Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Sve ce se ovde i zavrsiti
STRANA 1 OD 1
hocukuci Sve ce se ovde i zavrsiti 07.10.2007. 15:09 T5919

status: user
broj poruka: 296
Sve je pocelo odavde, molim vas pomozite 06.10.2007. 19:31 T5906

hocukuci
status: user
broj poruka: 22 Pokusacu da budem sto kraci.

Pokusam danas da umrezim svoj laptop (Dell inspiron 1300) sa desktopom, kupim kabal (crossover), povezem racunare, i onda (posto umrezavanje nikada nisam radio) procitam sve teme na ovom forumu o tome, ali naravno nista ne ucinim. Da stvar bude jos gora, laptop mi se nesto za*be, pocne da pisti, svaki put kada postavim kursor za pisanje on pocne da bezi na kraj reda i pisti. Pokusavajuci to da sredim racunar se restartuje i pri podizanju trazi sifru, a ja je nikada nisam imao itd itd. Sve mi se smuci i ja odlucim da reinstaliram Win xp, u toku instalacije bude problema ali ipak se nekako zavrsi. Ali sad prilikom podizanja sistema, pre nego sto se uopste win pokaze, dakle cim se racunar ukljuci i prodje ona energy star, pojavi se:

Hardware Profile/Configuration Recovery Menu
pa onda ispod bla bla bla
pa

Profile 1 (markirano)

na dnu ima opcija za restart (svaki put pri restartu vraca se na isto)
ima i opcija za Last Known Good Configuration, press L (kada pritisnem L prebaci na:
To switch to the Default configuration, press D ( kada pritisnem prebaci na ovo iznad -Last Known Good Configuration, press L
Ima i opcija da se pritisne enter, onda podigne Win, ali simptomi isti kao i pre reinstalacije, pisti, kursor bezi...

Moze da se udje u Bios

P.S. Ako ste razumeli pa ako jos mozete kako da mi pomognete bio bih vam puno zahvalan, ako nista, zanima me misljenje(da li je laptop riknuo, ili nesto od hardvera u njemu)
Puno hvala


geloso
status: user
broj poruka: 345

za pocetak, skini laptop sa napajanja, izvadi mu bateriju i
pusti ga na nekoliko minuta da se odmori
potom ga sklopi i vidi da li se ponovo javlja isti problem


Ne gubi vreme 07.10.2007. 14:20 #29624

tmservis
status: user
broj poruka: 20
Kao sto i sam vidis nema bas mnogo odgovora. Ne zato sto ljudi mozda neznaju vec je to brate za servis a i malo je informacija. Dopisnom skolom se takve stvari ne otklanjaju.Mozes ako hoces da mi se javis da pogledamo-sredimo to.Neke stvari se ipak ne rade u `kucnoj radinosti`. Izjasni se ovde na forumu........pa.............
Beograd,

ne gubim nikada 07.10.2007. 14:40 #29630

hocukuci
status: user
broj poruka: 22

Komp je skoro nov, imam tri godine garancije i sedam godina ovlasceni servis.
Pa, ako si raspolozen pricekaj malo.

Hvala geloso 07.10.2007. 14:44 #29631

hocukuci
status: user
broj poruka: 22

Racunar je prenocio, bio je iskljucen sa napajanja, sad ga ukljucih i ne pravi nikakve probleme.

Instalacija win-a 07.10.2007. 14:44 #29632

Pisko
status: user
broj poruka: 834 Gledaj, jedno je sigurno 100%: ako imaš problema već sa instalacijom win-a, ti problemi NIKADA neće nestati sami od sebe, NIKADA nisu bezazleni i zanemarujući i, UVEK su posledica hardverskog problema u konfi - preklapači... moraš prvo da lokalizuješ šta je od hardvera (hard, sama matična - npr. integrisani mrežni adapter ili čip na matičnoj koji ga kontroliše) u pitanju. Opšte resetovanje u BIOS-u pa i to skidanje baterije, možda su pravi put, a zatim i igranje u BIOS-u sa postavkama periferija?

E, slepca ti, kakav sam slepac! Pišti ti i `bega kursor? Pa, zaglavila ti tastatura, prosuo si kačamak po njoj ili tako nešto! To ga zaglupljuje sigurno. Nekako mi neverovatno da je upropaštena tastatura ili njen kontroler koji je u slučaju preklapača integrisan maximalno...

Odglavio - osušio 07.10.2007. 14:45 #29634

Pisko
status: user
broj poruka: 834 Eto, odglavio si ga - osušio...
















:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Pa vidi 07.10.2007. 15:10 #29638

status: user
broj poruka: 296
Sinoc nije uopste hteo da funkcionise bios, tacnije nisam mogao da podesim cd na primary kako bih pokrenuo novu instalaciju, brojevi ispred 1. floppy, 2. cd, 3. hdd, 4. usb, su se vrteli kao nenormalni (kao stotinke na stoperici) sve praceno sinhronizovanim rafalnim pistanjem, a sad nista od toga, jutros sam instalirao nov win xp bez problema, sada sve savrseno radi.
Neverovatno
bas me kopka sta mu je



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: pa ti vidi 07.10.2007. 16:01 #29643

status: user
broj poruka: 584

sad mu vise nije nista, koliko sam shvatio

jedino ukoliko ti se ponovo javi isti problem, moras potraziti cika servisera da ti
pogleda tastaturu i kontroler na ploci. te sprave uopste nisu toliko imune na
spoljne (lose) uticaje, zato sam ti i rekao da ga `odmoris` malo. znam za
laptope koji su se pravili mrtvi i nisu hteli da se igraju zahvaljujuci kablovskom
netu, kablovskoj televiziji, preopterecenom USB portu, a kada ga malo rastavis
na osnovne delove i sastavis ponovo, sve je ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pa tastatura... 07.10.2007. 21:17 #29653

status: user
broj poruka: 6643
- - i dalje liči na tastaturu, mada, više sam to sretao kod kineskih polaevra tastatura: tipa sažvakan kabal u polukratkom spoju, nakvašena i naskroz zasrana tastatura, zaglavljeni tasteri, nestručno vraćena kontakt folija ispod tastera nakon čišćenja, razne tečnosti koje genijalci sve mogu da upotrebe za čišćenje, a završe gde ne treba... nasilje i tupavost prilikom ubadanja PS2 priključka i krive `nožice`. Kod žnj mb-a, to je opet, bilo zbog kontrolera itself, mnoge i dan-danas rade sa usb tastaturom.
Jednostavno: suludo menjanje izbora koje ti se desilo kod BIOS opcija za boot izvor, najviše i totalno liči na uglavljen taster +, -, PageUp ili PageDown..., eventualno Tab. Što reče geloso, ako i dalje nastavi da brljavi, onda, definitivno moraju da mu se vide crevca tj. da mu se vidi tastatura u unutrašnjosti - šta se to dešava, zaglavljuje, ili, ima li `kačamaka` gde ne treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs