Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Mrezni kabal
STRANA 1 OD 1
zandarm Mrezni kabal 04.10.2007. 17:50 T5871

status: user
broj poruka: 1454

Ljudi, dobio sam blagi popizditis. Ne mogu da spojim dva racunara. Kabal je radio, kupio sam nov racunar i sad nece. Probao sam i na neki lap top, istim kablom i nista. Savetovali su me da kupim neki mrezni kabal sa 8 zica unutra, ja sam ga kupio i isto. Prilikom konektovanja jedan racunar kaze connected, 100 mbps, a drugi kaze low or no connectivity. Iskljucen mi je firewall, ali u windows exploreru nema my network places. Ovaj sto kaze low or no conn. kaze da ne moze da nadje ip adress.

P.S. Izvinjavam se sto sam ovoliko pisao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 04.10.2007. 18:08 #29337

status: user
broj poruka: 18942
jel ti znas da povezes 2 kompjutera?
treba ti crossover kabl, raspitaj se na netu kako se pravi, ako ga imas, povezi, konfigurisi adrese recimo 192.168.1.10 na jednom, 192.168.1.20 na drugom, zatim trebaju da budu u istoj workgroup-i, na kraju vidi da li se pinguju i to je to, mora da radi.
ako hoces detalje googlaj, recimo `configuring lan for 2 computers` i izbacice ti sve najdetaljnije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re.. 04.10.2007. 19:07 #29345

status: user
broj poruka: 1454

poslusao sam te, otisao na internet i nasao uputstva. Sad oba pokazuju da su connected. E sad , gde ja na jednom racunaru da nadjem ovaj drugi?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA ... 04.10.2007. 19:32 #29346

status: user
broj poruka: 22
MAP NETWORK DRIVE

Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re.. 04.10.2007. 19:36 #29347

status: user
broj poruka: 1454

E al` si mi rek`o.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 04.10.2007. 20:19 #29348

status: user
broj poruka: 3529
Evo najprostije sto moze biti, desni klik na MyComputer pa Properties i u tab-u Computer Name vidi kako ti se zove racunar, i ako hoces promeni mu ime(ako vec nisi), tako za oba kompa.
Zatim na svakom kompu moras da nesto serujes(neki folder), desni klik na njega i Sharing, cekiras da bude serovan i to ti je to(da bi mogao drugi komp da ga vidi).

Kad si to pogledao(uradio), onda jednostavno otvori I.E. ili bilo koji folder, mozes i MyComputer i u tool bar-u u polju gde ti se ispisuje adresa kucaj `\ime jednog od racunara` (bez navodnika) , zatim opalis enter i pristupas mu(kao kada na netu trazis neku adresu)!

Eto onako na brzinu i uprosteno, ako budes imao problema ili se ne snadjes, ti pisi.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs