Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Vatrena lisica....?
STRANA 1 OD 1
alexi Vatrena lisica....? 03.10.2007. 16:04 T5858

status: user
broj poruka: 677
Imam problem sa internetom koji me izludjuje....
Buduci da koristim dial up (jer nemam tehnickih mogucnosti za ADSL,
buduci da zivim u okolini BGa)....
Sad....Dialujem br, sve ok.... Vatrena Lisica trazi google,
conncetuje, waituje, i waituje, i waituje... Pokrenem Mozillu opet, ne moze ni da nadje
google... IE kaze CANNOT FIND SERVER, klasika....
Disconnectujem se, probam opet, dobijem vezu opet LOOKING FOR SITE i tako u nedogled,
sve dok me ne usere i ne dobijem vezu koja funkcionise normalno, kao sada...
Ponekad mi posle biranja broja izbaci da se remote computer
ne slaze sa mojim PPP protoklima, koji su mi na defaultu (mislim)....
Da li neko mozda zna u cemu je problem?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 03.10.2007. 16:11 #29234

status: user
broj poruka: 12057

Ko ti je provajder i koja je centrala ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Vatrena lisica....? 03.10.2007. 16:31 #29235

status: user
broj poruka: 18472
Buduci da koristis dial up liniju verovatno imas i staru centralu stim ce ti protok biti 37-45kbs dok je recimo kod mene kad sam imao noviju centralu na dial up-u imao punih 56k.Znaci imas problem sa samom centralom koja ne moze da provuce podatke jer je previse spora pa gusi.
Sledeci problem moze da ti bude sam provajder,pokusaj da otvoris nalog na nekom drugom mestu i vidi kakva ce ti tu biti konekcija!
Sledece sto moze biti da ti je modem los,jednostavno ne moze da provuce vise od 45kbs,ja sad nagadjam ne znam da li imas staru centralu ili novu,u svakom slucaju je analogna.Mozes nesto postici menjanjem drugog modema tj. dobices poboljsanje i opet kazem,samo nagadjam jer nisam na licu mesta da bih znao izvor problema.U svakom slucaju nesto od ovog sto ti predlazem je sigurno a moze biti sve tacno tako.

Resenje tvog problema je da uzmes ISDN liniju i stim ces imati sasvim solidnih 128kbs i moci ces da koristis net sasvim zadovoljavajuce ili neki wireless ako si u mogucnosti,tj. ako imas tehnicku podrsku.!

Jos jedno i najvaznije,za surfovanje uvek koristi OPERU jer je najbrza i najmanje podleze virusima.FireFox jeste lepa ali je uzasno spora i u tvom slucaju ubitacna!Eto nadam se da sam ti pomogao.Pozdrav.

:: Imam problem sa internetom koji me izludjuje...
:: Buduci da koristim dial up (jer nemam tehnickih mogucnosti za ADSL
:: buduci da zivim u okolini BGa)...
:: Sad....Dialujem br, sve ok.... Vatrena Lisica trazi google
:: conncetuje, waituje, i waituje, i waituje... Pokrenem Mozillu opet, ne moze ni da nadj
:: google... IE kaze CANNOT FIND SERVER, klasika...
:: Disconnectujem se, probam opet, dobijem vezu opet LOOKING FOR SITE i tako u nedogled
:: sve dok me ne usere i ne dobijem vezu koja funkcionise normalno, kao sada...
:: Ponekad mi posle biranja broja izbaci da se remote compute
:: ne slaze sa mojim PPP protoklima, koji su mi na defaultu (mislim)...
:: Da li neko mozda zna u cemu je problem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Vatrena lisica....? 03.10.2007. 16:59 #29236

status: user
broj poruka: 9384

:: Jos jedno i najvaznije,za surfovanje uvek koristi OPERU jer je najbrza i najmanje podleze virusima.FireFox jeste lepa ali je uzasno spora i u tvom slucaju ubitacna!Eto nadam se da sam ti pomogao.Pozdrav

pa i nisi sasvim. FF je malo, za nijansu brzi od opere, mada su oba daleko bolja od IE. Trenutno `najbrzi` internet browser je Safari. ai je i on preradjeni Firefox 2.

Sto se teme tice, ti imas problem u komunikaciji tvoj modem na tvojoj cenrali - internet provajder.
u zavisnosti od tipa modema, pokusaj:
1. promeni country region (ako je US ili UK po defaultu prebaci na Mexico)
2. pokusaj novije drajvere
3. zameni modem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE OPERA!!! 03.10.2007. 17:03 #29238

status: user
broj poruka: 5696
U potpunosti se slazem. Opera je daleko brza i bolja od FFa, Jedino fino je na njemu auto fill form, koji je kod opere invalidksi wand. Opera je iste stabilnosti, daleko brza i sigurnija za surf. Skroz se slazem sa SFom!


- R a v e n L o r d -

:: Buduci da koristis dial up liniju verovatno imas i staru centralu stim ce ti protok biti 37-45kbs dok je recimo kod mene kad sam imao noviju centralu na dial up-u imao punih 56k.Znaci imas problem sa samom centralom koja ne moze da provuce podatke jer je previse spora pa gusi
:: Sledeci problem moze da ti bude sam provajder,pokusaj da otvoris nalog na nekom drugom mestu i vidi kakva ce ti tu biti konekcija
:: Sledece sto moze biti da ti je modem los,jednostavno ne moze da provuce vise od 45kbs,ja sad nagadjam ne znam da li imas staru centralu ili novu,u svakom slucaju je analogna.Mozes nesto postici menjanjem drugog modema tj. dobices poboljsanje i opet kazem,samo nagadjam jer nisam na licu mesta da bih znao izvor problema.U svakom slucaju nesto od ovog sto ti predlazem je sigurno a moze biti sve tacno tako
::
:: Resenje tvog problema je da uzmes ISDN liniju i stim ces imati sasvim solidnih 128kbs i moci ces da koristis net sasvim zadovoljavajuce ili neki wireless ako si u mogucnosti,tj. ako imas tehnicku podrsku.
::
:: Jos jedno i najvaznije,za surfovanje uvek koristi OPERU jer je najbrza i najmanje podleze virusima.FireFox jeste lepa ali je uzasno spora i u tvom slucaju ubitacna!Eto nadam se da sam ti pomogao.Pozdrav
::
:: :: Imam problem sa internetom koji me izludjuje...
:: :: Buduci da koristim dial up (jer nemam tehnickih mogucnosti za ADSL
:: :: buduci da zivim u okolini BGa)...
:: :: Sad....Dialujem br, sve ok.... Vatrena Lisica trazi google
:: :: conncetuje, waituje, i waituje, i waituje... Pokrenem Mozillu opet, ne moze ni da nadj
:: :: google... IE kaze CANNOT FIND SERVER, klasika...
:: :: Disconnectujem se, probam opet, dobijem vezu opet LOOKING FOR SITE i tako u nedogled
:: :: sve dok me ne usere i ne dobijem vezu koja funkcionise normalno, kao sada...
:: :: Ponekad mi posle biranja broja izbaci da se remote compute
:: :: ne slaze sa mojim PPP protoklima, koji su mi na defaultu (mislim)...
:: :: Da li neko mozda zna u cemu je problem
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: OPERA!!! 03.10.2007. 18:59 #29255

status: user
broj poruka: 9384



Ma to je sve subjektivno, verujte mi. Opera VS Firefox je vise stvar licnih afimiteta nego stvar brzine.

Evo kul linka :))


http://operawatch.com/news/2007/09/opera-vs-firefox-vs-internet-explorer-picture.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 03.10.2007. 19:14 #29261

status: user
broj poruka: 4506



Haahahah coool poredjenje....ja sam onaj budza sa mitraljezima na hameru h1 :)....mada nisu lude ni kolege odozgo u prefinjenom db9 :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr wireless 03.10.2007. 19:48 #29273

status: user
broj poruka: 242
gde si mozda moze..



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 03.10.2007. 23:34 #29297

status: user
broj poruka: 1006



a da nisi ti nesto zapatio sa neta, a?


probaj nekako (snadji se) da download-ujes nesto sa neta, i to nekim za to namenjenim menadzerom... ako ide, a browser i dalje zakucava - to ti je to...

i precesljaj C:\, D:\, itd. sa nekim anti-djubre softverom
(kaspersky, nod, ad-aware, spybot s&d, itd.)


p.s. firefox two thumbs up!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs