 12057

Jesi probao klokovanje u novom RivaTuner-u 2.05 ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 02.10.2007. 19:06 #29157

status: user
broj poruka: 726
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nijesi rekao na koji nacin pokusavas da podignes frekvencije...

Navedi ime programa i koliko,izrazeno u MHz,planiras/podesavas klokovanje.

Uzmi u obzir i `Overdrive` dodatak u Control Center-u.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Uradio bih sledece - skinuo Omega drajvere ili Display driver (bez CC) sa AMD/ATi sajta i koristio ATiTrayTool ili ATITool (moze i Riva).

offtopic

`VPU recover` nema direktne veze sa overklokovanjem.Preporucujem ti da obavezno bude ukljucen - njegova funkcija jeste preventiva `black screen-a` i naknadnog (manuelnog) restartovanja u toku rada graficke kartice.To se,uglavnom,desi kad se kartica pregrije u igrama - VPU bezbjedno `iskljuci` karticu iz programa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavisa muka 03.10.2007. 05:40 #29196

status: user
broj poruka: 23


korstim ati tray tools,ati tool,riva( po 1 mhz dignem) i sa njima blokira ! mada sad posle duzeg testiranja dobro se klokuje i sa najnovijim ccc ima opciju ati override(i sa njim mi neblokira). a novi omega driveri nemaju podrsku za sve gluposti koje ima ova kartica(hyper memory).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs