Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Da li neko ima...
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud Da li neko ima... 05.09.2014. 13:49 T58902

status: user
broj poruka: 3738
http://postimg.org/image/yxxfr148l/

ovo rebrasto govance na koje pokazuje moj prs`, a da je u ispravnom stanju???

Punjač za lap tj ova rebrasta zaštita se od korišćenja pokidala i naravno nastao je prekid u kablu. Jednom sam ga prelemio ali opravka nije držala dugo jer se kabl bez zaštite brzo ponovo prekine.

Ukoliko neko ima ovaj deo u ispravnom stanju na prodaju ili poklon (mada preferiram da pošteno platim) neka piše ovde ili na mejl.

Da napomenem da je to gumeni deo koji se naknadno navuče na kabl i ima blokadu u obliku slova T sa strane koja ide unutra plastičnog kućišta punjača.

Hvala unapred svima.

Hvala svima
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li neko ima... 05.09.2014. 15:07 #562012

status: user
broj poruka: 18944
Jel si otvarao adapter? Moze to lako da se sredi, nece ti nista pomoci to ojacanje za savijanje kabla jer je to zalepljeno i napravljeno tako da ne moze da se odvoji od kabla,vec pokida. Ja sam to radio na nacin, tako sto iznutra stegnem plasticnom vezicom i presecem vezicu, ona je dovoljno jaka da spreci kabl da izlazi napolje i otkida se sa ploce.. ako ne mozes da se snadjes, javi se da pomazem


:: http://postimg.org/image/yxxfr148l
::
:: ovo rebrasto govance na koje pokazuje moj prs`, a da je u ispravnom stanju??
::
:: Punjač za lap tj ova rebrasta zaštita se od korišćenja pokidala i naravno nastao je prekid u kablu. Jednom sam ga prelemio ali opravka nije držala dugo jer se kabl bez zaštite brzo ponovo prekine.
::
:: Ukoliko neko ima ovaj deo u ispravnom stanju na prodaju ili poklon (mada preferiram da pošteno platim) neka piše ovde ili na mejl.
::
:: Da napomenem da je to gumeni deo koji se naknadno navuče na kabl i ima blokadu u obliku slova T sa strane koja ide unutra plastičnog kućišta punjača.
::
:: Hvala unapred svima
::
:: Hvala svima
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Da li neko ima... 05.09.2014. 15:13 #562013

status: user
broj poruka: 1622
Ako nije potpuno raspadnuta ona guma, moze i pazljivo da je rasece uzduz, pa ponovo stavi na zdrav kabl i preko navuce termo-buzir da je drzi. Tako sam ja uradio par puta i odlicno je resenje. Vezica unutra (ili cvor, u nedostatku iste), pod obavezno - bolje da se kida kabl nego stampa!


:: Jel si otvarao adapter? Moze to lako da se sredi, nece ti nista pomoci to ojacanje za savijanje kabla jer je to zalepljeno i napravljeno tako da ne moze da se odvoji od kabla,vec pokida. Ja sam to radio na nacin, tako sto iznutra stegnem plasticnom vezicom i presecem vezicu, ona je dovoljno jaka da spreci kabl da izlazi napolje i otkida se sa ploce.. ako ne mozes da se snadjes, javi se da pomazem
::
::
:: :: http://postimg.org/image/yxxfr148l
:: ::
:: :: ovo rebrasto govance na koje pokazuje moj prs`, a da je u ispravnom stanju??
:: ::
:: :: Punjač za lap tj ova rebrasta zaštita se od korišćenja pokidala i naravno nastao je prekid u kablu. Jednom sam ga prelemio ali opravka nije držala dugo jer se kabl bez zaštite brzo ponovo prekine.
:: ::
:: :: Ukoliko neko ima ovaj deo u ispravnom stanju na prodaju ili poklon (mada preferiram da pošteno platim) neka piše ovde ili na mejl.
:: ::
:: :: Da napomenem da je to gumeni deo koji se naknadno navuče na kabl i ima blokadu u obliku slova T sa strane koja ide unutra plastičnog kućišta punjača.
:: ::
:: :: Hvala unapred svima
:: ::
:: :: Hvala svima
:: :: support normalit
:: ::
:: :: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.09.2014. 16:04 #562020

status: user
broj poruka: 9459
Ma iseci kablic, zalemi unutra i zilijes rupu i kabel zajedno topljivom plastikom ( onaj iz pistolja ). I jbg, malo pripazite sa cimanjem punjaca...

Ako ti ni to ne odgovara, onda skines sa nekog uredjaja taj produzetak. Neki ceknuti DVD player i sl. Ili nadjes kabel koji je nesto siri, pa skines njegovu izolaciju i nataknes na taj...

P.S. Auuu, taj sat na slici Bog jarac ne sklopi vise :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 05.09.2014. 17:37 #562030

status: user
broj poruka: 4054

to je uvodnik za kabel , tako se zove

taj na slici je galvanizovan sa kabelom ( stopljen u jednom delu) pa ga nije mozuce svuci sa kabela

ja ih radim tako da presecem kabel na kraju uvodnika, izvucem zice , pocupam izolaciju koliko mogu, i onda proteram burgiju polako (5-6mm) da skine ostatak izolacije, opet uvucem kabel u taj uvodnik i stavim par kapi lepka, zalemim i to je to.

natavno moras otvoriti kutiju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Nije 05.09.2014. 20:02 #562042

status: user
broj poruka: 3738
GLAVAnizovan .), već sam ga jednom skidao. Rešili smo Čale i ja. Otvorili smo kutiju naravno ali prvi put nam nije palo napametda uvodnik kako reče kolega codeus možemo malo da skrešemo nožem i uacili smo ga celog, zatvorili kutiju i malo nalili onu topljivu gumu. Sad radi, videćemo koliko će da izdrži :).

Hvala svima na predlozima, pozajmili smo par forica :), sad opet mogu da vešam mačku na luster...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC OPET IMAS MACKU!!!??? 05.09.2014. 20:28 #562044

status: user
broj poruka: 9393
Jadna zivotinja... :(

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: OPET IMAS MACKU!!!??? 05.09.2014. 23:18 #562060

status: user
broj poruka: 3738
Cetvrta ove godine :)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: Jadna zivotinja... :
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs