Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Ko se razume neka preporuci
STRANA 1 OD 1
metalpirat Ko se razume neka preporuci 06.10.2007. 12:34 T5898

status: user
broj poruka: 491

Posto nemam pojma oko internet mreze, hteo bi da se prikljucim na bezicni net. Moja zgrada nemam mogucnost za adsl (kako nemaju portove),a za kablovski net preko ikoma i da ne pricam. Koja je najbolja oprema posto i provajdera za bezicni net spabo hvatam, a kada bi kuipo neku ozbiljnu opremu bilo bi sve kako treba. Zato bih voleo da mi neko objasni sta mi je potrebno za opremu i gde bi ja to sve mogo da nabavim. Pa drugari zahvaljujem se unapred!!!!

HVALA!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mizoranmi Nepotpuno pitanje 06.10.2007. 13:00 #29507

status: user
broj poruka: 4
1) Neznam kako mislis da ti ljudi pomognu, kada nisi dao ni minimum podataka potrebnih za to (Pribliznu adresu, Koliko novca maxx bi dao, hardver sa kojim raspolazes, itd... ).

2) Koliko znam, Ikom nema kablvski net, samo kablovsku televiziju.

Pozz!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 06.10.2007. 13:02 #29509

status: user
broj poruka: 168
Generalno ti je potrebna samo antena i wireless kartica iako sam od onih koji bi u tvom slucaju uzeli i kvalitetan AP. Moj savet ti je:

Antena Trend Net Grid 24dBi, Hyper Link - oko 6000 din.
AP Trend net TEW-430APB 54Mb/s - 4500 din.
Bilo koja mrezna karta - oko 600 din.
UTP kabl, malo kvalitetniji, 30din/m

To ti je prijateljski savet. Naravno, ako ti neko jos predlozi nesto drugo, ti razmisli sta ti vise odgovara.


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat aha 08.10.2007. 01:33 #29673

status: user
broj poruka: 491



ali kazi mi gde bi ja to mogo sve da kupim, i da Ikom ima kablovski internet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokikaze Odgovor 09.10.2007. 23:42 #29807

status: user
broj poruka: 4



Ovo sto ti je nvidia8800 preporucio je sasvim ok, ali najpre moras da znas da li imas opticku vidljivost sa wireless provajderom, jer ako nemas tesko da ces moci da imas wireless internet. Naravno ako nisi suvise daleko mozda ti nece trebati tako jaka antena, panel od 12dB proizvodjac ZyXEL nije toliko skupa a vrlo je dobra. Sto se tice mesta gde bi to mogao da kupis opremu, ukucaj MREZNA OPREMA u GOOGLE i pretrazi, na prvih par sajtova ces sigurno naci sve sto ti treba (veruj mi)!

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs