Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
pogub...
STRANA 1 OD 1
dgrujic pogub... 05.10.2007. 12:23 T5885

status: user
broj poruka: 78

Hocu da si zemim neki laptop, ali sam se skroz pogubio...
To je kao kupovina mobilnih telefona, gledas sve, a nista ti nije jasno, jos se ja pri tom razumem u celu ovu IT problematiku...

Svaki savet je dobrodosao, do 60000 dinara, naravno, sto jeVtinije to bolje.
Neki dual core, barem giga memorije, i po mogucnosti neintegrisana grafika.
Treba mi za CAD i MAX, ali mi nije bitno da ekran bude 17``... .))))))

Pozdrav i unapred ZaFaLan....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 05.10.2007. 12:39 #29438

status: user
broj poruka: 1574
Moji predlozi su:

Acer Extensa 5620-1A1G16

FSC Amilo Pi2530

HP 6720s

Toshiba Satellite A200-1MB

Sve odlicni laptopovi sa Core2Duo procesorima,svi imaju 1GB memorije,velike hardove...Svi sem Toshibe imaju dx10 kartice(sve integrisane,sem kod FSC-a) tako da je na tebi da se odlucis za neki od njih..Moj predlog je FSC,ali bilo koj da izaberes neces pogresiti..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Hmmm.... 05.10.2007. 14:57 #29449

status: user
broj poruka: 2909
Prijatelju za 60000 dinara mozes da kupis dobar komp sa 19 ili 20`` monitorom na kome ce ti raditi CAD i MAX,ali ako hoces dobar laptop za te progreme treba da odvojis makar 100000 din. i opet neces imati performanse kao na kofiguraciji od 60000 din.

Za MAX 9 ti treba:
2GB rama(Autodesk preporucuje 4 za dobre performanse)
CPU pozeljno C2D 1.8GHz ili jaci
Grafika sa podrskom za OpenGL(ovo je najmanji problem zavrsavace ti posao bilo koja nvidia)
Takva konfiguracija bi te kostala oko 500e(bez monitora)...Sta mislis koliko kosta takav laptop???Sigurno vise nego duplo.
...Mada ako ne pravis komplikovane 3D modele moze da ti zavrsi posao i ovo sto ti je Dyca predlozio.Idi na Toshibu Satelite A200.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic Eh sad... 05.10.2007. 15:02 #29450

status: user
broj poruka: 78

Pa imam vec dobar stoni komp, koji mi super radi posao, al` ne bi bilo lose da se dodatno opremim...

U svakom slucaju, mozda bi mi posao zavrsilo i nesto od 40k dinara, samo da nije celeron.
Mada, video sam pre neki dan neki Acer bas za 60 soma koji ima Turion x2, 2giga i gf8400... Nego kad sam poceo da gledam po sajtovima pogubio sam se skroz naskroz, pa reko da vidim ima li jos ko kakvu ideju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic Uz`o... 10.10.2007. 16:02 #29873

status: user
broj poruka: 78

Uzeo sam na kraju ACER 5520G, Athlon 64x2, 2gb ram-a, 8400m g, 160giga disk... I toj svej za 60000 dinara, cini mi se da sam napravio dobar pos`o... .)))

Sta misle drugari sa forumama... ? .))))

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 10.10.2007. 17:31 #29891

status: user
broj poruka: 1574
Dobar je to laptop..samo mi se e svidja sto ima AMD,a ne Intel koj je mnogo bolji i trosi manje struje..ali sta je tu je....obavice ti posao odllicno..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dgrujic Baterija... 11.10.2007. 13:42 #29970

status: user
broj poruka: 78

Evo bas sam juce ostavio komp na bateriji, i sa 100% opterecenjem procesora, plus sam usput kopirao neki DVD i instalirao neki software, i uspeo je da izvuce sat vremena, ali znaci sa punim prepunim opterecenjem, da li je to ok?
Mislim, kapiram da bi crtkanje u CAD-u izdrzao jedno dva sata...?

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs